Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Farki_


Farki_
csendes tag

Sziasztok!

Mint azt a topic-ban is olvashatjátok, az érdekelne, hogy milyen alaplapot és hozzá milyen procit érdeme venni... Jelenleg egy P266-os-om van és sajnos nem nagyon követtem nyomon a gépek fejlődését, így eléggé nehezen tudom eldönteni, hogy mibe érdemes beruházni. Végre eljött az idő, amikor is korszerűsítem a PC-met...amin már nincs mit korszerűsíteni, mert ahogy van elavult.
Itt szeretném kikérni a nagy tapasztalatokkal rendelkező PC tulajdonosok (ezek volnátok Ti) véleményét a dologgal kapcsolatban.

Mit is akarok? Egy olyan gépet, amelyet egy jó darabig nem kell fejlesztgetni. Mindenképpen SATA vinyóval és min 512M DDR RAM-al.
A vinyót leszámítva van az egészre kb 80-90 eFt-om. Videókártya van (Voodoo3000) az gondolom elég lesz valamire :)

Nekem azt ajánlották, hogy vegyek MSI K7N2 Delta alaplapot, vagy
Albatron KX18D pro II -t. A procit illetően nem nagyon van tippem.

Első körben vettem egy ATX-es P4-es házat 300W-os táppal, hőmérséklet kijelzővel.

Kérlek titeket, bombázzatok ötletekkel, véleményekkel, hogy milyen is legyen a kicsike... :-)

Köszi a segítséget!

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#2) Alvin_ti4200 válasza Farki_ (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Asus A7V600 - 23k
Barton 2500+ - 25k
2*512 MB DDR400 - 45-50k
Tápot is kell cserélned valszeg, mert ha jól tudom, PI-hez még AT-s tápok voltak, meg jó kicsi a teljesítményük is.

(#3) Robaj válasza Farki_ (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Hello!

Én személy szerint ajánlanék egy ABIT NF7-s alaplapot (SATA-s) (20 rugó)
Radeon 9600Pro (50 rugó)
AMD Barton 2500+ (25 rugó)

Ez KB. 90 rugó, de legalább egy ideig nem kell fejleszteni!

(#4) Kriss válasza Robaj (#3) üzenetére


Kriss
tag

ez mind szép és jó, de ram nélkül mit csinál velük?

(#5) Alvin_ti4200 válasza Robaj (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ebben nincs RAM:(

[Szerkesztve]

(#6) sequator válasza Farki_ (#1) üzenetére


sequator
senior tag

ne vegyél mérget arra, h a vidkari jó lesz
ugyanis a mostani alaplapok java része már nem támogatja az 1x 2x AGP-t (a Voodoo3 asszem 2xes) csak a 4x-8x AGP
nekem is emiatt kellett a TNT2est lecserélni

Sautia

sequator

(#7) Kriss válasza Farki_ (#1) üzenetére


Kriss
tag

fogadd meg alvin tanácsát és esetleg egy nf7-et vegyél az asus helyett.

(#8) esteban


esteban
senior tag

ASUS K8T800 s754 + AMD Athlon64 3000+


ja, ez RAM-mal mar nem jon ki ...



Akkor MSI KT600, Barton 2500+ @ 400FSB + 2x512DDR400 ...

[Szerkesztve]

iBook + RedBull :)

(#9) Farki_ válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Farki_
csendes tag

Alvin ti4200: már vettem egy p4-es házat 300W-os ATX-es táppal... az elegendő?

köszi a tipet

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#10) Robaj


Robaj
addikt

Ja!

Bocs!

Akkor vidkari helyett vmi. márkás 2*256 DDR ram (400 MHz) kb. 40 rugó

(#11) Farki_


Farki_
csendes tag

Szóval akkor ugrott a videókari :)


(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#12) esteban


esteban
senior tag

Ja igen VGA igaz ....


Megoldasok:

1., nForce beepitett VGA-val
2., valami olcso 7500-as / matrox g450
3., ATI IGP 300 + PIV 2400Mhz + 512MB

iBook + RedBull :)

(#13) Farki_


Farki_
csendes tag

Lenne még egy kérdés: milyen a barton magos proci?

