Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Mivel ilyen topicot nem találtam,és épp csere előtt állok.😊
Jelenleg egy [ilyet] használok. Tökéletes aromatizálásra,olcsó,szép...de sajnos a párásító képessége elég kevés.
Mindenképp olyanokat néztem,amik aromaterápiára is alkalmasak nagy párásító képességgel.
És jól is mutasson a szobában.😊
A max keretet kb 30ra lőttem be.
1. [Scarlett]
2. [Eta]
3. [Blaupunkt]
4. A Kínai Xiaomi Deerma párásítók.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2) Gomez válasza beci (#1) üzenetére


Gomez
aktív tag

Ez engem is érdekel.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#3) beci válasza Gomez (#2) üzenetére


beci
őstag

Közben én megrendeltem a Blaupunktot. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#4) RBJ


RBJ
addikt

Én meg xiaomi t keresek és sehol semmi.
De az eta és a scarlet egy az egyben deerma csak más néven.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5) beci válasza RBJ (#4) üzenetére


beci
őstag

Hat kulsore szinte ugyanolyanok. 😊
Vajon ki koppintott kit?😊
Hogy erted,hogy sehol?A Deerma is Xiaomi

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6) RBJ válasza beci (#5) üzenetére


RBJ
addikt

eu s szállításra gondoltam és a xiaomi smart féle párásítójára.
Philips 4803 at vettünk hirtelen felindulásból de lehet kevés ide így a nagytesó lesz a philips hu590 lesz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7) beci válasza RBJ (#6) üzenetére


beci
őstag

Hat igen,a 220ml/h tényleg lehet kevés.
Nekem a Blaupunkt 400at tud,de a 220volt aruhaz meg postára sem adta 12.27 óta...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#8) RBJ


RBJ
addikt

Na vettem értelmes philips hu5930 t. 70m2 tud és 500ml/h
Kíváncsi vagyok mit fog tudni vagy csak placebo az egész.
Igaz a kicsit ma de végig maxon hagytuk mégis csak 35 volt a páratartalom.
Nem bírt a helyzettel. Kicsi megyen a gyerekszobába a nagy meg nyomja a nappali konyha étkező plus szoba kombot.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Nem olyan régen költöztünk új otthonunkba és az a tapasztalat, hogy nagy száraz a levegő a gyerekszobában és a hálószobánkban egyaránt. Nyílászárók új műanyagok, homlokzat és födém szigetelve van hiába szellőztetünk, reggelre teljesen kiszáradva kelünk fel. (páratartalom kb. 20-30%)
Gondolkodunk egy párásító berendezés vásárlásán, de nem jutok dűlőre, hogy milyet vegyünk.
Minden szobába ahol alszunk egy kicsit vagy egy nagyot házközponti részbe pl. nappaliba?!
A hálószobákban radiátoros fűtés van, a ház többi részében mindenhol padlófűtés.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv. MR

(#10) RBJ válasza matyiroli (#9) üzenetére


RBJ
addikt

Tudjál róla a téli hidegben a szelőztetés után még szárazabb a levegő.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#11) beci válasza RBJ (#10) üzenetére


beci
őstag

Igaz,ezt épp írni akartam.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#12) beci


beci
őstag

Akkor egy kis tapasztalat 1 nap után a Deerma DEM-F600 párásítóról....
Alkalmas illatosításra is,amit az alábbi kép is mutat.Külön kis tartálya van az illó olajnak,nem a vízbe kell rakni.
Ez egy kis kivehető gumiszerü tégely.
Lehet érezni,nem csak disznek van ott.😊👍
A párásítás 3 fokozatban állíthato.En maximumra tettem,igy a kb 25m2-es szobában 5 ora alatt 14%-ot emelt a páratartalmon.
Nagyon csendes max párásításon is,simán lehet aludni mellette.Leginkabb csak a bugyborekolast lehet eszrevenni kozben-kozben.
Kb 4m-re volt tolem.
Óránkénti időzito allithato benne,hogy mikor kapcsoljon ki magatol.A kijelző kikapcsolható ejszakara,ha valakit zavarna a fenye.(idozito hosszu megnyomasaval)
A parologtato fej forgathato,hogy milyen iranyba fujja a hideg parat.
Anyaga muanyag,de a jobbik fajta,nem kelt gagyi kinezetet.
Atalakito kell hozza,kinai dugaljal erkezik.Nekem kuldtek hozza atalakitot,de egybol dobtam is kukaba,nem biznek ra semmit.😊
Ami negativum,hogy a paratartalom meroje kereken 20%-ot csal lefele, 2 kulso merovel osszevetve.Viszont az emelkedest pontosan meri.
Tehat mindig csak 20at hozza kell adni ahhoz amit epp kiir,es kesz.😊
Ennyi penzer szerintem nagyon jo vetel.
Roviden ennyi igy 1 nap utan.😊

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13) Tetsuo válasza beci (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jó, részletes leírás, köszi!

