Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Sziasztok!

Megyek rendszerhűtőt venni és hát nem tudom még, hogy milyet vegyek! Azt szeretném elérni, hogy a gépem csendes legyen és viszonylag nagy fordulaton hűtse a gépet! A ház oldalára akarok vágni 1, 2 ventihelyet, hogy a videókártyát és a Procit hűtse! Mekkorákat vegyek és melyek a legjobbak halk hűtés mellett?

Kb. 5 hűtőt terveztem! 2 oldalra 1 tetejére 2 meg a ház hűtőhelyeinek! Fő fontossága, hogy csendes legyen! Előlapi Panelből melyik a besT?
Elvileg a Mistralba szeretném venni!

Előre is köszike! :U

(#2) Trak válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


Trak
addikt

Ajánlom a keresőt a jobb felső sarokban. Hűtő, vagy a ventillátor szóra keress rá.

Ezt a topikot ajánlom:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=58429&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Hurááááá!
Azt viszont nem tudom, hogy mi éri meg jobban? 12 CMset vagy 8CMset vegyek! Nem vágom a témát! Lég elterelő cstornát vagy kéményt vagy mi a fenét, hol lehet kapni és mennyi?

(#4) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Ha sok pénzed van, itt [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=66049&start=1470[/L] olvasgass és érdeklődj tts-től.Papst,Panaflow,YS-Tech,Sanyo ultrahalk ventik.De tudsz nála rendelni százvalahány m3/h-ás Delta 8 centis ventit is.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#5) tts válasza Slax (#4) üzenetére


tts
addikt

Nem kell rendelni, van, megjött :C

Egy 2,8@3,4 Prescottot - 51 fokon tart fél óra Prime után - mi tudja még ezt?

(#6) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

csá jani, faszé az én avatarom hasznalod:DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7) _Volkovy_ válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az oldalába tolj két 12 centist 5V-on,az elejébe meg a hátuljába meg 8centiseket,annyit,amennyi befér.
A rácsokat meg vágd ki,csak lefogja a légáramlást.
A tetejére felesleges a venti,a táp kiviszi onnan a meleg levegőt.

(#8) Slax válasza tts (#5) üzenetére


Slax
senior tag

Óóóó csak egyszer nyernék egy kissebb vagyont, felmennék hozzád és elkölteném.Itthon meg egy hétig csak építenék!Be szép álom.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#9) vtechun


vtechun
veterán

8 cm-esben lass fordulatu, de viszonylag légszállításu tehat halk és hatékony a glacialtech silentblade, lehet már van 12 cm-esben is... én ajánlom... nekem ilyen van 4, bár még csak 2-őt raktam be a házba...

(#10) harry


harry
veterán

Silentblade halk, de minha lenne egy kis motorzaja, nekem nem jött be annyira. Inkább Zalman vagy 12cmes revoltec. Elvileg 22,5dB hangos, de csúszócsapágyas és szinte hangtalan. Sefter árul.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) tts válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


tts
addikt

Ha megszabad kérdezni, minek legyen 120-as ha 5 V-on kell járatni?

(#12) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Na csáó! Köszike!!!!

A ház oldalát mivel lehetne megvágni?
És a racsokta teljesen úgy ahogy vannak? Sok levegőt tartanak vissza?
Ja 1 kérdés! Fúróval nyomjak lukakat a hűtőnek vagy vágjam ki a gecbe az egészet?
Kéményt vagy vami ilyesmit honnan lehet szerválni? Aqua-ban megkapni?
Rendeltem 2 db 12 cms Silentet és 3 db 8 cms Silentet! eddig 10 ropi + előlapi panel + kémény! Aquaban melyik a legjobb előlapi panel????

(#13) harry válasza K!sCs0k333 (#12) üzenetére


harry
veterán

Ház oldalát pl fúró+reszelő, vagy dekopír/flex+reszelő kombinációval vágd ki sztem
[L]http://hunmod.uw.hu[/L]
Kéményt nem hiszem, h lehet venni, azt szubcsőből szoktak csinálni, de sztem felesleges, ha úgy is egy 12cm-es fújrá. Ebből sztem elég egy az oldalára, egy 12cmes előre, 8asokból egy hátul. Esetleg mehet a tetejébe (ami kiszív) és egy alúlra (ami befúj). Hátsó venti szintén ki, első befúj a házba.
Aqua nem igazán árul modding kiegészítőket, inkább amp (Oktogonnál)
[L]http://www.amp.hu[/L]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14) fendre


