Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Azzal a igen érdekes szituációval találkoztam ma, hogy a winchesteren tárolt image fájljaim megsérültek. Vajon mitől? :F
Tegnap még minden rendben volt, ma viszont az egyik SATA-s winchesterről átmásoltam kb. 20 GB-nyi adatot a másik SATA-s winyómra (zömmel játékokat). Eztán hiába próbálom a korábbiakhoz hasonlóan Daemon Managerrel, vagy Alcohollal feltelepíteni őket, valahol hibát észlel a telepítés és megáll.
1. Újraraktam az XP-t. (Semmi változás)
2. Átmásoltam másik particióra, hátha a SATA-val van valami gond. (Eredmény nincs)
3. Átmásoltam a fileokat egy IDE winyóra, hátha onnan majd menni fog. (Kb 1%-nál már jelentkezik a hiba)
4. Scandisk a winchestereken. (Nincs badsector)
5. Powermax a Maxtor winyóra (erre másoltam), gyors teszttel. (Semmi)
6. Képfájlok átmásolása másik gépre és install. (Hiba ott is)

Ami még fontos lehet: amin az adatok voltak az egy Samsung 160 GB-os SATA winyó, és amire másoltam az egy Maxtor 200 GB-os. (Ne tessék azzal magyarázni, hogy mert Maxtor!!!) A napokban cseréltem le az IDE kábeleket, de ennek szerintem semmi köze nem lehet a két SATA-s winchesterhez. (Azért leírtam, hátha) Az alaplapom egy ABIT NF7-S. A winyókat hűtöm rendesen, az átlag hőmérsékletük 35-40 C között van mindig.

Daemon Manager és Alcohol érdekes módon kezeli a képfájlokat. Az instalnál általában kapok egy hibajelzést, hogy ez meg ez a fájl nem olvasható. Megnéztem a bemountolt képeket és valóban nem lehet azokkal a fájlokkal mit kezdeni. De miért??? Mi lehet a hiba? Másolás közben nem kaptam hibaüzenetet... Vírus nincs a gépemen... Nem létezik, hogy minden képfájl gondol egyet és nem lehet többet telepíteni... :O

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2) Gh0sT


Gh0sT
addikt

^

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Yaye válasza Gh0sT (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Érdekes jelenségek vannak a világban... Nekem nemrég elpukkadt az egyik gépünkön a rendszerpartíción teljesen random kismillió file. Ott voltak ugyan, de egyszer csak nem voltak olvashatók és kész. :( Mentsem ami menthető, elkezdtem áthelyezni a még olvasható könyvtárakat egy másik vinyóra, egy kövérebb könyvtárral megcsinálta hogy eljutott valameddig, ott beleütközött egy ilyen olvashatatlan fájlba, a másolás ugye leállt, a könyvtárból a maradék fájlok meg egyszerűen eltűntek. Egy ismerősömnek adtam oda a vinyót, hogy vacakoljon vele, hátha visszaállítható a tartalma (nekem nem volt hozzá progim, és gyakorlatom sincs benne), vissza is állította, aztán egyszer csak azt vette észre hogy az egész visszaállított fájlrendszer megint kompletten eltűnt, újra vissza kellett állítani az egészet az elejéről... brrrr...

(#4) WN31RD válasza Gh0sT (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem próbáld mindkét vinyót berakni egy másik gépbe, amiben másfajta alaplap, és jó erős táp van, és másolgass ott, hátha úgy nem jön elő a hiba...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) L3zl13 válasza Gh0sT (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet pl memóriahiba, gép instabilitás meg hasonlók miatt, csatlakozási hiba, vinyóhiba, driverhiba stb miatt is.

Ha már csak a sérült verzió van akkor nem sok mindent lehet tenni.

Esetleg próbálkozz nagyméretű fájlok másolgatásával. Csinálj róla crc-fájlt. (Total commander svf készítője pl.) És ellenőrizd vissza minden lépés után.
Hátha sikerül körülhatárolni, mi a problémás.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) app__ válasza Gh0sT (#1) üzenetére


app__
csendes tag

Sziasztok!

Ugyan ilyenem volt egy 30 gigás Maxtor vinyóval, amikor kb 20 gigányi anyagot (avi-k, iso-k, installshield telepítők 3dmark, stb) másoltam át egy vadi új 160 gigás samsungra. Mindkét vinyót végignéztem, sehol egy bad sector. Egy valami viszont feltünt, ha everest-el, vagy bármi más olyan diag programmal, ami képes kiolvasni a SMART értékeket megnéztem az a vinyót, _amiről_ másoltam, tehát a maxtort írt egy hibát, ami ezt magmagyarázhatja. A ''Reallocated sector count''- ra azt írta, hogy elért egy kritikus szintet, és a vinyó hamarosan meghal. Természetesen a vinyókat én is hűtöm, a maxtor 23-25 fokos, a samsung 29-31. Remélem ezzel tudtam segíteni!
app.wraith

He who seeks that, which cannot be found, must look inside himself for further guidance... or look harder

(#7) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Arra esetleg valami ötletetek van-e, hogy mozgatás után visszanyerhetőek-e az adatok. Gondolom a mozgatás egyenértékű egy copy és egy del paranccsal?! :F Így még vajon van esély, hogy néhány image visszajöjjön?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Megnéztem az everestet. Nem látja a winyóm a SMART opció alatt. :F
Viszont a Samsungomat duplán is felismeri... Ilyenkor mi van?

Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#9) Kazimír


Kazimír
őstag

A lehetséges okok engem is érdekelnének, mert a sérült image-kból jutott ide is :):(

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#10) mr_ricsi válasza Gh0sT (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''6. Képfájlok átmásolása másik gépre és install. (Hiba ott is)''
Ha a Samsungról másoltál, akkor a Maxtor hibája kizárható.

Valaki korábban írta a memóriahibát. A leírtak alapján én is erre saccolnék. (Vedd vissza a memóriák órajelét, kapcsold ki a duál működést, a CL-t tedd egy fokozattal nagyobb értékre.)

A másik, ami eszembe jut: nem púposodnak a proci körüli kondik? Vagy nincs kifolyva valamelyik?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.