Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) effero


effero
tag

Hi!

Az érdekelne, hogy volt -e már valakinek dolga az EURÓPA biztosítóval?
Egy EURÓPÁS összetörte a kocsimat. Az érdekelne, hogy milyen gyors az ügyintézés, mennyire kötekedőek, stb...

thx!

(#2) Notes


Notes
senior tag

Nem szeretnék én magam ''kötekedőnek'' tűnni. De erre a topicra mi szükség volt? Ha valaki, akkor Te hamarosan pontos információkkal fogsz rendelkezni arról, hogy milyen az Európa-biztosító. Ha most itt valaki azt mondja, hogy kötözködő szemétládák akkor baltával mész oda, vagy mi? Vagy ha azt mondják, hogy lassú az ügyintézés akkor viszel hálózsákot?

Romanes eunt domus!

(#3) divot válasza Notes (#2) üzenetére


divot
veterán

:D Zárható.

(#4) effero válasza Notes (#2) üzenetére


effero
tag

kössz a hozzászólást nagyonokos...
volt már biztosítóval dolgod???
van ahol lehet olyan telefonszámot szerezni, amivel hihetetlen módón 1 hónapról 2 hétre csökken az ügyintézés. van ahol egy telefon hatására érdekes módon 2 nap múlva kijön a kárszakértő, 1 hét helyett.
ha fogalmad nincs a dologról, minek szólsz bele?

tehát olyan embereket kérdeznék, akik jártasak a témában...

(#5) Avicularia


Avicularia
veterán

szerencsére nem volt dolgom velük károsultként,viszont múlt évig ott volt a kötelezőm
ha olyan a kárrendezés ,amilyen az ügyfelekkel bánás,ne sok jóra számíts :(

(#6) mr.geeZ válasza Avicularia (#5) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ezt énis alá tudom támasztani sajnos:( Többek közt ezért, no meg az undoritó ''első évben alacsony a kocsi kötelezője, majd következő évben 2x annyi'' marketingstratégia miatt.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#7) Tommmy válasza mr.geeZ (#6) üzenetére


Tommmy
tag

Hát igen ez történt velünk is!
Tavaly átmentünk az Európához, mert majdnem fele áron volt a kötelező mint az addigi biztosítónál. Erre mi történt 2005-re? Jóval többet fizetek, mint a régi biztosítónknál esedékes díj lenne! Na ennyit az Európáról vagy Groupamaról!

(#8) Sihto_ válasza Tommmy (#7) üzenetére


Sihto_
tag

Ilyemkor menni kell vissza vagy alárirtatok valami többéves pappirt vagy ez nem olyan egyszeru, mint én gondolom???

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#9) Sarp válasza Tommmy (#7) üzenetére


Sarp
csendes tag

Miért nem álltatok át egy másik, olcsóbb biztosítóhoz, mint pl.: TIR?
Én ezt tettem, ha jövőre lesz egy másik olcsóbb, akkor megint átkötök.
A neten intézni nagyon könnyen, gyorsan, flottul lehet és nem kerül semmiféle utánjárásba, költségbe.
Nem a reklám helye, de a Netrisk-en keresztül két éve így intézem a legnagyobb megelégedésemre.
Valahogy így képzeltem a hivatali, biztosítási,...stb. ügyintézést a 21. században.

http://www.smoothjazz.com

(#10) Tommmy


Tommmy
tag

Tudjátok ez nem rajtam múlik. fater már kicsit unja hogy minden évben más biztosítónak kell utalnia..., szóval ő másképp gondolja ezeket a dolgokat. Na meg amúgy is csak év végén tudnánk megint váltani, mert ha előtte vált valaki akkor elveszti a bónuszát.

(#11) csibor válasza Tommmy (#7) üzenetére


csibor
őstag

Novemberben válthatsz legközeleb.
Látom már megválaszoltad:))

[Szerkesztve]

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

Európa biztosító... LOL. Tavaly volt 39 rugó egy évre, idén 133 :Y lett volna. Nooooormális? Simán léptem át másik biztosítóhoz. Most 32 lesz egy évre.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) Avicularia


Avicularia
veterán

nekem is 50%-al emelték volna a dijat ,pedig már 35 elmúltam,és sajáthibás balesetem se volt az elmúlt 10 évben :(
akkor mennyit akartak emelni egy fiatal ,pesti férfinek,akinek a legmagasabb a díj :((
átmentem unionhoz

[Szerkesztve]

(#14) Sil válasza Tommmy (#10) üzenetére


Sil
senior tag

Év közben egyáltalán nem lehet váltani. Ha olyannal próbálkozol, hogy nem fizeted, hogy megszűnjön, akkor sem mehetsz át máshova év közben: utána ugyanannál a biztosítónál lehet csak újrakötni, be kell fizetni az elmaradást, ráadásul nemcsak simán elveszik a bónuszod, hanem a legkedvezőtlenebb kategóriába kerülsz.

Egyébként köthettek éppen nagyon olcsó kötelezőt, nem magatokkal szúrtok ki, hanem akinek kárt okoztok. (Szokták is mondani ''jókívánságként'', hogy ütközzön veled egy KÖBE-s...) Az olcsó biztosítók ugyanis leginkább a kárrendezésen fognak spórolni (és ha bejönnek náluk az első nagyobb károk, akkor díjat is emelnek, hisz az általuk beszedett díjak nem fedezik a károkat). Mondjuk egy rendes kötelezőhöz járnak egyéb szolgáltatások is, pl Assistance, balesetbiztosítás a bennülőknek, meg hasonlók, szóval az se biztos, hogy egy olcsóbb biztosítással jártok jobban.

(#15) effero


effero
tag

csütörtökön be lett jelentve. ma (hétfő) jött a kárszakértő. ez viszonylag gyors volt. felvette a károkat...
2 nap múlva megállapítja a kézpénzes kárrendezést. izgatottan várom...

