Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  WD My Book World

Hozzászólások

(#1) Alex91


Alex91
félisten

A WD MyBook World-rol nyitnam ezt a topicot.

A keszulek hasznalatarol, további kepessegekkel valo boviteserol, a hasznalataval felmerulo problemakrol es azok megoldasarol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Aki nem ismerne, ez egy halozatos merevlemez NAS.
My Book World Edition

Egy teszt a keszulekrol: [link]

Egy hack, amellyel pl. torrrent klienssel lathatjuk el: [link]

Nalam problema lepett fel a gigabites halon a halokartyaval. Csak 100 mbit-en volt hajlando mukodni. SSH-n belepve a kovetkezo utasitassal kenyszerithetjuk a gigabitre:

ethtool -s eth0 speed 1000

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Alex91


Alex91
félisten

Macintosh tulajoknak:

1. A legujabb firmware-rel mar tudja USB-n irni/olvasni a HFS+J-re formazott kulso HDD-ket.

2. Ugyancsak megjelent a Time Machine tamogatas. Ahogy neztem kvotazhato, ami azert lenyeges, mert kulonben minden szabad helyet teleir a TM :).

3. AFP tamogatas Tigerrel, Leoparddal megy, Snow Leoparddal meg nem probaltam. Nagy meretu file irasa gigabiten AFP alatt: 12 MB/s, olvasas: 16 MB/s korul alakul; Samban iras: 16 MB/s, olvasas 38 MB/s koruli. Sajnos AFP-n lassabb :(.

4. 720p-s HD video meg 100 mbit-en siman jatszhato rola. (Valoszinuleg a 1080p-vel sincs gond.)

5. iTunes szerverrel is rendelkezik a zenek megosztasahoz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Alex91


Alex91
félisten

Feltettem ra a Midnight Commander-t is. Most mar kenyelmesen lehet navigalni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) Cyrin


Cyrin
addikt

Jó lesz nekem ennek a kétlemezes változata (2x2 TB), számomra előny a könnyű kezelhetőség, és a ventimentesség. Mondjuk amíg ráírom a jelenlegi 500Gb-t az nem lesz 2 perc :D

Te meg csak törd az utat előttem, csak így tovább :D

(#6) Alex91 válasza Cyrin (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, iras kicsit lassu :). Mondjuk USB-s HDD-rol lehet kozvetlenul is masolni, de az is eltartott egy darabig, pedig meg 100 GB se volt, amit atnyomtam igy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk jo lenne, ha egy Linux gurunak is lenne ilyenje, mert azzal szenne lehetne konfiguraltatni! :)

(Jo lenne valami webes file kezelo ra (mint ami a FreeNAS-ben van, mert a beepitett copy manager fapad), meg mondjuk szintes webes feluletu unrar.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Alex91


Alex91
félisten

myrapbook

Ugyan meg beta, de direkt MyBook-ra irtak :). Ugyan nem probaltam ki, de ezzel tan rapdshare.com-rol lehet vele letolteni premium usereknek... ;]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) Cyrin


Cyrin
addikt

Azt nem értem, hogy a 4 TB-os verzió pixmaniás ára, miért nem gyűrűzik már be hozzánk is, megint csökkent ma, már elég nagy a különbség a 125 és a 170-es ár között.

(#10) Alex91 válasza Cyrin (#9) üzenetére


Alex91
félisten

125k-ert mar nem is rossz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) marcanka válasza Alex91 (#10) üzenetére


marcanka
csendes tag

Hello!

Nekem két napja van, jó is szép is csak lassú:))

Total C. 7000kbyte/mp másolás, az usb 2.0 25-26 ezret sem éri el.

nemtudom mi a gond.........

(#12) Alex91 válasza marcanka (#11) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, 100-as halo? Mondjuk USB-rol a ra masolast nem neztem. Nagy meretu file-t masoltal? Kisebbeknel lassabb. Amugy valoban nem gyors, de azert 38 MB/s olvasas nem olyan rossz eredmeny.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) marcanka válasza Alex91 (#12) üzenetére


marcanka
csendes tag

Szia.

