Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) -=Ghost=- válasza LukE (#150) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

''EL fóliát''
az mi és minek kell?
''codix.hu, és veszel 1 újat''
új mit???

(#152) LukE válasza -=Ghost=- (#151) üzenetére


LukE
veterán

új fullos LCDt.
EL fólia-> színes izé, ami világít (gondolom ezért kérdezted, mert SMD ledet meg a legtöbb elektro boltban lehet kapni)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#153) -=Ghost=- válasza LukE (#152) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

''új fullos LCDt''
nekem semmijen lcd m sincs nem is mondtam hogy van...
de majd meglátogatom a lomex eseket vagy a codix os emberkéket ezt ha má ottvagyok meg is veszem...

(#154) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hi mindenkinek!
van az alaplapom (abit ic7-g)
namármost a hipset hűtőm kezd meghalni :(
szegény pedig szerintem jól néz ki...
nah de nem ez a lényeg
ez a hűtő 4 pocokkel van rögzítve
erre most kitaláltam egy szerkezetet hogy hogy lehetne ráfogatni a vizesblkkot
(3 rézlep van benne 2 luk) egy hosszú annak a 2 végén van luk (ez lesz az ami a blokkot szorítja) meg 2 rövidebb aminek a közepén és a végén van a luk (ezekbe meg a 2 végénél megy 1-1 kampós csavar ami átmegy rajta belekapaszkodik a ''fülek'' be az alaplapon onnantól a csavar végére anya anya alá rugó és az tarja majd nem túl erősn nem túl gyengén a blokkot)
ez szép meg jó csak az vele a gáz hogy nem tudom hogy bírja e a kis kampó a blokk súját szal tudje e majd tartani a blokkot anélkül hogy kiszakadna a pöcök az alaplapból

(a pöcök és a fül szó ugyanarra a kis izére volatkozik az alaplapon ami tartja a gyári hűtőt)

(#155) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

miért nem jár senki ebbe a topic ba? :(((
vagy aki bejön az is csak luke
nem mintha bajon lenne vele de monstanában leginkább ő se jön... :(((

(#156) LukE válasza -=Ghost=- (#155) üzenetére


LukE
veterán

yesss, yesss, mingyá' teljes idegösszeolmás:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#157) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

megvan a konstrukcio...
a ''cuki fali pc'' n fogom tesztelni hogy mit bir...
az egy abit bw7-raid (volt)
csak feldobta a pacskert
azt má csak tapétának volt jó :))
mire nem jo egy ''roncs''?! :)

(#158) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nah fejlemény van!
kész az új dizájn
(macromedia dreamweaver mx 2004 el csináltam)
ha valakinek valami nem műxik szóljon!

(#159) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

UP!

(#160) LukE válasza -=Ghost=- (#158) üzenetére


LukE
veterán

és működik operával is. megvagy dícsérve:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#161) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

ah kösz :DDD

végre egy kis dícséret :DD

ja más: kész a chipset lefogó és atombiztos :))
most lóg a falon a kis fali pcr eerősítve (ez a ''tűréspróba'') mert rohadt reős rudókkal van rögzítve és jól meghúztam de eddig nem szakadt ki... remélan nem is fog

majd még a haveromtól kérek sárgarazet mert ebben a vörösrézben szarok lettek a furatok de majd megláttyátok mi a problémám
én ezt így rá nem teszem az ic7-g re... egyik furat rossz helyre került :(

meg ez a vöröréz is dupla ilyen vastag csak kettévágtam fűrésszel... olyan is :(

csak a gyereknek le kell jönnie a nyaralójukba

a képek a test lefogóról kb 2 napon belül (tehát holnap már lesznek ha jól megy a feltöltés) mert kedves anyucikám nem képes felfogni h az 56k s a legszarabb ár/tejjesítményben :(((

(#162) Orc válasza -=Ghost=- (#161) üzenetére


Orc
senior tag

Ügyes vagy, bárcsak így tudnál battlefieldezni.:DDD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#163) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nah feltettem az oldalra az új cuccot is (nem biztos hogy tejjesen jól működik) szal akinek problem ja van vele az szóljon... (ha nem jön be csak IE vel az nem az én bajom :DDD macro val csináltam ti kértétek :) )

ja és orc: haggyááááá a bf eddel!!!! :((( elegem van az egszbol... de ez marhára nem ide tartozik...