(#16) ladiszka3


ladiszka3
csendes tag

Nem akarok okoskodni, de a kötelező az a biztosítás, ahol nem a biztosított találkozik a Biztosítóval, hanem a károsult, akinek okozom a károkat. Így ha én biztosítót váltok, az engem csak a díj szempontjából érint, a kárügyintézés hidegen hagy, az legfeljebb a károsultamat fogja sújtani!

Egyébként meg nagyon olcsó húsnak híg a leve, mondja a közmondás!

[Szerkesztve]

(#17) Cane


Cane
őstag

amúgy melyik biztosítónál a legolcsóbb a gépjármű felelősség biztosítás?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) Avicularia válasza Cane (#17) üzenetére


Avicularia
veterán

általánosan nincs legolcsóbb
csak adott személynél lehet kijelenteni ezt
ami nekem a legolcsóbb ,az lehet hogy neked drága,mert más feltételek dominálnak a díjmegállapításban

(#19) joola


joola
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom mindenki tudja, hogy most lehet váltani annak aki akar.
Én Allianzos vagyok, ahol egy évre több mint 80000 Ft-ot kell fizetnem.
Ismeri valaki közületek a MÁV biztosítót? ott 31 ezer egy évre...
Elég pofátlanul olcsó, valaki közületek váltott már rá?

Joola

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#20) PSYCHO(EE)


PSYCHO(EE)
tag

Ez engem is érdekelne, hogy milyen a máv.
Másrészt pedig az is foglalkoztat, hogy megbízhatóak-e a netrisk árai :F

(#21) mynames válasza joola (#19) üzenetére


mynames
senior tag

Szia!

Arra figyelj oda azért, hogy a MÁV az biztosító egyesület!

[Szerkesztve]

(#22) mynames válasza PSYCHO(EE) (#20) üzenetére


mynames
senior tag

Neked is #21!

A netrisk teljesen megbízható! Azért én máshol is megnézem:
bonus10.hu [link]
biztosításkereső.hu [link]
Ahol a legjobb a díj, azokat pedig telefonon is meginterjuzatom.

(#23) PSYCHO(EE) válasza mynames (#22) üzenetére


PSYCHO(EE)
tag

Az a gáz, hogy ahány helyen megkérdezem vagy megnézem neten, annyi féle variációval találkozom. És ez az ingadozás havi szinten kötelezőnél 4000-12000Ft-ig terjed, de a casco az stabil.

(#24) lesaux


lesaux
veterán

Én a MÁV-nál vagyok. Jó az. Van egy éves díj, asszem 2000 Ft, de még így is olcsóbb, mint a többi.

(#25) PSYCHO(EE) válasza lesaux (#24) üzenetére


PSYCHO(EE)
tag

Mióta vagy náluk?

(#26) lesaux válasza PSYCHO(EE) (#25) üzenetére


lesaux
veterán

Bő két éve.

(#27) nofreenick válasza lesaux (#24) üzenetére


nofreenick
aktív tag

én most akarok odaigazolni... 1 dolog érdekelne a nagy árkülönbségeket mindig azzal magyarázza nekem mindenki, h a szolgáltatásokban van eltérés... de, h milyen szolgáltatásokról is van szó, azt érdekes módon senki nem tudja... namost miért fizessek 1/4évre 16ot az allianznál, ha a mávnál ugyanez 8 :F

(#28) tildy válasza Sarp (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Netes atszerzodes eseten kikuldik ezeket a papirokat, amiket pl. karokozas eseten oda kell adni masoknak?
mi is msot akarunk valtani, 14.5 lenne a negyedeves dij, a postanal pl csak 8..nem mind1.
avicularia: mi onnet jovunk el.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) PSYCHO(EE) válasza tildy (#28) üzenetére


PSYCHO(EE)
tag

Én is oda akarok igazolni, mert allianznál 22 lenne a negyedéves díj míg a mávnál 12,5.

(#30) mynames válasza nofreenick (#27) üzenetére


mynames
senior tag

''de, h milyen szolgáltatásokról is van szó''

Semmilyenről szerintem. Amikor baj van -akár Te okoztad, akár nem- mindig Te fogsz várni a pénzedre, a javíttatásra...

A KÖBE is egyesület, ott történt meg 2, vagy 3 éve, hogy bizony elfogyott a pénz a kártalanításra, év vége felé, és szépen kiküldtek egy csekkt mindenkinek, hogy perkáljon be még pénzt!!! :Y
És megtehették, mert a biztosító egyesületi forma, ezt lehetővé teszi!

(#31) mynames válasza PSYCHO(EE) (#23) üzenetére


mynames
senior tag

Ez rengeteg! Az ''ingadozásom'' ~1500Ft volt a fent említett 3 alkuszcégnél! csekkold le telefonon! Szerintem.

(#32) nofreenick válasza mynames (#30) üzenetére


nofreenick
aktív tag

pontosan így gondolom... nem hiszem, h annál a biztosítónál ahol 20k HUF-ot fizetek negyedévente, károkozás után mosolyogva, kávéval fogadnának, és csengetnék a lóvét...
sztem minden biztosító ugyanolyan sóher g*ci ha fizetniük kell... más szolgáltatást meg úgysem nyújtanak...

(#33) fokukac válasza mynames (#30) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha ez tényleg így történt, akkor nagyon béna aktuáriusaik (kockázatelemző biztosíási matematikusaik) lehettek... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34) mynames válasza fokukac (#33) üzenetére


mynames
senior tag

Pedig így volt! De ha jól tudom akkor a KÖBE-nél most is felügyelő biztos van kinevezve...talán a PSZÁF-től.

(#35) Sarp válasza tildy (#28) üzenetére


Sarp
csendes tag

Persze, zöldkártyát, kárkitöltőt, szerződést, stb. rendben postázzák.
(Jövőre úgy néz ki, hogy nem kell váltanom, maradok a TIR-nél)

http://www.smoothjazz.com

(#36) mynames válasza nofreenick (#32) üzenetére


mynames
senior tag

Teljesen mindegy mennyit fizetsz! Amikor gond van akkor lesz@rják az embert bárhova is mész! Végig éreztetik az emberrel, hogy kiszolgáltatott helyzetben van. Lassú az iratkezelés, a kárbecslő alul akarja értékelni a kárt...Mire pénzt látsz, vagy kész az autód 3-4 hó is eltelhet...
Én mindig váltani fogok, ha van jobb! Ha csak 20k/év -vel jobb akkor is (jövőre 42k/év -vel vagyok beljebb)! A hűségbonuszt pedig leszarom :D

(#37) viharhozo válasza fokukac (#33) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem egyszeruen keves atlepovel kalkulaltak, mert ugy a dijakat meg az atlepes kezdete elott kell nyilvanossagra hozni.

