Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e Socket939-es alaplap, amin van agp és pci-express slot is?
Azért lenne fontos, mert egy barátom szeretne venni új lapot és procit, de egyelőre a videókártya maradna, majd később venne bele pci-e vga-t.

(#52) Zsu_ válasza Zsu_ (#51) üzenetére


Zsu_
senior tag

sorry, már megtaláltam a választ :U

(#53) rhonin


rhonin
senior tag

Szevasztok. egy olyan kérdésem lenne hogy van 1 asus p5gd2 basics alaplapom és sok helyen azt olvastam hogy az intel lezárolta a tuningolást a 775-ös lapjaiban. ez igaz? vagy van valami megoldás. ez az alaplap mennyire jó tuningra? amugy 3000-es p4 és 1 innos 6600gt meg 2x512 ddr 533as a többi cucc ami bennt van. kösz a válaszért előre is.

(#54) maross válasza Zsu_ (#52) üzenetére


maross
veterán

ami micsoda? gondolom nincs :(

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#55) rhonin


rhonin
senior tag

Valaki válaszoljon a #53-ra pls.:(

(#56) atenza válasza FlasH-BacK (#50) üzenetére


atenza
senior tag

Sli-t nem hasznélném ki, mivel 1×re csak 1 vga-m lenne... Sztem sli csak annak kell aki nem elégszik meg 1 7800GTX-el, habár nemtom h. van-e olyan valaki....
A lényeg h. mindent tudjon, megbízható legyen és persze lehessen jól tuningolni. Mint már írtam s939es nforce4ultrás kellene (a64-hez)

(#57) massssza


massssza
csendes tag

Segítség kellene, hogy melyik alaplapot válasszam a kettő közül Asus P4P8X vagy Abit IS7-E2. Melyik a gyorsabb: játék, DVD konvertálás, tömörítés terén. Eddig egy Abit IC7-em volt de az teljesen meghalt (hátránya az volt nincs LAN csatoló) sebessége megfelelő volt. Sajnos 18e Ft-nél többet nem tudok rááldozni és ezt a kettőt találtam ami belefér.

(#58) Zsu_ válasza maross (#54) üzenetére


Zsu_
senior tag

Bővebben: link
Valójában létezik ilyen alaplap, igaz, nem nagy a választék.

(#59) massssza


massssza
csendes tag

Segitsetek a választásban, vagy tud e valaki 18e Ft-ig alaplapot igényeim : lehetöleg gyors legyen, LAN cstoló, Hyper-Threading technológia.

(#60) Tithian


Tithian
őstag

Milyen alaplapot ajánlanátok az i865/i875 szériákból (S478), ami 3-3.2V-os VDIMM feszültséget is stabilan tart?
Az öregedő, vérszegény IS7-emet (2.73V max. memfeszültség) akarom lecserélni, mert voltmoddolni nem szeretnék. Nem nagyon akarom megterhelni a tárcám, 25K körül, vagy alatt keresek másik deszkát.

Előre is köszönöm a segítséget.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#61) Tithian


Tithian
őstag

TTT.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#62) Tithian


Tithian
őstag

Bump.

Időközben kinéztem egy AI7-et, nem tűnik rossznak, de szeretném, ha valaki megosztaná tapasztalatait más deszkákkal.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#63) S.Feri válasza morfondőr (#47) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

ASUS P4C800E-DELUXE;)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#64) S.Feri válasza rhonin (#53) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nagyon jó kis lap az tuningra! Jó választás volt!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#65) S.Feri válasza massssza (#57) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Abit IS-7 E2. Jó kis lapocska lesz. Meghálálja majd a választást.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#66) Global


Global
csendes tag

Esetleg jol jön a segitség árak terén!
Bővebben: link

(#67) Casseus


Casseus
csendes tag

Azért szeretnék segítséget kérni mert gépcsere elött állok és nem szeretnék zsákbamacskát! Kérdésem hogy milyen alaplapot vegyek ha 64bit-re vágyom? A pénz igazából nem annyira lényeg, de ne legyen tul drága! Azt szeretném halegalább 1,5 évig birná a gép amit összerakok! Elöre is köszönöm!

