Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért nincs PROHARDVER! FAQ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Egy ideje aktiv tagja vagyok az oldal fórumának, és figyelem az eseményeket.
Azt vettem észre (gondolom ezt mások is konstatálták), hogy minden újonc felteszi ugyanazokat a kérdéseket amiket már hónapokkal előtte kitárgyaltunk tövirő-hegyire.
Pl.:
- VGA kártyák
- CPU hűtők
- HDD
Persze a keresőt használni nem fogják, mert kérdezni könnyebb mint utánna nézni a dolgoknak.
Az elején én is így csináltam, de idővel rászoktam a kereső használatára, és sok dologban segített.

Mi lenne ha pár eltökélt emberke csinálna egy FAQt olyan hülyebiztosat amivel ki lehetne küszöbölni az n+1szer kitárgyalt kérdések újra felvetülését?
Ha erre nem lenne idő akkor a másik megoldás.

Minden új tagnak az üdvözleten kívül el kéne magyarázni a kereső használatát így lehet, hogy jóval hamarabb kapnak választ a kérdéseikre, és nem terhelik feleslegesen az embereket.

Támogatás, ellenzés, tartózkodás?

(#2) Pacák válasza twollah (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Abszolút mellette vagyok. Aki nincs benne olyan régen a dolgokban, az csak kapkod össze-vissza az oldalon és topikot topikra nyit, pedig a válasz legtöbbször benne van a régebbi hozzászólásokban és cikkekben. Nem azt jelenti, hogy ne kérdezzenek, ha nem biztosak magukban, de már a regisztrációnál fel lehetne dobni némi infót az újoncnak, hogy mi, merre, hogyan található meg...:D és nem szaporodnak feleslegesen a hozzászólások...

Nuclear launch detected

(#3) Gumee


Gumee
tag

De arra pl. hogy keressek rá hogy beteltek a primary és secondary IDE kábeljeim és mi a legolcsobb megoldás arra hogy beszereljek még egy vínyó?.És ilyenkor az érdekelne hogy ki hogy csinált ilyet és mik a tapasztalatai.Mi legyen a kereső feltétel? Most próbálkozom...

Amugy osztom a véleményeteket de amíg ezerszer könyebb új topicot índítva választ kapni a kérdésre addig ez nem hiszem hogy jó megoldás lenne.

(#4) Nimrod


Nimrod
addikt

Jó ötlet. Én anno eleget szórakoztam vele, mire rájöttem, hogy megy pl. a képbeszúrás (pedig kerestem is).

(#5) #34929152


#34929152
törölt tag

Én segítenék szívesen a FAQ összeállításában. Pár ilyen általános PH-val kapcsolatos kérdés szívesen kidolgozom, mint pl. hogy kell keresni, hogy kell képet, linket beilleszteni... szóval ilyesmiket :)

(#6) biker


biker
nagyúr

az a baj, hogy idővel iszonyatos méretű, és kereshetetlen lesz.

ezt már egy topicban kitárgyaltuk, kb 1hónapja.

ott valaki kérdés/válasz fórumot, ergo faq-ot akart, de rájött, nincs két egyforma kérdés.

amúgy meg (szerintem) ha fáj válaszolni, inkább nem írok semmit, mint azt: ''már megbeszéltük banyeg itt és itt.''

én is kaptam anno ilyeneket a hwsw-n (antireklám :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) biker válasza #34929152 (#5) üzenetére


biker
nagyúr

igen, de sokan elkezdenék hardver faq-nak használni ha nyílt.

tehát egyszer meg kéne csinálni, de ne lehhessen beleírni...
és ne süllyedjen mégse mel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Megcsinálható, MAJD.

while (!sleep) sheep++;

(#9) Nimrod


Nimrod
addikt

Inkább valami újjoncoknak való levlista kéne, nem?

(#10) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

phv levlista jo lenne

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#11) Edgeri


Edgeri
senior tag

Esetleg lehetne az értelmesebb fórumtémákból (+ a hozzátartozó hozzászólásokról) egy fastruktúrába (lsd. letöltések) rendezett információ tárat gyártani.

Pl:

MP3 lejátszók
-> CD-s
-> MiniCd
-> Verbatim
-> Freecom
-> 12 cm
-> CD
-> Memóriás

vagy:

HDD
-> HDD kábelek
-> Helyes bekötés
-> stb...
-> HDD hűtés
-> Milyen hűtőt vegyek
-> stb..
-> HDD sebesség
-> 5400 vs 7200

Ez szép meló lenne, de talán rendszerezné a dolgokat.
Ha megoldható, akkor mindenki berendezi a fórumtémáját létrehozás után a fastruktúrába.

Ez szerintem könnyítené a dolgot. A megvalósítása nem tudom mennyire menne.

A mostani is jó, csak kellenének alkategóriák is.

Üdv, Edgeri

(#12) Edgeri


Edgeri
senior tag

Hűha a felsorolásból kikapta a space-kat, azért nem látszódnak a behúzások az alkategóriáknál.