(#164) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hi all! (újra)

bejelenteni valóm van!

készül a HDD ''rack'' om plexiből és sarokvasból (vagy mi a ráknak híjják :) )
nem is igazán rack hanem egy taró amibe 3 HDD fér el és 1db 8cm es venti le tudja fújni róluk a levegőt

a hdd-k között 1cm hely lesz ha elkészül a mű

még át kell mennem a plexilapokon dekopírral hogy ugyanolyan legyen a nagysága mert ez elősször nem sikerült :(((

ezzel kapcsolatban még: tud valaki mondani egy helyet ahol lehet kapni olyan csavarokat mint amikkel a gépházba a cuccok vannak befogatva meg a cd romokat tartja meg hasonló cuccokat szoktak vele becsavarozni
na ez kéne nekem csak valami hosszabb darab (1.25 és 1 cm között lenne az ideális legjobb az 1.25 lenne) létezik ilyen?

(#165) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

HDD tartó project failed (vagy mi?!)

ok:
a tartó még jó lett volna csak ha beleraktam a vinyót az belógott volna a memóriák fölé is ha jól láttam mert a normális helyén bemegy egész az előlap mögé iss meg nem vágtam neki ott likat mostmár nem is fogok :( meg sajnos a kábelezés is megoldhatatlan lett volna szal ez nem jött be

másoknak lehet hogy meg lehet csinálni mert nekik nincs szubcső a gép elején márpedig én azt a lukat nem azért vagdostam 2óráig hogy valami jöttment vinyó eltakargassa nekem a lényeget :DDD pedig nem lett volna rossz... még jól is nézett ki

(#166) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nem tudja valaki hogy hol lehet ''brillantkék'' ételfestéket kapni?

(ez van a kék popsi kólában is) és ilyen színűre szeetném szinezni a vizet... :DD

(#167) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

ebben a topic ban örök életemre magammal fogok beszélgetni? :(

(#168) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

megvan a zalman prociblokk meg hétvégén megyek a többi cuccért fényképezek szerelgetek stb majd max kedd re kész lesz az oldal (természetesen még nem a végleges mert még nincs lefestve a ház)

(#169) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nah kész a vízhűtésem majd jönnek a tapasztalatok meg a képek holnap az oldalamon a tapasztalatok pedig hétfőn az oldalon hétvégén pedig itt...

csak hogy lássátok h mit alkottam:

cpu a zalman blokkal idle 39C 2órányi bf1942 desert combat után 45C volt :))
az abit nb hűtőt is lecseréltem egy tt tiger 1 re most nb idle 28C a bf után 32C

ezt az alacson cpu hőmérsékletet úgy értem el hogy a hőleadó radi tetejére odabiggyesztettem egy ''kupolát''... adda pedig egy vantec uw s ventit amihez keresek led eket amivel megvilágíthatom...

(#170) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

jah és a ventik le vannak szabályozva majdnem min re (csak addig tekertem fel őket hogy a zalman panel en ne villogjon a led amiért túlzottan lecsavartam a ventit) még a chipset is sőtt azi a radin van az is a ház elejében vévő is és a hátulján lévő is... :))

(#171) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

működik! feltettem és minden jó!

ha v.kinek van kérdése írjon!

[L]http://ghost.uw.hu[/L]

(#172) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Helló mindenkinek!

nah akkor összefoglalnám mi történt az átalakítgatás során és a következő mod jaimat

legelején kivettem az alaplap tató tálcát leszedtem a chipset hűtőt felraktam a tiger 1et de kentem alá egy kis zalman pasztát, ezután jött a proci meglazítottam a lefogót levettem a keretet aztán le akartam szedni a bordát de ráragadt a cpu... mert valami fekete szutyok volt rajta hővezető közegnek... akkor lesedtem a prociról azt a cuccot kis körömlakklemosóval majd felkentem rá a zalman pasztát rá a blokk és a leszorítóval jól odaszorítottam, meg se moccan aztán megmelegítettem a csövet és ráhúztam a csonkokra ezek után vissza raktam az alaplap tartó tálcát és összeraktam a rendszer többi részét is.