Kivancsi leszek az idei evre. A Mav es a Posta minden altalam lekert esetben sokkal olcsobb volt a tobbinel, kerdes, fogja-e birni az atszerzodok rohamat. En tegnapelott faxoltam el a felmondast, meglatjuk, mi lesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#38) viharhozo válasza mynames (#36) üzenetére


viharhozo
addikt

Teljesen mindegy mennyit fizetsz! Amikor gond van akkor lesz@rják az embert bárhova is mész!

Neked, mint karokozonak nyilvan teljesen mindegy, de ha neked okoznak kart, mas a helyzet. Az ugyanis egy dolog, h leszarnak, de van olyan eset, amikor minden szar ugyintezesert szaz kilometereket kell menni bizonyos biztositoknal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#39) nofreenick válasza viharhozo (#37) üzenetére


nofreenick
aktív tag

a lemondásra te fogalmaztad meg a dokumentumot, v van erre vmi nyomtatvány (ami esetleg biztosítónkként változik)? nincs kedvem személyesen intézni, a fax jó lenne...

(#40) viharhozo válasza nofreenick (#39) üzenetére


viharhozo
addikt

En itt inteztem ket eve es most is.

[link]

Egyeduli panaszom annyi, h egy ev bonuszom eltunt a kodben, de en volt a farok, nem figyeltem ra idoben.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41) arpeen2


arpeen2
senior tag

Én 2004/2005-ben váltottam az akkori Európáról az Unionra (15k/n.év vs 10k/n.év) most az union a 10k-t 18k-ra (80%)ra akarná emelni úgy hogy nem volt károkozásom. Ezért idén a KÖBE-hez megyek aki ugyanezt a szolgáltatást 7.8k/n.év -ért vállalja. Hihetetlenül el van szállva egyik másik biztosító, pedig lehetne már tapasztalatuk hogy úgyis mindenki a legolcsóbbhoz megy.

A NETRISK-et pedig csak ajánlani tudom mindenkinek én is ott váltottam előzőleg is és most is. Full korrekt ügyintézés számunkra ingyen, baromi egyszerűen kb 10 percet kell rászánni. Amit megadnak összeget annyit kell fizetni egy fillérrel sem többet. Kevés cég van Mo.n ahol ilyen korrekt az ügyintézés.

(#42) nofreenick válasza viharhozo (#40) üzenetére


nofreenick
aktív tag

erre gondolsz?

''4. ALKUSZI MEGHATALMAZÁS ÉS EGYÉB DOKUMENTUMOK:
Az ajánlattételt követően küldünk Önnek egy e-mailt, melyhez csatolunk egy ALKUSZI MEGHATALMAZÁST. Ezt kérjük faxolja el faxszámunkra (06-1-999-75-76), amennyiben enm tud faxolni kérjük küldje el a postafiókcímünkre.(Biztosítás.hu Biztosítási Alkusz Kft. 1386 Budapest, PF 926.).

Mindezek után Ön már az új biztosítójától fogja megkapni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának díjfizetéséhez és igazolásához szükséges dokumentumokat, postai úton. ''


autómatikusan elintézik a lemondást?

szerk: arpeen2: én is a netrisk-et néztem, de ha ott megkötök 1 szerződést, akkor az feltételezi, h én már lemondtam a régi biztosításomat, v ők intézik ezt?

[Szerkesztve]

(#43) viharhozo válasza nofreenick (#42) üzenetére


viharhozo
addikt

Igen. Kapsz meg egy levelket, amivel igazolod, h te probalsz szerzodest kotni, ha netalan megse jonne a csekk.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#44) mynames


mynames
senior tag

Ajánlom mindenki figyelmébe:
[link]

(#45) arpeen2 válasza nofreenick (#42) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ők intéznek mindent, természetesen a felmondásodat is. Végigtolod a kérdéseket majd kinyomtatsz 2-3 oldalt aláírod és elfaxolod az ott megadott számra. Minden történésről a szerződésed ügyében automatikusan küldenek mailt. Ha kitöltötted az oldalt és elfaxoltad akkor annyi dolgod van hogy jan.-ban várod a választott biztosítódtól a csekket.

(#46) arpeen2 válasza mynames (#44) üzenetére


arpeen2
senior tag

Erre azt lehet mondani hogy hiába van pár ember aki ezen felbuzdulva inkább mégis a drágább ''valódi'' biztosítókat választja, mikor aki belémjön és nekem kárt okoz 10000% hogynem egy ''valódi'' biztosítónál fizeti a kgfb-t. Tehát summa-summárom többet is fizetek és mégis szopok.

Hogy tőkeinjekció kell az egyesületeknek? Kit érdekel ? :F

(#47) doc válasza arpeen2 (#46) üzenetére


doc
nagyúr

na igen. tudom bunkóság az esetleges ''áldozataimmal'' szemben, de nekem sajnos számít az a negyedévi párezer forint, amit megspórolhatok azon, hogy a MÁV-ot választom X biztosító helyett... bocs mindenkitől, de majd ha félmillát keresek havonta, nem a KÖBE meg a MÁV között gondolkodom...

(#48) mynames válasza arpeen2 (#46) üzenetére


mynames
senior tag

''Hogy tőkeinjekció kell az egyesületeknek? Kit érdekel ? ''

Igen de az egyesületek tőkeinjekcióját az egyesületi tagok fizetik!

(#49) nofreenick válasza arpeen2 (#45) üzenetére


nofreenick
aktív tag

jahh, már végig is zongoráztam a megrendelést, holnap faxolom vissza a cuccot...

