Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Monday Night Combat

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy kicsit a játékról:

PC-re is megjelenik a Monday Night Combat című multira kihegyezett TPS. A játék Xbox 360-on (XBLA) hatalmas siker volt a nyáron, így kész szerencse, hogy mi, számítógépes játékosok sem maradunk ki a buliból. Játékmenet és stílus terén a program igen nehezen definiálható, leginkább a Team Fortress 2 és a DotA keverékének fogható fel. A játékosok itt is kasztokat választanak egyéni fegyverekkel és karakterekkel, a játék célja viszont, hogy megvédjük csapatunk pénzlabdáját (moneyball - de tényleg), illetve elpusztítsuk a másikét. Van persze egy másodlagos játékmód, melyben csak egy csapat védi a labdáját az MI által irányított robotok hullámszerű támadásaitól. Egy csapatban egyszerre hatan lehetnek, így egy meccset tizenketten vívhatnak meg.

Minimális gépigény:

CPU: 2 GHz Processor
RAM: 1 GB RAM
VGA: DirectX 9.0c/Shader3.0 compatible, VRAM 512 MB (NVIDIA GeForce 7800 series or ATI Radeon X1900)
DX: DirectX®: 9.0c
OS: XP(SP3)/Vista/Windows 7
HDD: 2 GB of free space
Hang: DirectX 9.0c compatible sound card

Forrás: 1, 2.

(#2) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nekem eléggé Team Fortress hasonmásnak tűnik, a gépigénye meg igen csak baráti.

Nos? Vélemények?

(#3) Sonja válasza Vasinger! (#2) üzenetére


Sonja
veterán

Konkrétan mit ad TF2-be, ha megveszed? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4) Vasinger! válasza Sonja (#3) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezeket:

# Bonk! Slash!: Spy mask and Scout headphones worn by Assassin
# Mental Illness: Sniper hat worn by Sniper
# Jet Guns Are Better: Pyro's gasmask worn by Tank
# Eye Lad: Demoman's cap and eyepatch worn by Assault
# Bavcon: Heavy's bandolier worn by Gunner
# Doctor Dispenser: Medic's backpack and Engineer's hardhat worn by Support
# The Athletic Supporter: Available for every TF2 class
# The Superfan: The Mascot's hat worn by the Scout
# The Essential Accessories:The Mascot's wristbands, socks and shoes worn by the Scout

[ Szerkesztve ]

(#5) afrosamurai


afrosamurai
csendes tag

Csak steamen vásárolhato?:/

(#6) Kanczy válasza afrosamurai (#5) üzenetére


Kanczy
veterán

Igen... eleve is csak XBLA cím volt, úgyhogy sosem volt (és várhatóan nem is lesz) fizikai terjesztéseben.

Én gondolkodom rajta, hogy megveszem, mivel a TF2-t mostanában hanyagolom, és már régóta szemezek a játékkal. Van, aki még tervezi? :F

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#7) Kanczy


Kanczy
veterán

Ehhe... megvettem :B

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#8) fpeter07 válasza Kanczy (#7) üzenetére


fpeter07
veterán

-Várunk egy játékos által írt tapasztalatot.-

A TF2-es itemek cserélhetők? Ha netalántán megválnál vmelyiktől, ne tartsd magadban! :D

(#9) Kanczy válasza fpeter07 (#8) üzenetére


Kanczy
veterán

Ha cserélhetők is, megtartom őket ;]

Eddig tetszik a játék. Sokkal összetettebb, mint a TF, de ennélfogva sokkal bonyolultabb is. Lehet, hogy nem a legnehezebb kaszttal kellett volna elkezdeni, de hát a kihívásokra megy az ember, nem? :F :P

Ahogy egyre jobban értem a kasztok céljait, ill. hogy miben erősek, és hol kell tiplizni, egyre jobbá válik a játék (az elején még 8/24-t mentem, most meg már 9/10). A játék mechanikája nagyon tetszik, már csak az a kérdés, fogok-e vele eleget játszani, hogy megérje a pénzét :K

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10) bAtt001


bAtt001
addikt

most elég jó árban van de kérdésem lenne hogy tényleg megéri és az is hogy gyengébb gépekhez hogyan viszonyul (közepes erősségű laptop)?

