Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sirubul


sirubul
csendes tag

Milyen video kartyat erdemes venni CAd rajzolashoz és látványtervezéshez, lehetoleg olyan kellene amivel tudok ket monitoron dolgozni?
Elore is kosz a segitseget es a hozzaszolasokat.:R:R

Kupai Albert

(#2) iday


iday
aktív tag

Pontosan erre találták ki a Matrox kártyákat.
G450, G550, Pharelpia vagy miafene. ^^''
Elsö 2, 2 monitort mig a 3-ik 3 monitort támogat.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#3) sirubul


sirubul
csendes tag

Igen a matrox tenyleg jo csak eleg regi, a legujabb kartyajuk amirol tudok egy ket eves Parphelia amit most kihoztak pci-e-re is, es hat ketlem hogy ez felvenne a versenyt egy mostani 6600 gt, igaz azt nem tudom, hogy az nvidia is tudja-e a ketmonitoros megoldast?!

Kupai Albert

(#4) Manitou válasza sirubul (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Milyen CAD-hez kellene?

(#5) sirubul


sirubul
csendes tag

ArchiCad 8.1, 9.0, Artlantis R, Photoshop, es talan meg cinema 4d, Rhino vagy 3D studio (viz). kb ezek, es nagy neha esetleg jatszanek valamit, de arra ugy sem lesz idom!:):R:R

Kupai Albert

(#6) Criton válasza sirubul (#3) üzenetére


Criton
veterán

6600GT inkább játékokhoz meg filmezésre van találva. Ati nak vannnak még olyan kártyái amik mostaniak ( áruk is elég magas ) de azokat is inkább munkára találták ki.
Ilyen tervezésre szerintem is matrox, vagy estleg jáccani is szeretnél ?

[Szerkesztve]

(#7) Rez_Grof válasza sirubul (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Matrox termékek: Bővebben: link
Nvidia Quadro: Bővebben: link
Ati FireGl: Bővebben: link

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#8) Manitou válasza sirubul (#5) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor 6600GT a te barátod. Én is ezt használom és ezekhez a progikhoz amiket te írsz. Csak nem építész vagy, esetleg leszel, ha nagyleszel?:))

[Szerkesztve]

(#9) nemtommi


nemtommi
senior tag

Építős a gyerek :)
Albi, vegyél egy 9800Pro/XT-t aztán FreeFireGL-es szoftveres átalakítással próbálkozz! Ebből egy FireGL X2-t tudsz kb. kihozni.
6600GT-t azért nem ajánlom, mert nem biztos, hogy megy rajta a SoftQuadrosítás.

(#10) Manitou válasza nemtommi (#9) üzenetére


Manitou
addikt

Nem is kell hogy menjen a softquadrósítás, ugyanis anélkül is pörög a 3D ArchiCAD-ban mint a ringlispíl, vagy mi a szösz. Építősöknek minek kell ArchiCAD:F

inkább azt mond meg hogyan írható fel a támaszonként eltérőtámaszrezgésű szerkezet mátrix diff. egyenlete? ;]:D

[Szerkesztve]

(#11) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

bokmárk

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Manitou válasza Dare2Live (#11) üzenetére


Manitou
addikt

he?:DDD

(#13) nemtommi válasza Manitou (#10) üzenetére


nemtommi
senior tag

Miért ne kellhetne? Nem kellene általánosítani szerintem egyik foglalkozást sem, mert elég nagy az átfedés közöttük. Persze ez nem vonatkozik az építészekre ;], ők ''művészek''.

(#14) nemtommi válasza Manitou (#10) üzenetére


nemtommi
senior tag

Upsz! Ez kétszer ment el. :B

(#15) Dare2Live válasza Manitou (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

így bekerül kukiba és akkor kövnek nemkell keresgélnem ezt a témát ami engem nagyon érdekel!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Manitou válasza Dare2Live (#15) üzenetére


Manitou
addikt

javagyúgy.

(#17) Manitou válasza nemtommi (#13) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem mondod? Építész &Építős vagyok:D

Jah de a leírt progik alapján 10-ből 10 embernek nem építős jut eszébe ezekről hanem építész. Építősöknek: Femdisign, consteel, Axis...meg mittom még mik vannak....jah MathCAD:) Persze rajzoláshoz sokan AutoCAD-et nyomatják.

[Szerkesztve]

(#18) nemtommi válasza Manitou (#17) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ja, csak nekem évfolyamtársam Sirubul. Innen jutott eszembe az építőkar :D

(#19) Manitou válasza nemtommi (#18) üzenetére


Manitou
addikt

hanyadév?

(#20) nemtommi válasza Manitou (#19) üzenetére


nemtommi
senior tag

5+ :D

(#21) Manitou válasza nemtommi (#20) üzenetére


Manitou
addikt

:D

(#22) sirubul


sirubul
csendes tag

Kosz a segitseget, ez az ATI-is megoldas nem tunik rossznak, igaz amit irtal szofveres firegl2 akarmit nem nagyon vagom, de majd rajovok, vagy esetleg irhatnal rola par szot.
Ja es Te (YIULO fc) ki vagy, ezen a nickneven nem nagyon tudlak beazonositani! Es leginkabb azert rajzolok ezzel mert mar vagy 3 eve dolgozozgatok epiteszeknek, persze ez meg keplekeny, es mar nem sok vegezek az egyetemmel:)
Mostanaban kacsintgatok a latvanytervezes fele is, ha tudtok valami jo munkat nyugodtan szoljatok:)
Albi:R:R:R:R

Kupai Albert

(#23) nemtommi válasza sirubul (#22) üzenetére


nemtommi
senior tag

Lanter...
Diplomamunkánál tartasz?

(#24) andris1986 válasza sirubul (#1) üzenetére


andris1986
csendes tag

Sziasztok! én is hasonló kérdésekkel jönnék csak az év változott, s nekem nem építész tervező progikhoz hanem gépészhez kellenének:) A keret max 60eFt, mit ajánlotok? Játékra nem lényeg csak az, hogy szépen elkezeljék a solid progik a kártyát és a kártya a dell 2007wfp-t.
Mi a jobb nvidia termékek és azok quadrosítása? Vagy ati termékek firegl-é alakítása?
Tud arról bárki érdemi információt adni, hogy 1950pro átalakítható-e firegl-é számít az ,h gyo adott kártya hány mb-vel van szerelve átalakításkor? - ezalatt azt értem , hogy teszem azt 512mb fityeg a kártyán nem 256mint a referencián.
A segítséget előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.