(#50) arpeen2 válasza mynames (#48) üzenetére


arpeen2
senior tag

Namost az világos hogy pl a KÖBE-nél 1200Ft/év az éves tagdíj, viszont azt nem értem rajtam hogyan hajthatnának be + pénzt. Én nem írtam alá semmit hogy hajlandó vagyok többet fizetni. Mondjuk ha + 1k, 2k-t beszednének akkor is tízezreket spórolnék...szal.... :F

[Szerkesztve]

(#51) Avicularia


Avicularia
veterán

én is át akarok menni KÖBE-hez,jövőre B2-ben 12.5K -ra drágulna a biztim az Unionnál
KÖBE-nél 9.6K lenne,azért ez százalékban elég jelentős

(#52) mynames válasza arpeen2 (#50) üzenetére


mynames
senior tag

''nem írtam alá semmit hogy hajlandó vagyok többet fizetni.''
Az egyesületi tagság ezzel jár.
''Mondjuk ha + 1k, 2k-t beszednének akkor is tízezreket spórolnék...szal.... ''
Neked nagyon megéri a KÖBE, én is simán váltanék a helyedben KÖBE-re.

(#53) mynames


mynames
senior tag

Upp neki!

(#54) arpeen2


arpeen2
senior tag

Szó nélkül kiküldte az Union a jövő évre a tervezett biztosítási díjamat. Szépen leírták hogy a KGFB-m 10.700Ft-ról 18.700 Ft-ra módosul/negyedév és ez már tartalmazza a B1-ből B2-be lépés minuszát is. Gratula nekik. Ez már tényleg meghaladja az infláció mértékét. Csak azt nem vágom hogy a jóégbe nincs annyi eszük hogy aki tavaly hozzájuk igazolt át az interneten az a legolcsóbb megoldást kereste, és ezek az emberek (köztük ugye énis) idén is meg fogom keresni a lehető legolcsóbb megoldást. Ebből ők hogy számolták ki hogy be fogok nyelni 80%-os emelést ? Hihetetlen buták az emberek :F ....

[Szerkesztve]

(#55) steve@prhw válasza arpeen2 (#54) üzenetére


steve@prhw
őstag

Elképzelhető, hogy bizonyos szegmens ''megtartása'' nem éri meg nekik. A családban 3 autó van 3 éve az argosz(k&h)-nál, de bátyám 123-as mercije jövőre már nem ott lesz. Azt a kategóriát megnyomták annyival, hogy megérje átkötni, lehet, hogy ez volt a cél.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#56) mynames válasza arpeen2 (#54) üzenetére


mynames
senior tag

Az Unionnak szívás lesz a következő év! Én is otthagyom őket pedig én a caco-KGFB átvitelével ''csak'' 40-42k-t fogok.
Hmm. Jut eszembe! Az union eddig 3 levelet írt:
1. Kiküldték a casco értesítését, vmi horror összeggel, majd
2. Írtak egy levelet, hogy az előző levelük hülyeség és, hogy csak x forint a casco.
3. Ezután írtak még egy levelet, hogy x Ft lesz a kötelező.

Summa-summárum, emeltek havi 1500Ft-ot, pedig KGFB A0-->B1, Casco C0-->C1-be ment. Én pedig a Groupamához :D

De az Union háza táján valami probléma van az biztos!

(#57) mynames


mynames
senior tag

upp neki!

(sorry de ránéztem a hsz-eim számára és 666-on álltak! :(( , és mindjárt megyek haza, így pedig nem ülhetek autóba. Csöppet babonás vagyok, tudom)

(#58) mynames


mynames
senior tag

Na tegnap lezárult a felmondási időszak, aki nem váltott várhat egy évet!

(#59) tonyo2


tonyo2
tag

Szerintem sokan hagyták ott az Allianz-ot. Ami nem túl jó a balesetet szenvedteknek, hogy lesz egy csomó MÁV-os, KöBés, TIRes, amik nem igazán szeretnek fizetni, ha mégis, akkor meg kell várni hónapokat(Jó esetben :Y ) a pénzre.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#60) McCracken válasza tonyo2 (#59) üzenetére


McCracken
tag

Ebben igazad van én is most váltottam a Máv -ra, a Groupa-ról.
Hallottam ezt - azt róluk de az nem hiszem, hogy normális, hogy a Groupama a 98-as 1000-es Suzukimra 19800 forintot akar velem fizettetni negyedévente úgy, hogy az elmúlt 3 évben nem volt balesetem.
Sajnálom de inkább váltottam mert így most kb. a harmadát fogom fizetni.

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#61) mynames válasza McCracken (#60) üzenetére


mynames
senior tag

Ilyenkor arról szól a történet, hogy vannak bizonyos csoportok, akiktől a biztosító ''szabadulni'' szeretne, mert az adott csoprt nem éri meg neki, vagy magas a kockázat stb...
Szóval ilyenkor ez nem rólad szól, hanem csak beleestél a szórásba.

Nekem pedig a Groupama adta a legjobb ajánlatott...[/OFF]

(#62) McCracken válasza mynames (#61) üzenetére


McCracken
tag

Jaja valószínűleg erről van szó.
Mendegy most váltottam aztán majd meglátjuk.

Lehet, hogy jövőre ők adják majd a legjobb ajánlatot. :)

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#63) tildy


tildy
nagyúr

Egy kérdés: Ha két autó is van egy embernek a nevén, akkor mondjuk a frissen vásárolt (használt) autó esetén is be kell adni a másikhoz tartozó kártörténeti igazolást vagy mit?

steve: nem úgy értem. Hanem akkor msot küldjük be a szamarás papírt amit nmajd küldenek nekünk?
Azaz személyhez vagy autóhoz kötődika kfb?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) steve@prhw válasza tildy (#63) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az új autó a0-ból indul, függetlenül attól, hogy a tulaj a másikkal már b10-nél jár...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#65) God Vazzeg válasza steve@prhw (#64) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez csak új autónál van így igaz? Használtautónál vihető a bónusz :U

(#66) bobsys válasza steve@prhw (#64) üzenetére


bobsys
addikt

hát én úgy tudom hogy át lehet vinni, legalábbis pár éve még ha vettél egy autót a másikat meg eladtad akkor át tudtad vinni a bonusokat

szerk: legalábbis használt verdánál

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#67) steve@prhw válasza bobsys (#66) üzenetére


steve@prhw
őstag

Állj, egyik autó a nevén van, és a másik is a nevére kerül, én erről a szituról beszéltem. A családban is van ilyen, és tényleg a0-ba került a második gép, függetlenül a b10-től...