SONY Cybershot W50

(#68) Kekmen válasza Casseus (#67) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ajánlom az ASUS A8N-SLI Deluxe/Premium-ot.
Ezzel nem lesz gond, de egy jó proci is dukál hozzá.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#69) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

helló mindenkinek!1olyan gondom van,úgy néz ki az alaplapom(ECS661FX-M DELUXE) nem birja el a 6600gt karim(AGP-s)milyen alaplapot tudnátok ajánlani P4 2.4 Prescott 478-as tokozással 2*256Mb DDRRAM 400Mhz inno3D 6600gt ezt tudnám belerakni, lehetöleg lehessen fejleszteni!:Fnekem 1 SAPHIRE 865PEAS4-et ajánlottakI865PE csipszettes dualos memókkal?vanakinek van ilyen lapja?ezzel a lappal mekkora gyorsulást érnék el,az ecs ue.-t tudja csak sis661 lapkészlet,nincs rajta dual ddr ram?

[Szerkesztve]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

up:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

up:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

up:DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

up!hát nem segít senki:O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#74) Antimatrix


Antimatrix
tag

Legközelebb ide teszem fel az a kérdést, hogy milyen alaplapot vegyek :U

főleg amiatt hogy a MODERÁTOR zárolta a topicomat amit nyitottam :DDD

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#75) vakmuki válasza sasa311 (#1) üzenetére


vakmuki
csendes tag

Hahó!

Nekem bontatlan csomagolásban /azonnali szállítással :) / az alábbiak vannak, kit érdekel?

MSI 848P NEO2-V S775 DDR ATX

P4 LGA775, Pentium 4/Celeron D Hyper Threading támogatás
Intel 848P chipset, 400/533/800MHz FSB, 2GB PC2100/2700/3200 DUAL CHANNEL
4PCI, 1 AGP 8x, 2 UDMA33/66/100/150 Bus Master IDE, 2 SATA 6USB 2.0, 1P/1S, PS/2 bill/egér ATX
AC97 audio 6ch, Gigabit LAN

Ár: 14000-Ft


CELERON D processzor 336
LGA775 2,8GHz 256KB Cache.

Processzor+hűtő eredeti csomagolásban!

Ár:18000-Ft

És van hozzá még 2 db. Samsung 512 DDR 400MHz memória is.

Ár9000-Ft/db.


''vakmuki''

E-mail címre írjatok! :)

(#76) n-tek


n-tek
aktív tag

erről az alaplapról hallotatok vmi jót?
Intel 915GAVL, LG775 ATX, i915G, FSB800, 2×PCI, 2×PCIE,1×PCIE-16x, SAT

Escape is Just the Begining

(#77) n-tek


n-tek
aktív tag

INTEL PENTIUM-4 630 3,0GHZ SOCKET-775 CPU FSB800MHZ 2MB
512MB DDR400 SDRAM PC3200 KINGSTON
512MB DDR400 SDRAM PC3200 KINGSTON
GIGABYTE GEFORCE 6600GT 128MB PCI-E
NEC DVD+/-RW ND-3540A DVD/CD ÚJRAÍRÓ IDE BELSŐ
SEAGATE 80GB ATA/100 HDD 7200RPM
DTK KM06BS-U2A ATX MIDI TORONY HÁZ + 400W ATX2 TÁP
NEC 1.44 FDD
ehez a konfihoz mien alaplapot tudtok ajánlani? Valami jót 25k körül kellene. Lehetőleg Dual-channel-es legyen

