Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) neongorack válasza bLaCkDoGoNe (#95) üzenetére


neongorack
senior tag

Respect:R Nagyon faja style, kegyetlenül tetszik!

[link]
Nemrég készült! Bocs a szar képminőségért (webcam)

(#102) R3ĐßuŁŁ válasza neongorack (#101) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jó kis kép! :C :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#103) #51736960 válasza Yaye (#96) üzenetére


#51736960
törölt tag

ah, bárcsak én is ilyen szépen tudnék szólni! teljesen egyetértek.
neongornack, kérlek nézd meg mégegyszer amit a #87-ben linkeltél... szerinted ez tényleg jól sikerült? 5-6 éves gyerekek rajzolnak ilyeneket.
szerintem ahelyett hogy falakat szarsz össze, inkább le kellene ülnöd az asztalhoz, és meg kellene tanulnod rajzolni. vegyél elő ezzel foglalkozó anyagokat, és gyakorolj nagyon-nagyon sokat. aztán majd ha tényleg jó vagy, akkor irány az utca.
Remélem nem sértődtél meg, de véleményt nyilvánítani mindenkinek joga van.

(#104) R3ĐßuŁŁ válasza #51736960 (#103) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én se tartom jó dolognak hogy összefirkálják másnak a házát de szerintem nagyon szép rajzok is vannak pesten! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#105) #51736960 válasza R3ĐßuŁŁ (#104) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen vannak szépek (pl. a szentendrei hév vonalán van több nagyon jó), de a nagy része szemét.

amúgy én egy gyönyörű új társasházas részen lakom budán, szép házak, parkok, satöbbi. namost nemrég egy ''graffitis'' az összes ház oldalát telefirkálta ''WRC'' felirattal. egy 800 forintos spray segítségével sikerült elérnie, hogy az egész környék úgy nézzen ki mint egy gettó. van 10 ház, és házanként 3 milla az újrafestés. és semmi garancia nincs arra, hogy az újrafestés után nem jár arra megint az a gyökér és nem kúrja össze újra a falakat.

ezért van az, hogy ha firkálást látok, azonnal, kérdés nélkül ütök. legutóbb a buszmegállóban kaptam el egy kis köcsögöt, egy gyomrostól úgy csuklott össze mint a harmonika.

#101: ez egy fokkal jobb mint az előző...

[Szerkesztve]

(#106) R3ĐßuŁŁ válasza #51736960 (#105) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ja hát ezt én se szeretem! :U Nemrég hallottam hogy kaptak a graffitisek egy tönkrement vonatot és azt fújkodhatják! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#107) #51736960 válasza R3ĐßuŁŁ (#106) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, csak abban nincs akkora kihívás. a graffitisek jó része csak az adrenalin miatt csinálja, az izgalom a lényeg, ''mi van ha elkapnak''.
tudom, mert tizenévesen én is sok hülyeséget csináltam, amit ma már nem csinálnék újra... például jó bulinak tűnt jegylyukasztót lopni a villamosról, tényleg élveztük (1 darab még mindig megvan). aztán egyszer elkapott egy nagydarab fazon és elég jól ellátta a bajom. utána már nem csináltam.
oké, nem offolok többet.

(#108) erdey_a


erdey_a
őstag

Amikor tegnap láttam belinkelve azt a két inkriminált képet, elkezdtem írni egy hozzászólást, hogy a rongálás és a graffiti nem ugyanaz. De nem küldtem el, met gondoltam nem kell a flém.

Most azért mégis megjegyzem, hogy eddig 2 elkövető van a listámon akiknek szereztem pár kellemetlen pillanatot. Remélem nem lesz több.
De egyet kell értsek Loveless-szel. Ha én ilyet meglátok, akkor nem hagyom szó nélkül.

Győrben pár éve megkértek néhány graffitist, hogy rajzoljanak jókat 2 aluljáróba. Klassz is lett. Majd jöttek az önjelölt graffitisek (ismertebb nevükön köztörvényes bűnözők) és tönkretették a rajzokat az általuk szépnek itélt hányásokkal.

Vajon az ezen topikba saját munkáját büszkén linkelő illetők tudják, hogy törvényt sértenek?