Üdv, Edgeri

(#13) rdi válasza #34929152 (#5) üzenetére


rdi
veterán

És vénember javaslata a tudástárra?
Az túl sok meló lenne?
Nekem is elkellne egy ilyen adatbázis, a Te windóz ismereted pedig kimagasló.
Persze kedves házigazdáinknak többletmunka, de ha megfizetnék ??? :))

Fej! Tor! Potroh!

(#14) Nimrod


Nimrod
addikt

Mit akartok? Külön CD-t amin rajta van minden mi kezdőnek kellhet? És ha fizetni kéne érte? Akkor a házigazdák megcsinálnák?

(#15) #34929152


#34929152
törölt tag

Nem a pénzről van szó, értsétek meg. Egy ilyen tudástár iszonyú nagy meló. Ami ilyen szoftveres, meg általános tudnivalók, szóval olyasmi, ami olyan hamar nem évül el, mint pl. az olyan kérdés és válasz, hogy milyen videokártya ma a legjobb az Asus lapokba, szóval az ilyen kérdések és válaszok kidolgozásában szívesen segítek :) Dehát már mondták többen is, hogy ebből nemigen lesz semmisem... mármint a tudástárból. Nézzétek meg például a kis hadrver szótár topic-ot. Az is hogy abbamaradt. Mondjuk beleírnék szívesen én is, csak amennyit én értek a hardverekhez... :) De egy ilyen általános kérdések és válaszok kezdő PH-soknak, egy ilyen FAQ-t el tudnék ott képzelni tényleg, és ha Parciék is támogatnák az ötletet, akkor szívesen kidolgozok pár kérdést :)

(#16) LordX válasza #34929152 (#15) üzenetére


LordX
veterán

Tudásázis FAQ:
Szerintem ezt úgy lehetne jól megvalósítani, hogy felmerül egy kérdés, azt bepakolni a GYÍK-ba (há magyarok vagyunk, nem? :) )
Így nem kell kitalálni olyan kérdéseket, amik nem is biztos, hogy olyan jól lefedik az igényeket...

PH! FAQ: Ezt nem úgy hívják, hogy súgó?

(#17) phoenixke


phoenixke
tag

Nagyszerű 5let, csak szvsz kivitelezhetetlen abban a formában, ami hasznunkra válna. Túl sok a téma és a válasz - mint IT-ban általában. Esetleg egy olyat lehetne csinálni FAQ-ként, ahol olyan általános dolgok vannak, amiket tipikusan a lamerek nyomnak.. (pl. Milyen GeForce4 -et érdemes venni, milyen ATI -t, a legjobb alaplapok AMD-re, PIV-re) és ami sokkal hasznosabb lenne, egy LINKTÁR, amiben az átfogó PH cikkekre mutató linkek vannak. Azt vettem észre, biztosan ti is, hogy a ''Minden, amit az Athlon XP-rol tudni akartál'' meg a ''Második kiadás: Thoroughbred B magos Athlon XP'' cikkek megjelenése óta legalább 100x láttam azt a kérdést, hogy honnan ismerjük fel a Tbred B-t... Na, meg ilyenek, majd a kedves gazdik kitalálják okosan.

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Ha már nem lesz FAQ, akkor legalább egy súgót összekéne dobni az újoncoknak, hogy miképp lehet használni a keresőt.

Számomra unalmas ugyan azokat az alapkérdéseket olvasni minden héten más, más tálalásban.

(#19) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem meg fura, hogy ha chaten megkérdezik tőlem, mi az az email. Ez sajna hulla komoly. :(

(#20) GeorgeTerror válasza Edgeri (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ez télleg penge ötlet...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) twollah válasza phoenixke (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Best of lamer kérdések.

A legjobbakat összegyűjteni, és válaszolni rá pár mondatban, apa a hülye gyerekéhez stílusban.

(#22) guess.who válasza #34929152 (#15) üzenetére


guess.who
senior tag

Az még csak az egyik fele, hogy rettentő nagy munka -de szerintem bármennyit dolgoznánk/dolgoznának az emberkék vele, bármennyi jó információ belekerülne, akkor sem lenne több haszna, mint a Windows Hibajavító varázslójának (vagy hogy is hívják)... Egyszerűen lehetetlenség bonyolultabb gondoknál általános megoldásokat adni, hiszen minden számítógép, minden szoftverpakk más és más... És akkor még nem vettük hozzá a munkakörnyezetet, az elektromos hálózatot, az esetleg bezavaró ócska rádiótelefont, meg kismillió olyan hülyeséget, ami lehet, hogy csak egyetlen embernél okoz gondot -de az az ember igencsak morcos lesz, ha végigkínlódja magát egy ilyenen, s mégsem talál megoldást...