Escape is Just the Begining

(#78) Fido01


Fido01
aktív tag

hy lenne egy kerdesem vagyis haver eljutott odaig hogy gep vasarlas en neztem ossze a cuccokat ezek lennenek kb lecci mondanatok velemnyt jah es ha valamit gyengenek talatok es van jobb arba kb 320K max a gephaz az marad mindenkeppen (brutto ar ,eger monitor nelkul) :
GigaByte GA-K8N Ultra-9 (S939-nForce4 Ultra-Dual DDR 400-PCI-E x16-4 SATA+4 SATA II) /3 év Garancia/ 22 960 Ft 28 700 Ft
AMD Athlon 64 3200+ S939 OEM Venice 28 600 Ft 35 750 Ft
DDR 512MB CORSAIR ValueSelect 400MHz CL 2.5 10 360 Ft 12 950 Ft
DDR 512MB CORSAIR ValueSelect 400MHz CL 2.5 10 360 Ft 12 950 Ft
Maxtor 250GB 7200rpm 16MB Cache 20 280 Ft 25 350 Ft
DVD±RW NEC ND-3540A DVD+R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/6x Dual Layer! OEM 8 280 Ft 10 350 Ft
Chieftec460W ATX /Aktív PFC,12cm hűtőventillátor 15 200 Ft 19 000 Ft
Genius KB-21E HU (PS/2) 3 760 Ft 4 700 Ft
SZÁMÍTÓGÉPHÁZ MIDI AEROCOOL ACRYCLEAR II+ PLEXI 14.992 Ft 18.740 Ft
GigaByte GeForce 7800GTX Turbo (480/1250MHz) 256MB GDDR3 ViVo + Dual DVI PCI-Express 104 640 Ft 130 800 Ft
hat ennyi enne az aliencomputers arai alapjan neztem meg van par aprosag eger huzoventillatork ba rabbol nemkivanok tul nagy ugye csinalni mert nem tuningr akell hanem egy megbizhato stabi les eros rendszerre jatekra termesztesen valoszinulek SLi nem lesz ezert nem olyan a lap ha tapban nem vagyok biztos hogy stabilan fogja e birni de 460as csak eleg (nemszeretnem ha akkor derulne ki amikor mar otthon van) koszonom segitsegeteket

[Szerkesztve]

(#79) yerico válasza Fido01 (#78) üzenetére


yerico
senior tag

Hűb@zdmeg, 5 percig néztem, mire rájöttem, hogy magyarul van, aztán már csak 10 percbe tellett, mire el is tudtam olvasni. Szegény magyartanárok. :)

(#80) Fido01


Fido01
aktív tag

ezt boknak veszem :d

(#81) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy melyik lapot vegyem: AN8 Ultra vagy asrock 939 dual sata2? Vagyis hát az Abit már megvan de az lenne a kérdés hogy az Asrock bénább-e a játékokban? Mert ugye kb. 15k-val olcsóbb. Köszi a segítséget.

Original's never fit - Socket 370

(#82) Antimatrix


Antimatrix
tag

ASUS K8N-E Deluxe S754 AGP NF3 chippel (4 IDe 4 SATa, SPDIF Optical koaxial , FIREWIRE, ALC850 hang)

Gigabyte K8NS Pro S754 AGP NF3 chippel (RAID 8 ide , 4 sata, DUAL BIOS, ALC850 hang , GIGABit LAN)

Melyiket vegyen a GENIUS HOME THETARE -m van és a stabiliás a lényeg

CHIEFTEC 360W tápegységem van tehát nem probléma az áramellátás

Ha lehet a válaszokat kérném mert sűrgős lenne :U

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#83) Vexedbacardi


Vexedbacardi
csendes tag

Sziasztok!
Új alaplapot szeretnék venni!(persze azért mertszeretnék venni egy MSI 6800GS PCI-E-t)
Konfigom:
Abit IS7-E2 AGP
Intel p4 2.8ghz
2db Kingstone 512 mb
Sapphire Radeon 9600xt 128mb
300w os táp

ahhoz hogy a kártyát betegyem mit kell bővíteni?
Kösz a választ előre!

Nah ide is írok valamit!-mert hülye azért nem vagyok!