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#14) Farki_


Farki_
csendes tag

KÖSZI MINDENKINEK A HOZZÁSZÓLÁSOKAT! :DD

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#15) Alvin_ti4200 válasza Farki_ (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ha valami márkásabb példány (Chieftec, Aopen, Thermaltake, Zalman, Coolink, Enermax, DTK, stb.), akkor igen. Codegen, Acorp meg társai nem:(

(#16) Farki_ válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Farki_
csendes tag

Ezt a ház-ra írtad?

A ház tipusa ''Commandor RJA8652T'' ...

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#17) rzoli


rzoli
senior tag

Hali!

Abit NF7: 16000
Barton 2500+: 19000
512 MB 400 DDR: 15000
Videókártya: tetszés szerint: 10000-150000 :))
de egy 9600 Pro: 35000

Ez így nettó 85000, kicsit sok a keretedhez képest, de ha veszel használtan egy olcsóbb kártyát, akkor kijössz belőle, s majd késöbb beruházol egy jobba.

S ne felejtsük el az egyéb ''apróságokat'':

LG CD-RW: 8500
LG DVD-ROM: 6500
FDD: 2500
Bill, egér: 2500- csillagos ég... :)
Monitor (közepes minőségű): 35000

üdv
Z


[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#18) Farki_ válasza rzoli (#17) üzenetére


Farki_
csendes tag

rzoli: Köszi!


Monitor, bill, egér, fdd, LG DVD-ROM már van :)))


(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#19) L3zl13 válasza Farki_ (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem Geforce4-et!!! Geforce4 MX-et. Nagyon nem ugyanaz!

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Farki_ válasza L3zl13 (#19) üzenetére


Farki_
csendes tag

L3zl12: :DDD

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#21) Kriss válasza Farki_ (#18) üzenetére


Kriss
tag

nf7-m-et semmiképp se vegyél.
az integrált vidkari semmit sem ér.

(#22) Farki_ válasza Kriss (#21) üzenetére


Farki_
csendes tag

Kriss: azthiszem meg is málaszoltad az előző kérdésemet :))

(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#23) sequator válasza L3zl13 (#19) üzenetére


sequator
senior tag

valóban, nekem egy shuttle MN31I van(nForce2 IGP, MCP-T) int. gef4MXel, int hangkártyával(soundstorm)
nem nagyon jó ez az int VGA(hétfőre hozok 3Dmark eredményt), de ha az embernek nincs pénze, akkor jó választás lehet (NF7-M asszem 25k, az meg nem rossz ár alaplap+prociért)
arra kell figyelni, h azt int VGAs alaplapok általában micro ATXesek, ami miatt csak 2-3 PCI slot van rajtuk, meg néha elég rossz az elrendezésük

Sautia

sequator

(#24) Club válasza Farki_ (#20) üzenetére


Club
őstag

Ha nem akarsz 1024*768-ban 4*Fsaa-val meg midneféle csudi dologgal megspékelve jáccani, akkor igen.
800*600-ben mindenféle új játék(nagyjábl) elmegy rajta.

Én a helyedben vennék:
Egy Abit Nf alaplapot
256Mbyte DDR ramot(Ezt majd később tudod bővíteni, és akkor tudod dual-ba fogni a memóriákat)
Egy 2500-ös bartont
Valamilyen glacial tech hűtőt
Amennyi marad, azon meg vennék egy jó videóükártyát(9600 Pro pl).
Aztán ha még így is marad pénzed, akkor lehet szépen bővítgeni a gépet.
Lásd :memória, jobb táp, stb stb.

(#25) gerlaip válasza Farki_ (#22) üzenetére


gerlaip
addikt

Radeon 9000-9200 20-ért
Valamilyen Amd-s alaplap 20-ért
Amd Athlon proci mondjuk 25-ért
256 ram elég kb 7-8-ért.

lámavakond

(#26) Club válasza gerlaip (#25) üzenetére


Club
őstag

Radeon 9000-9200?
Má akarsz ki***ni a sráccal?
Véletlenül se vegyél 9200-ast.
Nem jó vétel.

