Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Az-X


Az-X
őstag

Végre nagy nehezen sikerült szereznem egy 3200+os s939-es procit. A kérdés már csak az, hogy milyen lapot vegyek hozzá? Amik eddig felkeltették a figyelmemet az az MSI és az Abit VIA-s példányai. Ezekről kérnék véleményeket, esetleg ha van valakinek akkor konkrét tapasztalatokat. Esetleg más lapokról ís írhattok, de légyszi csak olyanokról amiket be is lehet szerezni reális áron.

:)

(#2) Gorneck válasza Az-X (#1) üzenetére


Gorneck
titán

msi k8n neo2

Gorneck#1239

(#3) Savanya válasza Az-X (#1) üzenetére


Savanya
addikt

Ahogy néztem MSI K8T NEO2 , MSI K8N NEO2 ,ABIT AV8 és ASUS A8V -n kivül nincs más kishazánkban ... Nem nagy választék :U


Mobilszámom: 70-516-8068

(#4) Savanya válasza Gorneck (#2) üzenetére


Savanya
addikt

Van tapasztalatod is ??????

Mobilszámom: 70-516-8068

(#5) Az-X válasza Gorneck (#2) üzenetére


Az-X
őstag

A tapasztalat engem is érdekelne, mitől lehet jobb mint a VIA-s?

:)

(#6) konrad válasza Gorneck (#2) üzenetére


konrad
aktív tag

Már csak a nyák szine miatt ! :))
IC7 feeling.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#7) Kain válasza Az-X (#5) üzenetére


Kain
senior tag

Konfigodat nézve lenne 1 kérdésem,mégpedig h lassúnak találod?Vagy mennyivel gyorsabb ha 939-es re átállsz?

Csak azért kérdem,mert én is a64-et akarok,csak nem tom h érdemes e várni a 939re,vagy válalljak be 1 754et.

(#8) Router válasza Kain (#7) üzenetére


Router
őstag

aztmondják sokan hogy érdemes a 939-re várni úgy is egy darabig az lesz a végleges!

www.reballing.hu/forum

(#9) Az-X válasza Kain (#7) üzenetére


Az-X
őstag

Nézd... semmivel sem gyorsabb, ez ezer tesztből kiderül. Ráadásul 939-es procit szinte lehetetlen még kapni. Viszont a 939-es foglalat időtállóbbnak tűnik, és elvileg nem nagyon lesz több AGP foglalatos alaplap, az X800-amat pedig nem szeretném eladni 2 hónap múlva :D Ezért most megpróbálom megvenni a legjobb AGP-s alaplapot amihez majd később még ha kevés lesz ez a proci, tudok majd venni valami nagyobbat.

:)

(#10) fakocka


fakocka
tag

Honnan szedtél te 939es 3200-est? :F :C Áruld már el légyszives! :O

(#11) Az-X


Az-X
őstag

Meg van a nyertes :)
AL ABIT s939 AV8 3rd eye
Az ára verhetetlen 21900+áfa :D

:)

(#12) Az-X válasza fakocka (#10) üzenetére


Az-X
őstag

Mondom, hogy szinte lehetetlen... Corunba (nagyker) érkezett három db összesen, mákom volt, hogy időben hívtam őket :D

:)

(#13) Overlocker válasza Az-X (#11) üzenetére


Overlocker
veterán

Ja,ettől jobb választás csak az MSI Neo2 Platinium.

(#14) Az-X válasza Overlocker (#13) üzenetére


Az-X
őstag

Viszont az 31+áfa és az az 1% nem ér meg 10K-t. Kérdezd csak meg Savanyát... neki az van. Ma dumáltunk és ő is sajnálja, hogy kiadott érte annyi pénzt.

:)

(#15) Az-X


Az-X
őstag

Le is foglaltam szépen az Abit lapot, volt is raktáron, holnap ha minden jól megy megyek érte, és este már tudok mesélni nektek az új cuccosról :)

:)

(#16) Overlocker válasza Az-X (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

Az jó lesz.A procidról a A64 90mm tapasztalatok-ba írjál!

(#17) Az-X


Az-X
őstag

Ide is beírom, hátha tudja valaki:

Egy kérdés... a procimon ezek olvashatók:
ADA3200DIK4BI
CBBFD 0437WPCW
1002427J40060
Ez milyen stepping lehet? Mennyire lehet tuningolható?
Olyat is hallottam, hogy a 939-es procikon felfelé is állítható a szorzó, ez igaz?