(#84) Panky válasza Vexedbacardi (#83) üzenetére


Panky
tag

Ha alaplap csere akkor proci csere is mert asszem S478-ban nincs PCI-E-s.
Ha nem ragaszkodsz az Intelhez akkor:
ASUS A8N-E S939,PCI-E
AMD Athlon64 3000+ vagy 3200+ vagy 3500+ S939
Intelben nem nagyon vagyok otthon mostanság.
Ja és a tápot cseréld le egy legalább 400W-os MÁRKÁS cuccra:
Chieftec, Cooling, Enermax.... 12k körül már egész jót kapsz.

Ja mégegy:
Szeretnéd húzni a VGA-t? Mert ha nem akkor tök fölösleges MSI-t venni mert 15k-val drágább mint a Gigabyte pl. Én ugyan MSI 6800GS-t veszek de főképp tuning miatt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#85) Vexedbacardi válasza Panky (#84) üzenetére


Vexedbacardi
csendes tag

köszi!
és az alaplapból melyik mert ezen belül van még kettő! pl:nforce4 meg FM nforce4
és ezek meddig lesznek még jók?

de ha húzom akkor nem megy tönkre?

[Szerkesztve]

Nah ide is írok valamit!-mert hülye azért nem vagyok!

(#86) Panky válasza Vexedbacardi (#85) üzenetére


Panky
tag

Az alaplapból nemtom mi ez a két jelölés.
Mi nem megy tönkre? A VGA? Nemtudom de nem érdemes most húzni elég akkor ha már nem lesz elég a játékokhoz.
Ez a konfig (3500+ felett) akár 1,5-2 évig is ''felső-közép'' gép lehet. De 1 évig biztos.

(#87) HunChris


HunChris
senior tag

Szeretnék egy A64-es rendszert, nem tudom meiket válasszam. Egy biztos, van 2x512MB Kingmax HC ramom. Proci megvan 3200+ venice.
Lehetséges lapok:
- Abit kn8 ultra
- Asus a8n-e
- Msi k8N neo4-fi

Amit kiderítettem, hogy az asus chipsethűtője zajos és a fordulatszámát nem lehet állítani.

Ki mit venne és miért?

Előre is köszi mindenkinek!

(#88) Panky válasza HunChris (#87) üzenetére


Panky
tag

ASUS A8N-E!

Az lehet hogy zajos de a legjobb lap ebben a kategóriában. FSB a plafonig húzható...
Nekem is ilyen lesz ;)

(#89) Boyfish


Boyfish
senior tag

sziasztok egy kis tanácsra lenne szükségem?

szeretnék 775-ös rendszerre váltani, de nem találom a megfelelő alaplapot:
igényeim:)
1. 20000ft alatt legyen
2. integrált vga kell, mindegy milyen, csak legyen
3. tuningra is legyen jó a lap
4. ne legyen nagyon márkátlan, legyen megbízható, mondjuk Gigabyte kategória legyen
5. legyen beszerezhető

915-ös chipsetekben gondolkodtam, de nem tudom, hogy ezek jók-e tuningra, köszi a segítséget:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#90) zion04


zion04
csendes tag



Hellosztok,


lehet kissé amatőr a kérdés, de minden DDR2-őt támogató alaplap működik a sima DDR-el?

(#91) Boyfish válasza zion04 (#90) üzenetére


Boyfish
senior tag

hi, más a két ram foglalatata, így a ddr2-be nem tudod beletenni a ddr ramot, csak ha az alaplapon van külön foglalata....pl. Gigabyte 8i915p duo lapján szvsz

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#92) DZs válasza zion04 (#90) üzenetére


DZs
senior tag

Sajnos nem. Ez nem olyan, hogy a magasabb változatú programmal megnyitsz egy alacsonyabb állományt.

(#93) DZs válasza DZs (#92) üzenetére


DZs
senior tag

Laptörés miatt későn vettem észre a választ, de egyetértek vele.

(#94) zion04


zion04
csendes tag


Egy skt478 rendszer cseréjén gondolkodom.

