Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Supr@


Supr@
senior tag

Kellene egy kis segítség, hogy mitől lehet ez. A konfig adataimnál és aláírásomban. Az a probléma, hogy néha minden szó nélkül kikapcsol. Most 5pecel ezelőtt is csinált ilyet, és már kezdem unni. Van amikor 2 napig nem csinálja, de van amikor egy nap 2szer 3szor is leáll. Az okosoktól kérnék néhány tippet, hogy mitől lehet. Ja és nincs tuningolva semmi a gépben!

(#2) Old Death válasza Supr@ (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

sok minden lehet...
áram ingadozás, a táp áram leadása nem elégséges... (jó kérdés mennyi uv cucc van), zárlat
próbáld ki úgy, h lehúzod a világítást...

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Szabesz válasza Supr@ (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Chieftec 410W.... hmmm nem épp a legjobb széria, sokat hallani hogy egyes példányai csak úgy beszarnak....

¯\_(ツ)_/¯

(#4) twollah válasza Supr@ (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Tap, tulmelegedes, kontakthiba, vmi sw hiba, stb.

(#5) Supr@


Supr@
senior tag

eddig úgy néz ki hogy sw volt, reggel újratettem megint a wint, és csak a legfontosabb programokat tettem fel, és sorban, 3órás tesztelés után a többit egyesélvel, aztán megint teszt 3órán át:) most eddig minden rendben van vele. köszönöm a segítségeket:R remélem tényleg csak vmelyik progi vagy vírus miatt volt

[Szerkesztve]

(#6) Supr@


Supr@
senior tag

úgy néz ki, hogy mégsem a software-ek voltak a ludasak, mert megint előjöbb a baj. a mostani szitu: alapon minden, gép jó, nem áll le. vga húzva: amint 3d-t vagy vmi olyat indítok, ami terhelné a gépet, lekapcsol (net, msn, winamp megy, inkább a vga-terhelő). na most ez eddig oké, mondom túlhúztam a krit. na de akkor sme kapcsol le a gép tudtommal!!! tehát kérném a hozzáértők tanácsait, mivel már nagyon idegesít a dolog.
help me:U:O

(#7) Gorneck válasza Supr@ (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Tápcsere első körben...

Mostanában nem szedted szét a gépet szal minden kábel a helyén cpu borda illetve venti helyén?! Chisetborda?!

Gorneck#1239

(#8) Savanya válasza Supr@ (#6) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is a héten voltak ilyen tünetek , sajna a chieftec-sirtec 12cm ventis 410W-os táp +5V-os része gyatra . Nekem hamarabb leállt -lekapcsolt .

+3V és +5V ága csak 130W-ra képes ami 180W alatt nem életképes csak valami kis konfignál....

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#9) Supr@ válasza Gorneck (#7) üzenetére


Supr@
senior tag

minden tökéletesen klappol, legalábbis úgy néz ki. proci hűtő okés, vga hűtő gyári, alaplapi borda is a helyén, ráadásul egy 9es zalmival hűtöm full fordulaton:) minden megkapja a megfelelő hűtést, 5venti megy a gépben, plus a proci és a vga. és oldalról még kap egy szobaventivel:D a tápban pedig egy 12cm-es venti

(#10) Supr@ válasza Savanya (#8) üzenetére


Supr@
senior tag

neked is csak úgy? se hiba üzi, se semmi? nekem egyszer csak puff, és már csak a leálló ventiket hallom.

(#11) Szabesz válasza Supr@ (#10) üzenetére


Szabesz
őstag

Talán a Chieftec 410W a gyenge láncszem itt, sokat hallani hogy a 410W-os CSk nem bírják a strapát :(

¯\_(ツ)_/¯

(#12) Savanya válasza Supr@ (#10) üzenetére


Savanya
addikt

Pontosan. Nem tudtam pl. XP-t telepiteni sem ....

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13) Gorneck válasza Supr@ (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Kérj kölibe egy tápot!

Gorneck#1239

(#14) Supr@


Supr@
senior tag

Hát az lesz, kipróbálom egy másik táppal. amúgy ez garanciális hiba? tehát cserélik emiatt, hogy nem megy vele megfelően a gép?

