Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Achill3uS válasza Shodan (#348) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo kérdés, rengeteg ideig volt an8 ultrám de sose láttam rajta 1.0 vagy 2.0 jelzéseket, szerintem ilyen nincs az ultra-nál.. de nem vennék rá mérget..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#352) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek pls, a jelenlegi konfigom: ABIT AV8, A64 3000+ Venice, 2x512Mb Hynix DDR, Inno3D 6600GT AGP.
Új alaplapot szeretnék venni, illetve proci is cserélve lesz mert annyira leesett az áruk egy kétmagosra, 3600+ X2 vagy 3800+ X2 van tervben.
Prociból milyet érdemes venni? Venice, Winchester vagy miet?
Ezen kívül muszáj lesz vga-t is cserélnem, mert a 6600am nem fog belemenni a pcie-be, de erre nem tudok sokat szánni, maximum majd később fejlesztem, elsősorban most gyors gépre van szükségem.
Milyet tudnátok ajánlani és miért? Lehetőleg gyors legyen és tuningolható, később erősebb videokari lesz.
Abit Fatal1ty AN8 tetszett meg nagyon, de már sehol nem lehet kapni:(
Nforce4eset szeretnék mindenképp, ez a VIA nagyon nem jön be, lassú :S

Köszi előre is!

ui: a jelenlegi 400as ramjaimmal ki tudom hajtani a duplamagos procit? Kétlem :F

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#353) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

UP!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#354) Speed® válasza A_ScHuLcZ (#352) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na akkor sorban: Ha AN8, akkor az S939. Ott nincs X2 3600+
X2 3800+ a legkisebb S939es, jelenleg 16k alatt újonnan. És nem Winchester/Venice, hanem Manchester/Toledo magok vannak X2nél.
A memóriáid teljesen jók hozzá, lévén DDR400 való mellé..legfeljebb a mennyiséggel van gond, 2 mag mellé (meg ma már egyébkéntis) 2GB dukál. Ezt úgy kell megoldani, hogy 2 modulból tevődjön ki, mert a 4 modul galibákat okozhat.
A 6600GTdet minden bizonnyal cserélni kell, ha nem kívánsz többletköltségbe bonyolódni, egy 73GT DDR3 kártya beszerzése javallott, abból is a Galaxy féle Zalmanos, hiszen a mostani karidat gyári hűtővel továbbadni emberiség ellen való vétek lenne ;] (Inno és AGP..melegszik mint a rosebb)
Alaplapként felejtsd el a Fatalityt, inkább egy AN8Ultrát kell keresned, teljesen ugyanaz és 15 alatt osztogatják jópáran itt az apróknál. Ennél jobb lap nem kell ;)

ABIT AN8Ultra [link] ~14k; S939 X2 3800+ [link] ~16k; Galaxy 7300GT Zalman [link] ~14k
Ez így összesen megvan ~45kból. A régi cuccod ~25k körül elpattintható. (lap 6k, proci 6k, vidkari 13k)
Bár ha engem kérdezel, ez a váltás nem érné meg :( A két magos proci játékokban nem ér semmit ha alatta egy gyenge vidkari van. Szóval az X2 helyett egy sima jól tuningolható 3700+ San Diegot javaslok (~9k), a spórolt pénzt pedig vidkariba kell ölni, minimum egy 7600GTt vegyél.

[Szerkesztve]

