Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mobil usb-s hdd mit kell tudni róla? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

Hi

járatlan vagyok e témában ezért 1-2 kérdést felteszek.

Mit kell tudni a külső hordozható USB-s HDD-k ről? Úgylátom csak 1-2 márka gyárt ilyeneket pl: freecom 40Gb USb-s 40 e Ft

pl.: fogom kiveszem a táskámból betugom USB foglalatba azt ennyi (mint egy nagy pendrive?) aztán pl zene áttölt haver pc-jéről ... otthon bedug zene felrak? ennyi ?

mennyire sérülékenyek?, sebesség? (bár az mellékes inkább a megbízhatóság és a strapabírás a fontos)

egyéb infó ?

kösz

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) Wolverine válasza Antonio (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Gyak. igen, de van, ami külső tápot is igényel, ha jól tudom... Ha 2,5''-os notiwonyó az alapja, akkor nem kell külső táp.
Nem mellesleg ha veszel egy külső USB-s winyóházat és teszel bele egy winyót, ugyanott tartasz, csak épp te szabod meg a méretet :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) Flashy válasza Antonio (#1) üzenetére


Flashy
veterán

igazi usb-s hdd-t kevesen vesznek, inkább sima hdd-t meg hozzá usb-s külső házat, mert olcsóbb és az ''igaziban'' se notebook vinyó van általában, nem menetközbeni dobálásra van tervezve, csak álló helyzetben cipelésre. úgyhogy ugyanazt bírják mint a sima vinyók. usb-s külső házakról már beszéltünk több helyen, keress utána.

(#4) Antonio válasza Flashy (#3) üzenetére


Antonio
senior tag

jaa ... ilyen is van ? külsö USB -s ház bele sima viynó? :B :U

ezt hivják mobil rack-nak? vagy ez megint más? :F

tehát veszek egy USb-s mobil racket ami ... ? forint aztán bele egy ''akármilyen'' vinyót és kész? ugyanott vagyok?

bocs a lámáskodásért, de eddig elkerült ez a témakör ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5) gg1876 válasza Antonio (#1) üzenetére


gg1876
tag

Veszel egy 2,5''-os merevlemezt amit pl. laptopokba szoktak használni.
Egy 40Gb-os kb 20-25e Ft. A sebessége nem lényeges, sőt ha lehet a lassúbbak közül válassz, mert az USB úgy is meghatározza a sebességet.
+ veszel hozzá mobil winchester tokot (az ényém valami Hot Drive feliratú) kb. 5e Ft.
A D. St.-ban vettem. Ja és praktikus bőrtokot adnak hozzá.
A többi mind úgy van ahogy leírtad.

(#6) Flashy válasza Antonio (#4) üzenetére


Flashy
veterán

külső ház, belerakod vinyót és kész. nem fiókos, hanem ház, belecsavarozod a vinyót, ráteszed a tetejét és külső usb-s vinyó. ez az egyik. de lehet kapni olyat, ami nem arra való hogy pakolj bele, hanem gyárban raknak egy designos házba vinyót, belecsavarozzák, rárakják a tetejét és kész. ha szét is szedhető, gondolom garancia ugrik, mert nem arra van. létezik olyan külső egység is, ami fiókos, vagy fiók hátuljára dugható usb kábeles adapter. a legolcsóbb a sima külső ház üresen, teszel bele vinyót amilyet akarsz és tada.wav.

(#7) Antonio válasza Flashy (#6) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi mindenkinek ...

ismét okosabb lettem!!!


Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#8) Wolverine válasza Antonio (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

És egy elég jó hely, ahol még kapni is ilyet: Bővebben: link - a periféria ház név alatt keresd ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) Sasfészek


Sasfészek
tag

Hi!

Létezik az 1.8"-esnél kisebb hdd? 1" ? Ha igen hol lehet ilyet kapni? Úgy tudom léteznek? Valaki tudna segíteni? És hozzá mobil racket hol lehet venni? Lehet egyáltalán?
Engem érdekelne az ilyen ultra pici hdd-k kategória!

Előre is köszönöm!

(#10) Rover623 válasza Sasfészek (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Az ennél kisebb HDD-k már nem nagyon kerülnek forgalomba önálló termékként. Kivétel a CF kialakítás. Mobil rack értelemszerűen nem létezik hozzájuk, értelmetlen...
Hacsak nincs valamilyen spéci eszközöd amibe csak ilyen megy (pl. régebbi digit fényképezőgépek), vásárolni ezeket célszerűtlen. Nagyobb kapacitású pendrive-ot olcsóbban vehetsz.

P.S.:
Egyébként szerencsétlen módon felhoztál egy rég elsüllyedt topicot...
A kérdésednek jobb helye lett volna itt: [link]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mobil usb-s hdd mit kell tudni róla? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.