Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KTU válasza Rinoliza (#48) üzenetére


KTU
addikt

MyPOS és a többi SunUp, OFSZ terminálok én úgy tudom, nem kapcsolhatóak össze pénztárgéppel.
Ha ilyen rendszert szeretnél, az jóval drágább fenntartású, és jóval drágább a bekerülési költségű.
Nem hiszem hogy mikro- vagy kisvállalkozásnak megérné, bár ha jó árrésed van. :D
Szép kártyát MyPOS és a SunUp nem fogad el.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#52) KTU válasza mpriby (#45) üzenetére


KTU
addikt

MyPOS-t megkérdeztem, Magyarországon a pénztárgép applikációs pos termináljai, csak és kizárólag bankkártyás fizetésre használható. Nem NAV engedélyes.
Esetleg készletnyilvántartásra használható.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#53) KTU


KTU
addikt

SumUp 3G and Printer pos terminál
67 499 Ft nettó

1.95% tranzakciós díj,
Nincs bérleti szerződés.
Beépített 3G SIM-kártyával, ingyenes, korlátlan adatforgalommal.
Bankszámlára történő bevétel kiutalás 3-5 nap.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#54) $atirka


$atirka
senior tag

Megjött a terminál és a hozzá kapott kártya is!
Sajnos Curve-hoz nem lehet kötni, meg azt a kártyát sem, amit már előre rendeltem.
Szomorúság...
A terminál amúgy tetszetős, kék színű, pénz azonnal a számlán, és szerencsére jó bele a pénztárgépem szalagja is.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#55) KTU válasza $atirka (#54) üzenetére


KTU
addikt

Szoftver frissítés megvolt?
Hőpapírszalag 57x40x12 mm-es kell bele.
A pénztárgépembe kicsit vastagabb hőpapírszalag, 57x50x12 mm,
Míg nem vettem belevalót, kicsit ha fogyott a pénztárgépből, átraktam a terminálba.

kb. úgy használom mint egy mobiltelefont, nincs folyamatosan töltőn, "alvást" beállítottam:
"Funkc" --> "▼" kétszer --> "Alvásbeállítás" --> "1" --> "1" itt 5 percet adtam meg.

Ahogy érkezett, csak a kijelző kapcsolt ki pár perc után.
Kell neki vagy 10 másodperc míg "feláll a hálózatra", ami nálam Telenor, addig ütöm a pénztárgépbe az összeget.
Cserébe ritkábban kell kell tölteni, kb. majd 1 hetet bír az akku, záráskor kikapcsolom.
Ja nem azért csinálom így mert sokat fogyasztana, :D
hanem hogy az akku sokáig bírja, jó kondiba legyen.

Ahogy számolgattam, kb. 1 év alatt térül meg a terminál ára az OFSZ mostani tarifájához képest.
Bár mégis kicsivel több hónap, mivel még nálam márciusig működik az OFSZ terminálja is, aminek vannak fix havi díjai.
Október lesz az első hónap hogy 0 forgalom lesz rajta.
Szeptember közepétől nem volt a számlán pénz.
Utaltam rá, hogy le tudják vonni a költségeket, egyből le is kapták róla, a teljes utalás összege meg se jelent a számlán.
Még egy utalás díj is megjelent, de ez hogy mire? :F
Majd 1 hónap múlva leszek nagyon kíváncsi a költségekre.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#56) $atirka válasza KTU (#55) üzenetére


$atirka
senior tag

Persze, frissítéssel kezdtem.
Szalag ugyanúgy, félig kifogyott pénztárgép szalag fér csak bele, majd ha eljutok venni kisebbet akkor lesz.
Én inkább töltögetem, sok az a 10mp. 1napra elég úgy.
1 év és megtérül? Van egy barátom, ő most nagyon ostobának néz, hogy nem az OFSZ mellett döntöttem. Azt mondja így pont azt a 80at buktam el, amennyi a támogatás arra, a terminálra meg kiadtam 80at.
Ő azt állítja, hogy MINDEN költség benne van a hirdetett 1,75%-ban, nekünk meg ugye 1,5%, azon a 0,2%-on fog megtérülni a gép.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#57) KTU válasza $atirka (#56) üzenetére