Természetesen autó lecserélésekor át lehet vinni a bonust az ''új'' autóra.

szerk: Ha két autó is van egy embernek a nevén, így kérdezte Tildy. És a bonus (az előbb vázolt autócsere kivételével) az autóhoz kötődik.

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#68) God Vazzeg válasza steve@prhw (#67) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is megadtad a választ, köszönöm :R

(#69) tildy válasza bobsys (#66) üzenetére


tildy
nagyúr

De mi nem adtuk el a másikat, azaz két autó van párom nevén. Ergo ha mondjuk én majd a szamarával esetleg kárt okozok, az kihat akkor az accent bonusz besorolására is?
Így már érthető?
HM?
Illetve msot a friss kfbs accent esetén el kell -e a biztosítónak küldeni a szamarához tarozó károkozási papírokat? (nem volt ilyen eset, de erről küldenek majd papírt)

Merthogy kértek ilyet levélben, különben a legrosszabb bm fokozatba sorolnak minket:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70) bobsys válasza steve@prhw (#67) üzenetére


bobsys
addikt

jé tényleg, csak felületesen olvasgatok
sry,igazad van,bocs

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#71) steve@prhw válasza tildy (#69) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az egész koncepció mágikusnak tűnik. Ugyanis megkérdezik Tőled, hogy az elmúlt x évben okoztál-e kárt. Pluszban bekérik a kártörténeti igazolást az autóról. Néha olyan, mintha jogsihoz kötnék, a gyakorlatban meg a kocsihoz kötik...

Sokkal egyszerűbb és igazságosabb rendszer lenne, ha jogsihoz kötődne, szvsz. Mert tök lényegtelen, hogy valakinek van-e autója, attól még bármikor vezethet, ha jogsija van. Nem egy ismerősöm eladta a saját járgányát abban a pillanatban, amikor céges kocsit kapott, például. Viszont a hátulütője ennek is meglenne, nehéz lenne (legalábbis egy ideig) kompenzálni azt, hogy ki mekkora eséllye csinál kalamajkát. Egy misét megérne a kétszintű (autóhoz és jogsihoz) kötődő biztosítás továbbgondolása is, de ehhez most fáradt vagyok... ;)


szerk: plusz kavarás ez a legrosszabb fokozatba besorolás is... Küldjétek el az igazolást, ártani biztosan nem fog, viszont bonust sem fogtok rá kapni, a0-ból indul (hacsak ezen is nem változtattak, bár előnyünkre ritkán szoktak...)

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#72) tildy válasza steve@prhw (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindkettő a0-ás tehát veszteni nem fogunk vele:)
Csak tényleg nem tudom, hogy mennyit ártok azzal majd a párom új kocsija kfbnak, ha én a régi autóval ''rosszat csinálok''.
Nem szeretném ha emiatt mindkettő rosszabba sorolódna:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) steve@prhw válasza tildy (#72) üzenetére


steve@prhw
őstag

Elviekben nem büntethetnek kétszeresen, viszont ha belegondolsz, hogy következő évben átszerződsz, ott felteszik a kérdést: Elmúlt évben okozott-e kárt? Szvsz teljesen jogos a keresztkérdés: Én, vagy az autóm? Próbálj meg rákérdezni az ügyfélszolgálaton, mert a logika azt diktálná, hogy ne legyen gond a másik autó biztosításával, de abszurdisztánban előfordulhat bármi, ugye...

szerk: e.vid: akkor a fentebb vázolt esetben a kérdés csak a szerződő személyre vonatkozik? Tehát ha ő nem okozott kárt (csak mondjuk a Kedvese), akkor a válasz ''nem''?

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#74) e.vid válasza tildy (#72) üzenetére


e.vid
senior tag

Ha Te a szamarával kárt okozol, az nem fogja az accent besorolását befolyásolni.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#75) mynames válasza tildy (#63) üzenetére


mynames
senior tag

Az új autó/átszerződés esetén a kötött KGFB mellé a meglévő másik autó kártörténetijét be kell mutatni 03.31-ig. Ha nem akkor -->M4!

(#76) mynames


mynames
senior tag

Még 25 nap van, hogy megkössétek az új biztosítást!

(#77) bobsys


bobsys
addikt

Mindegyik egy mocskos szemétláda. Minden úgy van kitalálva, hogy nehogy már jó legyen. 2002. 10 hóban vettünk egy Suzukit apám nevére. Jövőre még csak a B02-ben lesz, pedig ugye 2006ban lesz a 4ik éve a tulajdonában. De az idióta/szar bonus számítási rendszer miatt ez még csak a B2lesz, pedig semmi baleset nem történt.
A casco az meg megint egy külön állatfaj. Gondoltam megkötöm lopásra és tk-ra. Áááá olyan nics vagy minden vagy csak lopás, de az 10éves kor után nem lehet a kocsi meg 9 éves és még a c3 besorolás is elveszik akkor. Viszont ha indenre kötöm akkor meg rohadt drága attól függetlenül, hogy a c3as fokozat 15% kedvezményt takar. Ja és a casco-t nem úgy kell ám lemondani, mint a KGFB-t, hogy év végén. Neeeeem, azt akkor amikor a cascot kötötted és előtte 30nappal jelezni kell. Elmennek a fenébe.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#78) mynames válasza bobsys (#77) üzenetére


mynames
senior tag

A KGFB és a Casco nem azért van hogy ''óvja'' az autóst...Vagyis úgy van kitalálva, hogy jó kis hasznot termeljen...
''Ja és a casco-t nem úgy kell ám lemondani, mint a KGFB-t, hogy év végén.''
Ezt biztósítója válogatja! Erre egyébként figyelni kell (sok más mellett is)! Pl. Unionnál év végén lehet felmondani a cascót.

