Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brasil


brasil
senior tag

szal vn nekem egy notebookom amiben figyel egy mobil 9700.a gyári adatok szerint 450/260-on.na ehhez képest az enyém 391/202-n megyeget.ez méééér van?valaki tudja a választ???köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2) Viktor77 válasza brasil (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Melyik a GPU és melyik a ram órajele?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Jim Tonic válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Első a GPU-é. A másodikat duplázd a DDR sebességért. Szerintem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Viktor77 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Én is erre gondoltam, de a 450 elég elég brutál lenne.

Viszont a 200/400 valósabbnak tűnik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Jim Tonic válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bővebben: link

A 9700 valamiért ennyivel gyorsabb, mint a társai. Elméletben. Nála talán valami energy saver mode lehet. Talán.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) AMD Power


AMD Power
titán

http://www.rojakpot.com/default.aspx?location=3&var1=162&var2=0

Core Clock: 450 Mhz
Memory Clock. 260 Mhz

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7) MUŁĐER válasza brasil (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

azért ennyi,mert a mobility 9700 igazából egy 9600-os mag...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) brasil válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


brasil
senior tag

azt tudom de a molbil 970nek a spec szerint 450/260 nak kéne lenni!
Bővebben: link

ja már látom van egy ilyen link:)

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#9) MUŁĐER válasza brasil (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mivel mérted hogy mennyin megy?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) brasil válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


brasil
senior tag

atitool-ban néztem.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#11) Jim Tonic válasza AMD Power (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szoktál olvasni is? Mások sem. Na mind1. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) MUŁĐER válasza brasil (#10) üzenetére


MUŁĐER
addikt

legújabban? nézd meg egy everestel, vagy valami mással is..lehet rosszul írja ki

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) brasil válasza MUŁĐER (#12) üzenetére


brasil
senior tag

minden ezt írja.evertet is néztem meg mást is.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#14) MUŁĐER válasza brasil (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hm..milyen notebook is pontosan?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) Jim Tonic válasza MUŁĐER (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ez lényegében mind1. Hacsak a gyártó a fogyasztás mérséklése érdekében nem használ egyedi bios-t. Esetleg meg kellene próbálni felhúzni a kártyát, és ha stabilan működik, akkor feltenni egy bios-t (lehet laptopoknál?) a 9700-ra.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) brasil válasza MUŁĐER (#14) üzenetére


brasil
senior tag

toshiba sattelite m30x-165

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#17) MUŁĐER válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


MUŁĐER
addikt

lehet hogy típushiba, mittomén...ki tudja:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) brasil válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


brasil
senior tag

lehet biost épp most raktam újat de az órajel maradt.itt nincs külön a vga-nak bios csak egybe az egésznek, arra meg nem tom honnan lehetne szerezni módosított cuccot.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#19) Jim Tonic válasza brasil (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, a mobility nem egy külön kártyán van? Úgy szokott lenni, nem?
Egyben lenne az alaplap BIOS a videokártyáéval? Erős kétségeim vannak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) AMD Power


AMD Power
titán

Egy Go Fx 5200 , mennyin megy? GPU , memória? Tudja valaki?:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) Jim Tonic válasza AMD Power (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha már OFF nélkül beletoltál egy más témába, legalább a google-t használhattad volna: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) brasil válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


brasil
senior tag

pedig ja!a vga is a lapon van nem külön.
ja és hiba nélkül megy a gyárinak vélt órajleken:))

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#23) Jim Tonic válasza brasil (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, érdekes...
Akkor biztosan a laptop gyártója húzta le eddig a sebességet. vagy fogyasztáscsökkentés, vagy nem megfelelő hűtés miatt. Esetleg próbálj meg módosított biost keresni hozzá.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) brasil


brasil
senior tag

esetleg vkinek van ilyen vga-ja akkor mesélje el lécci h mennyin megy!!köszönet!

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#25) xedos


xedos
addikt

Szia! Nekem 390/220-on megy...
Így 3DMark 2001Se 10500pont körül...