KTU
addikt

Több mint 2,5 éve van OFSZ terminálom, még most is fel van tüntetve a számlán 5000 Ft kedvezmény, amire kitaláltak egy díjat.
A számla felépítése az első évben nagyon nem így nézett ki.
Ez csak úgy van, lett ez a tétel.
Nem mobilnet díja, nem a számlavezetés díja, nem a kártya díja.

Leírtam pár hozzászólásba hogy milyen költségek vannak, ill. hogy változtatgatnak a feltételeken.
Nem fogyasztók vagyunk. Megtehetik.
Olyan költségek is vannak pluszba amik nincsenek a számlán.
Számolni kell, nyomon követni x tranzakció útját, és meglesz hogy mennyi a valós összes költség.
Pont erre alapoznak, hogy ezt nagyon kevesen teszik meg.
Plusz hozzájönnek a fix költségek havonta.

Nekem is van olyan boltos ismerősöm aki most szerződik az OFSZ-el.
nyolc éve ismerem, üzleti kapcsolat is, havonta többször beszélgetünk, nem csak pár szót, tudja hogy utánanézek a dolgoknak alaposan. :U
Olyannal "eteti" az OFSZ-es üzletkötő, hogy a SumUp nem hivatalos, nem NAV engedélyes, sokan harcolnak a pénzükért hogy egyáltalán megkapják, hozzájussanak a pénzükhöz, magánszemélyeknek jó csak, stb.
:Y :W
Ezt a barátom mondta hirtelen egy szuszra, mikor beszéltünk a terminálokról, párszor már jártak nála.

Ennyi hazugságot, valótlan hamis információt terjeszteni.
Át is húztam nehogy valaki valósnak higgye.

Barátod és az enyém is, 5 éves szerződést köt.
Majd 2022 év vége fele térünk vissza a kérdésre, addig tart a támogatás.
De lehet hamarabb. :D :U :o

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#58) KTU


KTU
addikt

Ránéztem a SimpleBusiness-re, mivel végül pénzkidobásnak gondoltam azt a 10 e Ft nettót. :B
Így nem kötöttem meg a szerződést szeptember 30.-ig.

Még most is akcióznak.
Lehet többen így gondolták. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#59) KTU


KTU
addikt

Nem tartozik szorosan a POS Tmához.
MyPOS bankkártyával (de bármely mással is) lehet fizetni NAV EFER felületén, (egyéni vállalkozóként biztosan) a havi TB, SzJa, Egészségbizt., stb, dolgokat, sőt még az ÁFA-t is.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#60) $atirka válasza KTU (#59) üzenetére


$atirka
senior tag

Ez hasznos! Köszönöm. :K

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#61) asdf_ válasza KTU (#57) üzenetére


asdf_
veterán

Ki az a barom, aki most, amikor csak virágzanak a fintech cégek és gombabód szaporodnak, 5 ÉVRE aláír egy szerződést?!? :Y
(egyáltalán, BÁRMIRE aláír öt évet?)

(#62) asdf_ válasza KTU (#53) üzenetére


asdf_
veterán

SumUp 3G and Printer pos terminál

Ilyet biztos szabad venni? Nem le fogják kapcsolni a 3G hálózatot, hanem már elkezdték. A 2G az emiatt szerintem beszéd only lesz (vagy már most is az), min fog ez az eszköz netezni 2-3-4 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#63) $atirka válasza asdf_ (#62) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia.
Engem annyiban nem érint a 3G, hogy nem vagyok mozgó árus, de van egyéb kapcsolódási lehetőség, és még a hotspot is játszhat, ha nagyon megszorulnék...

