Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza Sir Riccio (#100) üzenetére


erdoke
titán

Mivel jobb az nF4 Ultra chip az nF4-nél? A különbségeket tudom, de ez milyen kézzelfogható hasznot jelent?
Mi az, hogy stabilabb? Másoknál gond nélkül fut a K8NF-9. :F

A legjobb aláírás a héten

(#103) Sir Riccio válasza erdoke (#101) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem nF4 hanem nF4-4X /tehát HT 4x200/ nF4Ultra /5x200/
Az ultra-9-nél dual bios, +sata,- stb
http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-K8N%20Ultra-9.htm#
http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-K8NF-9.htm
A két lap specifikációját itt összehasonlithatod, szerintem jobb választás az ultra-9, és egy szóval sem mondtam hogy a nF4-4X rossz lenne. Talán még ide tartozik, hogy az ára 21.100,-Ft+áfa tehát versenyképes az emlitett 2 gyártó lapjaival.

[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#105) xyzui


xyzui
tag

sziasztok nézegettem de ezt találtam hogy gigabite k8n ultra nforce4 ultra vagy gigabite ga-k8nf-9 nvidia nforce4 de ultra-9-et nem és hol 21+áfa?

(#106) Shalala válasza Lala6 (#99) üzenetére


Shalala
senior tag

na beleneztem en is ket dolgot lattam hirtelen:
kekhalal windowsban -- gyakorlatilag barmitol lehet nem is biztos, hogy hardver okozza
nem stabil x mhz-en -- ez lehet ram/proci. ha az alaplap miatt instabil akkor biosfrissites

persze mondjuk 3000mhz-en mar nyilvan nem stabil :))

Olvass rola par tesztet, en ott eddig csak jot halottam, vagy menj be a boltba es kerdezd meg mi a tapasztalat. En nem akarom rad beszelni :)

(#107) Sir Riccio válasza xyzui (#105) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az egyik magyar importőr: CO-RUN, náluk ennyi az ára.
A gyártó oldalán GA-K8N Ultra-9 tipusjelzéssel = Co-runnál GA-K8NUltra-939
A lapot itt láthatod:
http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-K8N%20Ultra-9.htm#

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#108) hefe


hefe
aktív tag

Minden nforce4 es lap támogatja a C'nQ' szabályozást? Különösen az asus a8n-e érdekelne...

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#109) erdoke válasza hefe (#108) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem mindegyik.

A legjobb aláírás a héten

(#110) hefe válasza erdoke (#109) üzenetére


hefe
aktív tag

Csak nagyon néztem az asus lapján és furcsa mód meg se említik csak az asus Q fun-t az a8v-e verziónal ami nem nforcos ott meg rögtön kiemelik...
Akkor lehet hogy nincs is benne...
:O

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#111) Sihto_ válasza hefe (#110) üzenetére


Sihto_
tag

Úgy tudom csak az nForce4 ultra támogatja a CnQ-t.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#112) hefe


hefe
aktív tag

Gondolom hülye kérdés de ninsc nforce4es lapból AGP-s?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#113) t_ferenc válasza Sihto_ (#111) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt ki mondta neked?

if you fall seven times, stand up eight

(#114) Sihto_ válasza t_ferenc (#113) üzenetére


Sihto_
tag

Félre olvastam, bocs, amúgy itt van hogy pontosan kik támogatják:
Bővebben: link
mármint a C'n'Q-t.

[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#115) Sihto_ válasza hefe (#112) üzenetére


Sihto_
tag

Én még eddig nem láttam, amiken van agp és 939-es foglalat azokat nforce3 ultra-nak nevezik.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#116) t_ferenc válasza Sihto_ (#115) üzenetére


t_ferenc
őstag

ez így van s939-hez agp-vel az nf3 ultra való. :C

if you fall seven times, stand up eight

(#117) nRu3 válasza Sihto_ (#111) üzenetére


nRu3
addikt

Ezt nem mondod komolyan,:C a nForce3, nForce4 és a VIA chipes lapok is tudják a C&Q-t;) akkár s754 akkár s939 laprol van szó.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#118) Sihto_ válasza nRu3 (#117) üzenetére


Sihto_
tag

Na azért ne essünk tulzásokba nem tudja mindenki a C&Q-t, amúgy félre olvastam az egészet utánna javítottam nézd meg a 114-es hozzászólásomat. Ott eg link, hogy ki tudja és ki nem.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#119) nRu3 válasza Sihto_ (#118) üzenetére


nRu3
addikt

A64 procik alp funkciója igy , minden lapnak ezt tudnia kell.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#120) Sir Riccio válasza Sihto_ (#118) üzenetére


