Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Moderátorok jogai?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Az egyik moderátor a minap a hardver piacban topicot nyitott ([L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=33047[/L)], mert el akart adni egy Acorp 235 wattos tápot. Rajtam kívül mások is hangot adtak azon véleményüknek, hogy egy ilyen ''kaliberű'' tápot még egy sima tagnak sem illenék árulnia, nemhogy egy moderátornak, akitől valahogy mégis magasabb erkölcsi tartást várna el az ember.

Ráadásul az említett moderátor a bírálatokra azt válaszolta, hogy ''Viszont, amelyik túléli a 3 hót, annak rendszerint örökélet meg egy nap''. Mindenki tudja, hogy ez nem igaz, sőt többnyire épp a garancia után szokták ezek a tápok magukkal vinni az egész gépet. De ő lezárta a topicot azzal az indokkal, hogy stabil vevője akadt, bár szerintem csak a bírálatokat nem akarta olvasni.

A kérdést nem az említett moderátorra akarom kihegyezni, ezért nem is írom ide a nevét. Hanem általánosságban kérdezem, vajon egy moderátortól elvárható-e az átlag tagnál magasabb erkölcsi szint, hogy ne áruljon a gépre veszélyes alkatrészt és ne adjon róla hamis infót (3 hónap után örökélet...) ill. vajon visszaélhet-e a moderátori jogával oly módon, hogy a bírálatok elhallgattatására lezárja a topicot (sima usernek ugye ehhez nincs joga).

Külön kíváncsi lennék a rangidős moderátorok, PH-hazdák véleményére.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) Cathfaern válasza shtml (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nevet nem írsz, de a topicot azért belinkelted :)

Na jó nézzük a komolyabb oldalát.
Nem értem miért várod el egy moderátortól, hogy nem addhat el azt amit akar? Szerintem _ilyen_szempontból_ semmiféle plusz erkölcsi szint. Meglátásom szerint a topiccal semmi baj nincs, egészen odági, hogy le lett zárva, amit tényleg nem kellett volna...bár lehet azt mondani, hogy meg akarta előzni a flame-et, és az OFF-olást, ami be is következett volna...szóval nehéz kérdés.

A kiemelt mondathoz annyit fűznék hozzá, hogy látszik rajta, hogy poénnak gondolta.
Ráadásul a topicban többen is megerősítik, hogy nem is olyan rossz az az Acorp táp.


Szerintem túlreagáltátok a dolgot.

[Szerkesztve]

(#3) emvy válasza shtml (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Hanem általánosságban kérdezem, vajon egy moderátortól elvárható-e az átlag tagnál magasabb erkölcsi szint, hogy ne áruljon a gépre veszélyes alkatrészt és ne adjon róla hamis infót (3 hónap után örökélet...) ill. vajon visszaélhet-e a moderátori jogával oly módon, hogy a bírálatok elhallgattatására lezárja a topicot (sima usernek ugye ehhez nincs joga).
Külön kíváncsi lennék a rangidős moderátorok, PH-hazdák véleményére.


A moderátor is azt árul, amit akar. Normális esetben a moderátor igyekszik szakmailag a fórumátlagnál tájékozottabb lenni, de a helyzet egyelőre az, hogy a prohardveren a moderáció még nem jelent szakmai moderációt. A szakmai moderáció kérdését igyekszem majd felvetni a PH-mod-hg talin, mert a fórum szakmai színvonala a béka feneke alatt tanyázik, ez ellen a moderátorok tehetnek, ha tehetnek (természetesen a moderátor kif. ebben az esetben a házigazdákat is magában foglalja). Személy szerint a kiemelkedő hülyeségeket igyexem eltávolítani a fórumról.
A bezárás nem túl elegáns dolog, az általad említett esetben még esetleg elfogadható, mivel elkelt a cucc, én elvből nem zárok olyan vitát, ahol (a saját véleményem elhangzott) még van esélye bármilyen érdemi gondolat kifejtésének, ha ellenvélemény, akkor meg főképp nem zárom be. Akkor viszont, amikor mindenki elmondta, amit akart (látszólag), és csak a sárdagasztás folyik, akkor zárható. Jó példa volt erre a hardwareoc-s topic.
Kalandor topiczárása szerintem belül esik a tolerálhatósági határon (rendesen).
Ilyesmi.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Moderátorok jogai?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.