Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen videokártyát éri meg most venni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Biaggio


Biaggio
őstag

Adva vagyon ama állami diákhitel (havi 25 ezer forint), és jómagam, aki Geforce 2 MX 400-ról szeretne fejleszteni. Elsősorban játékra/videónézésre. Tudom, csontig lerágott a téma, de kérek mindenkit, akinek van most jó ártippje, akár bolttal együtt, ne féljen, ossza meg velem.
Mindenféle tippet, javaslatot előre is köszönök.

Ha fontos, a konfig: Soltek sl75drv4, 256 DDR, AMD XP1700+

(#2) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy gef 4 ti 4200 a sláger mostanság már 30.000 netto alatt van az ára 35-36 körül vanak brutóba
nem irtad menyiért akarsz(legalábbis nem 1 értelmüen) de ha 25 ért akkor vagy r8500 vagy vársz 1 kcisit az r9500pro ra vagy hogy lejebb essen a gef4 ti ára

te meg mesélhetnél nekem erröl a diákhitelről ami havi 25 :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#3) localhost válasza TitiRii (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://www.diakhitel.hu [/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Biaggio válasza TitiRii (#2) üzenetére


Biaggio
őstag

Ha esetleg nem egyértelmű, nem vagyok spórolós fajta :DD
Össz 25 e Ft van rá (esetleg egy kicsit több, akkor már 30e).
8500 nagyon szimpatikus, de nem lehet kapni. Vagy igen?

(#5) [amne] válasza Biaggio (#4) üzenetére


[amne]
senior tag

Miért ne lehetne? Minden jobb helyen van.

(#6) GeorgeTerror válasza Biaggio (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ati radeon 9000 Mondjuk Gigabyte
Nagyon jó ár/teljesítmény arány cirka 25 pénz
Kicsit csúnya a kártya de jó

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) petakpa1 válasza Biaggio (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Pár hát és itt a Geforce FX akkor meg Ti4 ára le...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8) petakpa1 válasza petakpa1 (#7) üzenetére


petakpa1
őstag

hát=hét

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9) Biaggio válasza petakpa1 (#8) üzenetére


Biaggio
őstag

Akkor megéri kivárni 1 hónapot még? :))

(#10) localhost válasza Biaggio (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Aki mindig vár még egy hónapot az sosem vesz semmit.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Pici


Pici
tag

Én várok míg a 9500 Radeon ára lemegy, ezért:
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2085[/L]
és ezért
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2026[/L]

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#12) PeliScan válasza Biaggio (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Kérdezd meg a bótba, mikor frissítik az árakat (általában heti 1x) én mindig azon a napon szoktam bájingolni. Ez nálam péntek. Ahol te veszed, lehet, hogy más!

De ne várj 1 hónapot, mert akkor várhacc másik 1 hónapot az új csoda XXXre, ami 1 hónap múlva lesz olcsó... :))

(#13) Clark


Clark
tag

Hali!

Szerintem 8500le jó választás. 20e brutto (www.aliencomputers.hu)

(#14) gang


gang
csendes tag

mi az a 8500LE? last edition?

csatlakozom a ''megtértek'' társaságába, s hirdetem az igét: Linux!

(#15) localhost válasza gang (#14) üzenetére


localhost
Közösségépítő

LIGHT Edition.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) karyo válasza Biaggio (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Menj be a Mistralba és kérj egy g450-et:)

Enjoy the silence.

(#17) karyo válasza Biaggio (#1) üzenetére


karyo
senior tag

komolyra fordítva, várj egy-két hónapot és aztán vegyél egy r9500 prot kb 40 lesz+fa

Enjoy the silence.

(#18) Biaggio válasza karyo (#17) üzenetére


Biaggio
őstag

M*stral annyira nem szimpatikus :)
Nem hinném, hogy lenne 50e HUF a célra.
25, max 30, ami van rá. Radeon 8500,9000 szimpatikus :)

(#19) Ploszi


Ploszi
senior tag

szerintem keress 1 használt radeon 8500ast, ami jól húzható :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) Cathfaern válasza Biaggio (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szóval ha max. brutto 30ezer Ft-ot tudsz rákölteni, akkor csak a R8500, vagy R9000 jöhet szóba (persze vehetsz Gef4MX-et is, de az inkább 3D-s lassító az árához képest :)

(#21) Biaggio válasza Ploszi (#19) üzenetére


Biaggio
őstag

Használt cuccok szvsz zsákbamacska, fontos, h legalább 1 év gari legyen rá.