100as igen, de közvetlen hálókártyáról sem jobb a másolás.

mindegy végülis megy - csak igy 4TB telepakolni:DDDD

(#14) Alex91 válasza marcanka (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat akkor meg min csodalkozol? Ott elmeleti max. a 12,5 MB/s, de annyi ugye nem lesz sose. Az USB meg szinten CPU limitalt lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) marcanka válasza Alex91 (#14) üzenetére


marcanka
csendes tag

háááááááááát azért 120 ezer forintért ezt nemvártam volna.......

irta hogy van 2.0 usb csati is, csak azt nem hogy csak +hdd tudsz rárakni, a géppel nemlehet összekötni a wdt usbn.

(#16) rii


rii
nagyúr

noháeeemmm nekem lenne is kérdésem

ja és jó ötlet a topik :)

szóval ezen a szutykon egy USB bemenet van, és ha rátettem egy FAT32-es WD MY BOOK-ot, akkor a karaktereket rosszul mutatta ..

ha nem lennék tovább szentségtörő a fat32-vel, és a partíciót átraknám MAC Journaled-re, akkor minden éketezetes karakter jól látszódna?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) marcanka válasza rii (#16) üzenetére


marcanka
csendes tag

Hello!

Ezt nemtudom minden vinyom ntfsbe van nekem.

(#18) Alex91 válasza rii (#16) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kell probalni! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) Alex91 válasza marcanka (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Gigabit LAN-nal gyorsabb, 100-assal vehetsz barmilyen gyorsat, ott is a halozat lesz a korlat.

En elolvastam a hasznalatijat mielott megvettem, abbol szamomra egyertelmu volt, hogy mire valo az USB port :).

Azert tegyuk hozza, hogyha levonod a HDD-k arat, akkor 20-30k jut magara a hazra, vezerlore. Ketlemezes NAS hazat nem igen kapsz ennyiert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) marcanka válasza Alex91 (#19) üzenetére


marcanka
csendes tag

Gigabit LAN-nal gyorsabb????

azt hogy kell használni? nem vágom a hálozati dolgokat.......

én azért nemnéztem meg az usbt mert van 5db wdm ami usbs és azthittem hogy ezis megy usbn:DD

(#21) Alex91 válasza marcanka (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Kell gigabites switch, meg a gepek halokartyajanak is gigabitesnek kell lennie. Es erdemes legalabb Cat5e-s kabeleket hasznalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) marcanka válasza Alex91 (#21) üzenetére


marcanka
csendes tag

dual lanos alaplapon van gigabyte.

xp nemtudom hány hálokarit kezel. betudok rakni még 1et?

(#23) Alex91 válasza marcanka (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Be, de minek? Switchet kellene venni, ami gigabites.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) marcanka válasza Alex91 (#23) üzenetére


marcanka
csendes tag

most ezt nem értem.

azt mondtad a hálokari is meg a Switch is gigabytes kell.

vagy elég csak a Switchnek?

(#25) Alex91 válasza marcanka (#24) üzenetére


Alex91
félisten

A gepedben milyen halokari van, gigabites? Ha nem, akkor abba is kell persze.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) marcanka válasza Alex91 (#25) üzenetére


marcanka
csendes tag

mindjárt megnézem a használatit vagy a honlapot mit ir.

(#27) marcanka válasza marcanka (#26) üzenetére


marcanka
csendes tag

azt irja : LAN 10/100/1000 Mbit

(#28) Alex91 válasza marcanka (#27) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor csak switch kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) marcanka válasza Alex91 (#28) üzenetére


marcanka
csendes tag

ami most van az 10/100 as...

akkor nemértem miért nemmegy gigabyten ha egyből a hálokarira teszem.....

mondom láma vagyok a lanhoz...

thx amugy hogy segitesz.

(#30) Alex91 válasza marcanka (#29) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg crosslink kabel kell neki. De ahogy irtam, nalam is levag 100 Mbit-re, SSH-n belepve kapcsolom vissza, de az se mindig egyszeru :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) marcanka válasza Alex91 (#30) üzenetére


marcanka
csendes tag

én a gyári kábelt használom amit adtak - nemtudom hogy milyen......

SSH az mi ?

de van crosslink kábelem is, lehet mindjárt kiprobálom.