(#11) pr1muska válasza bAtt001 (#10) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Én megvettem, egy ideig jónak tűnt, de egy hónap után meguntam, de ti tudjátok!

(#12) zsiga_667 válasza pr1muska (#11) üzenetére


zsiga_667
tag

770Ft, ha csak egy hétig játszol vele már bőven megéri.

(#13) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Van két meghívóm a Super Monday Night Combat bétára.

Foleg olyan jelentkezzen rá aki viszonylag jól ismeri Monday Night Combatot mert a játék elég osszetett és nem konnyu, foleg egy Team Fortress 2-hoz képest. Ez utóbbi és a DotA keverékének fogható fel.

(#14) cashback


cashback
őstag

Ennyire halott a játék errefelé?

Super MNC tippek, ötletek egy kezdő játékosnak?

2óra játék alatt nem sikerült még nyerő csapatba kerülnöm. Illetve 1ellenfelet sem öltem meg... ellenben engem már kivégeztek párszor.

Ahogy eddig tapasztaltam 2részre oszlik a játékosok mezőnye. 10emberből 2 tud játszani. 8an pedig csak vannak. Ekkora kockának kell lennie ehhez a játékhoz hogy sikert lehessen elérni?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#15) Ilsyde válasza cashback (#14) üzenetére


Ilsyde
őstag

Gondolom azért mert meglehetosen osszetett, nem casual (CoD és társai) shooter. Agymunka és sok taktikázás kell hozzá.
Rendes tutorial még nincs, szóval aki nem ismeri az alapjátékot (mint például én) annak belekerul 10-20 vagy tobb meccsbe mire megtanul mindent. Elég kemény csapatjáték, úgyhogy ha nem sokat nyersz az nem csak rajtad múlik :)

December végén írtam egy Newbies' Starter Guideot, esetleg olvasd el hogy megértsd a mechanikát. Azóta pár dolog változott de alapnak jó.

Egyébként én szeretem meg játszom is vele néha - egyre jobb és jobb a patcheknek koszonhetoen, rengeteg újítást és finomítást tesznek bele a srácok - de oszintén szólva nem tudom hányan tolják innen PH!-ról.

(#16) cashback válasza Ilsyde (#15) üzenetére


cashback
őstag

Hát nem hiszem hogy sokan...

Egyelőre én még csak megyek, lövök... össze-vissza nyomkodok mindent amit látok. :)

Maga a játék nem rossz... viszont ha hamarosan nem lesz sikerélmény akkor ki#&@ a >#&@#ba :DDD

Nekem elsőre nem tűnik túl gondolkozósnak... akikkel, akik ellen játszottam sem voltak éppen IQ betyárok.

Általában Ass-val megy 1-2 maki... ledarálnak mindenkit és ennyi. Erről szól a játék kb.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17) Ilsyde válasza cashback (#16) üzenetére


Ilsyde
őstag

Hát nem, annál jóval mélyebb :) Lehet az a baj hogy bummbele FPS-ként kezeled.
Olyasmi mint a DotA. Nem mindegy hogy melyik kaszt mit csinál, mikor és hol stb. Elég sok koncentrációt igényel, én 3-4 meccs után rendre kifáradok.

(#18) cashback válasza Ilsyde (#17) üzenetére


cashback
őstag

Lehet... :U

Dota-t nem ismerem... illetve nem is nagyon játszottam ilyen stílusú játékokkal. Így lehet én hátrányból indulok... hát majd kiderül. Adok még neki esélyt. Nagy unalmamban... :))

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#19) cashback


cashback
őstag

Nah...

3sikeresnek (kb 3*30perc) mondható játék után kezdem megkedvelni a játékot. :B

Bár még most is erősen hentelős a játék stílusom (sztem ez nem is fog változni sokat).
Viszont lényegében már most rábízom a "vásárolt" robotokra a piszkos munkát. :DDD
Illetve távolsági harcot vívok.