(#22) Ploszi válasza Biaggio (#21) üzenetére


Ploszi
senior tag

szerintem azért nézd meg, 1/2 éves garival szerintem találhatsz, vagy kérhetsz gari-t az eladótol, bár az plussz költség :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#23) DonLeo


DonLeo
senior tag

SZERINTEM MOST SEMMILYET!!!
Ha kibírod még néhány hónapig, esetleg fél évet. Szóval amikor már kaphatóak lesznek az Nvidia FX-es kártyák, akkor majd még olcsóbban vehetsz mondjuk egy Gef4 Ti xxxx kártyát mondjuk. Legalábbis én így fogok tenni. Szerintem most az új kártya kijövetele előtt nem érdemes annyira beruházni ebbe.
De te tudod.
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#24) Spensers válasza DonLeo (#23) üzenetére


Spensers
aktív tag

HI
Na igen de neked most mijjen 3D kártyád van ???

(#25) Biaggio


Biaggio
őstag

Közben ásom magam a témába, és úgy tűnik, mintha kissé kusza lenne a kép :(
Több helyen végigböngésztem a Radeon kártyákat, itteni fórumokat is olvasgattam, de nem tiszta a sorrend: 1. 8500 (275/550), 2. 9000Pro(275/550), 3. 8500LE(250/366) Ez így kb. megfelel a valóságnak? A Geforce 3 Ti200 (175/400) épp csak egy centivel jobb a 8500-nál, de szinte egyenlő, összteljesítményt nézve. Melyik éri meg ezek közül leginkább ár/teljesítmény arányban?

(#26) Bogyó bá' válasza Biaggio (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

hali!
Hát ha az előbbiek közül akarsz választani, akkor szvsz vedd a RADEON 8500-at, méghozzá ATI kivitelben. A fórumok szerint a noname 8500LE-kkel sok a szivás, és a képminőségük is hagy némi kivánnivalót.A sima 9000 harmatgyönge, a 9000PRO viszont szintén jó választásnak tünik.
GEF3Ti200-at ne vegyél, NEKEM SAJNOS EZ VAN, de a képminősége sokkal gyöngébb egy BBA-s 8500-nál, teljesitménye pedig csak a tesztprogik szerint egyezik meg azzal, valójában az ATI lényegesen jobb. GEF3Ti 200-zal a fő bajom az, hogyha a képminőség javitása céljából anizotropikus szürést, és FSAA-t állitasz be, teljesen kifullad, felemészti a teljesitményét.
ATI teljesitményét alig csökkenti, és hát eleve szebb a képe FSAA nélkül is, mint a
Gefnek FSAA-val.....Ez van! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) Clark válasza Biaggio (#25) üzenetére


Clark
tag

A 8500LE csak rossz esetben 250/366. Ez szokták LELE-nek nevezni. A ''rendes'' LE órajele 250/500 4ns-os ram esetén (általában). Szerintem 4ns alá nem érdemes menni. Én tutira ezt venném (és veszek is), mert kis húzással egy rendes BBA 8500-ös sebességét kapod (ami ugye több, mint a 9000pro). Nomeg mutass nekem még egy ilyen szintű kártyát 20e pénzért...

(#28) DonLeo válasza Spensers (#24) üzenetére


DonLeo
senior tag

Gef 2 MX400

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#29) erge


erge
csendes tag

Testvér!

Nem látom, hogy milyen a procid!
Egy 700as cel-hez fölösleges dx8-as kártyát venni, mert nem fogja kihajtani!
Ám ha 1600xp-d (vagy jobb) van szvsz. egy ti200, vagy egy8500-ös remek választás. A használt cuccokról meg ne mondj le.
Elmész, megfingatod 20perc codecreatures.exe-vel, meg mongyuk egy csepp mafiával full beállításon, és ha muxik, akkor az eredeti ár 75%-ért boldog leszel.

De ne feledd, proci is kell a game-hez. (Meg RAM, meg hűtő, meg TÁP, ....:)) )

eRGe

(#30) Cathfaern válasza Biaggio (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

AKülönböző játék tesztekben a Gef3Ti200 rendre alulmarad a R8500-al szemben, sőt van ahol a 8500LE is megveri. Szóval a Gef3-at feleksd el! A sorrendet jó látod, csak azt kell hozzá tenni, hogy az R8500LE-t(persze ha nem LELE), akkor az esetek nagy többségében gond nélkül (esetleg videókártya BIOS frissítéssel) fel lehet húzni a sima 8500 órajelére. De ha nem szeretsz tuningolni, vagy biztosra akarsz menni, akkor jobb választás az R8500.

(#31) erge


erge
csendes tag

Tény, hogy ebben a szegmensben jobb a 8500, mint a ti200.
Ám úgy gondolom, hogy a kollégánál a pénzkérdés az első, ezért ha kevesebb pénzt tud költeni dx8-asra, akkor ti200. Ha többet, akkor 8500.
No meg azé nem kell lehúzni a ti200-at sem, nem akarok pontokkal dobálózni, hiszen a vga nem pontvadászatra kell, hanem játékra, ám remek vétel a ti200.