(#355) A_ScHuLcZ válasza Speed® (#354) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Oké, tényleg nincs S939be X2 3600+, az már AM2-es, félrenéztem.
A 7300GT gyengébb, vagy max egyszinten van a 6600gt-vel, nem?
Miért lenne vétek? Amúgy megsúgom ez a kari mióta meg lett véve nem látott gyári hűtőt, VF700Cu pörög rajta memhűtőkkel ;)
AN8 Ultra? Ahhoz is jár ilyen fasza tuningolós cucc meg ugyanúgy tuningolható mint a fatal1ty? Kétlem :F
Amúgy ezek az alaplapi integrált nvidia tűzfalak mennyit érnek? Emellé már nem is kell szoftveres? Ez nem lassítja a lapot vmennyire ha bekapcsolom?
Jah igen és még valami ha már alaplapvásárlásnál tartunk: olyan lapra lenne szükségem amit távolról neten keresztül el tudok indítani, tehát be tom kapcsolni a gépet bárhonnan ha áram alatt van és netre kötve (bár ez lehet hálókari függő, sose próbáltam még ilyet, szóval nem tudom, ne nevess ki ;)) Az AN8-al ez megoldható?
És mi rá a garancia hogy a 3700ast jól tudnám tuningolni? Ahhoz jó példányt is kell kifogni. Meg persze azért gondolom ha a játékok nemis, a progik azért kihasználják a 2magot. Másnem akkor a rendszer gyorsabb lesz, mert ez a jelenlegi katasztrófa egy a64 3000+ hoz képest, valószínű az VIA-s chipset miatt van, más magyarázatot nemtudok rá hogy miért akad be időnként a gép.
7600GT mennyivel jobb egy 6600GT-nél? Nem érdemesebb 6800GT-t venni?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#356) DigitXT válasza Motion_Blur (#337) üzenetére


DigitXT
félisten

spyduck kollegának, ha jól tudom.;) [link]

(#357) DigitXT válasza A_ScHuLcZ (#355) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már lapot és procit is cserélsz épp, akkor miért ragaszkodsz a 939-hez?
Sajna mind a proci drágább bele, mind a RAM (és célszerűbb azért a 2 GB).
Btw. most nézem, hogy Motion_Blurnek akár te is tudnál segíteni, ha feltenné a kérdését (AV8).:DDD Bár nem kizárt, hogy azóta már meg is talált, vagy vmi ilyesmi.:R

Szerk: az nV féle integrált ''tűzfalcsoda'' leginkább a kukába való - ha jól tudom.:o

[Szerkesztve]

(#358) Speed® válasza A_ScHuLcZ (#355) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

nV tűzfala használhatatlan. Az AN8Ultra teljesen megyegyezik a Fatal1tyvel, ha vetted volna a fáradtságot hogy ránézz a linkre amit adtam, már tudnád.
A LANon keresztüli bekapcsolás lapfüggő, de szinte mindnél lehet mostanság.
3700+ tuningjában úgy lehetsz biztos, hogy olyat kell venni ami megy (Ph!..)
Az Ino66GTk a HSI csipp miatt hajlamosak voltak az elhalálozásra..
A 73GT DDR3 500/1400alapon és 8/4 pipe, 6600GT 500/1000 8/3pipe.
A 73GTk többsége 600/1600 fölé megy, ezáltal bő 1.5x gyorsabb a 66GTnél.
76GT gyorsabb a 68GTnél, Egyébként 20-22k egy 76GT.


DigitXT-nek abban igaza van, hogy nem feltétlenül jó S939nél leragadni, ha már lap/procicsere, de ragaszkodtál a memóriádhoz..ha nem számít, akkor Giga 945P-DS3(14k). E2140 (16k), 2x1GB DDRII-667 (20k), vidkari pedig 8600GE/2600XT (25k), hogy sokáig ne kelljen cserélned.. (bár én az 1950Prokatfavorizálom, de látom egy konfig nálad nem 1 évre áll össze..)

[Szerkesztve]

(#359) A_ScHuLcZ válasza Speed® (#358) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megnéztem a linket,a hűtőkön és a csicsákon kívül én sem találtam különbséget, ezért kérdeztem.
Nekem még megy a 6600gt-m, viszont sajna nem lehet húzni mer azt nem szereti, be kell érni az alapórajellel. Haverommal beszélgettem ma hajnalban és mondta hogy neki éppen van egy eladó asus 7300gt-je 128megás márciusig garival 14ért,aztmondta jól húzható. Vagy megveszem ezt, vagy megpróbálok kispórolni egy 7600gt-re,de semmiképp nem inno-ra! Asusban megbízom,milyen márkát vehetek még nyugodt szívvel? Vagy inkább úgy kérdezem hogy milyet ne?
Már nem ragaszkodom a memóriáimhoz se, nemártana azokat is kciserélni gigabyeos modulra gondolva a későbbiekre. Miért isteníti mindenki az Inteleket? Utolsó intel procim egy 1000es Cerka volt, azt nagyon nem szerettem.
Én pont azt olvastam hogy akinek véges a keret az vegyen inkább amd-t, picivel lassabb mint az intel, akinél pedig van soksok, az vehet intelt.