Menünek a zenéje meghozza a hangulatot... illetve ez a videó is egész jó lett (ugyan az a zene mint a menüben): [link]

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#20) cashback


cashback
őstag

Most már csak valami értelmes csapat kellene, mert ez a random dolog kicsit béna.

Aki tud játszani messze elhúz a többiektől... aki nem az meg ugye csak mütyűrködik magának.

Ha jó a csapat akkor lehet kényelmesen játszani... akkor 1-2helyen végzek... ha szedett-vedett akkor meg mindegy mit csinálok akkor is bukta.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#21) Ilsyde válasza cashback (#20) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ezen nincs semmi kulonos. Szokásos DotA-szindróma: ha szar a csapatod akkor veszítesz és kész.
Ezért utálom a mufajt (HoN, LoL és társai) bár ezt a Super Monday Night Combatot azért elviselem.

Ha 10-15 évvel fiatalabb lennék akkor nem lenne gondom haverokkal játszani de így sajnos marad a public. Az meg ilyen játéknál gyakran frusztráló.

(#22) cashback válasza Ilsyde (#21) üzenetére


cashback
őstag

Az a furcsa nekem, hogy ha jó, ha rossz a csapat... akkor is van 1-2tag az ellenben aki iszonyat módon játszik.

Most 10perce lett vége egy körnek... az ellenfélnél 2játékos 30felett ölt. A többiek csak molyoltak mellettük (szó szerint max 1-1kill).
Szemtől szemben dupla/tripla sebzésük van a fegyvereiknek. Én meg lövöm mint az ökör már a kör eleje óta és sebeztem rajta 1000-et összesen (lövésenként 10-50 átlagban).

Ha én drop-olom úgy az élete 1/3-át szedi le... ha ő engem akkor nekem kampó. (full életen)

Nem arra célzok hogy csalnának (még csak beta a játék... csúnya lenne)... csak egyszerűen nem értem, hogy hogy a vérembe.

Előző játékban Karl volt az egyik (én szinte csak azzal szoktam menni... szal Karl Vs Karl)... és mégis mérföldekkel elhúzott.
Értem én hogy nem értek még a játékhoz... de azért én sem csináltam másképpen mint ő. jön, lő, megöl... megyek, lövök, megöl. :DDD

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#23) Zolás


Zolás
addikt

Valaki tudna segíteni? Első indításnál azt írja, hogy legyek bejelentkezve Steambe, és legyek online, dehát ezek megvannak. Így nem indul a játék.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#24) Ilsyde válasza Zolás (#23) üzenetére


Ilsyde
őstag

Pillanatnyilag szerintem azért nem megy mert haldoklik a Steam.

(#25) Zolás válasza Ilsyde (#24) üzenetére


Zolás
addikt

Igen, átnéztem Steam topikba, és utána feltűnt a nincs kapcsolat felirat alul :DDD
Afene, most lenne rá időm, és mégse.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#26) cashback


cashback
őstag

Ahhh.... minden héten 2Gb frissítés? :D

Nem is lenne baj... ha nem akkor kezdené el frissíteni, mikor játszani szeretnék. :W

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27) zalyy


zalyy
tag

Jó kis game el lehet vele szórakozni :)

(#28) cashback


cashback
őstag

Este újra előszedem a játékot...

Látom már van invertory, csere-bere kereskedelm is... esetleg felkapott lett a dolog, hogy érdemes legyen vele foglalkozni?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#29) SenorGrande válasza Ilsyde (#15) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem lehetne ezt az írást fordítani és aktualizálni, majd az első hsz-be beszúrni? :B :R
Nekem a sima MNC jobban bejött, mint a Super MNC.
Egyébként még beta a mai napig? Mert rendszeresen jön hozzá közel 1,5 Giga javítás. . .
Azt tudja valaki, hogy honnan van 7,5 $-om a játékon belül?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Nem? Semmi? Kihaltunk? Kár. . . Azt gondoltam, többen játszanak vele PH!-ról.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Monday Night Combat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.