Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor rezgés és felbontás mizéria (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) 4$T0|\|


4$T0|\|
csendes tag

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok most nektek egy furcsa problémáról. Az egész 2 évvel ezelőtt kezdődött, amikor megvettem egy Samsung 205bw wide monitort.
( http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=monitorsstoredevices&type=monitors&subtype=lcdmonitors&model_cd=LS20HAWCSQ/EDC )

Notebook mellett akarom használni fejlesztéshez kiegészítő képernyőként (+ filmnézés). Kaptam hozzá egy vékonyka analóg kábelt, amivel az a baj, hogy ha ezzel használom, akkor rezeg a képe de nagyon zavaróan. Azt olvastam, hogy az ASUS notebookoknak van egy ilyen gondja, hogy a táp közel van a VGA kimenethez és bezavar neki. Azóta kaptam egy céges HP notebookot, a másik oldalt van a tápja, és ugyanúgy rezeg.

Vettem egy vastagabb analóg kábelt, amin szép nagy zajszűrők vannak. Ha ezzel dugom be, akkor tökéletes, viszont újraindítás után nem ismeri fel a Windows a monitornak a natív felbontását (1680x1050 helyett csak 1600x1200-at enged). Próbáltam a registryben átállítani a felbontást, de minden újraindításkor felülírja.
A probléma tényleg furcsa, mivel sosem gondoltam volna, hogy a kábel bármit is számít, de tényleg valamiért a másik (ugyanolyan csak vastagabb) analóg kábellel nem ismeri fel a natív felbontást.

A munkahelyen a monitor digitális kimenetét használom a végére pedig egy analóg átalakítót teszek, így tudom használni bennt a kiegészítő képernyőt, de az egy másik monitor. Az én monitorom digitális kimenete egy picivel másabb, és ezt sem értem, hogy miért.

Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm!

(#2) Bordoi válasza 4$T0|\| (#1) üzenetére


Bordoi
őstag

Csak a keresőt kellett volna használnod.
Itt a megfelelő topik.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor rezgés és felbontás mizéria (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.