Ámen

eRGe

(#32) Bogyó bá' válasza erge (#31) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Remek vétel VOLT tavaly késő tavasszal, amikor a Radeon8500 még egy vagyonba került, gef4Ti4200-nak meg még se hire, se hamva nem volt....ekkor dőltem be én is.....azóta is bánom.....:(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33) Bogyó bá' válasza DonLeo (#28) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugye, ezt Te sem gondoltad komolyan?! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34) LordX válasza Bogyó bá' (#33) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem komolyan gondolja, hogy olyan kártyája van...
Nézd meg, mire válaszolt!

(#35) Bogyó bá' válasza LordX (#34) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, igazad volt, bamba voltam.......:((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36) Pici


Pici
tag

Ismétlem önmagam!!
Ezért fogok Radeon 9500-t venni:
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2100&mode=thread&order=0&thold=0[/L]

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#37) Bogyó bá' válasza Pici (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha ez nem kacsa, akkor ez a FŐNYEREMÉNY!!!!!!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) Kó Pé


Kó Pé
csendes tag

Én aszondom, ne költsd el a pénzed most 3d kártyára. Jó az a kis mx400-as, minden játék elfutogat rajta.

(#39) Biaggio válasza erge (#29) üzenetére


Biaggio
őstag

''Ha fontos, a konfig: Soltek sl75drv4, 256 DDR, AMD XP1700+''
Itt a proci is :))
Köszönöm, mindenkinek, aki leírta véleményét. A nyerő a 8500/8500LE lesz,esetleg a 9000Pro :DD
Sajnos a pénz lesz a nagy úr:(
Van konkrét beszerzési hely ötlet, illetve mire kell figyelni vásárlásnál?

(#40) Pici válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


Pici
tag

Tényleg főnyeremény, de ne felejtsük el, hogy a BIOSát is buherálni kell.
Leírás itt: [L]http://mcturok.com/ati[/L]

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#41) Clark válasza Biaggio (#39) üzenetére


Clark
tag

Hali!
Ugyan már írtam egyszer, de nem baj. [L]http://www.aliencomputers.hu[/L] Sapphire Radeon 8500LE 4ns-os ramokkal 64mb-os OEM változatban br. 20e

(#42) [amne]


[amne]
senior tag

Talán itt megtudjátok mondani, kb. mennyiért tudnám eladni Inno3D GeF3 Ti200 128 DDR + TV-Out kártyámat? thx

(#43) Clark válasza [amne] (#42) üzenetére


Clark
tag

Mennyi idős? Gari?

(#44) Cathfaern válasza Biaggio (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha 9000-et veszel, nagyjából mindegy milyen gyártótól veszed. De ha 8500(LE)-at, akkor _mindenképp_ kerüld a Powermagic-et, vagy próbáld ki, és nézd meg az órajelét! Könnyen előfordulnak ugyanis noname gyártóktól az LELE, illteve az LELELE 8500-ak is :(

(#45) Kó Pé


Kó Pé
csendes tag

Én 15-öt adok érte.

(#46) LukE válasza erge (#29) üzenetére


LukE
veterán

codecreatures-t honnan a sunyiból lehet leszedni?
codecult.com-on semmi értelemes, máshol is csak linkek oda:((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#47) Biaggio


Biaggio
őstag

Tud valaki olyan helyet, ahol részletesebb összehasonlítások vannak erről az árszegmensről? Mint írtam Radeon 8500/LE, 9000Pro, ill. GeForce3 Ti200 tesztek, stb. kellene, lehetőleg magyarul:)

(#48) Egon válasza Cathfaern (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Gondolom, direkt nem írod le, hogy a GF3 Ti200-akat egy _icipicit_ jobban és könnyebben (nem ám bios gányolással!!!) lehet tuningolni, és egy húzott GF3 már igencsak utoléri a 8500-as Ati-dat...:t

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) emvy válasza Egon (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Na ne... azért talán mégse ajánljunk Ge3-at R8500LE helyett, bármennyire is nvidia fanok vagyunk. :D.

while (!sleep) sheep++;

(#50) Egon válasza emvy (#49) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert??? Kb. ugyanazt hozza (tuningolva persze), és jóval _olcsóbban_... Valamint nem szívsz annyit a driverekkel, illetve nincs BBA-PBA-FCPQWGA kavarás, és igazán jó minőséget képviselő, márkás gyártót is jóval könyebb találni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen videokártyát éri meg most venni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.