a parás részek:
amikor összeraktam a rendszert és meghúztam a blinicseket csavarhúzóval elkezdtem beleönteni a löttyöt (a téli ablakmosót) azén látom hogy ereszt a vga kari nál... akkor leővettem egy villáskulcsot és azzal is jól meghúztam, ugyanezt aljáccottam a hőleadó radiátorral is... de ott nem folyt végig a vga karin :)

ezek után bekapcsoltam a gépet hw doktor belő veszett módon elkezdett sípolni hogy nincs CPU fan... akkor kikapcsoltam a cpu fan ellenőrzését és az új chipsethűtőt leszabályoztam 2100RPM re és most tök halk:))
azán raktam a radi tetejére egy vantec ventit ezt is leszabályozva min re és most jó csendes a gép... röviden ennyi ha valakit érdekelnek a részletek csak írjon ide és válaszolok...

az eredmény:
CPU idle 39C terhelve (battlefield) 45ig megy fel :))
eddig 45C idle játék után 56 is volt.... tehát ~10fokos a javulás munka közben

a költségek:
a hőleadó radiátor 5000 bontóból (opel kadettből) + mérhetetlen sok idő a megtisztítására...
a pumpa vízhűtés.com os eheim 1046 12 000 volt de máshol nem találtam...
a tartály szintén vízhűtés.com szintén 12 000 volt és ez sem volt máshol...
a cső 8x1.5ös ~2m addól 1.5m felhasználva
a gpu blokk 4500 home made
CPU blokk zalman 12 000 pixel től...
és mérhetetlen sok idő a ház átalakítására (fúrás faragás)

terveim:
most eltört (letört) amobil rack om elején lévő fogantyú majd szépen megmoddolom és jönnek a képk! lesz az elejébe vágva egy ovális lyuk és mögé berakok egy plexilapot amit megcsiszolok és megvilágítom kék ledekkel és felrögzítek még az elejére egy olyan fogantyút ami a ház tetején is van...

és még a hőleadó radiátort akarom kicsit átalakítani (levágom a felfelé álló csonkokat és a tövében ahol még egyenes ott leszűkítem 8mm esre...)

egyenlőre ennyi várom a véleményeket ne csak nézegessétek a topicot hanem szóljatok is valamit mert azért látom hogy sokan nézitek de sehol seemi visszajelzés... :(

ja! és ha jár erre egy moderátor kérem hogy változtassa meg a topic címét ''Codegen 7016 Mod by -=Ghost=-'' ra! köszönöm!

(#173) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

fennavn az uj cucc a rack modja

OFF
látom sokan nézitek a topic ot de senki nem szól hozzá miért van ez? :(((
ON

(#174) LukE válasza -=Ghost=- (#173) üzenetére


LukE
veterán

mer szellemtopik:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#175) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Hülye! :DDD

de mos télleg ménem jön ide senki?
pontosabban látom hogy jönnek mert 1 hét alatt kb 500al többen nézték meg de miért nem írnak semmit? lehet akár fikázás is! de csak mértékkel! :U

(#176) TexT-BoY válasza -=Ghost=- (#172) üzenetére


TexT-BoY
addikt

engem az érdekelne hogymikor nézhetem + élöben:)) és hogy hol

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#177) -=Ghost=- válasza TexT-BoY (#176) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

a modding versenyen megnézhetnéd ha találok addig egy autófényezőt aki lehetőleg 10e alat lefesti

(#178) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#177) üzenetére


ArmanD.
őstag

A festést már épp akartam javasolni neked, sokkal pofásabbul nézne ki! Amúgy tetszik a házad meg amiket művelsz vele, remélem egyszer majd valamelyik versenyen összefutunk ha elkészül az én kis Dragonom! :P

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#179) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#178) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

abban biztos lehecc csak nekem is el kell keszülnie... (már csak a festés van)
meg még a billbe szeretnék valami neon wire szerűséget...
kékben... asszem EL wire nek híjják... nincs akkora fénye mint a neon wire nek de ez 1.5m hosszú... tény hogy furcsán tudnám csak megoldani neki a tápot de a terv már megvan és működne... :)

asszem a pentacomp ba van is 3000 körül cask most semmi pénzem...

