Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Nah szal mondjuk 2.4C Asus p800 vagy 2500+ barton Asus nforece 2 ?? Mindkető dual ddr 400-al..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Innen szerintem 2.4C..Azért az a 600Mhz órajelkülönbség már alapból nem kevés..Húzva 3 gigára meg brutális a C-s proci :)

(#3) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Én is az intel feléhajlok, amúgy gép főként játkra, videotömörítésre kell... s tuningolni is akarom ameddig csak lehet ;)

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#4) marcee válasza Joey_the_man (#3) üzenetére


marcee
addikt

Azért én a deszkát nem nagyon szeretem gyári értékek fölé hajtani és a p4 esetében erre lenne szükség. Valszeg gyorsabb lenne, de drágább is. Video tömörítésre kb. 5-15 százalékkal gyorsabb lenne a p4, de megéri, ha lehet amd-d is?! :D

Egyébként a barton is húzható.

\m/

(#5) Vitus válasza Joey_the_man (#3) üzenetére


Vitus
őstag

A kér alternatíva közül a p4-es a jobb főleg videótömörítéshez!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) janati


janati
őstag

Egyértelmű a P4. Alapon is, húzva meg pláne elveri az amd-t.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#7) FluID válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


FluID
tag

Ha sok pénzed van, akkor az intel.
Ha nem akarsz annyit rákölteni, akkor a hasonló teljesítményű amd.
Asus nforce2 felejtős...

(#8) marcee válasza FluID (#7) üzenetére


marcee
addikt

Asus nforce2 felejtős...
Mert mértis?

\m/

(#9) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én az ASUS p4p800-ról hallottam rossz dolgokat,pl. intel chipset mellé via hálókari integrálva, amikor elvileg az inteles megoldás nem venne el irq-t,...

I am having fun staying poor.

(#10) rudi válasza marcee (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

mert az ABIT NF7 olcsóbb és van olyan jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Den válasza janati (#6) üzenetére


Den
veterán

alapon nem, de húzva igen, úgyhogy 2.4c

www.simson4t.hu

(#12) Versus válasza Drizzt (#9) üzenetére


Versus
senior tag

''intel chipset mellé via hálókari integrálva,'' és milyen rosszat hallottál az egyébként 3com hálókártyáról ? Ajánlom a PH 865-ös lapok tesztjét ha kétségeid vannak.

Premium Vintage

(#13) Joey_the_man válasza Versus (#12) üzenetére


Joey_the_man
tag

Yah kössz már néztem..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#14) Drizzt válasza Versus (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nincsenek kétségeim, csak a múltkor valaki nekem valami olyat magyarázott, hogy ami hálókari van rajta az via, meg elveszi az irq-t, amikor az intel valamilyen irq-t nem foglaló megoldást is engedélyez ezekkel a lapkákkal. De ezért írtam, hogy olyat hallottam, nem biztos attól, hogy igaz...

I am having fun staying poor.

(#15) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Árban mennyi lenne a különbség?

I am having fun staying poor.

(#16) Grafman


Grafman
aktív tag

Szóval ez a 3Com integrált hálókártya dolog...
Eddig sehol nem olvastam róla panaszos megjegyzéseket, ebből arra következtetek, hogy a minőségével nincs probléma.
Az egyetlen gond, hogy PCI-on keresztül kommunikál, így egy kicsit lassú és a többi kártyától veszi el a sávszélt.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) Joey_the_man válasza Drizzt (#15) üzenetére


Joey_the_man
tag

P4 2.4C ~ 50 e
Barton 2.5+ ~ 26-28 e asszem

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#18) Drizzt válasza Grafman (#16) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Meg egy darab irq-t. Ezt akartam kifejezni. Én is gondolom, hogy a 3com nem rossz, sőt! Csak ugyebár, egyszerűbb megoldás is létezett volna.

I am having fun staying poor.

(#19) Drizzt válasza Joey_the_man (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ajjaj, ez árnyalja a helyzetet keményen...

A 2.4C az mindenhol veri a a Barton 2500+t alapon, néhol még a 3000+t is...

Most milyen lapod van?

I am having fun staying poor.