Sir Riccio
addikt

S mit is kellene látnunk, az általad megadott oldalon??? Ott ugyanis az derül ki hogy, néhány lapnak nem korrect a venti szabályozása, és néhány s754-es lap esetén, csak egy RAM modul esetén müködika C&Q, ebből messze menő következtetést nem igazán lehet levonni, ugyanis a ''Tunningosok álma'' cimet kiérdemelt /méltán/ DFI Lanparty nF3 250 GB alaplap is csak egy modullal volt hajlandó müködni /de müködött!!!/ C&Q mellett. Azóta bios rev.-el javitották, és gondolom a többi lapnál is hasonló a helyzet. Azért hogy teljesen ne keseritselek el, elárulok egy titkot, és ez nem vicc, van néhány lap, (s754) amelyben nem müködik a C&Q de csakis az s754 2800+ -os procival. Az okát még nem lehet tudni de keresik.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#121) Sihto_ válasza Sir Riccio (#120) üzenetére


Sihto_
tag

Jahh, ja igazad van, de amit belinkeltem ott van még egy link, aminek az a cime, hogy problémák a cnq-val és egy olyan topicra visz, amelyben nem kevés a hozzászólás
és ott részletezik kinek mi a gondja vele.
Ha érdekel ime: Bővebben: link
ja és nem keserítettél el
:DD

[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#122) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Abit AN8 Ultra ellen valaki tud mondani valamilyen ellenérvet? Lassan tervezem a konfigcserét és ez a legszimpibb NF4 ultra-s deszka. SLI nem kell nekem, de Sata 2 legyen ha valaki jobbat tudna mondani.

(#123) nofene


nofene
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy a VIA K8T800Pro val szerelt lapokon kívül van-e még S939-es AGP-s lap? (Itt kifejezetten Force-ra gondolok és nem a Sis-es megoldásokra).

Thx!

(#124) erdoke válasza nofene (#123) üzenetére


erdoke
titán

A SiS-es megoldás szerintem semmivel nem rosszabb, ha az ár/felszereltség arányt nézzük...
Egyébként az nF3 (Ultra/Gb) lapok mind ilyenek.

A legjobb aláírás a héten

(#125) ch.peter válasza nofene (#123) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Például ez:
Bővebben: link

(#126) nofene válasza erdoke (#124) üzenetére


nofene
aktív tag

Volt is SiS-es lapom (K7S8X-E) és tökéletesen meg voltam vele elégedve csak az az igazság, hogy nem tudom a mai SiS-es (A64-es) chipsetek mit nyújtanak. Pl. tuning terén (ott emlékeim szerinte sosem alkottak maradandót). De amúgy semmi bajom velük.

Én mondjuk csak az Abit honlapját néztem (mint favorit gyártó), de nekik pl. nincs 939-es nForce 3-as lapjuk. (Mintahogy az Asus-nak sincs.)

ch.peter: Köszi!

(#127) nRu3 válasza nofene (#126) üzenetére


nRu3
addikt

MSI Bővebben: link
Gigabyte Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#128) Sihto_ válasza nRu3 (#119) üzenetére


Sihto_
tag

Nincs igazad, egyszerüen ilyet nem lehet mondani. Már irtam, hogy ott egy link olvasd el, vannak vele problémák. Amit meg korábban irtam, Bővebben: link
arra irtam, hogy elnéztem egyszerrüen másról olvastam és tul gyorsan reagáltam, amit le is irtam itt:
Bővebben: link
Ezután jössz egy ilyennel:
Bővebben: link

Itt meg Sir Rocco -tól egy idézet, hogy kinek mi a gondja vele:
http://prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=40&id=107743&start=119&len=1
jahh és neked még külön ujra irtam:
http://prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=40&id=107743&start=117&len=1
És erre jössz, hogy mindekinek tudni kell - javitsuk ugy hogy tudnia kellene,
tudnia kellene és még egyszer tudnia kellene
Az a baj a forumokkal, hogy csak amikor végig olvastad akkor lenne rá értelme reagálni nem csak úgy közbe közbe vagy lehet, amúgy meg van egy két tippem, hogy mi a baj. Ezt nem sértegetésnek szántam, meg lehet el sem fogod olvasni, mert egyszerüen tulfusz rajta, meg lehet, hogy teljesen felesleges leirnom, a nagydolgokhoz képest nincs jelntősége

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#129) nRu3 válasza Sihto_ (#128) üzenetére


nRu3
addikt

kb. 1hét telt ell , és most sértödsz meg . :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#130) Sihto_ válasza nRu3 (#129) üzenetére


Sihto_
tag

nem vagyok senior tag
nem itt élek,
Amúgy szerinted nem jobb választás a DFI LanParty UT nF4 ?
Vagy az ár/érték arányban jobb a Fatal1ty?

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#131) nRu3 válasza Sihto_ (#130) üzenetére


nRu3
addikt

A Fatal1ty-re sok a panasz hogy sok a gyári hibás, ezért 1 rosz pont :(( egyébként pedig nagyn jó lap.
A DFI pedig közismert tuning lap, szintén jó eredményekel.
ha tudsz DFI-t szerezni akkor azt vedd.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#132) Sihto_ válasza nRu3 (#131) üzenetére


Sihto_
tag

A Fatal1ty-nek is a tunning lenne az első számú jellemzője nem?

