Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek? + 8mb vs. 2 mb cache (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) neduddki válasza neduddki (#50) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Egy mi kimarad, de nem bak gyarkolottabak ugyis etik mit akark irnyi!:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#52) Som@ válasza neduddki (#50) üzenetére


Som@
őstag

Goto OFFTOPIC5! :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#53) Stitch


Stitch
őstag

5400rpm vs 7200rpm-re mit mondtok? Sokat számit?

(#54) Apika válasza Stitch (#53) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ha vásárlás előtt állsz, akkor 7200RPM, ha már van egy 5400RPM-es vinyód, akkor pedig érdemes lenne beruházni egy 7200-re. 33%-al gyorsabban pörögnek a 7200-es vinyók...

(#55) zsoltee10 válasza MLaca (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

A Seagete-nek is van PATA 8 mega cache vinyója, itt van a gépemben.

Szerintem érezhetően gyorsabb ez a Seagate 8 kesses vinyó, mint a 2 megás Maxtorom. Ráadásul, halk, és alatta van egy 8 centis venti 5V-n, így most éppen 26 fokos. Reggel óta folyamatosan megy.

(#56) zsoltee10 válasza Stitch (#53) üzenetére


zsoltee10
addikt

Rengeteget számít! Jóval gyorsabb a 7200-es.

(#57) Torry


Torry
addikt

Hi all!

MAXTOR DIAMONDMAX+ 9 80GB (7200RPM/ATA133) vagy WESTERN DIGITAL WD800BB 80GB (7200RPM, ATA100) vagy SEAGATE BARRACUDA 7200.7 80GB (7200RPM)???

Ezek közül melyiket ajánlanátok hordozható mp3 lejátszóba?

Előre is köszi...

(#58) laxius_


laxius_
tag

Szoval ha WD winyot veszek az jo?

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#59) igi válasza laxius_ (#58) üzenetére


igi
aktív tag

Az attól függ, mennyire zavar a zaj. Ugyanis a WD vinyóknál csak a JB sorozat (8 MB cache) készül FDB motorral, a sima BB (2 MB cache) még golyóscsapágyas (ill. megrendelésre ezt is szállítják FDB motorral, de nem hiszem, hogy kishazánk boltjaiban ez kapható), tehát hangos.

üdv.igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#60) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Serial ATA vinyót érdemes venni, mennyire igaz az a 150 MB?Mert ha tényleg annyira gyors akkor megéri azt a plussz pár ezer forintot.

SATA Seagate 80GB/7200rpm 23 600 bruttó
IDE Seagate Barracuda 80GB/7200rpm, 2MB cache 18 400 bruttó

De ha a 8 MB cache-sel hasonlítom össze akkor nincs is akkora különbség az árban

SATA Seagate 120GB/7200rpm 29 400 bruttó
IDE Seagate Barracuda 120GB/7200rpm, 8MB(!!!) cache 28 100 bruttó

Szóval a kérdés, SATA vagy nem SATA?

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#61) karib válasza igi (#59) üzenetére


karib
addikt

Tessék már elfelejteni azt a tévhitet, hogy a WD-k FDB motorral futnak! Minden mai WD, kivéve a Raptor2-t (1-et nemtom), golyóscsapágyas mocival fut.

WD2500JB teszt:

[L]http://www.storagereview.com/articles/200304/20030417WD2500JB_sp.html[/L]

Ettől függetlenül, a WD a golyóscsapágyasok közt a legjobb valszeg, eleget fejlesztették.

Ma már semmi értelme 2 MB cache-sel szerelt HDD-t venni, az árprémium minimális, míg a teljesítménynövekedés jelentős lehet, akár 30% megfelelő alkalmazásoknál (főleg átlagos teszetosza Windowsban dolgozásnál!).

SerialATA-nak nem az elméleti maximális átvitel növekedése az előnye (150 MB/s), mert a legjobb HDD-k max 60-70 MB-ot tudnak kitenni neked, azt is csak jó esetben. Persze cache-ből lehet gyorsabban lökni, de arra a 2-8 MB-ra tök mindegy, hogy 133 v. 150 MB/s-en tudna átmenni... Ha a jövőre gondolsz, akkor érdemes SATA-t venni, de mivel alaplapi támogatottsága még gyér, így meggondolandó. Főleg, ha mondjuk sokat hordod ide-oda a HDD-det.

