Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Szóval a kédés adott: Milyen P4 alaplapot vegyek? Típusokat kérnék ide és azt hogy miért.
Nagyon örülnék neki, ha valaki elmondaná, hogy mi a különbség a 865 és a 875-ös chipset között.

Előre is köszönöm.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#2) atus7377


atus7377
tag

kereső?

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#3) McJames válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Ha már erre jársz, nézz körül az oldalon. Nemrég készült egy 2 részes teszt pont abban a témában, amire kíváncsi vagy, és nem sokkal korábban a 875 vs.865 témában is volt egy cikk (a teszt első oldaláról erre egy link, ha jól tévedek...)
Szóval, ha ezt követően is van kérdésed, gyere vissza, és tedd fel. :t

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) erdoke válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


erdoke
titán

Azt gondold át, hogy milyen integrált eszközökre van szükséged a lapon, mert így elég tág területet hagytál a játéknak. Illetve a preferenciáid mifélék árat, gyorsaságot tekintve, milyen proci menne bele, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#5) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Nem találom a cikket, tehát kérek mindenkit, hogy írja ide amit tud. KÖSZÖNÖM

Az alaplapba 2,4 feletti P4 proci menne 800MHz. Gondolom ez a legjobb. Nem vagyok otthon az intelben ezért kérlek homályosítsatok fel arról, hogy mit érdemes most venni. Stabil és jó erős játékgépet szeretnék venni. Amit nem kell mondjuk fél év múlva kidobni. Nem is fontos, hogy P4 legyen csak most mindenki azt áldja.

Szóval milyen gépet dobnátok össze mostanában?

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#6) arpi6k


arpi6k
addikt

Üdv!
Ajállom figyelmedbe az Abit IS7-e alaplapot. Én is ezt használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nincs rajta soha nem használt ''extra'', csak amit télleng kell. Hálókártya, hangkártya( mégsoha nem használtam). Gyors, stabil, tuningbarát, nem túl drága.

Intel & ATI

(#7) erdoke válasza CsatiZsol (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ha elsősorban játékra használod (a számításigényesebb alkalmazások közül), akkor olcsóbban kijössz AMD-ből, magyarul erősebb videokarit tudsz venni, ami játékoknál kiemelten fontos szerintem.
Tehát (tuninggal számolok, mert úgy szintén pénzt takaríthatsz meg, ha kell, ahhoz is kaphatsz a PH!-en segítséget):

- AMD AthlonXP Barton maggal, 2500+ v. 2600+ (25e)
- Abit NF7, NF7-S az igényelt felszereltségtől függően, de lehet Asus, Epox v. Gigabyte is, bár ezek kicsit drágábbak (20e)
- 512 MB DDR400-as RAM, mondjuk Samsung, Infineon, Hynix (ez később bővíthető egy másik azonos modullal) (19e)
- Radeon 9600Pro minél gyorsabb RAM-okkal (a 2,8 ns-os nagyon korrekt), esetleg vmi olcsóbb fajta FX5900XT v. FX5900LE. (50e)
- Vmi jó hűtő, Zalman CNPS7000A-AlCu pl. (8e)

Ez így bruttó 122e Ft, és az 5900XT-vel már elég ütős.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) Twister


Twister
csendes tag

Bocs hogy ide írok.
Ez amd procira jó? : TTC-D5TB (3)

(#9) VigyorEX


VigyorEX
tag

MSI 865PE Neo2 PS-szériák :C !

• 865PE Neo2-PS
[Standard Version, Serial ATA]
• 865PE Neo2-PLS
[10/100 LAN, Serial ATA]
• 865PE Neo2-PFS
[Gb LAN, Serial ATA]
• 865PE Neo2-PFISR
[Gb LAN, IEEE1394, SATA, SATA RAID]



(#10) VigyorEX válasza Twister (#8) üzenetére


VigyorEX
tag

Szia !

A választ itt találod :
http://www.terminal.hu/artread.php?id=16205504020817&page=6

Üdv

(#11) Loretto


Loretto
veterán

hwpiacban abit ic7 eladó.jo kis lap.