(#27) sequator válasza Club (#26) üzenetére


sequator
senior tag

mást nem nagyon hoz ki bruttó 80-90ből (SATA alaplap, 512 RAM minimum kell neki, írta az első hszban), ha meg lesz pénze, akkor vesz bele jobbat

legtöbbet a vidkarin lehet spórolni, de mondjuk ez jár talán a elgnagyobb áldozattal is

UI: most használtam először a szerkesztést:)

Sautia

[Szerkesztve]

sequator

(#28) Club válasza sequator (#27) üzenetére


Club
őstag

Lehet hogy én látom rosszul, de asrác újonc.
Szerintem ésszerű tanácsokat kellene neki adni, hogy legyen egy normális gépe.
Bár én csak mondtam.
De szerintem memóriát bővíteni lehet a későbbiekben, de videókártyához rácsatolhatsz egy 10k-s papírt, avval nem lesz jobb:))

(#29) sequator válasza Club (#28) üzenetére


sequator
senior tag

egyetértünk, csak abban az árkategóriában, amiből gépet akar venni, sajnos a mostani vidkártya felhozatal siralmas

20k alaplap(a SATA miatt inkább 25), 20k 512MB RAM, 25k proci eddig 65-70k marad 20-25k ja vidkarira. ebből nem kap normális kártyát (max használtan, de ez nem biztos, h neki megfelelő, én se vennék használt hardvert)

egyébiránt el kell szomorítani a kedves topicindítót, ebből az összegből nem tud valóban időtálló konfigot kihozni, bár alaplap+proci+mem kijön belőle jó, de ha játszani is akar(és mért ne akarna), akkor később be kell ruháznia egy jobb vidkariba, most pedig be kell érnie gyengébbel szvsz

Sautia

sequator

(#30) pip válasza sequator (#29) üzenetére


pip
aktív tag

Lehet gondolkodni egy 1.8 Duronban, akkor marad penz rendesebb vidkarira.

(#31) wipes


wipes
senior tag

Ha játékra kell, nincs időtálló konfig, ha nem szempont,
bőven ki lehet hozni egy jó gépet ennyiből.

[Szerkesztve]

(#32) rzoli


rzoli
senior tag

Bocs, de nem olvastam el figyelmesen az első hozzászólást. Ha sata kell, akkor Abit NF7-S, az kb 4000 (netto) több, mint a sata nélküli.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#33) sequator válasza pip (#30) üzenetére


sequator
senior tag

lehet, csak égen-földön nem kapni, legalábbis karácsony előtt nem lehetett (ugyanis én is azt szerettem volna venni, olyan baráti ára volt, minden üzletben azt mondták, h nem foglalkoznak Duronnal(pedig az árlistán rajta volt))
ja meg az nem időt álló proci(a pedig erről szól)

Sautia

sequator

(#34) Club válasza sequator (#33) üzenetére


Club
őstag

Nemtom mi a fenét jelent ez, de én biztos nem vennék most 19k-ért barton-t, ha másra meg nincs pénzem.
Vegyél egy 2200+-es xp-t, vagy egy 2400+-ast.
Marad ebből plusz 5k-d.
alaplap+256 ram+hűtő+proci+videókártya simán ki KELL hogy jöjjön ennyiből.

(#35) sequator válasza Club (#34) üzenetére


sequator
senior tag

kicsit elbeszélünk egymás mellett, de sebaj

szóval a topicindító elsősorban időtálló proci+alaplapot akar SATAával és 512 MB rammal, aztán ugye kiderült, h kell új vidkari is, mindezt bruttó 80-90ből

alaplap+256 ram+hűtő+proci+videókártya simán ki KELL hogy jöjjön ennyiből.

ezt nem is tagadom, sőt én is ezt mondom, csak ez nem jön ki a fenti feltételek mellett egy 40k vidkarival

esetleg lehetne győzködni, h nem kell neki a SATA, meg az 512 ram, meg 2500ös barton, és kell neki egy erős vidkártya, de most nincs itt

sztem várjuk meg mit válaszol a felvetésekre, aztán mejd folyatatjuk

ja, és átérzem a helyzetét, mivel egy hónappal ezelőtt én is hasonló cipőben jártam, csak nekem 70k forintom volt rá:(

Sautia

[Szerkesztve]

sequator

(#36) Farki_


Farki_
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a tippeket!