ui: Az AN8 UItra tényleg jó lap, egyetlen egyvalami szúrja a szemem, a PCIE csatlakozót nagyon letolták a sima pci slotok fölé, így például ha a vidkarid kap egy nagyobb hűtőbordát (nálam pl vf700), akkor az simán kiiktat 1 v 2 pci slotot használaton kívülre a 3ból, ami amúgysem túl sok

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#360) A_ScHuLcZ válasza Speed® (#358) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

És az E2140 csak 1,6ghz, most nézem! amdből pedig 2,2ghz környékit vennék ilyen áron.

Ezért nem értem, hogy miért jó az a Pentium, vagyishát biztos jó, csak drágábban mint az amd.

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#361) DigitXT válasza A_ScHuLcZ (#359) üzenetére


DigitXT
félisten

Miért isteníti mindenki az Inteleket? Utolsó intel procim egy 1000es Cerka volt, azt nagyon nem szerettem.
Hát erre csak azt a magyarázatot tudom elképzelni, hogy az a régi ''cerka'' és a mai C2D-k ... ég és föld.:DDD

simán kiiktat 1 v 2 pci slotot használaton kívülre a 3ból, ami amúgysem túl sok
Ez sajna a PCI-E-s lapok rákfenéje... Arra gondoltak, hogy kib*sszák az AGP-t, és megrítkítsák a PCI slotokat, de arra nem, hogy ha egyszeri user EGY DARAB vidikarit használ, akkor a többi PCI-E csatlakozóba mit rak? (TV tunerek lassan már kezdenek megjelenni, halleluja, de mióta megy ez a PCI-E hype?:o) Amúgy ha jól emléxem hangkariknak meg nem is igazán fexik ez a PCI-E interfész, szóval mókás (ja persze, használjunk integráltat: még mit nem.:DDD)

Szerk #360-ra: nem igazán lehet clock-2-clock összevetni őket, ezenkívül a C2D-knek hatalmas tuningpotenciálja van. Nem vagyok intelfan (ld. konfigom), de ez tény.:R

Szerk: ez tkp. off.:B

[Szerkesztve]

(#362) Speed® válasza A_ScHuLcZ (#359) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sajnos a PCIeX vs. PCI témában ez van, van egy-két lap amin értelmesebb, de ritka a jó lap jó elrendezéssel..
Ja, Celeron1000res procid már akkor hulladék volt mikor lejött a sorról ;]
Az egy költséghatékony szemét, szigorúan irodai célokra..
Intelt nem istenítem, de a kevés pénzedből az elérhető legnagyobb teljesítményt úgy kaphatod meg, ha veszel egy tuningos C2Dt és meghúzod.
AM2 platformba pénzt ölni nem szabad jelenleg, hamarosan foglalatváltás és akkor lőttek a fejleszthetőségnek :( Meg amúgyis, gyengébb, csak ezt kell figyelni.

(#363) A_ScHuLcZ válasza Motion_Blur (#337) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nekem sima AV8 van, miért? Mi a baj vele? Jó kis lap csak kár hogy VIA-s a chipset..

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#364) A_ScHuLcZ válasza DigitXT (#361) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nemtudom, én valahogy félek intelt venni, az összes gép a családba mind mind amd (5db), illetve 4 mert még mindig megvan az az 1000es cerka. Itt a fórumon is rákerestem a 775re és elég kihalt témák vannak, amd-re millió 1et találni. Szóval nemtudom, egyszerűen félek váltani, aztán pedig ha nem jön be, nincs olyan hogy visszacserélem. A kompatibilitásokról nem is beszélve, úgy már nemigazán lehetalkatrészeket cserélgetni a gépekben ha esetleg vmi tönkremegy (úgyértem otthon 2 gép között, mert más foglalat, ddr2, stb)
Egyébként amit javasoltatok az nem Core 2 Duo, hanem Pentium Dual Core, itt pedig C2Duo-król beszéltek, szóval nemértem :)

