Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • november

    tag

    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék vásárolni és ebben kérném a segítségeteket. :))

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A következő 1-2 hétben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150-200 000 Ft közötti összeget szánnék rá.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Böngészés, filmnézés és Office programok futtatására.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám játéra.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13-14 colig bezárólag keresek full hd-s ips-s panelt. Fontos hogy matt legyen, de ha nincs akkor jó a fényes kijelző is.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havonta pár alkalommal lenne hordozva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10 opercáiós rendszerrel érdekelne.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Hdd esetén legyen legalább 500 gb de inkább 1 terra. Ssd esetén a 128 gb is elegendő. Memórai minimum 4 de jobban örülnék a 8 gigának. Optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Fontos hogy legyen rajta Hdmi és legalább 2 db Usb 3 port. És ha belefér a keretbe akkor i3-as procival.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépet szeretnék.

    Szerintetek ez a gép megéri?
    http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-1-sf113-31-p3by-ezust-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgnkeu008_win/8234/

    [ Szerkesztve ]

  • november

    tag

    válasz Honkydoo #134843 üzenetére

    Sziasztok!

    A múltkor már kaptam segítséget a választáshoz, de azóta átgondoltam a dolgokat. :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Olyan 230 ezer forint maximum. Ha van ettől kicsivel drágább gép, de ajánlott az is jöhet.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főleg böngészésre, filmnézésre, irodai programok futtatására és tanulásra kellene.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám játékra.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A 13, 14 col lenne az ideális. De az se baj ha 15 colos a kijelző. IPS-s matt panelra gondoltam Full HD felbontásban.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám. Havonta pár alkalommal lenne hordozva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10 operációs rendszerre gondoltam.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Az elsődleges szempont az ssd lenne de az se baj ha csak hdd van. Ramból minimum 8 Gb-ra gondoltam. Optikai meghajtó nem szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Legyen rajta hdmi és kellő számú usb 3 csatlakozó.
    Illetve Intel HD Graphics 620 grafikus gyorsítóra gondoltam.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépet szeretnék.

    Ahogy utána olvastam itt a fórumon ezért a pénzért a Fujitsu Lifebook A557 notebook-ja ajánlott. De lenne esetleg más gép is? Illetve Budapesten hol lehet személyes megtekinteni?
    Illetve szerintetek ez a gép mennyire ajánlott?
    http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf314-52-352q-kek-mar-2-ev-garanciaval-nxgpleu001_win/8206/

    Minél több véleményre kíváncsi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • november

    tag

    válasz Khelben #134863 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszodat.
    Kérdés. A Fujitsu Lifebook A557 kapcsán a notebookcheck.net oldal negatívumként megemlíti ennél a laptopnál a screen bleeding-et. Ez pontosan mit jelent? És mennyire jelent hátrányt?

    Illetve (mivel az itteni fujitsu topikban említés sincs róla és eléggé kihalt is) itt megkérdezném hogy kinek van ilyen készüléke? És mennyire van megelégedve? Mert majdnem minden második embernek ez a gép van ajánlva. Mégis csak elvétve olvasni beszámolókat. Szóval kíváncsi vagyok mindenki véleményére akinek tulajdonosa egy ilyen (Fujitsu Lifebook A557) gépnek.

    És ezekről a gépekről mi a vélemény?
    https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-vostro-3568-15-3000-sorozat-v3568-49/P52534
    http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf314-52-352q-kek-mar-2-ev-garanciaval-nxgpleu001_win/8206/

    Ha nem ajánlottak, akkor miért nem?

  • november

    tag

    válasz Mikulásbá #134876 üzenetére

    Értem.
    És olyan hibajelenséggel találkoztatok hogy akár netezés közben nagyon felpörögnek a ventilátorok és hangos lesz tőle a gép? Mert volt olyan hozzászóló aki erre panaszkodott.

  • november

    tag

    válasz ZiD #135291 üzenetére

    Szia!

    Köszi a beszámolót.
    Meg tudnád mondani hogy milyen márkájú ssd meghajtó van a laptopban?
    Én is ezen a gépen gondolkodom. :)

  • november

    tag

    Sziasztok!

    Hosszas olvasás és itteni tagok ajánlása alapján kinéztem magamnak a Fujitsu Lifebook A557-t. De lenne még pár kérdésem.
    1. Vannak olyan boltok ahol az általam kiszemelt típust más megnevezéssel forgalmazzák, de konfiguráció ugyan az. Viszont árban van eltérés. Mi a különbség a VFY:A5570M45BOHU és az LFBKA557-9 megnevezés között?
    2. Ha az ssd-s modellt venném meg mire számítsak? Milyen minőségű meghajtót szoktak a gyártok ezekbe a gépekbe rakni? Vagy inkább használjam a saját 120 Gb-os Samsung 750 evo-mat?
    3. Érdemes lenne-e inkább választani az op rendszer nélküli változatot és aztán venni egy dobozos home verziót? Mert ahogy számoltam ha utóbbi mellet döntenék akkor árban pont ott lennék mintha készhez kapnám hozzá. Igaz az nem lenne pro verzió.
    4.Figyelembe véve a tervezett elévülést és az adott szérián belül is változó gyártási minőséget szerintetek 5 évet érdemes várni ettől a notitól? Vagy túl naiv vagyok? :D
    5. Mik a tapasztalatok gariztatás és szerviz szempontjából? Megbízható a Fujitsu? Egyáltalán van Magyarországon hivatalos szervize?
    6. Melyik budapesti boltokat ajánlanátok ahol érdemes megvenni? Tudom itt Tikakukac kolléga kifejtette hogy ez erősen szubjektív dolog. Meg ott van az árukereső is erre. De mégis. Olyasmire gondolok ahol biztos eredeti, új gépet adnak és segítőkészek az eladók.

    [ Szerkesztve ]

  • november

    tag

    válasz Khelben #135366 üzenetére

    Köszönöm. :)
    Amúgy nekem is feltűnt már hogy sokszor össze-vissza írják a paramétereket. Másik érdekesség hogy a gyártói oldalon írják hogy az egyik Usb port az 3.1-es az a hazai oldalakon nem szerepel. :D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés