Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek? + 8mb vs. 2 mb cache (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Stitch


Stitch
őstag

Milyen márkájú vinyót ajánlotok?

Mennyit számit a 4szer nagyobb cache méret?

(#2) Bálintosz válasza Stitch (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Azt nem tudom mennyit számít, de azt tudom hogy ne Maxtort!!!

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#3) Bálintosz válasza Stitch (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Inkább Seagate Barracuda-t!!!

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#4) MLaca válasza Stitch (#1) üzenetére


MLaca
őstag

A nagyobb cache méret főleg ott vehető észre, ha sok apró (pár KB-tól pár száz KB-ig) fájlt kell másolnod egyik particióról a másikra. Nagy fájlok másolásánál (pl. egy DivX film) nem, vagy csak minimálisan vehető észre különbség. A SATA vinyók már általában mind 8 MB cache-sel rendelkeznek. Érdemes gondolkozni (PATA) a WD és a Seagate merevlemezein (bár a Seagate sztem nem csinál PATA 8 MB cache-sest).

http://mlzphoto.hu/

(#5) Alvin_ti4200 válasza Stitch (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kisebb fájlok mozgatásánál, oprendszer töltésnél és játékok betöltésénél nagyon gyors a 8 megás vinyó. Nekem is ilyen van, csak ajánlani tudom (lent).

(#6) lanyoo válasza MLaca (#4) üzenetére


lanyoo
tag

Most akarok új rendszerwinyót venni, és az érdekelne, hogy mennyit számít az ATA-100/ATA-133, és a 2/8 MB cache. Elsősorban zenehallgatásra és internetezésre használom a gépet, de rendszeresen előfordul CAD és DTP is. Szal észrevehető-e a rendszer gyorsulása?

(#7) anulu


anulu
félisten

Röptesztet csináltam az AIDA32 disk benchmarkjával. A mérkőző felek: WD 120GB 8MB cache vs. Seagate Barracuda V 120GB 2MB cache, winxp alatt.
Ami érdekelt az a Quick Linear és a Random Read volt:
Quick:
WD: 40,1MB/s Seagate: 32,4MB/s

Random Read:
WD: 40,2MB/s Seagate: 34,5MB/s

Ez a kettő, aminek az eredménye a mindennapokban sokat számít. Ha vkit érdekel, akkor csinálok egy kimerítőt is, és publikálom vhol :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Som@


Som@
őstag

Én most egy 120 Gb-s Samsung vinyót fogok venni. Ez lesz a rendszervinyó. De szerintem mindennapi használatra bőven megfelel, amelyikben 2MB cache van. Legalább is nekem.

Samsung vinyókkal eddig nem volt problémám. Ugyanez elmondható az IBMről is. Most is egy ilyen figyel bent a gépemben. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#9) anulu válasza Som@ (#8) üzenetére


anulu
félisten

Az IBM vinyók elég gázosak, főleg a GXP vagy GPX(?)/120-asok. Többről hallottam, hogy ''hazament'', mint amennyi működik...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) lanyoo válasza anulu (#9) üzenetére


lanyoo
tag

A GXP60-as sorozat volt hibás, a GXP120-as rendben van, nálam is az megy lassan egy éve (hűtve), és semmi baja, még hangosabb sem lett, pedig szinte folyamatosan megy.

(#11) anulu válasza lanyoo (#10) üzenetére


anulu
félisten

Bocsi, akkor tévedtem. Azt tudtam, hogy GXP, de hogy melyik...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) lanyoo válasza lanyoo (#10) üzenetére


lanyoo
tag

Nálam ez eddigi csúcs a régi kis Quantum Fireball 8.4 (nem tudom milyen sorozat, de Japánban gyártották): már több mint négy éves, ebből 3,5 évig ment szinte megállás nélkül. Most húgom gépében ''pihen''.