Department of Redundancy Department

(#62) karib


karib
addikt

Ja, és ajánlás :)

Nekem most leginkább a Hitachi HDD-k tetszenek. Normális áron, 3 év garral itthon kaphatók, 80-250 GB, SATA v. ATA133. StorageReview szerint a legjobb HDD a kategóriájában ma. Kell még más?

Department of Redundancy Department

(#63) Flashcash válasza Penge Borisz (#60) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A SATA vinyók 8MB cache-t használnak alapból.
A 150MB annyira igaz mint az ATA100/133 (MB).

SATA vinyót akkor éri meg venni ha a lapodon integrált SATA vezérlő van (KT600+VT 8237, újabb intel lapok), és szükséged van a 8MB cache-re is. Esetleg ha az ide csatlakozók már foglaltak a gépeden.
Gondok lehetnek vele ha több oprendszered van és nem megfelelő bootmanager-t használsz.

Az átlagfelhasználónak szerintem nincs szüksége SATA-ra vagy 8MB cache vinyóra, jobb választás olcsón venni egy hagyományos IDE+2MB cache vinyót.
(Seagate Barracuda,Hitachi 7k250,Samsung P80 vagy mást)

(#64) Flashcash válasza karib (#61) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Volt is panasz a WD-re itt a fórumon hogy 1-1,5 év után felhangosodott valakinek.

(#65) Flashcash válasza karib (#62) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nemrég próbáltam ki egy 7K250-et, és valóban nagyon jó vinyónak tűnik.
Az e-connect-ben már bruttó 17900FT-ért lehet venni 80GB-s 2MB cache 7K250-et. (1 év garival)

-üresjárásban hangja nincs (FDB motoros)
-seek alatt is elég csendes
-a kalibrációs kattogás megszűnt, igen halk nyávogás van helyette :)
-nagyon jó elérési idő és magas olvasási/írási sebesség
-80GB/lemez adatsűrűség
-szerintem most a leggyorsabb 7200rpm vinyó

(#66) Alvin_ti4200 válasza laxius_ (#58) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De még milyen :C

(#67) Docci


Docci
senior tag


Ha van egy sata vinyo és azt én a sata 1 re dugom,akkor most a cd-írót ami piramary slave-en van masterre kell-e tenni vagy nem?
természetesen a sata funkciot a biosban engedélyezni kell előtte
hogy megy ez? mármint ide+sata lehet?
stb...

Erőt s erényt!

(#68) Flashcash válasza Docci (#67) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze használhatod egyszerre.

Ezt a slave/master kérdést nem nagyon értem.
A SATA vezérlő független az ide vezérlőtől, nem kell semmit átjumperelned amiatt hogy veszel egy SATA vinyót.

(#69) Penge Borisz válasza karib (#61) üzenetére


Penge Borisz
tag

És egy 8 MB-os síma ATA vinyó mekkora adatátvitelre képes?

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#70) Docci válasza Flashcash (#68) üzenetére


Docci
senior tag

ok
ugy értettem hogy maradhat-e az iró ide1/slve-en? vagy átkéne tenni masterre
sata vinyot meg biosban ''aktiválni''(sata opcio van biosban ott enabled vagy valami)
azt sata 1 re vinyot rádugni ,hé ezt előtte :)
boot nak meg scsi-t megadni
én igy tudom hohy igy kell ha nem kérlek javitsatok ki

Erőt s erényt!

(#71) Stitch


Stitch
őstag

Szevasztok! Meglett a vinyó, és sürgős help kéne!

Fat32vel formázott logikai meghajtónak mekkora lehet a max. mérete? Mert pl. 40 GB-osat már csak ntfsben enged formázni ez a winxp lemezkezelő...vagy ha simán fdiskkel csinálom, akkor bármekkorára tudnám formázni fat32vel? PLS HELP!

(#72) Flashcash válasza Stitch (#71) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csináld partition magic-el és akkor enged 32GB-nál nagyobb FAT32 particiót is csinálni.

(#73) Stitch válasza Flashcash (#72) üzenetére


Stitch
őstag

Az most sajna nincs kéznél, de fdiskkel is működne? Amúgy kösz a választ!

(#74) Flashcash válasza Docci (#70) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Maradhat slave-en is, de ha nincs más eszköz a kábelen akkor én áttenném master-re, mert úgy ált. jobban érzik magukat.