(#180) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

pontosabban erre meg a gyorscsatira amit keresek még csakcsak van... csak el is kéne menni érte szal nagyapámat vagy valakit rá kén venni hogy vigyen el kocsival...

(#181) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

jah és amit kihagytam: nagyon köszönöm az elismerő szavakat :DD

ez most jóljött az önbizalmamnak... meg hogy kezd újra ''fellendülni'' a topicom:))

(#182) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#179) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát nálam az egér meg a billentyűzet még csak használati tárgy ezeket nem modolom. Majd előbb veszek olyat ami jól néz ki és megy a házhoz és majd azokat készítem ki fullra. :)

Öreg vagyok már bohócnak!

(#183) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#182) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

nekem egy fekete genius billem van ami majd illeni fog a házhoz ha fekete lesz... :)
az egeremet nem fogom moddolni mert egy microsoft inteli explorer... anno meg 1-2éve 15e ért vettem és nagyon jó kis egér... nekem monnyuk most egy logitec mx700ra fáj a fogam csak 18e asszem és az meg egy egérért sok...
szal a billbe még belefüzögetném az EL wire t de az egérhez nm nyúlok nagyon jó kis egér szépen illik rá a kezem, nagyon szeretem...

(#184) ArmanD.


ArmanD.
őstag

És milyenre feteted az házat? Ábrát is nyomatsz rá??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#185) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#184) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

nem semmi extra csak feketére szeretném...

(#186) TexT-BoY válasza -=Ghost=- (#177) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem van ismerösöm aki motor idomokat fest !! a csávó ultra profi és nem annyira drága szerintem 10K bol +csinálja ha akarod + kérdem

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#187) -=Ghost=- válasza TexT-BoY (#186) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

nagyon állat lenne köszi...
egy gáz van hogy most nem tudnám kifizetni szal csak később csináltatom meg de jó lenne egy ár és egy cím!
köszi

(remélem Bp. i... de ha nem és nincs túl messe akkor talán elmegyek... :) )

(#188) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Ghost nincs kedved megtekinteni az alkotásom a topicomban??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#189) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#188) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

kedves armand megtekintettem már röbbször is...

sőt ''estmecsere'' is volt köztünk a topicodban :))

amúgy a festésre kíváncsian várom az árat (ez már nem neked)

(#190) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#189) üzenetére


ArmanD.
őstag

Metálfényű lesz amúgy??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#191) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#190) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

elvileg igen csak még várom az infót hogy mégis mennyi lenne

(#192) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

text boy: mi van az árral?
vagy legalább egy időpontot mondj hogy mikor lesz meg az ár...

(#193) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nah mi lett veled Text-Boy?

kapok majd árat vagy még meg sem kérdezted? (cím is kell ha má ottvagy :) )

(#194) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Üdv Ghost mi újság? Hogy haladsz?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#195) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#194) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

köszi
sz@rul... :(

elvileg szerdára vagy max csütörtökre lesz dremel em... de ha nem az gáz mert kitaláltam egy nagyon jól kinéző gravírt... (a radikal mod on van gy cikk a fagyott netivédőrács) abból jött az ihlet... szerintem nagyon jól nézne ki csak legyen dremel em tuti nekiesek...

(#196) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#195) üzenetére


ArmanD.
őstag

Maga gép is dremel lesz? Az a szett kurva drága, én 27000-ért láttam az OBIba kompletten, vagy csak dremel gravírfejre vársz? Géped már van hozzá??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#197) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#196) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

sajnos nincs gépem se de nem is tom honnan tudok szerezni...

vagy ez vagy semmi sajnos...

(#198) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#197) üzenetére


ArmanD.
őstag

Megpróbálok neked most körülnézni, hogy pesten hol is lehet ilyen cuccot venni rendi?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#199) ArmanD. válasza -=Ghost=- (#197) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ezt már nézted:

[L]http://gravirozas.lap.hu/index.html[/L]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#200) -=Ghost=- válasza ArmanD. (#199) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

nem...
de valami közelebbi kéne (tegnap 1 órát keresgéltem...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.