Vérboci

(#109) R3ĐßuŁŁ válasza erdey_a (#108) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hogyne tudnák!

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#110) erdey_a válasza R3ĐßuŁŁ (#109) üzenetére


erdey_a
őstag

...akkor nem értem miért csinálják?

Jó, oké, én is mentem már át piroson, de azzal nem ártok másoknak.
Sőt van néhány biztonsági másolatom is, de házak falát összefirkálni vérlázító dolog.
Nem is a panelok alját sajnálom és nem is az aluljárókat annyira. De a 100%-os magántulajdont, a családiházakat, az autókat!
Talán az empátia hiányzik?
Mit szólna a grafis kolléga, ha az ő autóját, házát fújják le?

De nem offolok tovább. Elmondtam a véleményem oszt annyi. Ha engem elkerültök, nem lesz baj :DDD

Vérboci

(#111) R3ĐßuŁŁ válasza erdey_a (#110) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Kérdezd őket! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#112) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

woowoo...látom sokan vagytok ugyanazon a véleményen ;)

Amit én is utálok, az az, mikor gagyesz, igénytelen tagekkel teleaggatnak egy falfelületet/buszokat/villamosokat.
De a másik oldal az, hogy a grefók nagy része (ami szép is, színes is), nem válik egy falfelület kárára (szigorúan szerintem).

Persze egyetértek azzal, hogy az nem szép dolog, mikor családi házak falait, vagy valami hasonló jelentőségű köztulajdont ''rongálnak'' meg, de ha aluljárókban, vagy hasonló helyeken készülnek a művek, akkor az nem egy olyan hűdenagy probléma.
És szerintem a grefósok nagy része tisztában is van ezzel, és a közhiedelemmel ellentétben nem az a fő szempont, hogy minél veszélyesebb legyen a fújás...

Ez mind az én véleményem, nem szükséges egyetérteni, csak gondoltam már megosztom veletek :)

(#113) R3ĐßuŁŁ válasza BLiNk3r (#112) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szerintem is jó ha szép graffitiket fújkodnak,de házra ne! Csak aluljáróba vagy vonatra! Én se szeretem ezt hogy pl feketével ráfújja a falra egy ember hogy béla vagy valami ilyesmi! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#114) BLiNk3r válasza R3ĐßuŁŁ (#113) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Na igen.
Azt még hozzá kell tegyem, hogy én még sose fújtam falra, de ha a jövőben lesz is rá precedens, akkor sem az lenne a lényeg, hogy húúú minél nagyobbat rongáljak, hanem inkább hogy a lehető legszebbet fújjam. És lehetőleg olyan helyre, ahol senkit sem zavar.

Itt pedig nyugodjék egy régi sketch, amit tegnap délután felápgrédeltem kicsit:
[link]

(#115) R3ĐßuŁŁ válasza BLiNk3r (#114) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem rossz kép! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#116) neongorack


neongorack
senior tag

Igen, sokmindennel én is egyetértek, hogy vannak a grefósok közt is írtalan szabályok, mint ahogy nálam is!Egyébként én is sok ideig gondolkoztam azon, hogy linkeljek e képet, mivel én se tartom egy hűde grefnek! A sketcheim sokkalta jobbak, mint ez a két ''művem'', márha lehet annak nevezni!
Jahh és igen, vannak akik adrenalin miatt grefóznak, de én azért, mert teccik és próbálok szépet alkotni, még1x mondom próbálok, falra azért más fújni, mint otthon egy lapra szépen lassan kidolgozni egy sketchet, meg a ceruza is olcsóbb mint a kanna!
Elhihetitek, ha lenne pénzem és csak arra költeném és mondjuk lenne egy rakat kannám, meg egy legálfal ahol nyugiban lehet alkotni akkor sokkal szebbeket fújnék...
Egyébként meg a 2 grefem olyan helyen készült ahol alig lehet látni és nem sok embert zavar, szóval erről ennyit!
A tageket én is utálom ha nincs mellette valami igényes munka, mert akkor nagyon ronda tud lenni, hogy mondjuk egy ház falára felvan írva feketével, hogy szar!Nem is értem, hogy aki ilyet csinál az miért, nem összekeverendő, nem teljesen az a 2!Mert van az aki csak rongálni akar és ezért valami occsó' festéket vesz és az első falra felír valami hülyeséget és akkor elmondhatja, hogy hűde nagy legény voltam bazz, mert fel mertem írni! Nahh ezt utálom, hányingerem van tőle!
Mondjuk ezután meggondolom, hogy linkeljek-e valamit is...