:)

(#18) Overlocker válasza Az-X (#17) üzenetére


Overlocker
veterán

Elég jó lesz szerintem:)Ezt a steppinget még nem láttam,de szvsz 2200-2300-at viszi majd alapfeszen:F

(#19) antikomcsi válasza Az-X (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hááát, nem tudom miből gondolod, hogy semmivel sem gyorsabb, hiszen rendes tesztet, még nem nagyon láttam róla! Persze van, de nem tudjuk, hogy mit fog művelni vele egy jófajta nforce4! Én is abitot vételezek majd, már most alig várom, hogy megjelenjen és kapható legyen az AN8! Valahogy a via-ért nem vagyok annyira oda. És ha már időtállóság is felmerül, akkor mindenképp érdemes még egy pár hónapig a régi masinát nyúzni, hisz pl. agy an8 nforce4-el és pcie-el biztosan tovább lesz használható, mint egy via-s s754!

(#20) Az-X válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Az-X
őstag

Ehhe... pont erről beszélek! Nekem mindenképp AGP-s lap kell mert a 85K-s X800-amat nagyon fájó szívvel adnám tovább :) Egyébként már kiadták az Nforce4-es lapokat is... 2 db sima PCI van rajta... na ez nekem nagyon nagyon nagyon kevés :( Tehát az NF4 kilőve!

:)

(#21) Gorneck válasza Savanya (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs, de másoknak van! Templomegerének, rebinek és westlake-nek is ilyen lapja van volt! És igen jónak tartották, ahogy az AV8-ról is csupa jót hallottam (pl cnq megy két memóval is!)! Nekem nem kéne egyik sem, mert semmi értelme sincs pedig egy az egyben tudnék cserélni 3200+ra és av8ra, sőt még pénzem is maradna, de mondom semmiételme sincs a mostani gépemet megbonta a puszta kíváncsiság miatt, no meg pár fps többletért...ráadásul előrébb sem leszek más alkalmazásokban sem!

Gorneck#1239

(#22) antikomcsi válasza Az-X (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán

Azt meg tudom érteni, hogy nem szívesen válsz meg tőle! :)
De látod, ennél jobb vga-t már nehéz lesz szerezni, már az ati is pcie-be fogja nyomni! És ezekbe nemhiszem, hogy beletennék utólag a vs3-at. Nem vagyok otthon atiban, de ugytudom az csak a 5xx gpu-któl lesz, azok meg többnyire pcie-k lesznek!
Most miért mondod, hogy 2pci van rajta? Ami amin 2 szimpla pci-t láttál azon is volt még legalább 2 pcie 1x és és 1 pcie 16x Szerintem időtállóbb!
Különben nézd, nekem mindig nehéz látni! :))
Bővebben: link

És nézd meg a vga pl nem az első slot, élég jól szerelhetőnek néz ki!

(#23) _az válasza Az-X (#1) üzenetére


_az
senior tag

HOL??? HONNAN SZEREZTÉL ILYEN PROCIT MOND MEEEG PLÍÍÍÍÍÍÍÍZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szerk: okés látom... de mijaza corun? :)

[Szerkesztve]

az

(#24) LordX válasza antikomcsi (#19) üzenetére


LordX
veterán

Athlon 64. A sebesség-kérdésbe az alaplap gyakorlatilag csak 654684864165-öd hegedűs, az integrált memvezérlő miatt.. Inkább a fícsörök számítanak a lapokon.

(#25) antikomcsi válasza LordX (#24) üzenetére


antikomcsi
veterán

Azért szívesen megnézném egy via-s s754, és egy nforce4-es s939 tesztjét!
Valaki talált már ilyet?

(#26) Nyuf


Nyuf
senior tag

Jaj már én is alig várom,hogy kiskerben legalább rendeléssel 1-2 héten belül hozzá lehessen jutni egy ilyen 3200+ -hoz,ha lenne akár holnap is mennék...
Nem értem,hogy németeknél már 2 hete van,ide mér nem hozzák már be?
Komolyan elmegyek kiskereskedönek,kimegyek németbe veszek 100-at behozom,lehet hogy vámolni kell,de még ugyis mindet elkapkodnákha 15-20% al drágább lenne...