(#79) mynames


mynames
senior tag

Az jutott eszembe, hogy ha egy üzemeltető nevén 2 autó is van és az egyikkel biztosítót váltott, akkor a
másik autóról is be kell nyújtania a kártörténeti igazolást
különben 03.31-e után minda két autó megy M4-be!

(hátha vki nem tudja ezt...én tavaly majdnem megszívtam)

Fentiek akkor is igazak ha közben vettek a régi mellé egy másik autót is!

(#80) tildy


tildy
nagyúr

Mikor kuldik ki kartorteneti igazolast?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) mynames válasza tildy (#80) üzenetére


mynames
senior tag

Nektek ugye most megvan még mindkettő...

A szamárról neked kell kikérni, személyesen (bár lehet, hogy ki is küldik..), és a kapott igazolást kell eljuttatni az Accent biztosítójához. Ha egy helyen van a két autó biztosítva akkor lényegesen egyszerűbb gondolom. Viszont akkor is tanácsos személyesen elintézni mert március után már csak a szívás van, ha akármilyen okból is nem érkezik be.
Pont egy éve a thaliával voltam így. Az Allianz kiadta az igazolást a Ladáról, elvittem az unionhoz ahol tettek rá fájintos pecsétet, hogy átvették.

Nemsokára megint megyek az Allianzhoz, hogy uagyan adja már ki azt a sz.r igazolást a 2107-esről, hogy B12-ben van, mert a másik autóval biztosítót váltottam...Szvsz ez 2006-ban már lesujtó...

(#82) tildy válasza mynames (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Na várjál. A szamárnak a papírjai a biztositas.hu-nal lettek atiratva oda, ahol a masik papirjai is lettek. Nem ok intezik ezt is?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#83) mynames válasza tildy (#82) üzenetére


mynames
senior tag

Hát akkor valószínű, hogy házon belül elintézik. Egy telefont viszont azért szvsz eressz meg a biztosítónak, nehogy meglepetés érjen (Mo-n vagyunk...)

(#84) bobsys válasza mynames (#79) üzenetére


bobsys
addikt

Hát én most beszéltem a biztosítós ''brókeremmel'' és ő azt mondta, hogy nem kell mindkét autóról a kártörténeti csak arról amelyikkel az új biztosítóhoz megyek.
A biztonság kedvéért azért felhívom az új biztosítót is.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#85) bobsys válasza bobsys (#84) üzenetére


bobsys
addikt

Lejárt a mod idő. Szal felhívtam az Uniqua-t és ott is mondta a kiscsaj, hogy csak arról kell a kártörténet amivel átszerződtem hozzájuk. A másik baromira nem érdekli őket.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#86) mynames válasza bobsys (#84) üzenetére


mynames
senior tag

Ha két autód van és az eggyikkel biztosítót váltasz, akkor arról kell adni az igazolást az új biztosító felé amelyikkel nem váltottál.

A fene bogarat tettél a fülembe...Lehet, hogy a ''fixen maradt'' autó biztosítójának is kell igazolás a ''váltott'' autóról? :F

(#87) bobsys válasza mynames (#86) üzenetére


bobsys
addikt

Én már kezdem nem érteni.
Szal nekem asszonta a ''bróker'' meg a biztosító is , hogy arról az utóról kell beküldeni a kártörténetit amivel biztosítót váltasz, mégpedig az új biztosítóhoz.
A nem ''mozgatott'' autóról nem kell semmi egyik biztosítónak sem.
Miért kéne az új biztosító felé annak az autónak a kártörténetije amivel nem mentem az új biztosítóhoz? (tehát a régi biztosítónál marad)
A régi biztosítónak meg nem kell a mozgatott autó kártörténetije, főleg, hogy azt ők adják ki nekem. Amivel az új biztosítóhoz megyek.

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#88) mynames


mynames
senior tag

csek disz:

[link]

Most nézem, hogy nem 03.31-e a kitétel, hanem a szerződést követő 90. nap. És nekem...A kurva annyát, a letépem az arcát a faszinak, ha behúzott a csöbe, mert 10. hó valahanyadika a szerződs napja. Húha... :Y

[Szerkesztve]

(#89) bobsys válasza mynames (#88) üzenetére


bobsys
addikt

és ebben látnoim kellene valamit?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#90) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

A Generali group biztosítónak csak gratulálni tudok! Lehúznak 4500Ft-tal, remélem ezután jobban alszik az a *#@%ß, aki elintézte nekem!

Történt: Decemberben megműtötték a lábamat. A legdrágább biztosításom volt, elvileg napi 1500Ftot fizetett volna, bent voltam a kórházban 3 napot. Mikor kötöttük a biztosítást (évi 3500 Ft) direkt megkértdeztük, hogy ilyen esetben fizetnek-e? Válasz: Természetesen. Jó, januárban elintéztük a biztosítónál mindent, bevittem a zárójelentést 2 mankóval! akkor is azt mondják, hogy majd utaljuk a pénzt...

Erre ma jön a papír, hogy '' ....váratlan betegség vagy baleset esetén tudnak csak fizetni.'' No money. Megnéztem a kötvényt, még csillaggal vagy kis betűkkel sincs rajta ilyen kikötés.
Mit lehet ilyenkor tenni? Az ő stílusukba bemenjek és ordítsam le vkinek a fejét, vagy üssek le valamit ''véletlen''?!

Nem a pénz itt a lényeg, hanem hogy akkor vernek át vkit, amikor csak tudnak... Ha eltört volna vmim, akkor azt mondják, hogy direkt törtem el?! :Y

Good to be good, but better to be lucky.