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#133) nRu3 válasza Sihto_ (#132) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem fatal1ty van és elég szépen lehet tuningolni, csak ha azt mondom vegyél fatal1ty-t és kapsz egy hibás lapott amire sajnos van esély.
A nagy különbség a 2lapban fatal1ty-ben a ramnak 2.8v fesztt lehet adni, a dfi-ben pedig többett,valakinek ez hátrány.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#134) Sihto_ válasza nRu3 (#133) üzenetére


Sihto_
tag

Egyszerüen megkérem, hogy próbálják ki a boltban és akkor rmár nincs ez a minusz pont.
Amugy ez a tuning téma nem tulságosan izgat, még az kérdésem, hogy ez az abit előlap, amit alphoz adnak, mennyire használható?

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#135) nRu3 válasza Sihto_ (#134) üzenetére


nRu3
addikt

Azt az elölapot csak a Fata1ty Sli-hez adják.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#136) IQ L1ght


IQ L1ght
tag

Egyszerü kérdés: Abit Fatality vagy MSI K8n neo4 platinum ????

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#137) Vallon válasza IQ L1ght (#136) üzenetére


Vallon
tag

Szerintem az utóbbi!

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#138) IQ L1ght válasza Vallon (#137) üzenetére


IQ L1ght
tag

Miért?

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#139) Vallon válasza IQ L1ght (#138) üzenetére


Vallon
tag

Bocs! Csak szubjektív! Nekem az MSI jobban cseng. A platinumok meg mind nagyon jók.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#140) IQ L1ght válasza Vallon (#139) üzenetére


IQ L1ght
tag

Hááát ez elég gyér ok.Nekem olyan embertől kéne vélemény akinek már volt mind a kettő, vagy nem márka hű :C

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#141) Szten Márs válasza IQ L1ght (#140) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én a helyedben körülnéznék a Neo4 platinum topicjában, elég sok tapasztalatot összeírtak ott az emberek.
Meg megnézed mindkét alaplap kialakítását, keresel külföldi teszteket, mindkettőhöz van épp elég. Szal a szokásos kutatómunka. Én is így csináltam.

(#142) nRu3 válasza IQ L1ght (#140) üzenetére


nRu3
addikt

Itt van egy kiss teszt anyag :
Abit Bővebben: link
MSI Bővebben: link jó böngészést
;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#143) Lest4t válasza Szten Márs (#141) üzenetére


Lest4t
aktív tag

hali

te elégedett vagy a lapoddal , milyen? valamint a memok milyenek pontosabban? ?

(#144) nofene


nofene
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szükségem lesz ey 939-es lapra meglehtősen olcsón. Megtaláltam (tHx t0 Comm :R) az ASRock ULi chipsetre épülő megoldását: Bővebben: link, vélemények, esetleg van vkinek ilyen?

Persze inkább egy nForce3-as lapot választanék (AGP kell), de végülis karácsony környékén váltanék PCI-E-re, szal lehet, hogy megérné kihúzni addig egy ilyen lapocskával. Egyáltalán jó ez az ULi chipset?

(#145) benny23


benny23
tag

Sziasztok!

Na de most komolyan! Melyik a legjobb 939-es nf4-es lap teljesítmény és tuning szempontjából?

Abittal tényleg nem érdemes próbálkozni? Pl.: Fatal1ty?
:R

(#146) >Borisz< válasza benny23 (#145) üzenetére


>Borisz<
tag

Én a Gigabyte Ultrái között néznék szét a helyedbe, de nagyon jókat mondanak tuning szempontjábol az Epoxra és az Albatronra is :))

(#147) benny23


benny23
tag


Köszi!

Hol tudok utánanézni az Epox lapoknak? Csakmert nem nagyon lehet találni!
Ja és hol lehet beszerezni? Mert azt meg főleg nem találok!

(#148) >Borisz< válasza benny23 (#147) üzenetére


>Borisz<
tag

Utánnanézni az Epox lapoknak a honlapján tudsz :
Bővebben: link

Azt, hogy venni hol tudsz :F



(#149) Rapid


Rapid
aktív tag

Nos melyiket válasszam, ha nem akarom AGP-s videómat lecserélni (nem csúcsjátékra kell a gép)?

NF3? SIS? VIA?
és melyik gyártó?
(eddig Intelt használtam)

később, lenne bele egy x2-es, most egy alap Venice

Várom segítő megnyilvánulásaitokat!

(#150) >Borisz< válasza Rapid (#149) üzenetére


>Borisz<
tag

Ha jót és szépet szeretnél akkor NF3, innentől csak az igényeid szabnak határt, de egy jó Gigabyte v. Epox lappal biztos nem járod meg :DD

pl itt egy szép Ultrás Gigabyte : GA-K8NS-939

Bővebben: link

passzív hűtővel és minden földi jóval :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.