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#64) $atirka


$atirka
senior tag

A MYPOS-hoz adott iCard egy jó nagy fika!
Sehol semmi nem fogadja el, csak kártyás vásárlás.
Eddig online sehol nem tudtam fizetni vele.
Ráadásul sem Simple-höz, sem Curve-hoz nem lehet hozzáadni, fizetni vele. :((
Oké megoldom egyelőre, de majd ha megugrik a kártyás vásárlás, akkor hogyan lesz?
Ráadásul PIN-kódot sem tudok váltani, ATM-el állítólag lehetséges, nekem még nem jött össze.
Próbáltam Unicredittel, Erste-vel, a menüben csak pénzfelvétel látszik. Egyedül az OTP-s ajánlja fel, de írja, hogy csak Mastercard. Ettől függetlenül megcsináltattam vele 2x is, kiírja a végén, hogy rendben sikerült as művelet, de később kiderül, hogy nem változott a kód.
Ennyire hányatott sorsú itt a VISA, vagy csak engem nem szeret...
Ugye mivel (gondolom) biznisz kártya, mindig kéri a PIN-t... :F

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#65) KTU válasza $atirka (#64) üzenetére


KTU
addikt

Kártyakontrollt nézted?
Mindent aprólékosan be lehet állítani.
Évente, havonta naponta össz, érték.
Évente, havonta naponta kártyahasználat hányszor, és hogy milyen módon, webes, fizikai POS, ATM.
Ezekre mindre külön értéket lehet állítani, minden egyes opcióra.

Ezekbe "beraktam": Simple, Revolut, TransferWise működik.
Multhéten szokásos NAV járulékokat fizettem vele Simple fiók nélkül.
Héten NAV ÁFA, de beraktam előtte a Simple fiókba a MyPOS iCard kártyát, hátha így nem kell megadni mindenféle adatot, de így is meg kellett adni bejelentkezve.
Fizikai üzletben is vásároltam már vele.
Szóval nálam működik.

PIN csere a Revolut VISA kártya esetén nekem K&H bank ATM-nél sikerült, előtte jó sokat kipróbáltam ahol nem ment.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#66) $atirka válasza KTU (#65) üzenetére


$atirka
senior tag

Érdekes...
Simple a teszt 100Ft-ot sem tudta megcsinálni, tehát nem lehetett hozzáadni.
Konkrétan 650Ft-ot nem tudtam kifizetni vatera jutalékot, 5500Ft-os számlát máshol, ezek nem nagy összegek.
Revolut-hoz hozzá tudom akasztani? Akár második bankkártyának? Az sokat segítene :K

Ebben az EFER NAV-os fizetéssel kapcsolatban tudnál esetleg segíteni?
Nem ismerem, talán még a linked is rossz, amit fentebb betettél. Regisztrálni kell valahová? Ügyfélkapu ott nem játszik?
Köszönöm.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#67) $atirka válasza $atirka (#66) üzenetére


$atirka
senior tag

Ohh, megtaláltam a hibát :B
Nem volt engedélyezve az online tranzakció.
Viszont Revolut-ot próbáltam feltölteni, de nem ment. :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#68) KTU válasza $atirka (#66) üzenetére


KTU
addikt

100 Ft levonás nem megy, akkor a többi sem fog.
Kártyakontroll??

NAV EFER link jó, kattintgasd végig kép, itt a végén ahogy látod ügyfélkapus bejelentkezés, ezután már középen felül EFER.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#69) $atirka válasza KTU (#68) üzenetére


$atirka
senior tag

Simplepay-el már tudtam fizetni! :C
Kártyakontroll a legtöbb érték végtelen egyelőre, vagy túl magas értékek...
Revo appban pénz hozzáadás gomb, bankkártya módosítás gomb, majd Betéti vagy hitelkártya--Pénz hozzáadása... Így? Itt nekem azt írta ki először, hogy szerinte EURO-s a kártyám és lehet extra költsége lesz, pedig határozottan HUF mindkét iCard kártyám.
Aztán végül hibát dob, miután beírtam a kártya adatokat és indítom.
Ugyanilyen döcögősen indult ez a revo a saját kártyámmal is, azóta sosem csinálta ezt. Lehet később újra próbálom és jó lesz...