Nyilván más dolog, mikor csak általános problémája van valakinek, ott hasznos lehetne ilyesmi -csak akkor folyamatosan frissíteni kellene, s valami olyan ütős motort alátenni, amit még egy teljesen kezdő is könnyedén tudna kezelni -enélkül ugyanis marad az, hogy egyszerűbb, ha indít egy topicot, s megkérdezi...
És azért -bocsássatok meg, Kedves Fórumozók- ez az egész PH! Fórum akkor is egymás segítése miatt van, bármennyire is unalmas ezredszer elmondani ugyanazt... Kérlek Titeket, gondoljatok arra, hogy Ti is voltatok kezdők, ugyanúgy kérdeztetek, kíváncsiak voltatok, s szerintem sokunknak hiányzott akkoriban egy olyan hely, ahová fordulhatott volna a bajával...

(Ez utóbbi bekezdés nem Tsibe hozzáállására vonatkozott.)

(#23) twollah válasza Nimrod (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Jah chat.
A v0.1alpha (f)elhasználók gyülekező helye.

(#24) Nimrod


Nimrod
addikt

Kezdők olvassanak e-zine-t. Van a neten egy csomó. Legfeljebb megtanulnak mellé még angolul is ;] A régiekben minden benne van, akkor már nem néznének görbén ha idetévednek.

(#25) Gumee válasza Gumee (#3) üzenetére


Gumee
tag

És elindítottam a topicot
és választ is kaptam
:) :)
Az mondjuk teljesen érthető ha pl. van már egy Gf4 ti4200 topic.Akkor mi a francért kell újatnyítni?
Az új szabály: ELŐBB KERESS, AZTÁN KÉRDEZZ!

kivéve ha sürgös:)

(#26) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Ojat viszont lehetne csinálni, hogy lista a vgakártyákról (pl) adataik (pipeline, tmu, mem...) eredmények (3dmark).
Aztán had válogasson a jóképességű user kedvére

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) Gumee válasza guess.who (#22) üzenetére


Gumee
tag

''És azért -bocsássatok meg, Kedves Fórumozók- ez az egész PH! Fórum akkor is egymás segítése miatt van, bármennyire is unalmas ezredszer elmondani ugyanazt... ''

És nekem öröm akár ezredszer ugyanazt leírva segíteni!(és még a hozzászólásaimat is növeli:) )

(#28) Nimrod


Nimrod
addikt

[L]http://blacksun.box.sk/tutorials.php[/L]
És kész, aki többet akar tudni, az menjen valahova máshova.

(#29) guess.who válasza Gumee (#25) üzenetére


guess.who
senior tag

Csakhogy pontosan az a gond, hogy egy olyan embertől, aki idetéved véletlenül, nem várhatod el, hogy automatikusan a keresőhöz nyúljon (hiszen csak a legutolsó tizeniksz topic látszik), hanem indít egy újat a kérdésével... És neki valószínűleg ez lesz az első ilyen kérdés, nyilván nem tudhatja, hogy itt már ezer éve megbeszélték az emberek huszonhétszer a kérdést...
Szerintem a kulcs: türelem... Nem kerül több energiába azt mondani, hogy ''figy, még új vagy itt, ezért nem tudhatod, de már megbeszéltük a dolgot az xxxx topicban, olvasd el, s választ kapsz a kérdésedre -ha mégsem, akkor segítünk.''; mint azt mondani, hogy ''banyek, **** lúzer, húzzá'má' a ***** keresőhöz, oszt keresd meg a kínodat, nem mondom el még egyszer, ****!''... És mennyivel jobban hangzik az első, nem?! :)

(#30) Gumee válasza guess.who (#29) üzenetére


Gumee
tag

Regisztrácíónál közölni kell hogy elöbb keresgélj.Aki ezt nem fogja fel annak mindegy. Egy jó kövér animált .gif-ben még magyarázó animácíót is meg lehetne tekinteni :)

(#31) Gumee válasza Nimrod (#28) üzenetére


Gumee
tag

Na jó de nem mindenki szeret szótárban a kezével megoldást keresno a problémájára. Nekem nem gond az English, másnak lehet hogy igen.
Németűl pedig egy szót se tudok pedig kiváncsian olvasgatnám a hackerzbook.de-et.

(#32) WN31RD válasza guess.who (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

Egyetértek!

Viszont tényleg nem lenne rossz, ha a regisztrációkor lenne egy hosszabb bevezető szöveg, ami elmagyarázná a kezdő fórumozók tipikus hibáit, és néhány tanácsot, arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet ezeket elkerülni. Lehet, hogy néhányan értenének belőle.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#33) phoenixke válasza guess.who (#29) üzenetére


phoenixke
tag

Hehhe ''banyek, **** lúzer, húzzá'má' a ***** keresőhöz, oszt keresd meg a kínodat, nem mondom el még egyszer, ****!'' :)) - azóta is icq -n kérdezget én meg válaszolok).