A többi kb. úgy megy ahogy leírtad.
Amikor telepíted az oprendszert, ne felejtsd el betenni a SATA driverlemezt, hogy kezelni tudja a SATA vinyódat.

(#75) Flashcash válasza Stitch (#73) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezer éve nem használtam fdisk-et, nem tudom.

(#76) Dworkyll válasza Flashcash (#72) üzenetére


Dworkyll
tag

Yepp.

SZemélyes rekordom fdisk-el 80G (akkor ekkora volt a vinyóm), most 160 a cél, 128 már megvolt. Ezt az ontrack utilityjével. Ha hazamegyek, jön a PartiMágus :-))

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#77) Stitch


Stitch
őstag

Bonyolult progi ez a partition magic? Lehet letöltöm...

(#78) neduddki válasza Stitch (#77) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Stitch: ''Bonyolult progi ez a partition magic?''

Hat en eszt nem allitanam:-)))) Sot tan az ellenkezojet!!! Jo szorakozast:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79) Notes


Notes
senior tag

Seagate DiscWizard-ot szedd le a seagate.com-ról. Ingyenes, könnyen kezelhető és nagyon klasz. Én azzal partícionálok, formázok stb.

Romanes eunt domus!

(#80) DaSilva válasza Stitch (#77) üzenetére


DaSilva
senior tag

Nem ingyenes a cucc. A letölthető verzióval nem csinálni semmit.

huss, fohászom száll feléd

(#81) cyberdoom


cyberdoom
tag

PQMagiccel minden további nélkül mehet 1DB Fat32 particióra 160GB.....

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#82) Stitch


Stitch
őstag

Ok, kösz srácok!

DaSilva: hát nem is a hivatalos oldalról töltöm...:))

(#83) neduddki válasza Stitch (#82) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Fujjjjjjjjjj tessek szepen ahhafejezni meg ijjet!!!! Szornyu:-)))))))))))))))

udv

neduddki

p.s. honna volt nekem ojjan sejtesem hogy nem a pq-tol toltod???:-))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#84) Stitch


Stitch
őstag

Még egy kérdés:

FAT32nél mekkora az alapértelmezett cluster méret?

Mondjuk ha emlékeim nem csalnak, akkor fat32nél nem is lehet változtatni...de azért érdekelne!

(#85) Stitch válasza neduddki (#83) üzenetére


Stitch
őstag

Micsoda?! Megvádolsz, hogy illegal cuccot szedek le?! Hát ez kérem felháboritó!

Még jó hogy a powerquest honlapjáról szedem le, és csak nézegetem, hogy milyen szép az a definiálatlan lemezterület! :DDD

(#86) Flashcash válasza Stitch (#84) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www.storagereview.com/guide2000/ref/hdd/file/partFAT32.html[/L]

(#87) Stitch válasza Flashcash (#86) üzenetére


Stitch
őstag

Hűazannya, megvilágosodtam! Köszi a linket!

(#88) Docci válasza Flashcash (#74) üzenetére


Docci
senior tag

Abit is7-e -m van és ott nem külön chip végzi a vezérlést hanem a déli híd
(ich5) és za intel oldalán nincs sata driver(vagy nem találom)
tényleg
pl 80gb-os sata winyot winxp boot megtud formázni (fat 32)
pl
10gb
35gb
35gb-ra
vagy csak igy
20gb
30gb
30gb
vagy mind 1 neki mindent tud mármint 80gb-os vinyora értem

Erőt s erényt!

(#89) Docci válasza Docci (#88) üzenetére


Docci
senior tag

off
a vesszőket és egyéb elválasztó karaktereket gondoljátok bele
on

Erőt s erényt!

(#90) karib válasza Flashcash (#63) üzenetére


karib
addikt

Ezzel vitatkoznék, épp hogy hétköznapi dolgoknál, azaz kis fájlokkal való random matatásnál számít sokat a 8 MB cache, tehát nagyon is érdemes rá áldozni. SATA már kérdésesebb, főleg a kompatibilitás miatt most még.

Én most szereltem egy Asus P4V800-X lapot (VIA PT800, single channel P4, 800 FSB, integrált VIA RAID) két 80-as SATA Hitachival RAID tükörbe. Kellemes lett, távlatilag én is valami hasonló háttértár konfigban gondolkodom. Plusz egy WD Raptor2 :)

Department of Redundancy Department

(#91) karib válasza Penge Borisz (#69) üzenetére


karib
addikt

Ezt hogy érted? Atatátvitel? Asszem ma már minden ATA133, de ezt max a cache-ből olvasva tudja elérni. Diskről legjobb esetben 60-70 MB/sec-et tud olvasni, azt is csak a külső szélén.