(#32) marcanka válasza marcanka (#31) üzenetére


marcanka
csendes tag

crosslink kábellel egyből a hálokarira dugva 13000-16000 kbyte/ duplája.

ezmár jó szerinted vagymég lehet jobb.????

(#33) Alex91 válasza marcanka (#31) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) Cyrin válasza Alex91 (#30) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem mondod, hogy állandóan kapcsolgatni kell?

(#35) Alex91 válasza Cyrin (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Csak, ha ujrainditom. Nem tudom mitol lehet, elkepzelheto, hogy valami bug a firmware-ben, nem komalja a routerem, esetleg a feltett optware kavar be, esetleg csak az en cuccom ilyen :). De ez masnal is elofordult, ahogy kulfoldi forumokbol kivettem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) Alex91 válasza marcanka (#32) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyi, ha irasrol van szo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37) marcanka válasza Alex91 (#36) üzenetére


marcanka
csendes tag

oké thx.

(#38) kvarc


kvarc
tag

Valaki meg tudja mondani, hogy raid1-ben hogy lehet "kikenyszeriteni"a resyncront?

(#39) hiper


hiper
tag

Az USB portot én is elnéztem, azt hittem ua mint a egy korábbi WD-men.
Ismeri valaki annak a módját, hogy Mybook Worldben hogy lehetne kicserélni a HDD-t? Nem fizikailag, hanem a szükséges particiókat átmásolni egy új HDD-re?
Köszönöm

(#40) Alex91 válasza hiper (#39) üzenetére


Alex91
félisten

Add new HDD to WDWE
MybookClone Feature Pack

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) Alex91 válasza Cyrin (#9) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook World II 4Tb, ez itt 100k :Y

(Igaz, hogy a blue ring-es kep van kirakva, de a WD honlapja szerint ebbol csak max. 2 TB-os volt, tehat valoszinuleg a feher LED-es verzio. De erdemes vasarlas elott erdeklodni!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) Cyrin válasza Alex91 (#41) üzenetére


Cyrin
addikt

igen, tudom, marcanka is ott vette, és csíkos, nem körös, a kép nem valós.

de még várok egy kicsit :D

(#43) Alex91 válasza Cyrin (#42) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kivancsi vagyok, hogy ezt frissiti-e most a WD? Mert a tobbi kulso hazas cuccat frissitette. (Ha beleteszi a torrent klienst gyarilag... Erosebb CPU-t, tobb RAM-ot...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44) Cyrin válasza Alex91 (#43) üzenetére


Cyrin
addikt

Persze, ez mind-mind welcome lenne, de a külső nekem ezen jobban tetszik, mint a matricás.

(#45) O_L_I


O_L_I
őstag

De Jó hogy megtaláltam ezt a topikot.
Én is vettem egy ilyen okosságot. A gigbatire bootál nálam se nagyon megy eddig 2-3 alkalommal újra kellett indítanom mire gigbit lett. (de mostmár tudom az SSH-s megoldást :DDD )
De ami nagyon kiábrándít az a 15-6 megás írási sebesség gigabiten. Csak ezért vettem egy gigás router és hát kicsit kiakadtam mikor megláttam...
Viszont ez a torrent kliens hack izginek tűnik

(#46) marcanka válasza O_L_I (#45) üzenetére


marcanka
csendes tag

Hello!

Ezvan nem gyorsvonat:)

azért rácsorognak a dolgok.

(#47) O_L_I


O_L_I
őstag

Hát felraktam a feature packot is. Megy a torrent szépen viszon lassú. Egy adoto torrent ami a gépemen 2-300k val tölt az ott 10-12k-val. Ráadásul úgy néz ki hogy passzív

(#48) kvarc


kvarc
tag

Lehet vagy kell defragtalni a wincsit benne?

(#49) Alex91 válasza O_L_I (#47) üzenetére


Alex91
félisten

51413-as port nyitott a routeren?

Az iras sajna ennyi. Olvasas legalabb valamivel jobb! :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50) O_L_I válasza Alex91 (#49) üzenetére


O_L_I
őstag

igen

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  WD My Book World
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.