(#34) guess.who válasza WN31RD (#32) üzenetére


guess.who
senior tag

De ezt meg már inkább ''netikett'' címszó alatt lehet megtalálni... ''Hogyan viselkedjünk a PH!-n'' bejegyzés alatt... :DDD

(#35) jojojo válasza twollah (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

+ 1 a támogatáshoz és nem lenne rossz ha ezt Tsibe készitené el.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#36) twollah válasza jojojo (#35) üzenetére


twollah
nagyúr

Köszi.

Mindegy ki készíti el csak hülye, és újoncbiztos legyen.

(#37) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Több itt a gond emberek! Nem kellene szégyenleni, de senki sem tud ezen a világon mindent: még az öreg motorosok is botlanak ujabb és ujabb talányokba amiket talán 48 orás non-stop mindent-kiprobálunk-izombol helyett egy közkérdéssel célszerübb megoldani. Ha meg valaki nem botlik ilyen problémába: 00: hüly?bb vagy nárcisztikusabb annál hogy észrevegye...
01: üvegbura alatt maszturbálva éli le az életét...
10: szégyenlösebb és hiubb annál, hogy be tudja vallani...
11: ezek ötvözete!
:D
Addig, amig a forummal kapcsolatos cimszo alatt kérdeznek a cd-irokrol, addig a rendezés meglehetösen munkaigényes. Csinálhatnánk fa vagy mátrix jellegü adatbázist, valahol mindig királylidás lenne...
:O
Szerintem be kellene üzemelni a forum mellé egy S.O.S. forrodrotot, amin kérdez-feleleket játszhatnának a népek. Az itteni mokát lezárás és feldolgozásm után törölhetnénk, nehogy valaki bepánikoljon a 20000 raedonos bejegyzéstöl. A gyakori kérdésekböl pedig lehetne egy hierarchikus(mert ugyebár az emberek 99%vs.1%-a hierarchikus vs. háloszerü gondolkodásmodot követ) S.O.S. help menüt összehozni. Ez már egyszerü dolog. Még annyit se kell hozzá tudni, hogy a vágy implikálja a reményt, és mivel vágy sincs mindig...
:P

Utánam a kondenzcsik!

(#38) jojojo válasza twollah (#36) üzenetére


jojojo
senior tag

NA!
:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#39) rdi válasza Nowhereman (#37) üzenetére


rdi
veterán


Jóóó van haver De.Ez hülyeség!
Én felajánlok Tsibének öt rongyot egy windózer kabbére (FAQ)! Ki ajánl még ?
:DD

Fej! Tor! Potroh!

(#40) rdi válasza rdi (#39) üzenetére


rdi
veterán

Na jó, kapjam be én ! :))

Fej! Tor! Potroh!

(#41) bdav


bdav
őstag

Szvsz egy állandó jellegű összefoglaló táblázatszerű lenne a legtutibb. Nem kéne über-részletesre megcsinálni, csak mondjuk vidikártyánál: minden chipnek saját bejegyzése: ár / néhány teszt/ néhány technikai adat, kb. ennyi, ezt frissíteni havonta kb. Procbol, vinyobol u.ez alaplap rázósabb, de chipszetre is lehet hasonló. Na ezzel egy csomó minden egyszerűbb lenne, esetleg a chipek nevei egyből egy fórumtémára mutató linkek lennének, aminek a tartalma törlődik időnként (mondjuk frissítéskor), hogy ne legyen átláthatatlan. Nem mondom hogy mindent megoldana, de sok dolgot valószínú.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#42) #34929152 válasza rdi (#39) üzenetére


#34929152
törölt tag

Ne haragudj, rdi. Kérlek, megnéznéd egy itteni előző hozzászólásomat? Nem a pénzről van szó, hát nem tudjátok felfogni?!

És különben is, én mindig mindekinek viszonzást nem várva segítettem! Légy oly kedves, és ne sértsél meg a felajánlásoddal, jó?!

És Guess.who-nak igaza van nagyon is: egy minden problémára mindig illő kérdés-válasz doksit lehetetlenség összehozni. Persze megpróbálni meg lehet. Nézd meg hány olyan hozzászólás van, hogy például azt tanácsoljuk valakinek a problémájára, hogy ez tuti azért van, mert nincs engedélyezve a NetBios over TCP/IP. Mert tegyük fel, egy előző probléma megoldódott így. Ekkor azonban a kedves kérdező visszaírja, hogy az igenis engedélyezve van. Na?

Tehát még egyszer, rdi: Nem arról van szó, hogy nincs kedvünk csinálni egy ilyet. Nem arról van szó, hogy lusták vagyunk. Nem arról van szó, hogy mi ezt ingyen nem csináljuk meg. Nem arról van szó, hogy féltjük a tudásunkat megosztani. Hanem arról, hogy lásd be te is, egy ilyet megcsinálni tökéletesre és bombabiztosra, nem lehet... Arra itt van a PH. Egyedül pedig különben sem vállalnék egy ilyet, mert én is csak ember vagyok, mégpedig egy nem tévedhetetlen ember.