Illetve ami még nagyon de nagyon visszatart az inteltől az az, hogy iszonyatosan melexik, tehát nemcsoda, hogy lehet tuningolni. A mostani a64 3000+-omon egy 3000ez Atric hűtő van (az a kék ledes) és van hogy az alaplap szinte lekapcsolja a ventit olyan szinten nem melexik a proci, szóval ez azért nem mind1 hogy mivel kell hűteni és mekkora zajt csap!

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#365) DigitXT válasza A_ScHuLcZ (#364) üzenetére


DigitXT
félisten

Látom eléggé előítéletes vagy.:) Most ez nem az a topik, hogy rábeszéljelek a C2D-re (nem is áll szándékomban), de ha ár/teljesítmény arányt nézel, akkor egy olcsóbb C2D jól meghúzva sajnos verhetetlen.:B Az, hogy vmiról sok fórumtéma szól jelentheti azt is, hogy sok vele a gond.:DDD (De persze ez nem igaz szerencsére, hiszen én is AMD párti vagyok amúgy!:D)

Pentium Dual Core
Ez csak a marketing, felélesztették a Pentium márkanevet, ugyanaz amúgy, csak értelemszerűen megnyírbáltak rajta ezt azt (pl. L2 cache), hogy jó olcsó lehessen.

iszonyatosan melexik
Ez megint csak régi rossz beidegződés eredménye lehet (Prescott pl.): ezek a mai procik alapon egyáltalán nem melegednek nagyon, akinek hőproblémája van, az szinte tuti, hogy feszemeléssel húzza őket szét.:)

azért nem mind1 hogy mivel kell hűteni és mekkora zajt csap!
Hidd el, ha nem húzod szét, simán le lehet hűteni egyszerűbb hűtővel is.:B (Az megint más kérdés, hogy a TDP-t a két gyártó egész másképp értelmezi, tehát egy C2D terhelés alatt sajnos fogyaszthat többet, mint amit megadnak rá, ellenben egy A64 nem.)


ddr2, stb
Ha mindenképp maradni akarsz a DDR1-nél, akkor valszeg tényleg ''megéri'' 939-en maradni.:R Annyi a hátránya, hogy ha fejleszteni akarod, akkor drágább lesz, meg már nem igazán biztosított, hogy fogod tudni (már nem gyártják, ha jól tudom). Ha viszont AM2-re váltasz, a DDR2 megintcsak ott lesz: ezt mérlegelned kell.:R

(#366) Gitros válasza A_ScHuLcZ (#364) üzenetére


Gitros
aktív tag

Fogadd meg DigitXT tanácsát. Jól beszél (...ír). Ma a legjobb vétel a C2D! (Megnézheted az adatlapomat... igen én is AMD-n csücsülök és igen, mégis ezt mondom.)
A legjobb ár/teljesítmény mutatókat ők hozzák... AMD-nek per pill. nincs normális ütőkártyája a C2D-k ellen.
Itt PH!-n is van egy épp aktuális teszt a cache méretére vonatkozóan az új Intel vasakat illetően és azt kell leszűrni, hogy az ember önérzetét sértheti, hogy basszus olyan procit veszek, amiben ''csak'' 1Mb cache van... igen ám, de megrántod és hirtelen kalapálja az összes többi procit. És baromi olcsó!
DDR2-nek jó ára van és mára normális időzítéseket is lehet vele csinálni. Ma már jobb választás mint a DDR (az árat is figyelembe véve).