Látom volt egy kis vita a lapkát, procit és videokarit illetően...

Szóval a helyzet az, hogy egyetlen dolgon tudok spórolni, a memórián...
ergo... 256M DDR el már eltudok indulni...

az alaplapon semmi esetre sem akarok spórolni, mert ha gyenge a lapka, akkor később nem tudom fejleszteni...vagy ha igen akkor vennem kell másikat :)

szóval... igazság szerint a 80-90 ezret nem kell szigorúan venni, mert kicsit többem van...

Viszont arra hajlok, hogy egyenlőre veszek egy király alaplapot, amit a Ti véleményetekre alapozva fogok kiválasztani... a proci kérdéses... duront nem szeretnék, mert azt halottam, hogy az kb egyenértékű a celeronnal, de kicsit lasabb....

Sziasztok Hétfőn jövök


(Farki) PI 266, 3.2HDD, Voodoo 3000, SB Live 5.1 pro

(#37) c.zsolti válasza sequator (#6) üzenetére


c.zsolti
őstag

Voodoo3 tuti hogy 2x agp, biztos cserélni kell.
TNT2 4x agp, emiatt nem kellett volna cserélni.

...

(#38) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az én variációm:
NF7-S 2.0 alaplapnak(25k)
2x256MB DDR400 Samsung(20-25k)
Geforce4 4200(20k-ért megkapod,még bőven jó mindenre)
2500+ Barton,vagy valamilyen Thorton(jó a 2400+)procinak(20k)
Hűtőnek SilentBreeze2.(1-2-3ezer)
Árban ott vagy,és van egy jól pengető géped.
A P1-P2 kategória után megváltás lesz.
Ha meg később úgy gondolod hogy lecseréled a VGA-t,mazsolázhatsz az addigra olcsóvá váló mostani csúcskártyák közül(FX5900,9800PRO).

(#39) Illissius válasza Farki_ (#36) üzenetére


Illissius
tag

Nem tudom, hol hallottad, de egyáltalán nem igaz. Az mondjuk még igen, hogy a Duron valóban azt a szerepet tölti be az AMD-nél, amit a Celeron az Intelnél. A különbség csupán annyi, hogy a 1.6GHz-es Duron kényelmesen elveri a 2.6-2.8GHz Celeronokat is, és többszörösen olcsóbb.

Egyébként ha én vennék most magamnak gépet:

Abit AN7 vagy NF7-S - 20
Athlon XP 2500+ - 20
2x256MB RAM - 20
GeForce FX 5900XT 128MB - 45

Ennyi pénzed viszont nincs, úgyhogy ott spórolsz ahol éppen kedven van hozzá. SATA-s PCI bővítőkártyák nem tudom mennyiért vannak, lehet, hogy egy olcsó ECS-el (K7VTA3, K7S5A) + azzal úszod meg a legjobban.

Azért meg nem érdemes drága alaplapot venni, hogy később bővíteni tudd, mert az Athlon XPk-nek 3200+nál van a vége, ami nem sokkal több mint a 2500+. Igazából egyetlen időtálló sincs mostanában, majd tavaszzal lesz az AMDnek a socket 939-ja, Intelnek meg a PTA775. Az is lehetőség, hogy kisebb procit (P4 1.6A, XP 1700+, Duron 1.6GHz) veszel, ha mindenképpen akarod később upgradelni, de annak kevés teteje van.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#40) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Nemtudom illik-e belekérdezni más topicjába, /nem akarok újat nyitni/ végül is a probléma ugyanez lenne, csak más szempontok szerint:
- Intel alaplap, Celeronhoz vagy P4-hez, ATA133 kell,/160GB-os vinyó miatt/, integrált hang és LAN, USB2, és legyen nagyon stabil és megbízható
- Szempontok: Net-ezésre, digitális fotók szerkesztésére, esetleg composit bementről VCD-re írásra, /TV kártya van/. Játékra egyáltalán nem kell hogy alkalmas legyen, viszont ne melegedjen, és rendkívül üzembiztos legyen, és mondjuk nem akarom sem a procit sem a lapot 3 éven belül lecserélni. Max ami szóba jöhet a késöbiekben, memória és esetleg /ha van értelme/ videokártya vásárlás.
Ami most van, az lenne a másodgép, /gyereknek játékra/: Abit SA7,Celeron 1.7,256MB 266-os RAM, GF4-MX440-es Tvout noname kari.
És a fentiekre mondjuk szánnák: 60-70 ezer körüli összeget, monitor nélkül, vinyó nélkül.
Ha lesz hozzászólás, megköszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#41) LordX válasza oregcsóka (#40) üzenetére