(#26) Raymond


Raymond
félisten

A 450 csak az max amin a VPU mehetne az ATI ajanlasa szerint, de a vegso orajel a notebook gyartotol fugg. A memoria orajele meg ennel is liberalisabban van megadva. Hat ezert megy neked kisebben mint a ''speckok szerinti'', mert valojaban fix specifikacio nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) AMD Power válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a linket! De szerintem nem halt bele senki , hogy OFF nélkül írtam! :F:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28) brasil válasza Raymond (#26) üzenetére


brasil
senior tag

hát bek***assák a liberális cuccikat!!!nem elég h csak 4 pipe még az órajeleken is spórolnak???:(((

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#29) Raymond válasza brasil (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Ez van, ezt kell szeretni. A GF Go 6800 elmeletileg ket valtozatban letezik:
275/350 es 350/350 - na most az enyem 290/295 - ez akkor jo vagy rossz ? :)
Megoldottam egy kis overclock-al....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) AMD Power válasza Raymond (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Nem parás húzni a notis videokarikat? Melegedés szempontjából kérdezem!:F
De ezzel a CPU-ra is gondoltam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31) _seth_


_seth_
veterán

Nekem 9600(128mb saját!) van és az 351/442 MHz-en megy egészen pontosan :)

9600: M10
9700: M11

Nincs nagy eltérés egyébként a két kari között :)

(2001: 10K
2005: 1.1K
2003: 3K)

Tuningja: 420/460-at megy gond nélkül de valóban nincs nagy értelme húzni :) A procimon húzni sem kell: mobil p4 3.06 ghz :)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) brasil válasza _seth_ (#31) üzenetére


brasil
senior tag

enyém is 128 saját és kb ennyit megy mint a tiéd.de felraktam arra a bizonyos fent említett órajelre és úgy már jobb egy kicsit:)szerkesztek rá egy job hűtést aztá hadd menjen!

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#33) Raymond válasza AMD Power (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Ez notebook fuggo - az enyem birja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) AMD Power


AMD Power
titán

Kaptam egy linket ahol ez volt írva a Go Fx 5200-re:
http://www.rojakpot.com/default.aspx?location=3&var1=74&var2=0

GPU: 300 Mhz
Memory: 600 Mhz

Ezek az adatok írgalmatlanúl soknak tünnek! Pedig ha jól látom ez van írva! Csak nekem tünnek soknak?:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35) _seth_ válasza brasil (#32) üzenetére


_seth_
veterán

Jobb hűtés? :D Mire gondolsz pontosan?

(Most raktam fel az új 5.12-es omega drivert de ez sokkal gyengébb mint az előző ami rajta volt: 4.12 (ezzel ment annyit amiennyit írtam))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36) brasil válasza _seth_ (#35) üzenetére


brasil
senior tag

hát a mostani hűtés egy darab alu lemez.:)helyette gondoltam egy ugyanolyan alakú bordát
mert magasságba hely pont van ott annyi h elférjen!már csak borda kell meg egy kis idő!

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#37) _seth_ válasza brasil (#36) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem még venti is jutott rá és borda is elég nagy persze a helygez képpest :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38) brasil válasza _seth_ (#37) üzenetére


brasil
senior tag

sajnos venti nincs de nem is baj mert nem szíjja az akksit:)de a borda elkél sztem.már csak találnom kell 4mm magas bordát, kb 10x10cm-en.nincs ötleted???

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#39) _seth_ válasza brasil (#38) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem van sajnos/szerencsére :) :(

:DDD

Nincs tippem, de estelge maratsz egy alu tömbböl.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40) xedos


xedos
addikt

Ha már cserélni akarod, akkor inkább rézből csináld...
Mondanám hogy öntess ezüstből :)

Esetleg van egy régi réz proci hűtőm... 6x6x2cm-es vékony lamellákkal...

[Szerkesztve]

(#41) brasil válasza xedos (#40) üzenetére


brasil
senior tag

a mostani 1 mm vastag alu lemezhez képest az alu borda is jó lesz!aztá természetesen olyan lesz amit találok.

esetleg valami ötlet h hol tudok ilyent csináltatni?

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#42) xedos válasza brasil (#41) üzenetére


xedos
addikt

Metaloglobus telepen vágnak, utána maratni valahol...

(#43) tonyo2


tonyo2
tag

Nekem 430/230-on megy.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#44) brasil válasza tonyo2 (#43) üzenetére


brasil
senior tag

pontosan miben?

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#45) tonyo2 válasza brasil (#44) üzenetére


tonyo2
tag

Everestben néztem.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#46) brasil válasza tonyo2 (#45) üzenetére


brasil
senior tag

:)mármint milyen notiban??

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#47) BuG_


BuG_
csendes tag

Sziasztok!

emlegettétek, hogy a 9600-as és a 9700-as között nincs nagy különbség. Azt szeretném kérdezni, hogy a notebookokban használt x700-as mennyivel jobb/másabb mint a 9700?

(#48) brasil válasza BuG_ (#47) üzenetére


brasil
senior tag

Bővebben: link

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#49) tonyo2 válasza brasil (#46) üzenetére


tonyo2
tag

Gericom Ego/MSI MEGABOOK M510A

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#50) _seth_


_seth_
veterán

Egyébként van 9700 PRO is notiba és az valóban 9700 PRO szintű :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.