(#14) Sub-S válasza beci (#12) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hol van rajta páratartalom kijelző, hőmérsékletet mutatja csak nem?

(#15) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Hyundai HUM770-es hideg párásító készülékünk. Olvastam a Salvus-víz jó hatásairól. Szerintetek használhatom a gépben?

(#16) Male válasza beci (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Ide kapcsolom: a "LED" verzióját vettem nemrég. Deerma DEM-F500 (érdekes, hogy ezek visszafelé sorszámoznak :F ). Igazából mindenben megegyezik, csak komolyabb a kijelző, és beállítható a cél páratartalom is, innentől pedig intéz mindent (45% - 90% között adható meg, 5%-os lépésekben). Plusz van egy night mode, amivel lekapcsolható a kijelző (hasznos, mert eléggé világít).

Eddig elégedett vagyok vele, szépen csendben teszi a dolgát. A hőmérséklet és páratartalom szenzor itt is csal, legalábbis elsőre azt hittem, de csak kiderült, hogy betöltök 5 liter hideg vizet, az ott eléggé lehűti a környékét, és így persze rossz hőfokot mutat, ami a páratartalmat is eltolja... aztán felveszi a szobahőmérsékletet, és utána oké.

Kicsi az árkülönbség, így szerintem megéri a felárat az, hogy egyáltalán nem kell vele foglalkozni, belövöd hány % legyen a páratartalom, és max a vized kell pótolnod néha benne.

Ami kérdés, hogy vajon gond, ha sima csapvízzel töltöm fel? Most az van benne, megy.... de hosszútávon nem tudom, itt elég kemény a víz.

(#17) Sumptuous válasza Male (#16) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nálunk is elég kemény a víz. Ha csapvizet töltök bele, akkor a légtisztító (Mi 2S) azonnal az egekbe ugrik és felpörög.. Eleinte inkább kézi módra állítottam, de meguntam, hogy úgy nem automata a szűrés erőssége. Vettem boltban ioncserélt vizet. (200FT/5L, auchan). Azzal ha illoolajat is rakok bele, sosem veszi észre a légtisztító. Biztos nem véletlen, hogy jelez a tisztító a csapvíznél.. A vasalóba, gőztisztítóba is az ioncserélt víz megy, így szinte mindig van itthon. Bár nehéz hazacipelni. ;] Egyébként a csapvíztől nekem mindig ilyen algás takony volt a párasítóban. Az említett bolti víztől nincs ilyen..Már csak ezért is megéri. :R

(#18) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdés. Adott egy lakótelepi 3.emeleti lakás, a kisebb szobában kb. 15 négyzetméter, a levegő valószínűleg sőt biztosan baromi száraz, érződik, illetve rettentően porosodik is. Ide szeretnék egy olcsó, de ár érték arányban megfelelő gépet venni. Nézegettem, de igazából nem tudom melyik jöhetne szóba, volt ismerős aki ajánlotta az Ardes 8U20 nevű gépet, de igazából véleményeket neten nem találtam róla. Nem szeretnék több százezres gépet venni mert igazából ide egy akkora gép overkill kategória lenne, illetve azért nem is szeretnék ennyit szánni rá. Esetleg az előbb említett gépről vélemény, vagy más hasonló árfekvésű termék?

Ui. Nyilván nem várok el egy olcsóbb géptől több százezres prémium tudást és minőséget, ezzel tisztában vagyok. A cél a levegő "rendbetétele" viszonylag ésszerű kereteken belül.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19) rigoberto válasza Lifer092 (#18) üzenetére


rigoberto
őstag

Szia.
Próbáld ki ezt: [link]

(#20) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nincs valami jelenlegi ajánlott bestbuy aromás párásító, ami mondjuk ehhez hasonló, de lényegesen jobb áron van? Keresgéltem a kínai oldalakon, de nagyon sokféle van. A linkeltet már láttuk működni, szóval ezért ez lenne a támpont. 2000 Ft különbségért nem akarok variálni, de ha jól láttam, vannak kb 8000 Ft-ért is olyanok amik hasonló tulajdonságúak. Engem az érdekelne, hogy ajánlott-e konkrétan egy bizonyos típus.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Louro


Louro
őstag

Hátha itt segítséget találok.

Keret olyan 20-25k.

Két párásítót néztem ki. Egy Xiaomi-t és egy Deerma-t. Fontos lenne, hogy ne kelljen speckó víz, hanem a csapvíz is jó legyen bele. Az illóolaj nem rossz extra, de nem must have.

Hátha van valakinek tanácsa, tippje, egyéb ajánlata.

Mess with the best / Die like the rest

(#22) Nimda


Nimda
addikt

Ultrahangos párásítóból/párologtatóból melyik márka javasolt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.