Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bmx powa


bmx powa
tag

sziasztok, itt elsősorban nem arra gondolok a graffiti szó alatt, hogy minden falat, házat, vonatot összefirkálunk, hanem olyan helyekre, ahol nem zavar az ember senkit. meg persze a kép se. remélem van a PH!_n rajtam kívül művészlélek.


jah, és tudom, IQ blaster topic... :U

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#2) Thyb válasza bmx powa (#1) üzenetére


Thyb
senior tag

referencia munkákat pls :C

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#3) kypre válasza bmx powa (#1) üzenetére


kypre
tag

nos...asszem, így kell beégni, amolyan komótosan...szóval, tényleg bocsánat, ígérem, megtanulok, olvasni... :B

[Szerkesztve]

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#4) bmx powa válasza Thyb (#2) üzenetére


bmx powa
tag

öhm, izé, elnézést kérek, de jómagam első nyilvános művem elkövetését jövőhét péntekre tervezem, már minden megvan hozzá, és kaptok képeket.



jah, és ez nem grafit, hanem G_R_A_F_F_I_T_I

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#5) Thyb válasza bmx powa (#4) üzenetére


Thyb
senior tag

Várjuk várjuk :R

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#6) Zsu_ válasza bmx powa (#1) üzenetére


Zsu_
senior tag

A múltkor volt a híradóban, hogy egy kórháznak nem volt pénze kifestetni és graffitiseket kért meg arra, hogy dekorálják ki a falakat.
Szerintem ez nagyon jó ötlet volt és nagyon szép lett a ''művészek'' alkotása.

Más kórházakban, esetleg iskolákban is lehetne ilyesmit csinálni :U

(most hirtelen nem találok képet róla, de biztos tudjátok miről beszélek)

(#7) kypre válasza Zsu_ (#6) üzenetére


kypre
tag

vagy feldobni a számtalan lakótelepet szerte az országban...

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#8) bmx powa válasza Zsu_ (#6) üzenetére


bmx powa
tag

igen, ez szerintem is nagyon jó ötlet, nem értem, miért nem csinálják ezt máshol, mert a graffitisek is elvállalják, és a korháznak sem kerül semmibe, mert a graffitisek a festéket maguk hozták. egy ilyenben bizti bene lennék...és szerintem a minket, graffitiseket nyugodt lélekkel lehet művészeknek nevezni. ,max alter:DDD


MOD: kypre arra is jó...

[Szerkesztve]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#9) Zsu_ válasza bmx powa (#8) üzenetére


Zsu_
senior tag

Találtam közben képeket is róla: (az elsőnél videó is van)
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#10) Thyb válasza bmx powa (#8) üzenetére


Thyb
senior tag

Azért ez nem annyira egyszerű. Először is a falakat jó minőségűre kell megcsinálni, mert vakolat hiányos falakra nem lehet nektek sem dolgozni, a másik, hogy még mindig kevesebb a minőségi Graffiti, mint az ocsmány falfirka.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#11) Lord Zero válasza kypre (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

:) nem kellett volna kitörölnöd a szerkesztés előtti mondandód, szerintem igen jó volt

szerk: a graffiti is amolyan életérzés, fílingcsoda, lifestyle, amit nem lehet csak úgy ni megérteni?
nem tudom, nincs bennem ellenérzés, csak kérdem..

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#12) bmx powa válasza Thyb (#10) üzenetére


bmx powa
tag

tudom, betonfal+diszpó rulz. csak az a baj, hogy ott kell ülni a diszpó mellett, míg megszárad. egyik haverom lefestett egy falat, hogy másnap majd megcsinálja, és másnak már más odafirkantott.


és az igénytelen falfirkákért én sem rajongok...



MOD: kypre: semmi baj, megesik ez. nah de most mennem kell a lopogodédusomzoh:DDD

[Szerkesztve]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#13) bmx powa válasza Lord Zero (#11) üzenetére


bmx powa
tag

háát, igenis, meg nemis. mert pl a graffiti is a hip-hop ''szubkultúrához'' tartozik, de a hip-hop az = graffiti+rap+breake nahmármost, és rammsteint, meg system of a down-th allgatok, és nem tudok/szeretek breakelni. akkor én most mi vagyok? egy barátommal (ő is graffes) azon gondolkodtunk, hogy kéne ''csinálni'' egy új kultuszt. graffiti+freerun+vmi zúzós zene....

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#14) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Ez a térhatás nagyon laza..

[kép]

(#15) .:Kristian:. válasza bmx powa (#13) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

''kéne ''csinálni'' egy új kultuszt. graffiti+freerun+vmi zúzós zene....'' ----> FREERUN YeAh ;]

(#16) jasszer válasza bmx powa (#13) üzenetére


jasszer
senior tag

''nahmármost, és rammsteint, meg system of a down-th allgatok, és nem tudok/szeretek breakelni. akkor én most mi vagyok?''

