Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért pont winchester???

Hozzászólások

(#1) KAzi


KAzi
újonc

Halihó mindenki!

Külhoni muszaki kollégákkal való tárgyalás során vetődött fel bennem, hogy vajon miért is használja a magyar a merevlemezre a winchester szót???

Egyszer kell csak látni egy külföldi szakember arcát -akit a ''szaktolmács'' a féautomata puskája bővíthetőségéről kérdezi- ahhoz hogy e kérdés felmerüljön...

Tényleg kíváncsi vagyok...

Üdv!

KAzi

(#2) gyurc válasza KAzi (#1) üzenetére


gyurc
tag

egy upot neki;)
google is csak annyi mondott, hogy winchester road, washington DC:)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#3) Bekeny003 válasza KAzi (#1) üzenetére


Bekeny003
tag

Ez egy yó kérdés, engem is érdekelne... :)

(#4) bdav válasza KAzi (#1) üzenetére


bdav
őstag

asszem mintha régen az IBM Winchester nevü város környékén gyártotta volna a merevlemezeket. de lehet h. nem jol tudom :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5) Vangelis


Vangelis
nagyúr

na ez jó kérdés?
válasz:???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) tomcs


tomcs
őstag

winchester eredetileg puska volt, en eloszor azt hallottam hogy ott gyartottak ahol korabban winchester puskakat, de ez igy nem egeszen igy van

az viszont igaz hogy ez az elnevezes csak magyarorszagon terjedt el / maradt meg

az eredete wikipedia szerint:

In 1973, IBM introduced the 3340 ''Winchester'' disk system (the 30Mb + 30 millisecond access time led the project to be named after the Winchester 30-30 rifle), the first to use a sealed head/disk assembly (HDA). Almost all modern disk drives now use this technology, and the term ''Winchester'' became a common description for all hard disks.

Bővebben: link

(#7) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

fuu basszus ezt tavaly tanultam, de nem emlékszem rá :Y
vmi olyasmi rémlik, hogy az első vinyóknak írás/olvasás közben olyan hangja volt, mint annak a bizonyos winchester puskának...
na azért megpróbálok utánanézni

(#8) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

lol...akkor vagy a tanár poénkodott, vagy én emlékszem rosszul :))

[Szerkesztve]

(#9) Thunder78 válasza bdav (#4) üzenetére


Thunder78
senior tag

Én úgy tudtam, hogy azért nevezték el winchesternek ezt a szerkenytyűt, mert akkoriban nem létezett ilyen gyors adattároló eszköz és a vinyó olyan volt a floppy-k között, mint egy winchester a hatlövetű pisztolyok között.

Ha tévedtem, akkor bocs!

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#10) moonman


moonman
titán

''Másik elnevezésük winchester, ezt az első merevlemez kinézetéről kapta, mely
felülről egy duplacsövű vadászpuska látszatát keltette.''

Bővebben: link

''A manapság használatos diszkek winchester rendszerűek. A winchester elnevezés arra utal, hogy a lemez felett mozgó fejek a diszk kikapcsolása után a lemez parkolásra kijelölt felületén landolnak, illetve bekapcsoláskor onnan emelkednek fel. A nem winchester rendszerű diszkek esetében a fejek a lemezen kívül parkolnak, illetve onnan viszi be a fejmozgató mechanika a lemez felülete fölé.''
Bővebben: link

''A merevlemezeket gyakran becézzük úgy, hogy ''winchester''. De miért? Nos, 1973-ban az IBM bemutatta a Model 3340-es meghajtóját. A berendezésnek két különálló tengelye volt. . Mindkettő kapacitása egyenként 30 MB volt. Éppen ezért gyakran csak úgy emlegették, mint ''a 30-30''-ast. A winchester becenév pedig már innen származik, utalásként a híres 30-30-as Winchester ismétlőpuskára.''
Bővebben: link

mindenki döntse el :)

(#11) umiki válasza moonman (#10) üzenetére


umiki
tag

A magyart fordították félre, vagy az angol (#6) nem pontos (mármint 60Mb vs 30Mb - két tengely sem világos)? Én is ilyen változatot ismertem (csak valahogy sorozatszám puska összefüggésben).

[Szerkesztve]

(#12) joghurt válasza Thunder78 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy én képzelem el magamban rosszul a dolgokat, de azért egy hatlövetű Colt gyorsabb, mint egy ismétlőpuska. A Winchester legfeljebb a hagyományos, egylövetű puskánál gyorsabb.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A mechanika hasonló, mint ama híres puska lőszertovábbító mechanizzmusa. Aztán rajtamaradt...