És amit szintén DigitXT leírt már, a melegedés. Ami benned beidegződésként működik, miszerint az Intel ku....a meleg. Ez igaz a Pentium D8xx-as szériára. Az egy szabályos kályha. A Pentium D9xx-e már kevésbé, de az egy teljesen más architektúra.
A Pentium Dual Core C2D magra épül, semmi köze a ''Pentiumokhoz''. És merem állítani, hogy semmivel sem nagyobb feladat lehűteni egy Intelt, mint egy AMD-t.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#367) Ragadozó válasza A_ScHuLcZ (#364) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én is azt mondom, ha procit is cserélsz, akkor Intel C2D...
Ha maradsz, az s939 amd-nél, a proci maradhat is, hiszen adataidnál 4000+-on járatod...
Vagy használt garis alaplap, vagy újba kapható még nf4-es abit, msi, dfi....
Viás-t nem ajánlom...
Agp helyett már pci-e-ben kell gondolkodni...
Ha mindenképp amd, érdemes elgondolkodni az AM2-ön, a ddr2 miatt...
Tápodon meg ha még 20 tűs tápcsati van, egy átalakító megoldhatja...
(Sokaknak bevált, de nem tényszerű, hogy nálad működik.....)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#368) Cargo


Cargo
tag

Hello!

Kérdésem lenne hogy van e olyan 939-es alaplap mely AGP-s és Pata vinyót kezel? (és olcsóbb is...)
Bocsi a szakértelmetlenségemért. :)

nothing

(#369) Szten Márs válasza Cargo (#368) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen vannak AGP-s s939-es lapok, valamint minden s939-es lap kezel PATA vinyót is ;)
Régebben tudtam fejből párat, de sok idő telt el azóta, sajna elfelejtettem, de gigabyte.com.tw msi.com.tw asus.com.tw és ilyen oldalakon lehet nézelődni s939-es lapok között.

(#370) rup1u5 válasza A_ScHuLcZ (#364) üzenetére


rup1u5
nagyúr

én is közbeszólok :)
most váltottam s939-ről C2D-re és ezt tudom tanácsolni én is neked. többiek nagyából leírták amit én is gondolok.
most még ki lehet szálni egy 939es konfigból viszonylag jó áron.

én egy DFI NF4 Expert, X2 3800+, 2*1giga A-DATA 500 -as alapról váltottam DFI P35 Blood Iron, 2*1giga Crucial ballistix 1066, és C2D 6550-re, úgy hogy a régi cuccokból befolyt pénzt mindössze 11K-val kellett megfejelnem. (mondjuk ez nem mindennapi üzlet volt)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#371) Cargo válasza Szten Márs (#369) üzenetére


Cargo
tag

köszi a választ. :)

nothing

(#372) Gfox


Gfox
csendes tag

Hello!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy mostanában melyik a legjobb s939-es alaplap. Raid nem kell, SLI legyen, és hát lenne rajta játék is futtatva.... :) Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#373) Gfox


Gfox
csendes tag

de kihalt ez a téma :Y de még mindig jól jönne a segítség :U

(#374) DeadMeat válasza Gfox (#373) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az sli valtozatokban mind van raid.Nezegess a dfi istallokbol,esetleg abit,msi.
dfi nf4 ultra,sli;abit kn8 sli; msi k8n sli valamelyik valtozata.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#375) Gfox


Gfox
csendes tag

MSI K8N Neo4-F alaplap vagy Asus A8N32-SLI Deluxe alaplap?
És esetleg aki tud okosokat a lapokrol azt megoszthatná velem.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#376) DeadMeat válasza Gfox (#375) üzenetére


DeadMeat
veterán

Utobbi.Bar sokkal dragabb,de jobb lap is mint a neo4-f.Kifejezetten utalom asust,de ez a lap es ati chipes tarsa jora sikeredett.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#377) Gfox


Gfox
csendes tag

Sziasztok!

Nekem már elég régen elment az élök sorából egy ASUS A8N32-SLI DELUXE alaplap... amit azóta is nagyon sajnálok! :S Az lenne a kérdésem, hogy milyen alaplapot vegyek, mert ugyan ilyen alaplapot már a föld a hátán nem hord... legalább is én eladót nem találtam már hónapok óta. Szóval akkor milyen alaplapot vegyek helyette, amit nem fogok megbánni?!

(ha esetleg valaki talál valahol eladót a fent említett alaplaprol feltétlen szoljon! elöre is köszönöm szépen a válaszokat!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.