LordX
veterán

Ha ATA133 kell, akkor nem jó neked az Intel lap, mert az Intel déli hidakban csak ATA100-as vezérlők vannak...

De neked nem kell az ATA133, megy 160GB-s vinyó ATA100-al is. Valamint mért ragaszkodsz az Intel cuccokhoz? A többi cucc is ugyanolyan megbízható..

(#42) oregcsóka válasza LordX (#41) üzenetére


oregcsóka
őstag

1./ Most megy a 160Gb-os vinyó az Abit SA7-ben, gond nélkül, mert ez ATA133-as lap. Legalábbis én ugy tudom....
2./ Hát AMD inkább a játékbuzerátoroknak való, a 3D-eseknek, a 3d mark-ot nyomatóknak, én ilyesmit a világért sem akarok csinálni a géppel. Meg nem is kéne az az óriási nagy sebesség, és melegedés sem....
Viszont márkás lap kéne, Abit vagy MSI vagy ilyesmi, a sebesség csak olyan szempontból lenne érdekes, hogy ADSL-t akarom majd a két gép között routerrel megosztani.
Végül is lehetne AMD, ha nem melegszik mint az állat....

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#43) zsoltee10 válasza Farki_ (#36) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az az igazság, hogy mindenki az abit nf7 lapokat ajánlja, de megmondom őszintén, hogy én óvatosságra intenélek. Mert arról senki nem bezsél, hogy ezeknek a lapoknak nagy része eleve hibás, meghal rövid időn belül sajnos.

alaplapon nem szabad spórolni. Inkább vegyél egy Asus a7n8x lapot az is brutto 25e körül van, ha nem kapsz, akkor a7n8x deluxe, ami br. 31e
A két lap között felszereltségi különbség van. a deluxe tud sata raidet, két hálókártya, optikai hangkimenet, jobb mcp-t déli híd, ami azt jelenti, hogy a hengkártya nagyon jól szól a sima a7n8x-hez képest.
sokan szívtak az nf7 lapokkal, van olyan, akinek csak a 3. lett jó. nekem is volt, és összességében csalódás volt. a hangkártya csatik kontaktosak lettek, a chipset hűtő eleve gagyi, stb... míg az asuson passzív borda van a chipseten, több cuccot adnak hozzá, sok helyen 3 év garit, és eleve sokkal kisebb a hiba%.
tehát sztem:
-asus a7n8x v. a7n8x deluxe 25e v. 31e
-2500+ barton 25e
-2*256 ram (infineon pl.) 20e
-használt ti4200, vagy gf3ti200 20e v. 10e
-hűtőnek jó egy spire falconrock2 is, ha nem akarsz tuningolni. ellenkező esetben inkább Glacialtech 2510 2,5 v. 5e

(#44) emvy


emvy
nagyúr

Időm kevés, álmos is vagyok: egy tipp az albatronra. :)

while (!sleep) sheep++;

(#45) Protoss válasza Farki_ (#36) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Elég rossz időben akarsz időt álló gépet venni, mert az AMD (és az Intel is) platform váltás előtt áll/állt. Szóval, ha bízhatunk az AMD-ben és a 64-s prociknál is tartja azt a jó szokását, amit a Durontól az Athlon-ig bevezetett, hogy az alaplapok foglalatát nem váltogatja túlsűrűn. Tudom nehéz most várni, de pár dolog amit figyelj:
- harmat gyenge forint (öreg keleti cimbik meg ugye euróban számolnak az importőrökkel)
- 64-s procik mindkét gyártónál kopogtatnak
- per pill az Ati oly mértékben előre tört, hogy nem kell árversenybe bocsátkoznia
- a videókari gyártók is bevezették, hogy nem engedik ''elértéktelenedni'' a kártyákat, kivonják azokat a piacról (csökkent a verseny)
- hangkarid van, mert az integrált lapok esetén az nForce2 Apuja jöhet szóba csak
- SATA felület pár év múlva már ''sajnos'' kell