(#43) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Az alapötlet jó. Mondjuk én leginkább guess.who-val értek egyet. Ha megkérdezik 1000x, akkor válaszoljunk, vagy esetleg linkeljük be a kérdéses topicot, ahol a kérdés már ki lett tárgyalva. Ugye nem bonyolult? Viszont a tudástár, gyík, meg ilyenek létrehozását -az eredeti szempontból, ahogy Tsibe is mondta- értelmetlennek tartom. Bizonyos szempontokból lenne értelme... Azt hiszem, hogy az eredeti felvetésre inkább egy ajánljunk rovat kellene, ahol a szerkesztőség megmondaná, hogy a véleményük szerint mit érdemes venni. Növekszik az ''elmélettel'' foglalkozó cikkek száma, esetleg érdemes ezeket hozzálinkelni, ha van, ha nincs, akkor az ajánlott hardverről egy kis cikket csinálni, mind elméleti, mind gyakorlati szempontból. Amúgy meg a 100 ilyen topic már van problémára a határozottabb és keményebb moderálást tartom jónak. És ezzel nem azt mondom, hogy gestapós módszerekkel kell nekiesni a jónépnek!
Ami meg hiányzik a hozzászólásomból, azt keressétek Nowhereman hozzászólásában. Biza neki is vagyon igazsága!
Uraim! A jelszó: türelem, és megértés. Mi sem billentyűvel a kezünkben, meg install cd-vel a s*ggünkben jöttünk világra. :DDD;]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#44) CsendPenge válasza rdi (#39) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Csak egy javaslat! Nőknél először próbálkozz virággal, aztán csokival, majd sütivel. :DD Ha a pénz jönne be elsőnek, akkor inkább ne próbálkozz! :DD:DD;]
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#45) Tapper


Tapper
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon régóta ovasom PH!-t. Már beidegződés nálam, hogy
az első oldal amit mindig megnyitok az a www.rio.hu :)
A hwsw vhogy már nem szimpi :)

Szerintem kellene egy új fórumot indítani, és nem kellene
tovább foglalkozni a régivel. Azt lezárni. Ha jön egy újonc,
és már sokszor kitárgyalt kérdést tesz fel, akkor betenni neki egy linket,
a old_PH_forum-ra, ha ott megtalálható a problémájára a megoldás.

PH! fórum 2003 :)

Az új fórumot pedig nagyon hierarchikusan kellene elindítani!

(és szépen dagadna folyamatosan mint a vincsimen a könyvtárak
D:downloadkepekHardwareRIOVGAATI9500pro :)

Új topic nyitásánál kötelező lenne a fában elhelyezni a témát!
+kategória pl: hozzászólás cikkhez OR hibaelhárítás/segítség kérés....

HIERARCHIA!!!!!!!!

Videókártyák:
-Gyártók
-ATI
-...
-Radeon 9500
-Radeon 9500 PRO
-Radeon 9700
-.....
-NVidia
-S3
-...
-Tesztek
-Bemutatók
-Benchmarkok
-Ismert BUG-ok
-driver
-BIOS
-FLASH
-általános problémák

Jó ötlet, hogy legyenek teszteredmények, összehasonlításképpen
más más gyártó cuccaival.

Mint a TestCPU programban, egy szép múzeum lenne az egész
a 8086 - az ATHLON 256 -ig :) Mindenféle gyártónak a terméke,
korrektül összehasonlíthatóan...

Világszínvonalú lenne (EU komfort :) a PH! :)

Pl ha végre valahára kijönne az NVFX, be lehetne tenni mondjuk a
S3Chrome mellé :)

// A legjobb program - [L]http://testcpu.webz.cz/[/L]
külön tetszik, hogy a statisztikában a
Tested Computers Domain Spectrum-nál a hu is szerepel !!!! //

+ szerintem jó lenne, ha be lehetne állítani elévülést egy-egy topicnak,
ami azután automatikusan lezáródna
( egy kis script este lezárná adott dátumtól vissza :)

+ az is jó lenne, ha a topic gazdája maga zárhatná le a saját topicját.

+az OFF hozzászólásokat külön jelek közé kellene írni, így
elévüléskor/lezáráskor azok automatikusan kigyomlálódnának.
A nem OFF-oló user-ek OFF hozzászólásait pedig a házigazda
gyomlálná ki faji, nemi és vallási hovatartozás figyelembe vétele nélkül :)
Mindegy, hogy haver nem haver.

Az új fórumhoz pedig csinálni kellene egy tutorialt.
És csak az regisztrálódna, aki sikeresen végig jut mind a 10 pályán :)

Ha szigorítanánk egy kicsit, akkor szakmailag jobban elmélyülhetne
a PH! és talán sokan leszoknának arról, hogy mindenféle OFF témájukat
beírogassák (hogy a sok beírástól mindenféle tagok lehessenek).
Ezáltal nem lenne 20000 hozzászólás egy topicban.