Ember. Nem kötelező megmondatni másokkal h mi vagy...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#17) sasa311 válasza Thyb (#10) üzenetére


sasa311
veterán

szvsz a graffitisek előtte levakolták meg lefestették normálisan, utána festettek rá képet.

Amúgy tudtommal közterületen - ahol nincs külön engedélyezve - illegális a graffiti... Jól tudom?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18) kypre válasza Lord Zero (#11) üzenetére


kypre
tag

azért hát mégis csak, van ami ne nagyon maradjon meg az utókornak, pláne így a topik elején...:F

de igen, szerintem közterületen tilos, merthogy az KÖZ terület...
pedig negyon sok felület lenne, amit igenis feldobna.

Amit én nagyon szerettem, a Pesten a 2-es villamos vonalán a Fővám téri aluljáróban voltak nagyon jó képek, egy zseniális sárkány, és egyebek, na és azt a közteresek lefestették sárgára, hogy ne legyenek ott a rajzok, és másnap a graffitisek kiírták, hogy a sárga, az irígység színe :))

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#19) bmx powa válasza jasszer (#16) üzenetére


bmx powa
tag

hy. nem is mondatom meg másokkal, az egy költői kérdés volt...


jah, igen, freerun powa.levakolni nem szokták, csak lediszpózni.

hidd el, nem sok ember törődik ezzel a közterületes dologgal. ami szép, azt nem kell bántani. ami meg csúnya, mi azt fogjuk összegraffitizni.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#20) Thyb válasza sasa311 (#17) üzenetére


Thyb
senior tag

de jól ám, ugyhogy vigyázz, hova festesz

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#21) bmx powa válasza Thyb (#20) üzenetére


bmx powa
tag

nem is az, hogy hová, hanem, hogy MIKOR???


a mior kérésre válaszolva itt egy szlovák videó, 1 órás:DDD [link]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#22) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Szerintem jó ötlet ez a topik, főleg azért, mert engem is érdekel jó ideje a graffiti :)

Falra sose grafóztam, versenyen voltam egyszer, az poén volt. Persze nem nyertem meg, oda azért mennek nagy májerek is.

Gimis koromban a padokon éltem ki magam, most egyetemen meg a füzetek vannak tele...unalmas előadásokon ugye a legjobb alkotni :D

[link]

Itt láthattok pár PS-ben készült grafót az első időkből, azóta persze vannak jobbak is ;)

(#23) Thyb válasza bmx powa (#21) üzenetére


Thyb
senior tag

1-2 másik nagyon szar minőségű firka volt

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#24) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#22) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

izé...most ahogy megnéztem, egykettő elég gagyesz lett, mentségemre szóljon, hogy akkor még csak gyakorolgattam a wacommal...

(#25) neongorack válasza BLiNk3r (#22) üzenetére


neongorack
senior tag

Én is valahogy így vagyok vele!Falra még soha, de erősen tervezem, a füzeteim viszont nagyon televannak, sajna digitem nincs, de majd webcammal próbálok feltenni képeket róluk...
Én is nagyon rajongok a graffitikért, egyszer valami megfogott bennük és azóta nem menekülök :)
Jó ez a topic ;)

(#26) Gergello


Gergello
addikt

Ugye a címben a minden... ha lépcsőházunk oldalára odaművészkednél egy akármit, bármennyire is szép!? lenne nem örülnék neki, mert jó az úgy szürkén.Meg ahova oda kerül egy ilyen oda jön a többi is. Nem rossz dolog ez, csak nem házak falára, üres bentonfalra mehet amennyit nem szégyell az ember.

(#27) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mindegyiknek szillánkosra törném a két kezét, valamint felépülés után 3 hét közmunka. Valmint jutalom a graffitist elkapónak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) lorcsi


lorcsi
veterán

Persze ahol az önkormányzat nem engedélyezi ott illegál viszont az ilyen helyeket nem b@ssz.k szét a toyok. Őket meg úgyis megrendszabályozzák

Érdekes h a MÁV rettentően kűzd ellenük , pedig sokkal de sokkal jobban néznének ki a wonatok festve

(#29) lorcsi válasza BLiNk3r (#22) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek inkább vmi grafikai progival készültek, nem?
nem ceruza,filc stb.