Legnagyobb problémám egy stabil megbízható alaplap kiválasztása. Mostanig Asus-om volt, de 775-ben nem minden esetben mutatkoznak megbłzhahatónak :(
Én az Intelről hallottam hogy jó azonban a jelenlegi gépem minden kompatibilis tartozékát átszerelném, tehát olyan lap kellne amelyik működtetni tud:

- 3optikai meghajtót
- 1 ATA vinyót
- 2 SataII-őt
- legalább 3 PCI portja van
- PCI-E

Létezik ilyen alaplap?

(#95) WillyX


WillyX
tag

Létezik olyan Socket 939-es alaplap, ami nem nVidia, nem AGP, nem SLI (Crossfire)?

(#96) FRAGONARD


FRAGONARD
csendes tag

Halihó!
Egy haverom azt mondta, hogy ezen az oldalon, tényleg nagyon vágják a tutit, úgyhogy hozzátok fordulok most:
elfüstölt az alaplapom (hozzáteszem marha régi is volt), úgyhogy újat kellene vennem. Csomó mimnden persze megmaradt: monitor, billentyűzet, egér, gépház, vincsi, dvd, és cd író/olvasó, ergo ezekből nincs szükség újra. Elsősorban multimédiás használatra kéne a gép, úgyismint vido+hang vágás, grafikai és animációs progik... a legfontosabb pedig, hogy mivel többen használjuk a gépet, soxor előfordul, hogy éjjel nappal megállás nélkül megy...
Ti mit javasoltok?

(#97) donpe válasza FRAGONARD (#96) üzenetére


donpe
aktív tag

Milyen lap volt? Milyen foglalat? milyen videókártyát használsz? Pénzben mennyit szánsz rá?
Minden ezektől függ. Legfőképp a pénztől. :D

(#98) FRAGONARD válasza donpe (#97) üzenetére


FRAGONARD
csendes tag

A régi lapot kidobom a kukába, mert leégett a proci.
amúgy abit BD7II-es volt.
Videókártyából is tök újat szeretnék, bár ami most volt (meg nem mondom milyen, de valami irgalmatlan régi és szar), annál bármilyen integrált cucc jobb(hangkártyából is untig elég volt).
úgy 80 pénzt szánnékj az egészre szívem szerint.

(#99) misuti válasza FRAGONARD (#98) üzenetére


misuti
tag

Az a 80 pénz,lap,proci meg memória? :F
Ja látom,meg vidkari! :B

[Szerkesztve]

(#100) lazydog válasza FRAGONARD (#96) üzenetére


lazydog
addikt

Itt van neked egy jó és olcsó kis alaplap: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#101) Chaser


Chaser
titán

Ha esetleg valaki erre járna kellene egy kis help ;)

ASUS A8V-VM Socket 939 mATX
Socket939, VIA K8M890, 4xDDR, 1xPCI-E x16, 1xPCI-E x1, 2xPCI, 4xSATA +
Raid, 2xUltraDMA 133/100/66/33, Integrált VIA DeltaChrome GPU (256MB) 3 év 12 420 Ft.

Gigabyte K8N51GMF-9 RH Socket939 mATX
S939, nVidia nForce4 430, 4DDR, Dual Channel, 2PCI, 1PCI-E x16, 1PCI-E
x1, 4SATA II, RAID, 8USB2.0, 1IEEE1394, integrált VGA, audio, Gigabit LAN, mATX 3 év 15 590 Ft.