Soirée...

(#12) Csacsa1 válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nekem volt Abit IS-7 865PE lapom nagyon jó.
Most raktam össze a másikat Abit IC-7 875 ez meg még jóbb.
Csak jót tudok mondaniróluk. Memoriába hatalmas az IC-7-es Aida szerint
olvasás 5613 írás 1777.:C

(#13) ZoCso válasza CsatiZsol (#5) üzenetére


ZoCso
senior tag

Aki nem keres, vagy nem tud olvasni, az nem is talál. Lád: Cikkek->Alaplap.
Itt találsz egy csomó leírást, ismertetőt, tesztet. Válogass kedvedre.
Íme az egyik: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256[/L]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#14) Beck18 válasza VigyorEX (#9) üzenetére


Beck18
tag

esetleg vm. személyes tapasztalatod van ezekkel a lapokkal? mert én ilyet néztem ki magamnak, PFS változatot és eddig csak a tesztekre tudok hagyatkozni meg az olyan beszólásokra, hogy ''az MSI jó''. csináltam topicot is, de nem túl sokan irtak eddig bele. Igazából azt nem tudom, hogy megéri-e azt a plussz jópár ezrest amivel többe kerül mint az Abit IS7-E (ez a másik szimpi lap).

For Whom The Bell Tolls

(#15) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok tudna valaki ajánlani egy p4 alaplapot amelyiken van integralt vga +agp is és a lehető legolcsobb legyen.ASRock?? :U

(#16) tibibi válasza tibibi (#15) üzenetére


tibibi
őstag

senki? :O

(#17) Dassler válasza tibibi (#16) üzenetére


Dassler
őstag

Asrock: GE Pro-HT (SiS651), M266A 3.0 (VIA ProSavageDDR P4M266A ), P4i45GV R3.0, P4S61 (SiS661FX). Az első 3 az csak 400-533 FSB, az uccsó az 800-at is, mind1ik mikroATX rendre 47, 39, 52, 57 az áruk, ASus P4R800-V 119 pénz, Ati chippes, P4P800-VM 99-ért i865-tel.....meg még van egy pár
(www2.alternate.de) itt megnézheted, itthon nemtom, hogy melyik, hol kapható.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18) tibibi válasza Dassler (#17) üzenetére


tibibi
őstag

oké más a gép az unoka húgomnak kellene 8 éves nem a domm3-al fog játszani :C viszont ha egyszer lassú lesz a gép lehessen fejleszteni.Most egy 2.2.cel menne bele és minél olcsobban kellene kihoznom ezért gondoltam az integrált vga-ra.ötlet esetleg :U

(#19) Allien


Allien
veterán

Nem kritizálni akarlak, de ha a píízzz a fontos, és csak játékra kell (a szövegszerkesztéshez egy 486-s is elég), akkor inkább AMD, és az azért jobban fejleszthető, mint az intel, nem kell alaplapot cserélni egy darabig (duron-Xp-Barton). De ha intel, és még óccsó is legyen, no az már problémásabb. A legolcsóbb lapok az Asrock - ECS tipusok. Pl. ECS-nek van olyan lapja, amiben már gyárilag bele kalapálták a procit, de cserélhető (ECS k7som+ 8x agp+ Amd Duron 2000 netto ~16300 huf ). EZ a legolcsóbb választás, elvileg egy kicsit még fejleszthető, de tiszta sor, hogy ebbe felesleges egy mai csúcs vga karit belerakni, jelenleg, késöbb procicsrével még talán. Az intelnél, más topicban leszólták a P4 celeronokat, mert igaz, tuningolható, de ez kimerül a megaherzben, ami csak speciális feladatoknál előnyös (ha jól tudom, video tömörgetésnél). Tehát, szerintem, vagy teljes értékü P4, vagy AMD. Igazásból, a proci árában van külömbség (főleg), illetve, az alaplapoknál a komolyabb (Asus p4p800/delux - netto 27800-33400 HUF) intelesek jelenleg még drágábbak, mint egy amd-s nforce 2-s alaplap (Abit nf7/ nf7s - netto 16400-21000). El kell gondolkodni, mi kellhet egy 8 éves gyereknek, mert ugye 2-3 év múlva úgyis komplett csere szükséges majd. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#20) Dassler válasza tibibi (#18) üzenetére