Igen vannak rajzok méghozzá a Szent Imre Kórházban

MÁS:alapjaiban van különbség a vandalizmus & a graffiti között már most az elején le kell szögezni
A dágvány munkát & a rossz helyekre tett rajzot mindenki elítéli
De van yo, szép oldala is inkább ezt kell nézni.A kreativitás részét.
Ez egy világjelenség, mára valamennyi világvárosban ott van, hozzánk is elért.Nem kell & nem is szabad megállítani.Inkább teret kell adni nekik.
Talán az mond valamit h a kicsiny országunk legjobbjai asszem világversenyen benne voltak az első 3ban :R

[Szerkesztve]

(#30) vicces válasza lorcsi (#28) üzenetére


vicces
addikt

sztem undoritoan néznek ki a vonatok festve.
viszont legalább nem kell annyit festékre költeni a cégnek..:D

:)

(#31) lorcsi válasza vicces (#30) üzenetére


lorcsi
veterán

én láttam már nagyon yot wonaton is & metron is
mind különböző, lehet h egy vacak alkotást láttál

(#32) bmx powa válasza kraftxld (#27) üzenetére


bmx powa
tag

hát, hallod, senki sem mondta, hogy ide kell jönni ebbe a totyikba. és én NEM ARA A GRAFFITIRE GONDOLTAM, HOGY ÖSSZEB@SZUNK MINDENT, AMIVEL TALÁLKOZUNK, HANEM PL CSUPASZ BETONFELÜLETEK MEGFESTÉSÉVEL. A GRAFFITISSEK KÖZT IS VANNAK ÍRATLAN SZABÁLYOK. PL FRISSEN FESTETT FALRA NO FÚJÁS, MEG NEM MENNY BELE MÁSÉBA, ÉS ILYENEK...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#33) bmx powa válasza Thyb (#23) üzenetére


bmx powa
tag

ne a firkákat nézd az elején, hanem a többit, hogy milyen gyorsan nyomják...stb..meg pl érdekes, hogy mikor elindul a vonat, futnak utána, és úgy fejezik be:DDD

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#34) kraftxld válasza bmx powa (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább magyarórára járj firkálás helyett :U
Gondolom te nagyon örülnél, ha a lépcsőházatokat vagy házatok falát fújná össze egy nagyokos ''művész''.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35) aXXon válasza bmx powa (#32) üzenetére


aXXon
senior tag

ugyan nem lattam munkadat, es nem is nagyon aktivizaltad magad a felkeresre, hogy referenciamunkat mutass az itteni nagyerdemunek, de szvsz legalabb annyira vagy graffitis, mint amikor en 14eves koromban meg voltam gyozodve arrol, hogy mekkora hacker vagyok - es igen, azert irom ezt, mert tudom hany eves vagy. amennyiben tudsz mutatni erdemi munkat, jelezd es szivesen lefenykepezem a digitgepemmel, hogy itt is megcsodalhassuk (igen en is kecsoi vagyok). no es szabalyok ide, szabalyok oda, nagyvonalakban kraftxld -vel ertek egyet, de nem egeszen. amerikaban volt ilyen kezdemenyezes, hogy jeloltek ki helyet a graffitiseknek. na ezt kellene itt is

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#36) bmx powa válasza kraftxld (#34) üzenetére


bmx powa
tag

hidd el, járok magyarórára.


axxon: az a különbség, hogy én ismerek kecskmeéten sok tag-est, és graffitist, és valóban igazad van, nem aktivizáltam még magam, mert csak egy művem van idáig, az is faroslemezre csináltam. de jövőhét pénteken kapsz képeket. örüjjönaszád, hamár így jöttél ide. és én nem azért nyitottam ezt a topic-ot, mert dicsekedni akartam, hanem mert kíváncsi voltam rám van- e haszonló lélek is.. VAN. és hozzáteszem, hogy akiket ismereke, azok sem a lépcsőházakat firkálják össze.



MOD: nyugi, nem tartok szükséget a digi gépedre, sem pedig semmi másra. amúgy meg a tag-esek közül egy pár név: lá, ip, bárd, zwey, kasio, kash, disco...stb. amúgy meg ha akarnák, most mondtatnék egy graffet, hogy nesze, fényképezd le, az az enyém. de én nem mondom ezt. és nem találtad el, nem 14 éves vagyok, csak annyi leszek :((( :(((

[Szerkesztve]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#37) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nekem semmi bajom nem lenne a firkásokkal, ha:
1. Nem közterületen ''művészkednének''
2. Nem más tuladonát rongálnák.
3. Ha rajzolni támad kedve vegyen telket/házat, építsen rá falat, arra felőlem annyit firkál amennyit akar.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) bmx powa válasza kraftxld (#34) üzenetére


bmx powa
tag

jah, és én IGENIS örülnék, ha szép lenne. de erre nuku esély, mert nem társasházban lakok, hanem kertesben, kicsi az esély, hogy bejutnának a lépcsőházba, és összefestenének mindent annélkül, hogy nem vennénk észre ;) ;)

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#39) bmx powa válasza kraftxld (#37) üzenetére


bmx powa
tag

és ezt mégis miből gondoltad?