Köszi a NAV-os helpet, tök suta vagyok, hogy... na mind1 is :))
Amúgy ott 3 bankot jelöl csak (OTP-Unicredit -MKB), abból hogyan lesz iCard?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#70) KTU válasza $atirka (#69) üzenetére


KTU
addikt

OTP VPOS fizetést válaszd.
Segítség a fizetéshez:
NAV adóztatási számlaszámok és adónemek érvényes jegyzéke [link] mivel a webes felületen a 3 jegyű "Adónemkód" látható, ebben a pdf-ben látod a számlaszámot, megnevezést és adónemkódot is.

Revolut-nál avval nem kell foglalkozni, minden feltöltésnél írni fogja.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#71) $atirka válasza KTU (#70) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi, hogy összetúrtad nekem! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#72) hidaraidon93


hidaraidon93
újonc

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék bankkártyás fizetési lehetőséget az egyéni vállalkozásomhoz, myPOS és Sumup közt gondolkodom. Végigolvasgattam a hsz-eket itt a temában, myPOS-al kapcsolatban vannak azóta esetleg valakinél hírek/fejlemények? Ez a Revolut/Curved/stb. megoldás mennyire megy? Vagy találtatok mást helyette? Nagyon drága az a bankszámlára utalás...:D Illetve myPOS-hoz járó business kártyával is lehet fizetni az üzletekben, ugyanúgy mint egy sima bankkártyával? Ez a business card kicsit rejtély számomra még, hogy miket tud, valaki fel tudna homályosítani esetleg,hogy pontosan mikre jó?
Nagyon szépen köszönöm előre is!!:)

(#73) $atirka válasza hidaraidon93 (#72) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia
Egyelőre flottul megy minden, amit ajánlott a cég, azt adja. Pillanatok alatt a számlán van a pénz (a lényeg), az app és a webes felület átlátható, 1,5%-ot von le minden fizetésből. Természetesen fizetni lehet a kártyával az üzletekben, az asszonynak is kértem egy kártyát, ami hozzá van rendelve ehhez a számlához, ugyanúgy tudja használni. PIN-kódot minden esetben kérnek vásárlásnál, gondolom ez a business kártya velejárója.
Barionhoz, simplepay-hoz hozzá van kapcsolva rendben, viszont curve-hoz nem lehetett betenni sajnos.
A terminál nekem tetszik, jól és gyorsan működik, végül megfogadtam KTU tanácsát és energiagazdálkodást bekapcsoltam, tények kibírható az az 5 másodperc újra aktiválás, igy egy töltéssel akár 2 napot is kibírhat intenzív használat mellett, most egyelőre nálam TALÁN még hármat is...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#74) hidaraidon93 válasza $atirka (#73) üzenetére


hidaraidon93
újonc

Szupi, köszönöm szépen a választ!:) Az utalgatás hogy néz ki myPOS-on most végül? Meg lehet oldani valahogy, hogy ingyen (vagy legalábbis ne tranzakciónként egy ezresért) lehessen mozgatni a pénz a business kártyáról?