(#20) HiperG válasza Drizzt (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Abit NF7-nek 300 Mhz (azaz DDR 600 Mhz) a maximálisan beállítható FSB...
Ezt csinálja meg valaki barton magos cuccal és monnyuk 8-as szorzóval.
És mindemelett ha belerax egy minőségi 400-as ramot és downclockolnod 150 Mhz-re (DDR300) lehet beállíthat CL1,5-öt is!!
Na szerintem ezt már nemtuggya überelni az intel...legalábbis bruttó 65ért (alaplap + proci + ram) nem :t :t :t

(#21) Male válasza Drizzt (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Csak az az egyszerűbb megoldás drágább (legalábbis az alaplapgyártók szerint).

(#22) Male válasza HiperG (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Ha itt tartunk, akkor a húzott Intel esetén 3GHz a proci, 1 GHz FSB (250 QDR), mondjuk a memória gond, de ha sok pénze van, akkor 500-as DDR-el (kétcsatornás, ugyhogy a sávszéleeég pont jó az 1GHz-es FSB-hez -> 8Gbyte/s), persze ez tényleg nem 65000-be kerül.

(#23) HiperG válasza Male (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Há' persze, pénzé mindent megkapsz :DD
Csak nálunk magyaroknál a legalábbis sajnos a többségnél nem kopogtat a pénz az ajtón :(

(#24) HiperG válasza Male (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Na akkor lássuk mennyibe kerül ez Intel oldalon
Abit IC7 (azé nem -G mert AMD oldalon se -S et mondtam és azért legyünk valamennyire igazságosak [ ;] ]):
bruttó 35700
Intel P4 3.0 GHz S478 512kB 800MHz
bruttó 116350 Ft
CORSAIR XMS 512 MB PC4000 CL3 DDR (CMX512-4000PT)
bruttó 64150
________________________
összesen 216200 ;];];]

Őszinte gratuláció annak aki +veszi ;]

(#25) HiperG válasza HiperG (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Najó még igazságosabb leszek 3.0C-t lecseréljük:
Intel P4 2.4 GHz S478 512kB 800MHz
bruttó 51300
________________________
Na akkor így összesen 151150 Ft

VERSUS
ABIT NF7
bruttó 21845
AMD ATHLON XP 2500+
bruttó 24420
2db 256 MB PC3200 BRAND DDR (itt ugyebár az extrém tuninghoz nincs szükség extrém memóriákra)
2x12490=24980
________________________
összesen 71245 (ups sorry nem 65k elnéztem ;]

(#26) Vitus válasza HiperG (#25) üzenetére


Vitus
őstag

És ha teljesen igazságos vagy akkor:
P4 2.4c (3.2-őn az enyém példáúl melegedés nélkül megy) 49e
ABIT IS7-E 23e
2x256 samsung (TCC3 az enyimek 470Mhzen mennek melegedés nélkül) 22e
94e

És ez akkor nagyon sz@rrá veri a bartonodat.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#27) Vitus válasza Vitus (#26) üzenetére


Vitus
őstag

TCC4 a samsung bocsi! :U

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#28) Vitus válasza Vitus (#26) üzenetére


Vitus
őstag

Ja és némi teszteredmény ezzel a konfiggal kölönböző órajelekkel (mem, proc):
[L]http://vituska.fw.hu/kepek[/L]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) HiperG


HiperG
addikt

Jó de mivan ha én X. Jakab vagyok és nekem csak 70k-m van, viszont még nem világosultam fel (amd-vel semmi tapasztalatom) és olyan gépet akarok amit szarrá húhatok...és még jól is hangzanak (kerek számok) az eredmények ;]
Mittesz az okos júzer?
Körülnéz a Prohardveren :C :C :C

(#30) HiperG válasza Vitus (#26) üzenetére


HiperG
addikt

De szerintem az, hogy 20e forint ide vagy oda nem egészen mind1, dejó azoknak akiknek igen.
Csak azért nem fizetek 20e forintot mer az tökk gigaherc' és intel van ráírva és 200 pontal többet dob 3dmarkban...