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#40) lorcsi


lorcsi
veterán

Úgy látom teljesen fölöslegesen írtam be a 29.hsz-t :(

(#41) aXXon válasza bmx powa (#36) üzenetére


aXXon
senior tag

no kisgyerek, igyal egy kolat es nyugodjal le! senki nem mondta, hogy 14eves vagy, csak azt irtam, hogy tudom mennyi vagy es azt hogy en 14eves koromban voltam eltelve magamtol, hogy mekkora hacker vagyok. ma mar belatom, szanalmas voltam. mintahogy te is az vagy. csak reszben azert, mert graffitisnek kepzeled magad egy nyavalyas farostlemez utan, hanem azert ahogy nekunk valaszolgatsz. hogy örüjjönaszám?? :)) nevetseges vagy kisgyerek es nem miattunk hanem magad miatt en segitsegkeppen ajanlottam fel a fenykepezest es nem basztataskeppen, ugy gondolom hogy normalis hangnemban szoltam hozzad. eloszor tanulj tiszteletet az idosebbek irant, meg valamilyen minimalis szintu helyesirast, mert kisse vicces... en sem irok anniyra hu de nagyon helyesen, de alapveto dolgokat azert ennyiszer elrontani...

na, arcbol visszavenni, graffitire felkeszulni....

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#42) bmx powa válasza aXXon (#41) üzenetére


bmx powa
tag

nem, inkább elszámolok magamban háromig, mély levegőt veszek, és kifújom. nem szólok be. inkább elmegyek a moderátort keresekbe, és kérek egy tajkarítást...(gyk: szaladok anyucihoz:DDD)


MOD: lorcsi nem fölöslegesen,. teljesen egyetértek veled. axxon, ha téged meg nem érdekel a téma, csak engem akarsz ''basztatni'', akkor minek jössz ide? éled te is a külön életed, és nem törődsz az ilyen szánalmas, beképzelt, senkiházi seggnyaló férgekkel, mint én vagyok.


MOD2: és látod, ezért nem mertem megnyitni a topic-ot előbb, mert féltem. hogy az ilyenek, mint te szétszedik az egészet.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#43) bmx powa válasza aXXon (#41) üzenetére


bmx powa
tag

jah, és akkor neduddkit miért nem fikázzátok? ő helyesen ír? mert én meg gyorsan gépelek, és MEGBOCSÁSS, de nem fogok a te kedvedért minden egyes szavamat megnézni 3x, hogy helyesen írtam-e le a nagy kapkodásban...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#44) aXXon válasza bmx powa (#42) üzenetére


aXXon
senior tag

felreertettel ezek szerint. engem nagyonis erdekel a tema. csupan arra probaltam neked ravilagitani, hogy attol, hogy csinaltal egy munkat, plane egy farost lemezre, meg nem leszel graffitis... sajnalom, ha felreertheto voltam, csak probaltam vazolni a dolgot. majd ha mar tul leszel vagy 10 komolyabb munkan - termeszetesen szigoruan a megfelelo helyre festve - na akkor leszel graffitis TALAN. addig meg csak probalkozol.... ezt probaltam satirozgatni elotted, csak felkaptad a vizet es nem megengedheto stilusban valaszoltal nekem, ugy gondolom.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#45) bmx powa válasza aXXon (#44) üzenetére


bmx powa
tag

ok. bocs. forrófelyű vagyok, sorry. nembaj, téma be lessz zárva jövőhét péntekig, és akkor referencia munkával kinyitva. ismétlem: örűjjönaszád.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#46) aXXon válasza bmx powa (#45) üzenetére


aXXon
senior tag

ebbol az örűjjönaszád stilusbol visszavehetnel, mert ezzel speciel nem a helyesiras volt a bajom, hanem a stilus...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#47) bmx powa válasza aXXon (#46) üzenetére


bmx powa
tag

jó. akkor, kérlek, örüljél TE!

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#48) Batman


Batman
őstag

Valaki mutasson nekem egy Batman-es graffitit!!
Majd szeretnék egyet a szobám egyik falára és kéne néhány ötlet. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#49) bmx powa válasza Batman (#48) üzenetére


bmx powa
tag

pill, most prbálgatom.



esetleg az avatarod graffben?

[Szerkesztve]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#50) Batman válasza bmx powa (#49) üzenetére


Batman
őstag

Nem is annyira graffitit hanem valami képet festeni, lehet az is graffiti nem értek hozzá , mindjárt mutatok párat mikre gondoltam, feltéve ha megtalálom.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.