Dassler
őstag

Oksi, ezt eddig nem mondtad. :t Amúgy ha az említett felhasználó a cél, akkor Allien javaslatával egyet értek.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#21) tibibi válasza Allien (#19) üzenetére


tibibi
őstag

a baj csak az,hogy van egy 2.2cel.amit feltudnék használni .Az alaplapon és vga-n kívül minden megvan és ugye ajéndéknak szánom tehát ezért gondoltam p4-re.És ugye hamár ráérzett az ízére majd a tesómék zsebbe nyúlnak :C

[Szerkesztve]

(#22) Gorneck válasza erdoke (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Én nem vitatkozni szeretnék, de az amd 2500+ bartonja sztem nem sokat ér! Haverom a 9600XT-jét sem tudja vele rendesen meghajtani! Viszont egy 2.4C-s 800as P4 az mán üt, főleg 3.1en járatva! Nekem 2.8@3.3D-s 800asom szakít az Abit Ic7-g-ben dual ddr nélkül is!
DE vannak occsóbb és jókis Abit lapok: IS7, AI7!
Proci: 2.4C 800as, vagy ennél nagyobb 800as (nem muszály, hogy C-s legyen)
ddr 400 2*256 v 2*512, de inkább az utóbbi!
Sajnos ez szinte kötelező az fps-játékokhoz!
DE erDOke Amd-je is jó, ha nem fps-sel akarsz játszani!!!!

Gorneck#1239

(#23) erdoke válasza tibibi (#18) üzenetére


erdoke
titán

Sapphire IGP-s lap, ATi chipset 9100-zal (pontos típus: SAPPHIRE IGP340A OEM). 15300 nettó nagykerben.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza Gorneck (#22) üzenetére


erdoke
titán

Beszélj má' hülyeségeket.

A legjobb aláírás a héten

(#25) Gorneck


Gorneck
titán

Nemtom mé mondod ezt! De nem hiszem ha nem látom! Tényleg óriási a különbség!

Gorneck#1239

(#26) Gorneck


Gorneck
titán

Vagy ''szinte kötrelező fps-hez'' -vel volt a gond? Hm! KOnkrét választ akarok nem lebszást csak úgy!

Gorneck#1239

(#27) erdoke válasza Gorneck (#25) üzenetére


erdoke
titán

Öcsémnek 2500+ Bartonja van 9600XT-vel. Nekem 2,8C 9700Pro-val. Szóval ismerem mind2 rendszert, hülyeséget írtál. Nincs semmiféle különbség, a 3200+-os AMD szinte kizárólag játékban hozza a 3,2C szintjét.

A legjobb aláírás a héten

(#28) Gorneck válasza erdoke (#27) üzenetére


Gorneck
titán

Haverom gípe:Kd7je 2500+ Bartonnal Sapphire 9600XT FB editon
Én gípem: Ic7-g 2.8 800 Sapphire 9600XT FB editon
Sandrába, aidában óriási (még csak dual ddr-m sincs)
3dmark01 több mint 3000pont
3dmark03 majdnem 1000pont

Lehet a haverom gípivel van valami?!
Vagy azzal a rengeteg cikkel amikben a 800as p4ek földig alázzák a amd-ket?!
Nah 3200+ már más tészta!

És nem beszélek hülyeséget! Ezt kikérem magamnak!