(#117) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Egyszer láttam egy nagyon szép graffitit egy helyen! Azt mondták hogy szebb vele a város! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#118) neongorack


neongorack
senior tag

uP!
most készült, pár perce!;):)
[link]

(#119) bmx powa válasza neongorack (#118) üzenetére


bmx powa
tag

nah, látom naon megteccet ez a kanna stile. mármint h odanyomsz még egy festékkannát is mellé. nájsz.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#120) neongorack válasza bmx powa (#119) üzenetére


neongorack
senior tag

jahh, mostanában kannázgatok :D
Haverral telerajzoltuk az egész táblát osztályba![link]
Mikor lesz fent grefódról kép?

(#121) bmx powa válasza neongorack (#120) üzenetére


bmx powa
tag

jajj, és megin a kanna csávóval felápgrédelve. nemtom, mikor lessz fénykép, majd axxonnal dumálok digigép ügyben

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#122) neongorack


neongorack
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Nesztek :) Friss termés, véleményt kérek...:D
Kinek melyik?Miért?;)

(#123) bmx powa válasza neongorack (#122) üzenetére


bmx powa
tag

hy. adhatok egy tanácsot? tudom, h ezek csak skech-ek, de ne csináld ilyen ''csicsásra'' őket, mert ha valamelyiket meg akarod maj csinálni nagyban is, akkor bajos lessz.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#124) neongorack válasza bmx powa (#123) üzenetére


neongorack
senior tag

Nekem így teccik, sokkal jobbak mint az a 2 grefó amit alkottam!

(#125) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Hosszú idő után postolok már egy régi sketchet kicsit felújítva PS-ben.
[link]

[Szerkesztve]

(#126) neongorack


neongorack
senior tag

Egy mostani munkám...Rég jártam már errefelé!
[link]

(#127) lorcsi


lorcsi
veterán

(#128) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.

Keresek graffitist BP-n, akik egy szoba falára fújna (festene) egy feliratot. (a fiamnak szeretném ajándékba).
Részleteket lehet PÜ ben.

THX

Arti

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#129) spuros


spuros
őstag

Kicsit halott ez a topik.. Pedig vannak bőven új cuccok az ország falain. ;)

(#130) GergőBp


GergőBp
tag

Na majd lassan elkezdem gyártan az arányos méretű ember stencileket :) Vagy épp amihez kedvem van.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#131) Giot


Giot
addikt

Ez kész! Ilyen topik is van a PH-n? :DDD

(#132) GergőBp


GergőBp
tag

Tegnap esti legál

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#133) Giot válasza GergőBp (#132) üzenetére


Giot
addikt

Ez nem igazán van meg, azt látom hogy sablonnal csináltad. Inkább nem tippelek.

(#134) GergőBp válasza Giot (#133) üzenetére


GergőBp
tag

Ez egy judos fotó :) Nem rég készült a Hungária kupán. Csoknyai Laci látható a képen. Itt van az eredeti kép. Most egy birkózót csinálok, de az 3 színből áll. Aztán még van 1 pár darab a gépen elkészítve. Sajnos nincs plotter vágóm, szóval elég időigényes egy ilyen elkészítése.

Lőrincz Tamás Olympiai játékok ezüst

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#135) Giot válasza GergőBp (#134) üzenetére


Giot
addikt

Igen Judo a nyelvemen volt! :)
Azt láttam hogy valami mozdulat, talán küzdősport de az már csak nagyon halovány tipp.

(#136) GergőBp


GergőBp
tag

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#137) lorcsi


lorcsi
veterán

(#138) bLaCkDoGoNe válasza lorcsi (#137) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hú, majdnem az összes zseniális.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#139) Giot válasza lorcsi (#137) üzenetére


Giot
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Amazing! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.