(#31) aurum válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


aurum
senior tag

Egy atlag barton 2500+ alapfeszen megy 2300MHz es itt egy 3Ghz-s p4-as teljesitmenyet hozza. Ausu helyett pedig nf7 (-s-m). Ja es nem melegszik annyira mint a p4.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#32) HiperG válasza aurum (#31) üzenetére


HiperG
addikt

Ott a pont...meg nálam ;]

(#33) Vitus válasza HiperG (#30) üzenetére


Vitus
őstag

Nyilván igazad van! Ha 70e forintom van akkor nem a 90-100e forintos konfigot veszem meg. De aki most venni akar az nem az árban bizonytalan ha jól láttam. És csak azért írtam az árakat mert az első listáddal nagyon elszáltál :) :) Olyan mintha a trabantot hasonlítottad volna össze a mercivel. :) az a 3.0c proci vs. barton 2500+ az kicsit túlzás volt. :) Szóval ha van lóvé akkor intel ha nincs akkor amd. Én imádom az amd-t mindig is amdm volt csak ez a c-s sorozat tudott elcsábítani. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#34) HiperG válasza Vitus (#33) üzenetére


HiperG
addikt

Naja, de azonkívül amd-t tuningolni szerintem sokkal szórakoztatobb, jobban el lehet vele játszogatni.
Feszemelés, szorzóállítás stb. :)
Amikor intelem volt nem volt ilyen élvezetes a tuning :DD

(#35) Vitus válasza HiperG (#34) üzenetére


Vitus
őstag

Élvezetes? Nézd meg azt a linket amit feljebb írtam! És az ott még nem a vége a rendszernek. A intel prociknál sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy jól tuningolhatót kapsz mint az amdnél. Persze mindenki addig nyujtoszkodjon.................. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#36) Ploszi válasza Vitus (#35) üzenetére


Ploszi
senior tag

nem a mértékére gondolt, hanem arra, hogy nem csak az FSB-t állítgathatja, lehet játszani a szorzóval, és azért AMD -ből sem volt olyan nehéz jól tuningolhatót kapni :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#37) Vitus válasza Ploszi (#36) üzenetére


Vitus
őstag

Igen értem én! :) Na de rohanok mert lekésem a vonatot és nem érek be melózni. :) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) HiperG válasza Vitus (#35) üzenetére


HiperG
addikt

''A intel prociknál sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy jól tuningolhatót kapsz mint az amdnél.''

Már csak ezért is izgalmasabb ;]

(#40) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Egy 2500+ Barton 2200 MHz-en 400-as fsb-vel 3200+ -t jelent. 2300-on az már kb. 3400+ Azért ott már nehéz megfogni 3d-s alkalmazások alatt. Videotömörítésnél az Intel a király, mert jobban számít az órajel, de mind1. 3dmark alatt, azaz játékok alatt 3200+ megveri a 3.2 p4-t. Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján, meg amilyen teszteket a neten néztem. Ettől függetlenül, ha sok pénzem lenne bizony beruzháznék egy válogatott p4-be, ami menne 3.6 3.7 körül és a tuning ddr-rel karöltve, p4c800 lapban minden átlagosan elérhető konfigot szétszaggatna. ;]

(#41) Protoss válasza Kalandor (#39) üzenetére


Protoss
senior tag

Sza Koma!

Pár kérdés:
Az Asus Deluxe-xal akkor nincs gond ez biztos? Milyen oprendszert használsz?
A Barton ennyire erős?

Az AMD ár/teljesítményben biztos hogy verhetetlen. Akinek meg nem számít a pénz ott meg kár procin rágódni. Inkább az alaplapok területén kell válogatni, szerintem.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#43) aurum válasza Kalandor (#39) üzenetére


aurum
senior tag

a sisoft sandra azt mondja...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#44) Jozo76


Jozo76
csendes tag

Érdekes, hogy toljátok itt az AMD-ket tuning szempontjából. Persze sokkal olcsóbb, meg elég jó, de tuning? Régebben a C1-es 2Gh-es P4-ek simán mentek 3 fölött (az enyém pl. 3,2-ig stabil), mostanában pedig a 2,4C is marha jól húzhatók. Havernál lévő pl. 3,6-on stabil. Azt hiszem ilyen mértékű tuning azért nagyon ritka az AMD vonalon. Ez nem flame akar lenni, csak és kizárólag a tuning szempontjából néztem a procikat.