Ha tudsz várj, sajnos nem tudom, hogy meddig.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#46) Protoss válasza zsoltee10 (#43) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Az Asus Deluxok vannak a cégnél jól muzsikálnak, de a ramokra érzékenyebbek. Szóval erre érdemes figyelni vásárláskor, pl.: samusongot bírják.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) LordX válasza oregcsóka (#42) üzenetére


LordX
veterán

Hidd el, a P4-ek jobban melegszenek :) És a 60-70e Ft-ből szinte csak egy normális procit tudsz P4-ből venni, AMD-ből meg mondjuk:

ASUS A7V600: 23e
512 DDR400 RAM: 16e
Proci: ami belefér, 15-25e körül (2000+-2500+)
Ez kb. 60e (egyéb cucc kell?)

(összehasonlításképp Intelből:
ASUS P4P800 (nem-Deluxe): 30e (865-ös chipset, 845-öset NEM akarsz venni, hidd el)
RAM: 16e
Proci: P4 2.4: 40e / Celeroncs 2.4: 18e
Előbbi túl dárga, utóbbival túl gagyi)

Ha ADSL-t routerrel osztasz meg, akor miért is kell egyébként gyors gép? Nekem itthon router oszt meg, és nincs túl gyors gép... :) (Nem kevered a router-t a switch-el/hubbal?)

(#48) _Volkovy_ válasza zsoltee10 (#43) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ne ijesztgess.Mi az hogy meghal rövid időn belül?

(#49) oregcsóka válasza LordX (#47) üzenetére


oregcsóka
őstag

Lorx, köszönöm elöször is hogy foglalkozol a problémámmal.Nagyon rendes vagy!
Hát én P4-ből olyan 1.6-1.8 -ra gondoltam, vagy Celeronból 2.0-2.2 maximumra.
Én hiszek neked, hogy jobb is meg olcsóbb is az AMD, de nem felesleges ez akkor, ha játékra nem használom a gépet? Vagy az AMD sem melegszik ha kicsi az igénybevétele? Mindenhol azt olvasni, hogy irodai alkalmazásra, /pl.otthoni net-etésre/ a Celeron az ideális választás.
Nekem tetszik az összeállítás amit leírtál, /az első/ fel is írom papírra, köszönöm szépen.Hát még a 70-be bele szeretnék szorítani egy 300W-os márkás tápot, meg egy használt házat és egy floppit.
A routerrel kapcsolatban: akkor ezek szerint a letöltés sebessége nem függ a gép paramétereitől? Tehát egy viszonylag gyengébb géppel is ugyanolyan sebességgel jönnek majd az adatok? És a gyengébb gép képes lesz olyan sebességgel feldolgozni és megjeleníteni a dolgokat, mint egy erősebb?
Egyébként nekem az volna az ideális, ha Net-ezéshez kis teljesítményre tudnám kapcsolni a gépet, videofeldolgozáshoz meg nagyobbra./mondjuk ez a ritkább eset/. Viszont a tuningoláshoz, az fsb és szorzó, meg memória időzítés stb. állítgatáshoz nem értek. Egyáltalán nem. Nem is nagyon szeretném piszkálni a gépet, mert ha lefagy, nem tudnám helyrehozni.
Hát röviden csak ennyi. Idáig tökéletesen megfelelt az a gép ami volt, de most igény van rá a család részéről, hogy a Sulinet-visszatérítésből rakjak össze egy másik gépet.
Üdvözlettel: oregcsóka

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#50) wipes válasza oregcsóka (#49) üzenetére


wipes
senior tag

Olcsóbban tényleg csak celeront kapsz, az meg sokkal gyengébb,
és szerintem jobban is melegszik. Nekem a 2000+ tbred a terhelve is max. 44-45 fokos egy igloo 2450 light hűtővel, alapon 40 fok alatt van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.