(#75) $atirka válasza hidaraidon93 (#74) üzenetére


$atirka
senior tag

Szerintem nem, de nem is kellett még, ami rákerült pénz, azt le is vásárolom. Egyelőre nem ajánlgatom, nem tettem ki a pultra, nincs kint a matrica sem. De ha kérdezik, adom a terminált. Januártól úgyis követelik majd, ráérek akkor bukni minden forinton... :U
Fentebb kolléga leírta amúgy, hogy transferwise olcsóbb megoldás, azzal még opció a kiutalás.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#76) kgyurma


kgyurma
csendes tag

Sziasztok! Meglehetősen off a kérdésem, előre is bocsánat, de hátha kapok tanácsot.
Párom egyéni vállalkozó fodrász 25+ éve, fix vendégköre van, közép- és időskorú hölgyek, mindig készpénzzel fizetnek, ha használnak bankkártyát, akkor is max arra, hogy bedugják az ATM-be. Emiatt is páromnak soha nem volt se folyószámlája, se bankkártyája, (pláne pénztárgépe), hiszen csak és kizárólag készpénzt kap, és ez a jövőben sem lesz másképp. Az üzletben nem csak ő, hanem a testvére is egyéni vállalkozó kozmetikusként dolgozik, és ugyanígy csak a készpénz játszik (a jövőben is). Mit javasolnátok nekik mint legolcsóbb módszer, amivel a törvényi előírásokat teljesíteni tudják? Olyanokra gondolok, h esetleg laptoppal megoldani az elektronikus számlaadást - milyen alkalmazással -, cetlire kiírni a bankszámlaszámot (ennek nyitása biztos megúszhatatlan) - ez legális megoldás?
Köszönöm, és bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#77) KTU válasza kgyurma (#76) üzenetére


KTU
addikt

1. hozzászólásból idézve:
"2021. január 1-től minden online kassza üzemeltetésre kötelezett vállalkozásnak kötelező készpénzmentes fizetési lehetőség biztosítása."

Úgy értelmezem abból amit leírtál hogy, párod nem tartozik ebbe a körbe.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78) kgyurma válasza KTU (#77) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Szerintem beletartozik, mert 2021 január 1-től már neki is (egyéni vállalkozónak, 100000 ft alatt is) kötelező lesz az online számla adatszolgáltatás. Egyik kérdés, h mivel ketten vannak az üzletben, nem biztos, h két pénztárgép az optimális megoldás, ezért kérdeztem rá, h esetleg egy régi laptoppal jobban járnának-e.
Másik, h "feleslegesen" nem vennének, üzemeltetnének bankkártya leolvasót.

(#79) KTU válasza kgyurma (#78) üzenetére


KTU
addikt

Az online számla adatszolgáltatási kötelezettség, már most is fenn áll.

Az egy másik téma hogy kötelezett-e pénztárgéphasználatra?
Ha kötelezett, akkor kell biztosítani a vevők számára az elektronikus fizetés lehetőségét.

Tehát akkor már most is kellene pénztárgépet használniuk,
mivel jövőre 2021 01 01.-től csak az elektronikus fizetés lesz bevezetve azoknak akik pénztárgépet (online kasszát) üzemeltetnek.
:U

Gondolom macerás jelenteni a kézzel írt nyugtákat, számlákat, és azért lesz pénztárgép, és online számlázás?

Vagy nem értem :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#80) kgyurma válasza KTU (#79) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Simán lehet, hogy mi értettünk valamit félre. Tájékozódunk. Köszönöm a választ!

(#81) asdf_ válasza kgyurma (#78) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem közös notebook, közös nyomtató , számlázóprogram két cégre, meg egy AFR-es QR kód, aztán csókolom. Ha a vendégkör nem fizet kártyával, fölösleges ebbe invesztálni bár az előzőek után egy 10e ft-os butaPOS terminál nem összeg.

(#82) hidaraidon93


hidaraidon93
újonc

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a leendő pos terminálunkat a párommal ketten használnánk, és 3 típusú bevételt szeretnénk elkülöníteni, az övét, az enyémet, és a közöset. Az a kérdésem, hogy a SumUpnál vagy a myPOS-nál létre lehet hozni ilyen alfelhasználókat hogy el tudjuk különíteni ezeket a különböző típusú bevételeket? Gondolok itt arra pl, hogy én masszőr vagyok, ő jógaoktató, de közösen meg tartanánk főzőtanfolyamot mondjuk. Első esetben enyém, második esetben övé, harmadik esetben pedig közös a lóvé. Namármost utólag ezt nyomon tudjuk valahogy követni, hogy melyik csoportba mennyi pénz lett fizetve?(akár hó végén összesítve is tök jó lenne, és akkor mindenki megkapná a maga részét.) Illetve a SumUP vagy a myPOS lehet alkalmassabb erre amit szeretnénk? Remélem valamennyire érthető voltam az elképzelésünkkel kapcsolatban.:D Nagyon szépen köszi előre is!