(#13) neduddki


neduddki
nagyúr

HI'

Egyet tudok a gxp180-as 2 es 8 MB-es kozott i kulonbseg az 2-3 fok, merthogy a dragonba ennyi kulonbseget mutat a smart, egy enermax venti mogott! termeszeteen a 8MB a melegebb, hogy miert???? halvany kozom sincs

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) anulu válasza neduddki (#13) üzenetére


anulu
félisten

WD-m vinyó terhelés után kézmeleg se, Seagate a langyos felső része, már majdnem meleg. Tudom, hogy relatív, de pontosabbat nem tudok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Som@ válasza anulu (#9) üzenetére


Som@
őstag

Hm? :DDD)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) anulu válasza Som@ (#15) üzenetére


anulu
félisten

Igazándiból nagyon sokáig nem érdekelt más vinyó, csak a WD. A 4,3-as Seagate Medalisttel sikerült a céget megútálnom, de mivel SEX-en belül nem lehet WD vinyót venni, csak Seagate vagy Maxtor, ezért úgy döntöttem, hogy legyen Seagate, és adok nekik egy esélyt. Most sikeresen küzdenek alúlról a döntetlenért. Azt leszámítva, hogy egy melegszik, de ott van a 8centis házventi, úgyhogy semmi gond velük. Asszem újra fogom értékelni a winchester gyártók rangsorát magamban. :)

Amúgy a 3 év gar hajra kenhető, ha elszállt a teljes vinyód, már bocsi...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) anulu válasza anulu (#16) üzenetére


anulu
félisten

a melegszik előtt nincs ''egy''... A másnaposság átka... :O:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Aszittem ez a ibm-es virnyosztori mar regen lezarattatott, de enek oromere eszt alposan kibeszeltuk abban a hirben ahol a javito progikrol van szo ibm gxp60/75 szerianak perszemost nem tanalom, ha esetleg vki felleli akor legyszi linkleje be!
koszi

udv

nedudki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) Som@ válasza anulu (#16) üzenetére


Som@
őstag

3 év gari nekem azért még számít. Ugyanis nem állok úgy anyagilag, hogy minden nap új vinyót vegyek. :(
Ha netán ez tönkre is megy, legalább kicserélik. Nekem számít.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#20) Som@ válasza neduddki (#18) üzenetére


Som@
őstag

Csak neked tisztelt neduddki. :P
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=22499[/L]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#21) anulu válasza Som@ (#19) üzenetére


anulu
félisten

Sajnos anyagilag én sem állok úgy. De nekem úgy tűnik, hogy a vinyó nem az az alkatrész, ami a gar vége után 2 nappal dobja be a lepedőt. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) Som@ válasza anulu (#21) üzenetére


Som@
őstag

Ezt én nem tudhatom. Nekem még nem halt meg egyetlen egy vinyóm sem. (kopp-kopp):DDD)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#23) anulu válasza Som@ (#22) üzenetére


anulu
félisten

Meg még nekem sem halt, de az a Medalist nagyon gány volt... :(

Gonoszkodás ON
Az OK, hogy adnak rá 3 évet, de tudod érvényesíttetni is, ha arra kerül a sor?
Gonoszkodás OFF

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Atlantis válasza MLaca (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

De, a Seagate is csinál 8MB cache-sel PATA vinyót, 80-160GB-ig.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) Atlantis válasza anulu (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, a 4.3-as Seagate-ek elég szarok voltak. Nálam is meghalt vagy 2-3 darab is. Akkor én is megutáltam őket és csak Maxtort(akkor még Quantum-ot) vettem. De ma nem vennék mást,mint Seagate-et. A WD mindig is távol volt tőlem, régebbi vinyóik marha hangosak voltak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) Som@ válasza anulu (#23) üzenetére


Som@
őstag

''Az OK, hogy adnak rá 3 évet, de tudod érvényesíttetni is, ha arra kerül a sor?''