42

(#14) Thunder78 válasza moonman (#10) üzenetére


Thunder78
senior tag

Asszem ez lesz a jó válasz, én eléggé felületesen tudtam.
Viszont az még mindig érdekes, hogy a magyarban miért a winchester szó terjedt el?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#15) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#13) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Vaa, kezdek úgy írni, mint netuddgi... :Y
:DDD

42

(#16) umiki válasza joghurt (#12) üzenetére


umiki
tag

Azért ne feledjük, hogy kicsit messzebbre hord egy puska meg pontosabb... Ha azt sem kell állandóan újra tölteni akkor az már tetemes előny lehet. (tapasztalat nulla, puszta spekuláció, még mielőtt valaki nekem esik ... :)) )

(#17) umiki válasza Thunder78 (#14) üzenetére


umiki
tag

Álljunk meg egy szóra ?

(#18) joghurt válasza tomcs (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Erre egy újabb verzió:
In 1973 IBM shipped the model 3340 Winchester sealed hard disk drive, the predecessor of all current hard disk drives. The 3340 had two spindles each with a capacity of 30 MBytes, and the term ''30/30 Winchester'' was thus coined.
Bővebben: link

Egy másik:
The first model to use ''float on air'' technology for the read/write heads was named Winchester 3030 of 1973. So named because it was developed in Winchester, England and had two sides, each of which could store 30 MB. To some people, this designation was reminiscent of the famous Winchester 3030 repeating rifle.
Bővebben: link

Na, és ez?
1973 - IBM introduces the IBM 3340 hard disk unit, known as the Winchester, IBM's internal development code name. The recording head rides on a layer of air 18 millionths of an inch thick.
Bővebben: link

Hogy csak az első néhány találatot idézzem a Google-ről...

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Flashy válasza Thunder78 (#14) üzenetére


Flashy
veterán

pl mert az az 5 fehérköpenyes ember aki először használt winchestert így tanulta külföldről :) minden számtech szó angolul kezdi az életét. emlékszek hogyan tiltakoztunk a ''honlap'' ellen, ma meg már a ''homepage''-et nem szeretem magyarban. hogy ma is ezt használjuk annak meg az az oka, hogy a magyar megfelelője a merevlemezes tároló túl hosszú. bár a merevlemez szó már teljesen elfogadott rá.

(#20) lanyoo válasza joghurt (#18) üzenetére


lanyoo
tag

Annak a bizonyos IBM merevlemeznek a kódneve volt a winchester. Olyan ez mint a xerox, meg a rotring, megragadtak a köznyelvben.

(#21) tomcs válasza joghurt (#18) üzenetére


tomcs
őstag

akkor nem kizart az se hogy a magyarazatok utolag keletkeztek, es hivatalos nincs is koztuk.

eloadason hallottuk pl azt is hogy a b-fat nem le7 tudni miert hivjak b-fanak. (bar azt csak jovo kedden tudjuk meg hogy mi az a b-fa)

(#22) joghurt válasza lanyoo (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Én nem akarok/tudok dönteni az egyes verziók között. Csupán idéztem néhányat a közkézen forgó változatokból. Annyi azért valószínűsíthető, hogy IBM, meg hogy 1973, meg hogy valami 30-as is van a környéken.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) anaqer válasza tomcs (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Ha az amire gondolok, akkor azért, mert binary.

Egyébként én is a 30MB / 30Msec verziót hallottam, és rajtunk kívül talán még a németek használják időnként, bár a Festplatte kétségkívül gyakoribb.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) tomcs válasza anaqer (#23) üzenetére


tomcs
őstag

nem, nem sima binaris fa. sot gondolom nem is binaris, de eddig csak anyit tudok rola hogy hasonlo a 2-3 fahoz ami nem igazan binaris mert le7 benne 2 fele meg 3 fele agazas

(#25) joghurt válasza anaqer (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Nem. A bináris fa külön téma. A B-fa ugyan tekinthető a bináris fa általánosításának, de mégsem ezért ''B''. A B-fának paramétere, hogy minimum és maximum mennyi ága van, és mindig kiegyensúlyozott, szemben a sima bináris fával, ami rendezetten érkezett adatok beszúrása esetén lineáris listává fajul el, azaz elveszti az összes előnyét.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) gyurc


gyurc
tag

koszonjuk, vegre tudjuk miert ennek hivjak:)

Mindig legyen nalad a törülköződ

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért pont winchester???
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.