Gorneck#1239

(#29) Gorneck


Gorneck
titán

A pontok a különbségekre értendőek ezt nem véstem le, de most pótlom! Ennyivel jobb 2.8as intel a 2500+ bartonhoz képest

Gorneck#1239

(#30) erdoke válasza Gorneck (#28) üzenetére


erdoke
titán

Sandra, AIDA32 itt nem oszt, nem szoroz. Ha nem lockos a procija, akkor húzzátok föl 10,5*200-ra (ˇ~2800+), és úgy hasonlítsátok a 2,8C-hez (ami alapon jár). Ja, és egy nem dualos KT600-as lapban legyen a procija, vagy egy nForce2-ben egy modullal.
KD7-ben 1833 MHz-en jó, hogy nem hozza a 2,8C szintjét, ami egy IC7-G-ben van. Nézd meg a két konfig közti árkülönbséget is.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Allien válasza tibibi (#21) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem 2 lehetősséged van. Az egyik, beszélsz a rokonnyal, és együtt perkáltok ki egy (közepessen erős) gépet, de ha a második eset marad, tehát neked kell perkálni, akkor már csak azt kell tisztáznod, milyen tipusu celeronod van. Igazából nem értek hozzá, de annyi tuti, hogy vannak külömbségek, de a procira rá van karistolva valami, az alapján be lehet azonosítani, és akkor egy relative olcsóbb megoldást is lehet választani. Viszont, az integrált VGA-t akkor sem ajánlom, mert igazából az a legdrágább dolog, hiszen ha késöbb belerak egy új Vga kártyát, akkor a régit nem tudja eladni, ott lesz, de minek, illetve, ha értelmes a gyerek, vagy valamelyik családtag, és pl. resetelik a biost, akkor ugye megint jön a problemo. Azon kívül, alapból elég egy 128 megás ram, de ha integrál vga-t használsz, akkor már nem, mert ha jól tudom, akkor a belerakott memóriát használja a vga-d is ebben az esetben, márpedig akkor a rendszernek 64 mega marad, azon meg maximum win 95, esettleg 98 ''fut''. Tehát nagy kapufa lehet a dolog! Még mindig azt mondom, hogy Asrock- Ecs a legolcsóbb, és stabil lap, ha nem piszkálják őket. :)) Viszont pontos típust nem tudok, főleg addig nem, amíg nem tudni, milyen tokozásu, és milyen fsb-n működő ''cerkád'' van.
Vagy rosszul tudom, kedves fő Inteles tudoraink? :F
Külömben is, a kérdés mindig csak egy dolog, mennyit szánsz rá! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) Legolas válasza Gorneck (#28) üzenetére


Legolas
senior tag

A Sandra hihető, egy 1000-es 3dmark2001 és egy 200-300-as 3dmark03 különbség az oké, de ennyi az nem lehet. Akkor ott gondok vannak
Amúgy 3dmark alatt jobb általában az intel.
De rosszul tudod a 3200+ az nem más tészta. Ponthogy 2800+ fölött már nem igazán jó a számozás (persze ha intelre vetítjük). 2800+ig kb minden amd proci többé kevésbé egy típusszámnak megfelelő órajelű P4b-nek felel meg. A HT-s 800-as P4-ek azért már gyorsabbak. Meg ott aztán nagyon kijön a duál DDR is.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#33) erdoke válasza Gorneck (#29) üzenetére


erdoke
titán

Mondom, hogy hülyeséget beszélsz. Nézd meg az előző hozzászólásomat.

Öcsémnek A7N8X-ban 11*189-en 9600XT-vel (kártya alapon) 3800 pont körül van a 3DMark03.

A legjobb aláírás a héten

(#34) Legolas válasza erdoke (#33) üzenetére


Legolas
senior tag

Én is kb ennyit érek el egy 9600 proval XT szintre húzve egy AMD procival. Erre azért megnézem mikor ver rá az inteles konfig majdnem 1000 pontot

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#35) Allien válasza Gorneck (#29) üzenetére


Allien
veterán

Szerinetm az eredményekkel nincsen gond! A Te procid nem celeron, és ha jól tudom, 2800-n ketyeg, az amd 2500 barika pedig sokkal kisebben, mint a nevében is benne van, ''Ő'' egy P4 2500-s ellenfelének szánták! Tehát, az a pár ezer pont nem is akkora külömbség! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#36) erdoke válasza Legolas (#34) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanazzal a kártyával nehezen. Mondjuk az én 9700Pro-m 390/720-on...:) Még jó, hogy az aktuális konfigomon még nem futott 3DMark.:D

A legjobb aláírás a héten

(#37) Gorneck válasza erdoke (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Ideje lenne!