A 8 MB cache-nek a lineáris átvitel szempontjából nincs szerepe (ez számít videofeldolgozásnál, avagy nagy fájlokkal való dolgozásnál általánosan), mert ahhoz túl kicsi a mérete. Viszont sok kvázi-véletlen fájlelérésnél nagy szerepet kaphat, tehát átlagos desktop felhasználásnál. Szerverfunkcióknál is jelenthet gyorsulást, de a mostani HDD-ket inkább desktop felhasználásra hegyezik ki.

Department of Redundancy Department

(#92) Flashcash válasza karib (#90) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy valódi multitask operációs rendszer alatt, 'sok kis fájlokkal való random matatásnál' nem igazán számíthat a 8MB cache.

A 8MB cache-ről picit félreértettél, én úgy gondolom hogy egy átlagfelhasználónak nem szükséges plusz pénzt költeni a gépére hogy 8MB cache vinyója legyen, nem gyorsul tőle annyit a rendszer hogy megérje. Ráadásul azért átlagfelhasználó, mert valószínű hogy nincs minden eszközből a legújabb/leggyorsabb a gépében, és számít neki mennyi pénz megy el a számítógépére.

Persze később a 8MB cache lesz az alap, de akkor már nem extraként fogod megkapni. (SATA)


(#93) neduddki válasza Flashcash (#92) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Flashcash: ''Egy valódi multitask operációs rendszer alatt, 'sok kis fájlokkal való random matatásnál' nem igazán számíthat a 8MB cache.''

Ha az xp annak vesszuk es kis fajl matatasat a oprendszer virnyokent ertelmezzuk akkor tartom magam az itt [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25910[/L] megfogalmazottakhoz, bizony bizony nagyon erezni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#94) Flashcash válasza neduddki (#93) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez már egyéni, eddig 50-50%-ban mondják azt a tulajok hogy igen sokkal gyorsabb, vagy nem megy annyival jobban tőle a rendszer.

Én egy Seagate 7200.7-at és a 7K250-et próbáltam eddig ilyen szempontból, nem érzem sokkal gyorsabbnak a 8MB-os verziót.

Ha valakinek van elég sok pénze vagy a leggyorsabbat akarja, akkor én is 8MB cache vinyót ajánlanám.

(#95) L3zl13 válasza neduddki (#93) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak placebo effektus. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#96) Flashcash válasza L3zl13 (#95) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

:DD

(#97) Auslander válasza L3zl13 (#95) üzenetére


Auslander
tag

Csak placebo effektus.
Nem, nem igaz. Es egy normalis oprendszer igen is ki tudja hasznalni a HDD cachet. Fajl masolgatasnal is elojohet, de ami a fontos az az, hogy a HDD-nek meg lehet pl mondani azt, hogy mely szektorokat tartsa a cache-ben. Innentol kezdve a nagyobb cache nyilvan jobb megfejtes :)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#98) Auslander válasza Flashcash (#63) üzenetére


Auslander
tag

A 150MB annyira igaz mint az ATA100/133 (MB)
No itt nem ertem mire celzol. A szabvany 150 MB/s-ben definialja az atviteli sebesseget. Hogy a mai vinyok nem tudnak rakni ennyit, az mas dolog. Az enyem is csk 60MB-t pakol a kulso track-eken, mig cache-bol 110 MB-ot.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#99) Flashcash válasza Auslander (#97) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezen nincs értelme vitatkozni szerintem, próbálja ki mindenki maga, és ezután eldöntheti mennyivel gyorsabb a 8MB cache.

(#100) Flashcash válasza Auslander (#98) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem érted mire célzok:
Arra hogy mindegyik érték 150/133/100MB/sec az átviteli csatorna maximális sebességét adja meg, aminek nem sok köze van a vinyó valós sebességéhez.

Abban a konkrét esetben amire válaszoltam nem integrált a SATA vezérlő, tehát szabvány ide vagy oda még cache-ből sem valósítható meg a 150MB/sec-os átvitel.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek? + 8mb vs. 2 mb cache (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.