A proci egy 3000+ a64 alapból 1800mhz-en. Na én szeretném kicsit meghajtani a kicsikét, úgy 2200-2300mhzig. Kérdeztem annyi emberkét, mindenki mást mond. A vis chipes asus lap mennyire jó tuningolásra? Igazából a 2 lap között csak 3k van, abból vennék még +256mb ramot. A giga lap csak annyiban jobb hogy sata2 meg van rajta firewire. sata2-re azt mondták nem sokkal gyorsabb mint a sata, firewiret meg nem használom semmire úh fölös. Szóval az asus lappal lehet tuningolni? Válaszokat előre is thx :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) Thommyboj válasza Chaser (#101) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én tapasztalatból mármint amiket gépeken dolgozgattam, az via chipsetek tuningolhatóbbak, az nforce-sok meg stabilak, és a via chipset elvileg tuningolható, az nforce meg játékokon jobb, bár én csak ezt az én tapasztalataim alapján mondhatom, de az asusok húzhatóak bár egyes alaplapokon van az a kis baki hogy egy bizonyos fsb n felül elkezd a sata hülyéskedni, de kis tuning végezhető a procihütőt is tekintve, mert azért mégis csak amd.
Mondjuk a gigabyte tud egy két dolgot, pölö hogy dual channeles ddr kezelése van meg gigabites lanja van. bár ehhez még szóljanak hozzá mások is, de lehetséges hogy a g-b t is lehet húzni szerintem, amúgy mindkét jó lap így az adatok alapján.

De amúgy kíváncsiságból miért mATX es lapot akarsz?

(#103) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Lapvétel előtt állok úgynézki.
20e forint körül kellene igazából.
3700+ hoz lesz. Nem kell nekem semmi extra. Gyors, stabil, tuning sem utolsó.
Szóval melyiket ajánljátok a rengeteg közül?

Előre is kösz!

(#104) Chaser válasza Thommyboj (#102) üzenetére


Chaser
titán

Az nf430-cal jól lehet tuningolni/ezt ma egy fórumtárs akinek van megerősitette/ az biztos, persze alaplap függő is. A giga lapok jól tuningolhatóak. Mind2 lap gyakorlatilag ugyanazt tudja, az asuson is van dc ddr, mint minden 939-es lapon. A giga annyival több hogy azon gigabites LAN van, firewire, és sata2/asuson sata1/. Ezeket igazából nem használnám ki, ezért érdekelne mit lehet művelni a km890-nel. Azért választottam integrált vga-s lapokat mert mostanában vga-t nem szeretnék venni. És hogy mért mATX? Egyszerű. Egy saját kicsi, lehetőleg minél hallkabb házat akarok ''gyártani'':) a konfighoz. Csak 1 hdd+1odd lesz benne. Egyébként ahogy nézegettem sokkal olcsóbbak a mATX lapok ugyanolyan tudással mint nagyobb társaik. Esetleg kevesebb pci/pci-e van rajtuk, engem az meg nem érdekel. 1-nél több pci slotot soha nem használtam ;) Szóval kérdés még mindig adott : nf vs via?, agyonhúzni nem akarom a procit, de egy kis +sebesség nem jönne rosszul ;)

(#103) Torry : Gigabyte K8N51GMF-9 RH Socket939 mATX
S939, nVidia nForce4 430, 4DDR, Dual Channel, 2PCI, 1PCI-E x16, 1PCI-E
x1, 4SATA II, RAID, 8USB2.0, 1IEEE1394, integrált VGA, audio, Gigabit LAN, mATX 3 év 15 590 Ft.
Erről rosszat nem hallottam ;)


[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Torry


Torry
addikt

Ezeket nézegettem:
Asus A8N-Sli
Abit KN8-Sli
Gigabyte K8N-SLI
MSI K8N Neo4-F
Ezek kb egy árban vannak.

(#106) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen alaplapot ajánlotok?

VIA-s és s939-es, lehetőleg no integr. VGA. AGP vagy PCIE - mindegy. ASRock, Abit kizárva, ár max. 20 eFT bruttó.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#107) Thommyboj válasza sh4d0w (#106) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

mondjuk Asus AV8 asok azon belül hogy alapot vagy deluxeot választást rád bízom, amúgy csak pár ezer ft a különbség.

(#108) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Kérem, hogy ezt a ''Milyen alaplapot vegyek'' témát a jövőben itt beszéljétek meg:

Milyen alaplapot ilyen árban? - topik [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.