Ha érdekel még vkit sok ötletem van :) ......

Mondjuk a fentieket ki lehetne beszélni a következő PH! szakmai napon :)

hirtelen felindulásból ennyi...

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#46) Tapper


Tapper
csendes tag

A franc nem látni rendesen a hierarchiát, amit csináltam :)

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#47) Tapper


Tapper
csendes tag

Ja, és szerintem aki már a PH!-t olvassa, odáig már eljutott , hogy
tudja mi az az e-mail. Különben nem fogja megkapni a
jelszó emlékeztetőjét :)

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#48) CsendPenge válasza Tapper (#45) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hehe, ha ezt Parci elolvassa...nem régen újult meg a site motorja. :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#49) Parci válasza Tapper (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az ötlet ugyan nem rossz, de kinyírná a fórumot -- a legtöbb ember szereti, az egyszerű, megszokott dolgait, és a sok OFF ugyan zavaró, de ettől (is) él az egész. Ha csak olyan jellegű hozzászólások lehetnének, amik adott hardvert bemutatják, kevesen szólnának hozzá.

Nézd meg a Fáradt Gőzt, mennyire népszerű.

Ilyen drasztikus változtatás tehát nem lesz, de valami pöccös dolgot azért tervezünk, csak kell még egy kis idő...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) WN31RD válasza Parci (#49) üzenetére


WN31RD
addikt

''valami pöccös dolgot azért tervezünk''
Ez valamiféle konkrét elképzelés(eke)t takar? Ha igen, akkor mit?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#51) Tapper válasza Parci (#49) üzenetére


Tapper
csendes tag

Nem csak olyan lehetne!
Lehet benne OFF, de a megfelelő keretek között :)

Ami később, amikro az üzenet ''archiválódik, múzeálódik''
eltűnhetne.....

Sőt beállíthatnám magamnak, hogyha olvasom a topic-okat, akkor
az OFF témákat szűrje ki belőle.

Lássuk be, azért nem olvasunk végig hosszú topicot, mert
sok benne a ''feles'' ( utáni :) ) hozzászólás.

Ha viszont keresek valami gyógymódot a problémámra, akkor
OFF kiszűr és marad az PH! eszencia....

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#52) Parci válasza WN31RD (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Konkrét, és többet nem mondok :). Tudod, a Nagy Testvérek szemmel tartanak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53) CsendPenge válasza Tapper (#51) üzenetére


CsendPenge
őstag

Eszencia? Nem hiszem, hogy a PROHARDVER! lényege a személyes vonásokat letisztítva csakis a ''száraz'' szakmai rész lenne... Nézd meg a fórumot. Pont azért az, amiért. Mert személyes is. Szakmai is. ÉS ez így van szerintem a cikkekben is. Így van jól! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#54) Tapper válasza Parci (#49) üzenetére


Tapper
csendes tag

Ja és miért nyírná ki a motort ?
Annyira nem értek a lovakhoz.....

Ha beavatnál a dolgokba, akkor..... :)
talán többet tudnék segíteni.

Ja és nekem mondjuk simán megérné egy doboz cigi
árát, ha mondjuk segíthetnék nektek egy combosabb szerver
öszzeállításában, és gondolom, vagyunk még így egy páran.

Nagyon sok problémában segített már nekem a fórum,
amiből többet profitáltam, mint pár száz forint.
/nem tom mennyi egy doboz cigi ára, mert
nem dohányzom/.

Nem is beszélve arról, hogy hobbim a számítógép.
Ha rendeződik egy kicsit az életem időügyileg, akkor még segítenék is
az oldal fejlesztésében/szerkesztésében/......
...ha nem vagytok nagyon zárt közösség.

Szívesen elmennék a következő a PH! szakmai napra is!

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#55) Parci válasza Tapper (#54) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Várunk szeretettel, mindenhol...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56) atus


atus
senior tag

Szerintem twollah ötlete eléggé félre lett értve. Vagy most fogom én félremagyarázni... :) A regisztrálásnál egyszer át kellene olvastatni (tesztet kitöltetni? :D) ezt az újoncokkal, és a fórum fejlécénél is elérhetővé kellene tenni az utólagos elérés miatt, mint mondjuk az Aktív tagok opciót. Ha vki tényleg elolvassa, és megpróbálja a keresőt, 80%, hogy választ talál a kérdésére. Ha meg nem talált, nyit új topikot, és ennyivel bővült a problémamegoldó témakörök száma. De ugyanolyan témát ne nyisson, ami már létezik. Első nekifutásra ennyi.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#57) Tapper válasza CsendPenge (#53) üzenetére


Tapper
csendes tag

Én személy szerint nagyon jókat derülök a fórumon.
Tök jó olvasni azokat a fergeteges poénokat, szócsatákat, szókapcsolatokat,
és új magyar szavakat, ami a topic-okat szinesíti.