Gorneck#1239

(#38) Gorneck válasza erdoke (#33) üzenetére


Gorneck
titán

nekem 4200!

Gorneck#1239

(#39) Gorneck válasza Legolas (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Peddig ennyi! NEM HAZUDOK!!!!!!!!!!!

Gorneck#1239

(#40) Gorneck válasza Legolas (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Azt nekem akkor sem fogod megmagyarázni hogy a 3200+ egyenlően teljesít egy 3200es 800assal! Mert ez egy vicc!

Gorneck#1239

(#41) Gorneck válasza erdoke (#30) üzenetére


Gorneck
titán

Az biztos hogy tuning után fog dobni az eredményén! Mert én a 2.8ast hiába húztam a 3dmark, aqua..stb semmi változás nem volt! Csak kártya tuning után!
Legolas a 3dmark03mas eredményben megadom magam, mert benéztem csak 482pont a különbözet! Sorry! De 3dmar01ben az ővé 10705pontot ér el én 13900 környékén catalystól függően +-200pont!

Gorneck#1239

(#42) Gorneck válasza erdoke (#30) üzenetére


Gorneck
titán

van az biztos! De most cseréljen alaplapot hogy úgy mennyen mint mondjuk az enyém? Nf7 az jó? Jah váltani kéne a topic neven! Intel vs Amd! De ez mán lerágott csont..... szóval feladom
fehér zászló

Inkább azt mondd meg nékem erDOke hogy valaha is kifogják-e javítani a winbond chip félremérését az alaplapomba biosz frissítéssel? Jah neked rendesen műxik?

Gorneck#1239

(#43) erdoke válasza Gorneck (#41) üzenetére


erdoke
titán

2001SE sokkal jobban proci/RAM függő, mint a 03. Utóbbinál tényleg jobban számít a videókártya teljesítménye.

A legjobb aláírás a héten

(#44) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

875-öt vegyél mindenképp

(#45) erdoke válasza Gorneck (#42) üzenetére


erdoke
titán

Ja, cseréljen lapot, NF7 jó lesz.

Szerintem nem fogják, az enyém is fölé mér 10-12 fokot. Van pofája azt mondani az alapon futó 2,8-as procimra, hogy idle 48, terhelten 66 fokos, pedig TT XaserIII házban egy Zalman CNPS7000-Cu ücsörög rajta.
Egyébként nem mért mindig félre, csak nem figyeltem meg, hogy mikor és mitől nyekkent meg. Talán pont az egyik BIOS a ludas, de már nem érdekel.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Gorneck válasza erdoke (#45) üzenetére


Gorneck
titán

kb nekem is annyi a félremérés! azhem a 15 biostól szar az egész! Casetek 1018as kuckóm van szerintem nem rossz és a proci főlőtt egy TT Spark 7 rezegtei a levegőt! Nem is olyan hangosan mint azt sokan beharangozták!

üdv

Gorneck#1239

(#47) Skica


Skica
őstag

SiS 655FX vagy 655TX-et !

.: No Comment Grp:.

(#48) Gorneck válasza Skica (#47) üzenetére


Gorneck
titán

Isten óvja a királynőt!

Gorneck#1239

(#49) Skica válasza Gorneck (#48) üzenetére


Skica
őstag

Nem igazán értelek, bővebben?

.: No Comment Grp:.

(#50) benjamin


benjamin
tag

Nagyon elgondolkodtato hogy ha valaki gépet szeretne venni szerintem ha valaki csak arra megy hogy játszon igen fel kell szerelkezzen. De nem csak ez a egyes tervező progika amiket használnak igen megviselik a gépeket és a memóriát. Én ha vennék gépet akkor

MSI I875P NEO - LSR vagy ABIT IC7 alaplapot Intel 2.4C (800fsb) és 2x512mb kingston hyperx cl3

[Szerkesztve]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.