(#83) w.miki


w.miki
veterán

Melyik a legjobb kártyás terminál cég egy kiskereskedő számára?
Melyik banknak és terminalnak a legjobbak/olcsóbbak a feltételei?
Van esetleg olyan, ami egyben vállalkozói számlával együtt adja, a terminalt. és szinte mindent elintéz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#84) KTU válasza w.miki (#83) üzenetére


KTU
addikt

Nincs ilyen egyben olcsón, amit szeretnél.
Ha mindent intéz valaki helyetted, az főleg nem szokott olcsó lenni.
Banktól POS terminál, drága.

83 db. hsz. volt a topikba mikor írtál, ha elolvasod kb. képbe kerülsz.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#85) peter196


peter196
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne a már terminált használókhoz:
Az online pénztárgéppel,hogyan kell együtt használni, napzárást tudtok rajta csinálni.
Elérhető rajta valamiféle havi zárás. Gondolom a papírosak tudnak valamit,de mi van az olcsóbbakkal ott hogy lehet ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget
Péter

(#86) KTU válasza peter196 (#85) üzenetére


KTU
addikt

Szia!

MyPOS "papirost" használunk.
Vevő és saját fizetési bizonylat nyomtatáson kívül, mást nem nyomtatunk vele.

Webes felületen, vagy alkalmazásban kérdezem le.
Vannak előre beállított időintervallumok, aktuális nap látszik alaphelyzetben, de van tegnapi, heti, múlthavi, stb. és beállítható egyedi időpont is.
Lekérhető pdf vagy xls formátumban.
Nem nyomtat klasszikus napizárást mint pl. az OFSZ, vagy csak én nem kerestem még. :U
Mert nincs rá szükség.

Ha az OSZF-nél nem csinálsz napizárást, nem megy tovább a pénz a számládra.
De már beállították hogy napizárással kezdje a napot, (mert sokan elfelejtették),
bár nem mindig csinálja meg.
Szóval itt az OFSZ-nál szükség van a papiros napzárásra, mert különben nem tudod mennyi volt a kártyás forgalom, ha csak össze nem gyűjtöd a "kereskedő példánya" bizonylatot, de megerősítésként kell a napzárás, mert máshonnan hó közben nincs semmi infód, hogy mikor mennyi forgalmad volt.
Nem zárja le a tranzakciókat napzárás nélkül.
Ez egy elég fapados megoldás.

A MyPOS megoldása sokkal átláthatóbb, testre szabhatóbb lekérdezés, sőt egyből a tranzakció után látod hogy milyen kártyával (üzleti vagy lakossági) fizettek, ennek mennyi volt a díja pontosan, vagy mikor volt a tranzakció percre pontosan. Na ilyenek nincsenek az OFSZ-nél.

Klasszikus napzárás mint írtam nincs a MyPOS-nál, csak megnézem napvégén mennyi, összevetem a "kereskedő példánya" bizonylatokkal, ill. számlákkal, nyugtákkal.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#89) peter196 válasza KTU (#86) üzenetére


peter196
csendes tag

Szia!
Letudnád írni hogy használod a pénztárgéppel együtt?
Nekünk ECR es pénztárgép van, gondolom beütöm az összegeket vagy összegeket, nyomok egy részösszeget és utána nem zárom le a készpénz gombbal a nyugtát hanem mást kell nyomnom

(#90) KTU válasza peter196 (#89) üzenetére


KTU
addikt

Pénztárgép, beütöm a tételeket, részösszeg.
Pos terminál, összeg beütése, "Elfogadva" üzenet,
ekkor a pénztárgépen nyomok a kártyás fizetés gombra.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#91) peter196


peter196
csendes tag

Köszi

(#92) peter196


peter196
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek SumUp os tapasztalata?