Joz

(#45) kalcika válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


kalcika
tag

Nos, nem tudom, írta-e valaki, most nincs kedvem végigolvasni az egész topicot... :)

Szóval szerintem a 2.4C dobozos a jobb választás. Nem 100%, de jó eséllyel 3,5-re húzható. Ehhez más nem kell, csak eladni a gyári hűtőt és venni egy ZALMAN 7000A-Cu hűtőt. Vagy persze rakhatsz bele vizet is, de én azt nem komálom...

Nos, még egyszer hangsúlyozom: NEM 100%, de dobozos procinál nagy a sansz rá... Azé' egy 3,5-es cucc má' üt, nem? ;]

/Hozzá meg valami jó kis tuning memória duó dukál, amit szintén meg lehet kergetni.../

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#46) aurum válasza Jozo76 (#44) üzenetére


aurum
senior tag

A 2500+ ~1800MHz-en megy es 2500Mhz-ig huzhato, ez +700MHz azert ez nem olyan rossz. Azt is figyelembeveve, hogy 2.2GHz-n lenyom egy 3Ghz-s p4-et tenyleg nem rossz, itt a MHz-ek tobbet nyomnak. Nekem mindig intel procim volt, nyaron cserelni kellett a szereny P3-600 gepemet. Egyszeruen nem voltam hajlando 50kHUF-ot fizetni egy olyan prociert amit 18k+afa-ert is megkaphatok. Vettem meg egy lapot 25-ert bele 512k ramot, meg egy r9500-at. Ez kerult annyiba, min egy p4 prcoci +lap. Nekem igy erte meg, most is ezt vennek.

Eddig annyi gondom volt a bartonnal, hogy nem tudom a norton 2003 viruskergetot felrakni. De fagyas, kek kepernyo 2 honapja nem volt.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#47) engusz válasza HiperG (#38) üzenetére


engusz
veterán

Nem értek egyet veled. De komolyan! És ezt úgy mondom, hogy AMD-m van nekem is. És, hogy miért? Mert ez volt akkor annyi (kevés) pénzért. Ha tehettem volna, akkor P4-et vettem volna. És miért? Mert gyorsabb, technikailag kiforrottabb, SSE2 elterjedt támogatása, normális hőelvezetés (sapka), normális (gyors) memóriavezérlő. És végre normálisan fájdalommentesen rögzíted a hűtőt és sokkal kisebb a rizikó, hogy bajt okozol vele. És akkor még nem néztem azt, hogy mekkora a tuninglehetőségek aránya...

Egyedül ami a dönt az az, hogy mennyi pénzed van! És, hogy mire vágysz. Attól még nem kell temetni a másikat, ami éppenséggel drágább!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#48) HiperG válasza engusz (#47) üzenetére


HiperG
addikt

LOL :DD
Eredetileg énis azér vettem, de nem bántam meg :t
Namost elég láma vagy ha asziszed az a szaros sapka ér valamit...néhány júzer levette és 5 fokkal hűvösebb lett a prockó..
Technikailag kiforottabb ez marhaság...működik és kész..manapság pedig már egy rendszer teljesítményében úgyse a proci hanem inkább egy jó videokártya dominál főként...
Azhogy 3dmarkban 200-300 pontal többet kapsz azért még nem kell +20k-t ki adni imho.
SSE2 ez főként videokódolásnál számít, dehát max fél percel tovább tart, dehát itt ígyis műxeni fog míg játéknál vagy elfut vagy nem...világos érted?

(#49) Den válasza engusz (#47) üzenetére


Den
veterán

technikailag kiforrottabb... ez vicces, pl a kemény 1 darab herélt fpu-jával, meg a p3-nál is kisebb, órajelre vetített fajlagos teljesítményével...

kb olyan mint az amerikai sportkocsik, primitív egyszerű felépítés hengerenként 2 szelep meg nyomórúd, kb akkora literteljesítmny mint egy ladának de 7 literes a motor, így persze kis tuninggal lenyomja a sokkal kifinomultabb porsche-t :P

www.simson4t.hu

(#50) engusz válasza HiperG (#48) üzenetére


engusz
veterán

''egy rendszer teljesítményében úgyse a proci hanem inkább egy jó videokártya dominál főként...''
Ez modod úgy, hogy egy Radeon9000-ed van? :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.