Ja amugy én msi k8n neo2 öt fögök venni azthiszem és bele sulinetesen 6800ast..
állitolag nvidiás kártya nforce3as chipsettel párban 2-5%-os teljesitménynövekedést jelent.

[Szerkesztve]

Debian amd64 sarge

(#27) Alvin_ti4200 válasza antikomcsi (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Dual Channel miatt semmi értelme nem lenne, max annyi, hogy kijelentenéd, hogy a Via egy szar. Ami persze nem igaz.

(#28) Az-X válasza _az (#23) üzenetére


Az-X
őstag

Corun egy nagyker :) Most érkezett nekik 3db. Ha lesz megint, azonnal írom topikba és foglalok amennyit csak lehet :)

:)

(#29) Nyuf válasza Az-X (#28) üzenetére


Nyuf
senior tag

Hogyha tudsz adni számlát akkor nekem is foglalj légyszi,feltéve hogy nem csillagászati az ára.KÖSZI

Debian amd64 sarge

(#30) Az-X válasza Nyuf (#29) üzenetére


Az-X
őstag

Nos ami most volt az 1 év garival 39900+fa volt vagy 3év garival 41990+fa. És dobozos volt természetesen. Ha kell róla számla akkor erre rájön még 1-2 ezer pénz nekem :)

:)

(#31) Nyuf válasza Az-X (#30) üzenetére


Nyuf
senior tag

Az ugy stimmt az 1 éves garis,nekem 52-53 -at megér,ha kapok számlát és garanciát.Ha lesz szóljál!:)

Debian amd64 sarge

(#32) Az-X válasza Nyuf (#31) üzenetére


Az-X
őstag

Ha lesz még, azonnal szólok.

:)

(#33) HERR Z válasza Overlocker (#18) üzenetére


HERR Z
veterán

d0 steppingesek

Amúgy Az-X volt értelme megvenni a ZNF3-250-et:C 1hétig tartott:D
Amúgy Én is MSI NEO2-t vennék 31 bruttó, nem kell 54G-st venni van sima is

(#34) Nyuf válasza HERR Z (#33) üzenetére


Nyuf
senior tag

Merrefelé lehet ilyen jó áron hozzájutni MSI-hez?
Én boltokban 35-38 közötti árat látok szinte mindenhol...

Debian amd64 sarge

(#35) HERR Z válasza Nyuf (#34) üzenetére


HERR Z
veterán

itt debrecenben láttam ennyiért...54G meg 38

(#36) Az-X válasza Nyuf (#34) üzenetére


Az-X
őstag

Expertben van :)

:)

(#37) antikomcsi válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán

Gondoltam, hogy nem hagyod szó nélkül! :)
Nem a dual miatt várok nforce4-re, hanem azért, hogy a lehető legnagyobb választékot ismerve vegyem meg azt a lapot, amit megint nyúzhatok pár évig!
Soha nem mondtam via-ra, sis-re, stb, hogy xar, egyszerűen csak azt mondom, hogy nekem nem jön be annyira, és szerintem az nforce több szolgáltatást nyújt..........Szerintem. :)
Tudom, hogy nem bírod az abitot, de azért mert elrontottál pár abit lapot, még nem kéne így útálnod! :DD
Tehát a chip miatt várom az AN8-at, nem a dual miatt. Mert ugye, ahhoz, hogy valamit betölts a memóriába, valahogy el kell juttatni az adatokat a rendeltetési helyére! És persze a videókártya se, mint ahogy a hdd-se a cpu-ba van ''bedugva''!
Ugyhogy szerintem egy lap (konfig) sebességét, nem feltétlenül az határozza meg, hogy milyen a proci mem vezérlője!
Ahogy más (nem Te) írta pár hozzászólással ezelőtt, azt hogy a chip nem számít, mivel a mem vezérlő a prociban van! Akkor miért vesznek a legtöbben nforce3 250gb-t, miért nem egy sis-es lapot? Oké, hogy a mem vezérlő a cpu-ban van, és a többi? Ide, vga, sata, usb, stb.? Ezeknek a kezelése nem számít, mert mindent meg lehet magyarázni azzal, hogy a mem vezérlő a prociban van?
Végülis logikus, két azonos frekvenciára állított proci, megegyező L1 és L2 mérettel, pont ugyanolyan gyors simpla, és dupla mem. csatornával!
Nem is értem, hogy amd-ék miért ölik bele a pénzt!