(#93) peter196


peter196
csendes tag

Látom nem nagyon van Sumup os tapasztalat:)
A mypos tulajokat kérdezném, hogy minden rendben van vele?
Az applikáció értékeléseket végig olvastam mindkettőnél a mypos é jobbnak tűnik. A sumup nál sokan panaszkodtak kapcsolódási problémára főleg a terminál és a telefon között, mondjuk ilyenben nem gondolkodok csak 3G ben. A myposnál a hosszan tartó , hetekig elhúzódó regisztrációra panaszkodtak, ott a működésről nemigen volt negatív kritika. Én egyéni vállalkozó vagyok nemigen tudom,hogy miket kérhetnek be mert szinte semmi sincs, még az egyéni vállalkozói igazolványt is le kellett adni tavaly áprilisig mindenkinek.
Ha valaki esetleg e.v. ként végigcsinálta, esetleg megoszthatná a tapasztalatait.
Köszönöm

(#94) fizetek_hu válasza peter196 (#93) üzenetére


fizetek_hu
újonc

A legkisebb kártyaolvasó gyakorlatilag folyamatos készenléti üzemmódban van (Bluetooth-on felfedezhető), aminek köszönhetően az app-ban elindított fizetési folyamatra azonnal felébred, pár másodperc alatt megjelenik a fizetési összeg és már fogadja is a kártyát!
Ha minden rendben van a csatlakozó mobiltelefonnal (pl.: nem dobja el időnként a párosított Bluetooth eszközöket) pillanatok alatt lehet elindítani egy tranzakciót. 1-2 havonta lefut egy pár másodperces eszközfrissítés, de az is nagyon gyorsan megtörténik! Nagy előnye, hogy a telefon saját mobilnetén, vagy aktuális Wi-fi csatlakozásán keresztül kommunikál, ez egy sokkal stabilabb megoldást jelent, hiszen tudsz akár másik szoláltató hálózatán is "netet adni".
A 3G készülék Wi-fi-n jóval gyorsabban elindítja a fizetést, a beépített mobilkapcsolata már gondolkodósabb sok esetben - valószínűleg nem csatlakozik folyamatosan a hálózatra, és idő amíg a kapcsolat létrejön, de ez csak tipp.
Szóval az Air egy egész kompakt, de szerintem sokoldalúbb megoldás.
Azonosításhoz szükséged lesz a személyi/jogsi/útleveledre, a bakszámlakivonatodra. Minden on-line, a weben keresztül történik.
A myPOS tavalyelőtt nagyon gyorsan intézte a beazonosítást (egy fiatal srác, gamer székben ülve szinte bármikor elérhető volt :D ), idén július közepén közzétett posztjuk szerint egy mobilszámon előre egyeztetni kell időpontot a magyar ügyfeleknek a regisztrációhoz.

Egyébként egyedibb esetektől eltekintve úgy gondolom, mindkettő gyorsan megvan.

(#95) peter196


peter196
csendes tag

Szia!
Ha jól értem az AIR készülék az a sumup os amiről írtál, és ezek szerint van Mypos-készüléked is ha megcsináltad a regisztrációt. Akkor írhatnál róla,hogy szerinted melyik rendszer a jobb.

(#96) Josi válasza KTU (#84) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem mindig.
Én most kaptam a Budapest Banktól ajánlatot.
1. évben ingyen a terminál, jutalék havi 1 m. ft-ig, 0,75% felette 0,95% a jutalék.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#97) KTU válasza Josi (#96) üzenetére


KTU
addikt

Ez most egy elég jó ajánlat így első ránézésre. :K
A Budapest Bank B-Payment (Borgun) partner, ez jobb ajánlat mint amit közvetlen kaptam tőlük.