fendre
tag

Hi all!
Vettem anno egy Casetek hazat, 7db (üres) 8cm-es rendszerhűtő hellyel. A boltban ahol vettem csak 3 zalman F1 hűtő volt, így csak ennyit tudtam megvenni - szerencsére! 12V-on a zalman F1 olyan mint repülőgép légcsavarja, mintha egy repülőgép akarna leszállni a szobámban folyamatosan!!! Masnap vettem próba képpen 1 Glacialtech Silentblade-et. KIRÁLY! Egymás mellé tettem a két hűtőt és meghallgattam, a zalman kb 2x-es hangú, legalábbis nekem ezzel a magas fordulatszámú ''süvítéssel''. Arról nem is beszélve, hogy a zalman tűgörgős (ha jól emlékszem ez volt a dobozán - a honlapon nincs semmi erről), a glacialtech 2 golyósoros => élettartama sokkal nagyobb. + sokkal nagyobb a légterelés értéke (cfm), mint a zalmannak; 12V-on, kézzel érzékelve kb 1,5x-es - bár a gyári specifikácók szerint a zalman jobb, sajna én nem ezt érzékeltem. Én meg vagyok elégedve a Silentbladdel, szerintem sokkal jobb mint a zalman, én nem is ajánlom senkinek a zalman f1-et. Amúgy a silentblade a korábbi coolermaster hűtőmet is simán verte légterelésben.
Jelenleg 3 zalman F1, és 4 silentblade van a gépemben, a zalmanok 5,5 V-on a többi 12V-on megy, kb egy zajszinten vannak így, csak a légterelésben min 2x-es különbség van a kettő között :))

[Szerkesztve]

(#15) vtechun


vtechun
veterán

nekem silentblade van ,csak hát a házam codegen és kissé berezgeti ami miatt nagy a hangja, ezért vagy veszek majd egy antec noisekillert vagy veszek jo puha ablak/ajtó szigetelés és ráragasztom a hűtőre utána meg a hütőhelyre. Természetesen első dolgom az volt amikor megvettem a aházat, hogy szétfaragjam a ventirácsát,kicsit gusztsutalanra sikerült, d ekit érdekel. Úgyis hátul van, meg amúgy sem érdekelne. Van kék neon is a házban gyárilag, azt is kikötöttem(nem tudtam, hogy lesz benne amikor megrendeltem...szép fekete ház amúgy, csak vékony a lemeze, pedig kiba nehéz...)

(#16) harry válasza fendre (#14) üzenetére


harry
veterán

Persze, h hangos zalman 12von, be kell kötni elé ellenállást és láss csodát, hangtalan - ami sztem silenbladeről nem mondható el, mert abban 2golyós csapágy van, ami lehet, h hosszab élettartamot eredményez, de csúszócsapágy halkabb, nincs motorzaj. Igaz zalman csak 20cfm levegőt szállít, sb 25-öt, így talán sb a jobb választás...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Hát még nem kaptam meg a Silent Bladet! Megrendeltem neten keresztül az aquaból! nem tudjátok, hogy kb mennyi idő alatt jutok hozzá?
Az a kérdésem, hogy ez szerintetek optimális????


P4 3.Ghz Northwodd 512 cache 3.3 Ghzre húzva! Thermaltake Spark 7 a hűtő, de ha hűteni akarom a gépet, akkor baszott hangos!
A hőmérséklete, most alapjáraton 43 fok és a hűtő 90%-on működik!
A hang kb 50% és 60%-on kezd elviselhető lenni! de akkor 51-52 fokon megy!
na most, 1 Doom 3-nál 60 és 62 fok körül van a hőmérséklet! a ház hátulján van 1 táphűtő, ami befelé fújja a levegőt! Ennyi! Hogy lehetne lehűteni a cuccot, hogy ne legyen ekkora barom állat hangja a rendszerhűtőkön kívül???????

(#18) harry válasza K!sCs0k333 (#17) üzenetére


harry
veterán

Javaslom Zalman CU bordák beszerzését (tRebroNtól - 8eft). Nálam 2,4ghz HT procit idle 35° körül tart, terhelve sem járt 45° felett mindezt ~20dB alatt. Igaz van is rendes légáram körülötte.
Továbbá remek hűtőket vehetsz ttstől is, kicsit drágábban, lásd honlapját.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) tts válasza K!sCs0k333 (#17) üzenetére


tts
addikt

Bocs, de ez hogy sikerül?

'' a ház hátulján van 1 táphűtő, ami befelé fújja a levegőt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.