Mindemellett, szerintem nem lenne annyira riasztó elolvasni egy-egy
hosszabbra sikeredett témát, ha mondjuk gyors segítség kellene egy
problémára, és mondjuk se időm (lassú modem), se pénzem (GSM GPRS),
nincs elolvasni.

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#58) Tapper válasza atus (#56) üzenetére


Tapper
csendes tag

Hát én is elég OFF voltam, és vagyok is, mert én egyáltalán nem is a FAQ-ról
beszéltem már, miután agyaltam egy kicsit és leírtam.

Én egy hasonlóan állat, atom, dögös, cool, kafi fórumra gondoltam
csak egy kicsit több szolgáltatással....

De ez csak ötlet (mindaddig, amíg valaki meg nem csinálja,
és mint fórum-motort el nem adja. Hasonlót én még nem láttam.) volt....

Én nekem nagyon tetszett, hogy ezek a ''PH! -s srácok'', elkezdtek valamit,
hogy Mo. legjobb hardware oldalát hozzák létre.

És láttam, hogy mennyire örültetek, amikor egy külföldi
oldal megemlítette a nevüket.
.....

Elszomorít, ha olyat olvasok, hogy a japánok tudnak, oroszok tudnak....
ÉS mi, Magyarok????

Nagy űrt tölt ki a PH! a magyar neten.
Kellett már egy ilyen oldal, ahol jó teszteket olvashatunk....
Pont az van, hogy ez az oldal nekünk szól magyaroknak.
Magyar nyelven....
Magyar problémákkal...
Magyar poénokkal....

Amit /ugyanúgy mint az indul a bakterházat/ csak mi értünk.....
Javítsatok ki, ha tévedek!

Ja. és hogy ON is legyek, a FAQ/GYÍK szerintem is jó ötlet....
Ahogy atus értelemzte az teccik :)



Ui.: FREE Vámosi Zsolt!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#59) phoenixke


phoenixke
tag

1 dolgot feltétlenül és gyorsan meg kell változtatni. Annak függvényében, hogy most már nagyon sok hozzászólás születik minden topikban, a baloldali oszlopot ami tartalmazza a ''friss'' avagy új fórumokat ki kell bővíteni tizenötről legalább harmincra. Mostanában öt perc elteltével nem találom a topikot amibe irkáltam, és keresztül kell menni az összes menüponton hogy visszatérhessek oda.
Házigazdik, legyetek szívesek átgondolni javaslatomat. Azt hiszem nem én vagyok az első ezzel vagy hasonló javaslattal.

(#60) guess.who


guess.who
senior tag

_Balint_
''nem lenne rossz, ha a regisztrációkor lenne egy hosszabb bevezető szöveg''
Ez viszont szerintem elég könnyedén megoldható, nem kellene a motorba sem belenyúlni, s az Atus által felvetettek is pont beleférnének. Lehetne konkrétabb moderálási alapelveket is közölni, hogy már az elején világos legyen, hogy miért jár radírozás...


Tsibe
''És Guess.who-nak igaza van nagyon is''
Köszönöm, megtisztelsz!...

CsendPenge
''Ha megkérdezik 1000x, akkor válaszoljunk, vagy esetleg linkeljük be a kérdéses topicot, ahol a kérdés már ki lett tárgyalva.''
És ahhoz mit szólnátok, ha a két dolgot ''vegyítenénk'': azaz lenne egy olyan ''adatbázis'', amelybe az itt megválaszolt kérdések szépen felkerülhetnének?! (Esetleg kereshető is lehetne, de ez már csak extra.)
Aztán ha kicsit továbbfejlesztem az ötletet, akkor van itt pár okos ember, aki egymással kooperálva (hogy ne legyen káosz) frissíthetné folyamatosan, rakná fel bele a topicokból a dolgokat... Esetleg lehetne nyitni neki egy külön topicot, amiben szólhatnának mások is, ha valamit érdemes feltenni... És el lehetne nevezni az egészet Tudásbázisnak (ha a M$ nem perel érte), s a gyanútlan újoncokat lehet oda küldeni, ha van válasz a kérdésekre...
Ahogy Tsibe is írta: tökéletes, mindenre lehetséges kérdésre választ adó megoldás nincs, de idővel -ha folyamatosan kerülnek bele a dolgok- elég jó kis hely lehetne. S esetleg megoldható lenne az itt is többször felvetett gyökérstruktúra...
Bár lehet, hogy ez már miniPH! a PH!-ban lenne?! :) Esetleg bele lehetne írni azt is, hogy a hozzászólások számának növekedése nem jelent automatikusan reputáció-emelkedést is... :DDD



Az offtopicról: nem hiszem, hogy ez olyan halálos veszély lenne (bár tény, hogy egy konkrét dolgot kereső embernek megnehezíti az oda nem illő szöveg a dolgát), s szerintem hiú ábránd az, hogy száraz szakmai szövegekkel túl sokáig kibírnánk egymás mellett. Hiszen nem vagyunk érzések és vélemények nélküli gépek, amik mechanikusan válaszolnak a dolgokra... És bizony ezek az ''off'' dolgok sokat segítenek a többiek megismerésében -s nem hinném, hogy jó ötlet lenne ezeket ''kigyomlálni'' ész nélkül...