(#91) bobsys válasza L|zsidoboz (#90) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem az autóm volt náluk biztosítva. Idén egy bónuszt léptem volna fel (ha nem megyek máshova), miközben ugyanannyit fizettem volna mint 2005-ben.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#92) tildy


tildy
nagyúr

suxx biztosító!!!
juniusban vettünk egy szamarát
a biztosítása az unionnál lett kötve .Novemberben pedig biztositot valtottunka postára
novemberben vettük a hyundait , külön mondta párom, hogy neki másik autó is van a nevén, azaz két autót üzemeltet
le lett adva a hyundai veteli szerzodese blablabla
a0ba volt mindkettő
decemberben jött a papír a hyundaira, hogy küldjük el a kártörténetijét
február valameddig kell beérkeznie
január végén felhívtam őket, elküldtem a szamara kártörténetijét, hiszen csak arról volt, a hyundairól nem ( de mint írtam, ha a hyundainak van is, eleve a postánál kéne lennie, merthogy ott ett rögtön kötve...)
külön kiemelten, még az elküldött faxban is, hogy kérem csatoljáka hyundaihoz is, mert az is a párom nevén van, és elmodntam az egész történetet, hogy két autó van párom nevén, a szamara meg a hyundai, és hogy a szamarát elhoztuk az uniontól postához , a hyundai meg eleve postánál lett kötve, és csak a szamárra van kártörténeti, blablabla
ez történt január 25 körül
aztán jött a hyundaira egy csekk, márc 10 környékén...
mondom mi ez, ezt már befizettük (első negyedéves díj!)
felhívom, erre kiderül , hogy m4be rakták mert nem érkezett be kártörténeti
pff
ezt volt kb márc 12 környékén:
azóta hetente hívom őket
és még mindig m4be van!
és ez náluk is le van dokumentálva, mert kb már 4szer hívtam őket +a szamárnál is be kelélett hogy írják, annak idején , januárban, amiekt elmondtam
Azt mondják azért nem fogadták el a szamara kártörténetijét a hyundaira, mert az a szamaráé
a hyundairól kellett volna
csak süsük, mert nem értik meg, hogy arról meg nincs
felbaszott az ideg rendesen....

----------------------------------------------
A legnagyobb poén, hogy pont erről beszéltem itt már decemberben is....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) tildy


tildy
nagyúr

Felfüggesztették a máv biztosítót, legalábbis új szerződéskötés ügyben:
[link]

Tájékoztató felügyeleti intézkedésről (MÁV Általános Biztosító Egyesület) Nyomtatás

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) felfüggesztette a MÁV Általános Biztosító Egyesület kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) tevékenységét 2006. június 2-tól kezdődően 2006. szeptember 30. napjáig. A Felügyelet határozata alapján az Egyesület új kgfb szerződést nem köthet, kgfb szerződésre irányuló ügyfél ajánlatot akkor fogadhat el, ha azt 2006. június 1-jénél nem későbbi időpontban tették.



Az Egyesület kgfb tevékenységének felfüggesztésére nem pénzügyi okokból került sor. A felfüggesztés célja, hogy az Egyesület a felfüggesztés időtartama alatt nyilvántartási rendszerét a megnövekedett kgfb állománya kezeléséhez szükséges szintre fejleszthesse, azaz a felügyeleti határozatokban előírt követelményeket teljesíthesse, anélkül, hogy további állománynövekedés újabb terheket róna rá.



A felfüggesztés időtartama alatt az Egyesület meglévő szerződéseiből folyó kötelezettségeit teljesítenie kell, azaz a MÁV egyesületi tagok által okozott károkat folyamatosan rendezni köteles. Egyebekben az Egyesület egyéb termékeit értékesítheti, illetve a kgfb termékét nem érintő biztosítási tevékenységet változatlanul folytathat. Amennyiben az Egyesület nyilvántartási rendszerét 2006. szeptember 30-át megelőzően a megnövekedett állomány kezelésére alkalmassá teszi, a felfüggesztés korábban véget érhet.



2006. május 31.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Sytex


Sytex
tag

Budapesti Generali-nál dolgozó embert keresek SOS. Telefonon hülyének néznek.

Szitu: Augusztusban belementem egy kátyúba, gumi kuka, felni kuka, futómű kuka. Kiderült hogy a BKV-hoz tartozik az az utszakasz, ügy oda át. Ott valami invest broker kft kezelte a dolgaimat, bekérte a számlákat stb. Levél jött hogy a Generali a BKV biztosítója ők intézik. Vártam, bepróbálkoztak azzal hogy nincsenek meg a számlák, saját pénzen telefonálgatások, utánajárás, számlák meglettek. Ígéret jött utalják a pénzt. Ennek 3 hete. Ha hivom őket az ügyintézőmet kapcsolják aki azt mondja hogy pénz elutalva, várjak türelemmel, mást nem hajlandóak kapcsolni (pénzügyi osztályt) aki megmondaná hogy tényleg utalva van a pénz. (Könyörgöm még itt Magyarországon is elmegy bármilyen utalás 3 hét alatt).

Tehát keresek embert aki utána tudna ennek nézni. Vagy valakit aki tippeket tudna adni.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#95) bobsys


bobsys
addikt

No up.

Összetörték a kocsimat, nem adták meg az elsőbbséget. Elismerte, minden ok. Ma nézte meg a kárszakértő a kocsit. Rendben felírt mindent, mondtam a bajaimat ilyesmi. A végén közölte, hogy bizonyos alkatrészekre NEKEM kell fizetnem 30% avulást, mert 10éves a verda. Leálltam vele vitatkozni, hogy akkor ezt most így hogy hiszen TELJESEN VÉTLEN voltam. Indoka: mert új alkatrész kerül beépítésre és az emeli a kocsi értékét. Válaszom na meg persze, hiszen törött lesz az autóm nemtudom eladni az éppen aktuális piaci áron. Meg ugyebár biztos én tehetek róla, hogy 10 éves autóm van. Teljesen hajthatatlan volt. Véleményem szerint mivel baromira nem tehetek az esetről ezért pont leszarom, hogy mennyi az új alkatrész és azt hány évse kocsiba teszik bele. Vétlenként nehogy már fizessek is egy forintot érte.