inkább nem vagyok rá kiváncsi, és nem próbálnám ki!:D


Amúgy a régi WD vinyok tényleg baromi hangosak. Van egy régi 40 GBs. Elképesztő milyen hangja van. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#27) anulu válasza Atlantis (#25) üzenetére


anulu
félisten

Nálam a boot vinyó egy 30GB-os WD, 5400rpm-es. Halk, nem melegszik, és még viszonylag gyors is :) És elégedett vagyok vele :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Atlantis válasza anulu (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Én még a 2-3 Gb-os korszakra gondoltam. 5400-es persze, hogy nem melegszik, meg halk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) anulu válasza Atlantis (#28) üzenetére


anulu
félisten

Ja... :B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Stitch


Stitch
őstag

Huh, jó sokan hozzászoltatok...kösz!

Azt elfelejtettem mondani, hogy sulinettel lesz a vinyó...milyeneket lehet venni?

(#31) Stitch válasza anulu (#16) üzenetére


Stitch
őstag

Csak Seagate-et, meg maxtort?

Akkor azt mondjátok seagate legyen?

És ha azt mondom a fószerkámnak, hogy sulinettel kéne egy 8 mega caches vinyó, akkor fog adni?

(#32) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A Maxtor vinyókkal mi a gond nekem olyan van 7200rpm 8MB cache 120GB...:F

(#33) Ace


Ace
tag

http://www.hwtesztek.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=37&page=1

olvasd el..!

(#34) Som@ válasza Stitch (#31) üzenetére


Som@
őstag

''És ha azt mondom a fószerkámnak, hogy sulinettel kéne egy 8 mega caches vinyó, akkor fog adni?''

Ha van nekik sunyinetes, akkor mindenképpen fog adni. De nem nagyon hiszem, hogy lenne nekik SEXes árlistában. :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#35) Ace


Ace
tag

[L]http://www.hwtesztek.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=37&page=1[/L]

bocs

(#36) Stitch válasza Ace (#35) üzenetére


Stitch
őstag

Kösz! Átnyálaztam...

(#37) Stitch


Stitch
őstag

Itt van WD is...

[L]http://www.sulinetexpresszpc.hu/arlista.php#top[/L]

(#38) neduddki válasza Som@ (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kosiz de nem erre gondotam, habar ez se rossz!!!:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#39) Som@ válasza neduddki (#38) üzenetére


Som@
őstag

Akkor melyikre gondoltál? :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#40) igi


igi
aktív tag

A FEFO Sulinet listája frissült. Seagate Brarracuda V 120 GB 26.900 Ft-ért. Szerintem nem rossz vétel!

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#41) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

még egy szavazat a seagate-re...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#42) igi


igi
aktív tag

Érdekelne, hogy a Barracudákat lehet-e zárt házban, saját ventillátor nélkül használni.

köszi:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#43) anulu válasza igi (#42) üzenetére


anulu
félisten

Nekem 2 van. Zárt ház. D mellette ott van a 8 centis ventillátor, mert a WD-vel ellentétben a Seagate melegszik :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) anulu


anulu
félisten

Pont tegnap nézelődtünk haverommal és úgy tűnik, hogy SEX-ben nincs 8MB-os vinyó :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) anulu


anulu
félisten

Pont tegnap nézelődtünk haverommal és úgy tűnik, hogy SEX-ben nincs 8MB-os vinyó :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu


anulu
félisten

De mi a rákért küldte el kétszer???? :(((:((( Bocsi! :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) neduddki válasza Som@ (#39) üzenetére


neduddki
nagyúr

H'I

Ha tunnam akkor megmutatnam igy asztan csak ...:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48) neduddki válasza neduddki (#47) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Na megvan, de ki gondolt avolna hogy nem a hdd hanem a sw kozott vot!!!:-)))

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=22592[/L]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49) Som@ válasza neduddki (#48) üzenetére


Som@
őstag

Nahát ezaz. :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#50) neduddki válasza Som@ (#49) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Som@ jo hogy latlakmi, torpent a lapodal, vagy csak alam nem nem valtozik semmi????:-((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek? + 8mb vs. 2 mb cache (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.