Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Miért nincs egér? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

van nekem egy kis p2-es konfigom,amit a tesómnak szántam (hogy ne járjon állandóan a nyakamra...)

de,nem tudok rá egeret varázsolni,vagyis sehogy sem megy,pedig a havernak,akitől vettem a gépet,nem volt gondja.

Soros portos egér nem megy,bár lehet hogy a külsős port kábele meg van törve.

vettem egy ps/2 portot,és rákötöm az egeret,de az nem világít.Vagyis ha bemegyek a biosba,világít,de amúgy nem.:F:F:F

egér nincs op.sys-ben.

Lehet hogy a lap nem ismeri a ps/2 optikai egeret?:F:F (bár ez nem valószínű imho)

mobo:nevét nem tudom pontosan,VIA Apollo MVP3 chipset. (majd megkérdezem havertól a mobo pontos nevét.)


ja,és USB-s egér vajon működne?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) L3zl13 válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Olyan nincs, hogy a lap nem ismeri az optikai egeret. Az optikai egér a lap számára semmiben nem különbözik egy golyóstól.

Oprendszer mi?

9x-nek is elvileg fel kéne ismernie az egeret, ha az még boot előtt rá lett dugva. (Menet közben már nem.)

Ellenben ha vettél egy PS2 portot az alaplaphoz, akkor kérdéses, hogy az mennyire szabványos bekötésű. (Alaplaphoz való típus.) És a BIOS-ban nem kell külön engedélyzeni vagy ilyesmi?

Egyátalán biztos, hogy mouse ps2 port ként kezeli az alaplap, és nem billenyűzet ps2-ként?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) MUŁĐER válasza L3zl13 (#2) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hm...ezt a ps/2-ős bios dolgot megnézem...

linux van a gépen.Majd mégegyszer átnézem a beállításokat.
Bár a liveCD-k,amik fölismerik a hardware-eket,ők sem látták az egeret.:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) MUŁĐER válasza L3zl13 (#2) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ellenben ha vettél egy PS2 portot az alaplaphoz, akkor kérdéses, hogy az mennyire szabványos bekötésű. (Alaplaphoz való típus.) És a BIOS-ban nem kell külön engedélyzeni vagy ilyesmi?

nem egységes a szabvány?:Y

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) L3zl13 válasza MUŁĐER (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudom jól értettem-e, de ha egy alaplapi header-re dugható hátlapi kivezetést vettél csak, akkor az alaplapi header tűkiosztása alaplaponként változó lehet, még ha maga a csatlakozó szabványos is.
És mivel általában egy alaplapi header szokik lenni az ilyen régi alaplapokon, kérdéses, hogy az billához, vagy egérhez való.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) MUŁĐER válasza L3zl13 (#5) üzenetére


MUŁĐER
addikt

aha...USB-s egér vajon működne?Az MSI alaplapomhoz kapott 2.0-ás USB port van rákötve a lapra:)

de a lap csak 1.1-et tud.Gondolom akkor csak olyan egér jöhet szóba,ami 1.1-et tud.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) MUŁĐER válasza L3zl13 (#5) üzenetére


MUŁĐER
addikt

rádugtam a ps/2-re a billt,de nem érzékelte.
a BIOS-ban nem találtam a ps/2-re vonatkozó részt.
szóval :F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) L3zl13 válasza MUŁĐER (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

USB kártyával szerintem igen. Header-rel elvileg kéne, de ott is figyel a tüskék kiosztására, mert nem szabványos. Az USB 2.0 és 1.1 mindkét irányba kompatibilis, csak a sebesség eltérő. Egérnél pedig ez nem számít.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) MUŁĐER válasza L3zl13 (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mégvalami...a soros port mindegy milyen?Vagy az is lapfüggő?Mert legelőször veszek egy külső sorost másikat,szerintem ez ami van,megtört a kábel.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) L3zl13 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt nem tudom sajnos. Szerintem arra sincs szabványos tű kiosztás.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) MUŁĐER válasza L3zl13 (#10) üzenetére


MUŁĐER
addikt

:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) Flashy


Flashy
veterán

a soros port általában szabványos. kivételek mindig vannak. cat /dev/ttyS0 nem ír semmit ha mozgatod az egeret?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Miért nincs egér? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.