Valaki tud valami tanácsot ötletet mondani? Esetlegy MABISZ vagy tökömtudja kihez lehet fordulni?

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#96) bobsys válasza bobsys (#95) üzenetére


bobsys
addikt

:F

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#97) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Van valakinek kötelezője az Uniqa-nál?
Mennyire normálisak?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#98) nyunyu


nyunyu
félisten

Egy tobb eve huzodo biztositos lehuzos tortenettel kapcsolatban milyen jogorvoslati lehetosegek vannak? T.Homar?

Toketlen PSZAF majd egy evnyi aktatologatas utan kuldott egy elutasito levelet arrol, hogy a panaszunk nem jogos, mondvan MI nem tartottunk be egy 30 napos felmondasi hataridot. :Y

Tortenet roviden: szuleim kezdetek ota Hungaria ugyfelei voltak, tobb lakas, kocsira kotelezo+casco, eletbiztositassal.
2008 augusztusban jott anyamhoz egy uj allianzos uzletkotono, hogy latja, hogy regi ugyfelek vagyunk, szeretne a meglevonel kedvezobb ajanlatot tenni.
Helyben kalkulalgatott valamit, olcsobbra jott ki, mint a meglevo biztositasok, csak ehhez ujra kell kotni mindent. (kell a statisztikaba mint uj ugyfel, mi?)

Anyam igy felbontotta a meglevo szerzodeseket, es alairta az uj ajanlatot.
1 honap mulva jonnek a kotvenyek, meg a vegleges szerzodes, az eredetinel is magasabb osszegrol :Y
Belevettek egy csomo kamu kockazati tenyezot, hogy feljebb tornasszak az arat.
(Pl. en tarsashaz 1. emeleti lakasomra tetobeazas. Egyreszt van meg 5 szint felettem, masreszt van a tarsashaz egeszenek is biztositasa, ami pont ilyenekre fizet. Vagy anyam 20 evvel ezelotti mutetjere hivatkoznak, hogy magasabb egeszsegugyi kockazat, plusz ilyen jellegu betegsegekre nem fizetnek. Mutetrol eddig is tudtak...)

Anyam ezt nem irta ala, sot masnap ment egy level az Allianznak, hogy nem errol volt szo, keri az eredeti allapot helyreallitasat.
Valaszul jott egy szabvany lekoptato level.

Ezutan a regionalis kozpontjuknak ment megegy level, amiben mar az eljarast is serelmezte.
Erre is jott valasz, miszerint ok nem hibaztak.

Erre 2008 novemberben anyam IRASBAN kozolte veluk, hogy innentol nem kivan az ugyfeluk lenni, azonnali hatallyal szuntessek meg az osszes szerzodeset, felsorolva az osszes nala levo kotvenyszamot.

OTPben _azonnal_ letiltatta az Allianzot a csoportos beszedesrol.

Ugyis akkor volt a kocsira a kotelezovaltas, besetalt egy masik biztositohoz, megkotott mindent megint, am ott A0-ba soroltak, mert az Allianz nem volt hajlando kiadni a meglevo bonuszarol az igazolast, levelezes hatasara sem arultak el az indokot.

Decemberben visszautaltak az eletbiztositasok utan jaro osszeget, de az elsore nem tunt fel, hogy kevesebb, mint ami jarna, az csak a januarban jott OTP egyenlegbol szurt szemet, hogy az Allianz a kifizetes napjan egyosszegben leemelt 40k-t a szamlajarol. :Y
(Letiltas ellenere!!!)

Anyam felhivta a biztositot, hogy ezt megis milyen cimszoval tettek, hiszen mar nem vagyunk ugyfeluk, erre kozoltek, hogy van naluk erre a rendszamu autora egy casconk, ez meg ez a kotvenyszama, annak az eves dija. :Y
Tokismeretlen kotvenyszam, ugyanis ilyet nem kapott szeptemberben! Tehat a novemberi leveleben sem tudta nev szerint felsorolni, csak a regi kotvenyszamot ismerte.

Na, megegy level arrol, hogy adjak vissza a jogtalanul leemelt 40k-t, hiszen az osszes szerzodest felmondtuk novemberben, adott autora meg mar van kotelezo+casco egy masik biztositonal.

Valami uruggyel elutasitottak.

PSZAF elso korben visszadobta a panaszunkat, formai hibara hivatkozva.
Masodik nekifutasra megint ment nekik a biztositoval valtott levelezes+ajanlott biletak masolata, meg pontosabban leirva, mi tortent.
Jo, kivizsgaljak, majd lehet hogy kellenek tovabbi bizonyitekok is, stb.

Erre 3/4 ev elteltevel jott level, hogy kivizsgaltak, a biztosito nem ismer el semmit, sot mindenben jogszeruen jart el, igy a panaszunkat elutasitjak. :Y

Indoklasban az allt, hogy minden biztositasunk januar elsejevel valtott (volna), egyedul a casco forduloja volt december elsejen, ennek a 30 napos felmondasabol csusztunk ki, mivel novemberben szuntettunk meg mindent.

De konyorgom, ha az eredeti, december elsejen lejaro casco augusztusban fel lett mondva, hogy ujrakothessuk, de a december elsejevel eletbelepo uj casco vegleges szerzodese szeptember ota vita targya, ala sem lett irva, akkor megis MILYEN HATARIDOROL BESZELUNK???

5 eve decemberben lett veve az auto, azert volt decemberi a casco forduloja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#99) SP!T


SP!T
addikt

Van valakinek tapasztalata a MM Garancia Plusz Gold biztosítással kapcsolatban? (CARDIF Biztosító Zrt. a konkrét biztosító) Vettem két telefont, melyre kötöttem ilyen biztosítást és az egyiken sikeresen áthajtott egy autó. Ugyan biztosítva vagyok véletlen baleseti kárra, de félek, hogy valamibe belekötnek és ugrik a pénz... Szóval valakinek tapasztalat? Gördülékeny? Gyors? Tényleg levásárolható ráadásul az eredeti összeg és nem cserélik, ha nem éri meg javítani? (megsemmisült ugyebár...)

Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.