Kereskedői jutalék 1.3%
Terminál havidíj POS terminálonként 3000Ft + Áfa
Telepítési díj 0 Ft
Egyéb díj (tranzakciós költség) 15Ft / db
3 banki munkanap míg számlánkra kerül a pénzünk.

Budapest Bank-nál van a céges számlánk. :B
Bankmonitor.hu ajánlással, 1 évben nincs semmilyen fix díj, csak az utalások után kell fizetni.
2. évtől 500 Ft / hó a számlavezetés díja.

Megkérdeztem telefonon.
Akinek még nem volt terminálja, annak
havi 100 e Ft-alatt 0,55% -- ennyiben tér el csak, attól ha már van a vállalkozásnak máshonnan terminálja.

A többi úgy van ahogy írtad,
havi 1 M alatt 0,75%, 1 M Ft felett 0,95% a díj amit kell fizetni.
Az 1 év után 1 e Ft / hó a havidíj.
Nincs "röghöz kötés", bármikor felmondható kötbér nélkül.
Terminál képes kapcsolódni wifi-re is, persze van benne SIM kártya mobilnethez, amivel bármelyik hálózatra képes kapcsolódni, és ennek sincs díja.
Szóval ez tényleg jó ajánlat.
Azt viszont elfelejtettem kérdezni hogy BB számlavezetés előfeltétele-e az ajánlatnak? :B
És hogy össze lehet-e kapcsolni meglévő 0 Ft-os számlával. ;]

Pár hónapja mikor POS terminál ajánlatokat néztem, kihagytam a BB-ot, meg még jó párat :B
Amiket megnéztem rosszabbak voltak, sokkal, ill. az ofsz után nem tudom hogy bízni fogok-e az itthoni szolgáltatókba. :U
Az is jól indult, de a 2. évtől átmentek lehúzásba, nem vagyunk fogyasztók, szerződésmódosítás, úgy ahogy épp kedvük tartja.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#98) Josi válasza KTU (#97) üzenetére


Josi
aktív tag

Az egész így néz ki:

Ki veheti igénybe a kedvezményt?
Új és meglévő ügyfeleink egyaránt igénybe vehetik a kedvezményt. A szolgáltatás kizárólag számlavezetéssel értékesíthető (Gyümölcsöző csomagban az első évben a havidíj szintén 0 Ft). A terminált lakossági számlával rendelkező egyéni vállalkozók, adószámmal rendelkező magánszemélyek is kérhetik.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#99) fizetek_hu válasza peter196 (#95) üzenetére


fizetek_hu
újonc

Igen, az Air a mobiltelefon kiegészítőként működő kártyaolvasó. Nálam tökéletesen működik! Mind műszakilag, mind a kifizetések terén!
A GO is hibátlan, városban még nem tapasztaltam kapcsolódási problémát, nyilván a 30 napos visszaküldési lehetőséggel kiküszöbölhető az ilyen gond is, ha a használat helyén mégsem lenne jó a mobilhálózat.
Ha nem okoz problémát a külön számla kezelése (pl.: havi bizonylatok letöltögetése a könyveléshez), szerintem jó választás utóbbi is. Jó, hogy azonnal elérhető a pénz, ha nem forgatod vissza azonnal kártyás vásárlásokkal, vagy on-line fizetésekkel, hanem inkább felvennéd, ügyesen kell választani alternatív megoldást, hogy ne legyen az ATM felvétnek további költsége.

(#100) KTU


KTU
addikt

Akció a MyPOS-nál, papírnyomtatós, androidos, érintőkijelzős terminálok, kép,
oldal linkje, nettó árak.

Ezeket nem tartom jó választásnak, android rendszer szerintem nem időtálló, talán fizikailag sérülékenyebb mint a Combo. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.