[Szerkesztve]

(#38) Alvin_ti4200 válasza antikomcsi (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1.Ha ismernél, tudnád, hogy én nem szoktam elrontani hardvert, pláne nem ötöt és ugyanabból am árkából:U Mert bizony a többi lap érdekes módon túlélte sz összeszerelést és a mindennapos használatot:U
2.Te Abit-on túl nem látsz egyáltalán. Számodra más márka nem létezik.
3.Abban igazad van, hoyg egy rendszer teljesítményét nem csak a memvezérlő határozza meg, hanem a SATA és az IDE vezérlő is, ezért gyengébbek a mai SiS-es lapok a Via-s és nForce-os társaiknál, mert az IDE vezérlőjük csiga lassú.

(#39) antikomcsi válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem tagadom, hogy az abit jön be a legjobban, már csak azért is, mert még hálisten (kop-kop-kop) nev volt vele gondom, egyszer sem. Egyszerüen tetszik a biosa is!
Viszont azért nem vagyok oly elvakult, mint hiszed, abit lapból is csak nforce-os van, és nem az abit miatt választottam a lapot, hanem nforce2 miatt, és mivel nagyon bejött megmaradtam nálla! E mellett most egy msi ''lapról írok'' és akad otthon matsonik, vagy ecs is''
Ha most kéne vennem lapot, pl.s754-est biztos lehetsz benne, hogy inkább vennék nforce-os gigabyte-ot, mint via-s abitot!

:DD Biztos nem direkt rontotadd el az abit lapjaidat?? :DD

Hogy aztán itt szídhasd őket? :))

(#40) Alvin_ti4200 válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ennyire hülyének nem gondolhatsz:D

Amúgy akkor még nem is voltam ide regisztrálva, sőt, még netem se volt, amikor az első négy elromlott (a negyediket még működőképesen adtam el).

(#41) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


Gorneck
titán

Én viszont igen!:D Teeee Abit gyilkos!:DDD

Gorneck#1239

(#42) Brekk válasza Az-X (#36) üzenetére


Brekk
addikt

Te a 3.at vitted el en meg az elsot! :) Amugy en is av8 3rd eye-t vettem hozza. :) Ja es meg egy kis segitseg, www.emporiumcomputer.hu itt 2e olcsobb a lap mint expertben... :C

[Szerkesztve]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#43) Az-X


Az-X
őstag

Megvan az alaplap is :) ABIT AV8 3rd Eye 3 év garis, Expertben 21,9+áfa volt :)

:)

(#44) Az-X válasza Brekk (#42) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor már 2 proci tuti PH-shoz került... ki kéne deríteni kié lett a harmadik :D Amúgy neked hogy bírja a prockó a tuningot?

:)

(#45) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Megnéztétek az asus lapot? Az új A8N-t?
Vélemények?
Esetleg valaki próbálta már? :D

(#46) Brekk válasza Az-X (#44) üzenetére


Brekk
addikt

Ma rakom ossze, szal kivancsi vagyok...

Asus-t nem probaltam, de nem is fogom. Utalom.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#47) SaNyEe18 válasza Az-X (#1) üzenetére


SaNyEe18
tag

Ha van rá lovettád és a vidikarid is cserére szorul vagy cserélnéd akkor ilyet
Bővebben: link

Ezeké a jövő!

Vegetáriánus: régi indián szó. Jelentése: ''béna vadász'' :))

(#48) Az-X válasza Brekk (#46) üzenetére


Az-X
őstag

Én most rakom össze éppen.. a fényképezésen túl is vagyok :)
Remélem fogja még bírni a csavarhúzóm aksija :D Utána teszt ezerrel. (Ma sem fogok aludni, tegnap éjjel fél 1-ig meséltem egyik haveromnak a határérték számításról :D)

:)

(#49) Az-X válasza SaNyEe18 (#47) üzenetére


Az-X
őstag

Ha vissza olvasol a Topik elejére akkor láthatod, hogy mindenképp AGP-s lapot szeretnék, mert az X800-amat egyenlőre nem áll szándékomban lecserélni :D Amúgy mibe fájna egy ilyen cucc?

:)

(#50) terw


terw
csendes tag



Hello Az-x!

Érdeklödni szereték töled hogy az Abit lapban melyik bioszt használod?
Mert én az 1.5-öst és ha ezt használod akkor lemondhatsz a tuningrol :O.

Fel a fejjel,amig van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.