(#61) guess.who válasza phoenixke (#59) üzenetére


guess.who
senior tag

Erre csinálta Parci az ''Aktív témák'' gombot... :)

(#62) phoenixke válasza guess.who (#61) üzenetére


phoenixke
tag

(#63) rdi


rdi
veterán

CsendPengének (44) :)) :))
*************************************
Tsibe: nem akartalak megsérteni :), főként nem az ÖT000 forinttal :)
Nem is pénzre gondoltam csak, hanem megbecsülésre, elismerésre és más ilyen irányú társadalmi értékítéletre.
Ráadásul én szoktam itt sületlen vicceket szórni, de csak azért mert semmi értelmeset nem tudok :O

Fej! Tor! Potroh!

(#64) Cathfaern válasza atus (#56) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tökéletesen egyet értek az általad leírtakkal. És bár a tesztet poénnak szántad, de nem is lenne akkora hülyeség. Mégpedig úgy, hogy ha valaki regisztrálja magát, akkor bele tud írni a fórumba, de új témát nyitni csakis egy teszt kitöltése után tudna, ami kérdéseit az általad felvázolt faq-ból merítené.

(#65) guess.who válasza Cathfaern (#64) üzenetére


guess.who
senior tag

S szerinted hányan kínlódnák végig magukat mondjuk 30 darab AMD és Intel procik fejlődését taglaló kérdés/feleleten, ha csak annyit szeretnének megtudni, hogy mondjuk hol és mennyiért érdemes Yamaha CD-pörkölőt venniük? Szerintem ez az egyszeri kérdezőket (akik egyben a potenciális későbbi törzstagok, ezt ne feledd!) inkább csak elriasztaná a Fórumtól, hiszen egy fél perces kérdés helyett órákig tartana minden... Nem hiszem, hogy járható út lenne a bejutás megnehezítése, vagy mindenféle szabályozások ráerőszakolása az emberkékre...

Peace! :)

(#66) guess.who válasza guess.who (#65) üzenetére


guess.who
senior tag

És még: ha az egyszeri újonc nem tudna alapból új témát nyitni, akkor lehet, hogy megkeresné az, amelyikben a problémájáról szó van -de ugyanúgy az is lehet, hogy szétoffolna egy éppen akkor szerencsétlen véletlen folytán a témalistában felülre került topicot... Szerintem ez rosszabb lenne, mint ''elviselni'' a huszadszor feltett kérdéseket -amikre viszont szintén nem kötelező mindenkinek válaszolnia... Csak akinek kedve van.
Így aztán Twollah is jóllakik, s az új fórumozó is megmarad... :DDD

(#67) Cathfaern válasza guess.who (#65) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tessék mondani, el tetszett olvasni, hogy én kivel értek egyet? :)

(#68) slug


slug
senior tag

Aktuális lett, hogy előhoztam a témát, mert most még fejlődik a RI/OS3. Szegény Parcinak mennyi idejét elveheti a bug-patch-olás, nagyon sok álmatlan éccakája lehet, mert nekünk, értünk dolgozik, de szeretném felvetni, hogy lehetne tényleg FAQ, nemtudom, hogy megoldható-e.

(#69) b.bone


b.bone
senior tag

ujonc létemre használom a keresőt. de azért nem mindig jó. most ugy jutottam ide hogy FAQ-t kerestem. szerintem mindeképpen kéne egy olyat csinálni amiben le van irva a képbeszúrás, smiley kódok ,link, stb. tudom ott van lennt egy része de akkor is. az ilyen szerintem egyszerüen alap. nem kell ide komplett hardver tamfolyam fa meg matrix rendszerben könyörgöm:)

igaz nem is jut eszembe igy hirtelen más, de akkor ezt az infót legalább a reggelésnél el lehetne küldeni mailban. összesen pár sor lenne az egész.

és most rá keresek a kép beszúrásra:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#70) PeliScan válasza b.bone (#69) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem az direkt nincs leírva, h csak az szurkáljon be képet, aki nagyon akar... aki pedig nagyon akar, előbb-utóbb megtalálja a módját. :D

(#71) lanyoo válasza PeliScan (#70) üzenetére


lanyoo
tag

OFF!

Ajánlom figyelmedbe az aláírásomat!

(#73) PeliScan válasza lanyoo (#71) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, mégiscsak lesznek szállóigék a M3ból... :))

(#74) b.bone válasza Kalandor (#72) üzenetére


b.bone
senior tag

tényleg.

thx

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért nincs PROHARDVER! FAQ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.