(#15) Criton


Criton
veterán

nekem is 410 es Chieftec van. Nálam eddig nem hibázott. Volt hogy 3 napig ment folyamatosan.

(#16) Supr@ válasza Criton (#15) üzenetére


Supr@
senior tag

alapon nálam sem áll le, csak ha mondjuk tuningolom a vga-t. lehet hogy akkor már ne mad elég kraftot le, vagy nem tudom. tény, az enyé többet eszik, mint a Te vga-d:D:))

(#17) Criton válasza Supr@ (#16) üzenetére


Criton
veterán

Az meglehet :)) Bár lehet egy A64 re ez a táp tényleg kevés, vagyis ha nem húzod, akkor a minimum :U

(#18) sube válasza Supr@ (#16) üzenetére


sube
aktív tag

Ha csak akkor hal le (ill tobnyire akkor) amikor tuningolod a vga t akkor adj neki tobb feszt biosba. hatha. Mellesleg nekem is voltak ilyen jellegu gondjaim a64 el es nekem is akkor ha vmi jatekkal nyomultam. A problema megoldasa az volt, hogy a ramot a 3slotbol atraktam az 1 esbe, es azota remekul mukodik...(elso gep inditasnal slot1 be csak pruszkolt, ezert volt a 3 asba). Szal te is probald meg a ram athelyezeset. Clear CMOS, esetleg BIOS update. Szerintem a tap nem hibas, akkor lesz hibas ha megadja magat es nem indul el:) en csak olyanrol hallottam, hogy megadta magat, de hogy ameg elt addig nem ment rendesen olyanrol nem (amugy nekem is ilyen tapom van).

[Szerkesztve]

(#19) CactuS válasza sube (#18) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig szerintem is előfordulhat,a leirt jelenség ''tápelégtelenségkor''. Szerintem főleg azért,mert csak akkor jön elő,ha nagyobb teljesitmény kell /kéne/

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#20) #64791808 válasza Supr@ (#6) üzenetére


#64791808
törölt tag

Üdv!

Az újraindulásnak lehet szoftveres oka, a leállásnak viszont gyakorlatilag nem.

1., Próbáld meg, hogy egy kölcsöntáppal is lekapcsol-e

2., Egy ilyen konfig esetében a kraft is lehet elégtelen.

3., Csinálhat ilyet, ha túlhúzod az egyik alkatrészt, teszteld egyenként, a procinál kezdd.

[Szerkesztve]

(#21) Supr@ válasza #64791808 (#20) üzenetére


Supr@
senior tag

tápot azt megpróbálok holnap szerválni. illetve kipróbálom egy msik gépben a vga-t húzva, ugyanilyen a konfig, mint az enémy, csak asus lappal és más táppal. ezek után én is arra gyanakszom, hogy amikor kellene a +kraft, akkor azt nem képes szolgáltatni a táp. mert amíg alapon megy a vga, addig nincs gond, megy minden. aztán 300/700-ról 325/735-re húztam, akkor még mindig ment minden. aztán amikor még feljebb mentem (370/810), akkora 3dmark 2001 lefutott, de a 2003 legelső töltőképernyőjénél lekapcsolt, amikro jött volna a teszt.

(#22) Supr@ válasza CactuS (#19) üzenetére


Supr@
senior tag

bios update volt, 2 is. ramfoglalat váltogatása is volt. mint mondottam alapon nincs gond, csak ha kellene a több kakaó...

(#23) CactuS válasza Supr@ (#22) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Értem, én is azért ''szavaztam'' arra,hogy a táp nem birja az iramot :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#24) sube válasza Supr@ (#22) üzenetére


sube
aktív tag

Nekem is hasonlo konfigom van mint neked (jo nem 6600 hanem 9600xt.. :DD ) de nekem a ramcsere utan nemcsinalta ezt. Prime vel meddig teszteltel es mien modba?
Lehet az elfogultsagom is kozre jaccott, hogy nem a tap hibas, de ha ennyien mondjak akkor lehet benne vmi...
Amugy arra nem irtal, hogy ha tobb feszt adsz a vga nak BIOS ba akkor mivan.

(#25) Supr@ válasza sube (#24) üzenetére


Supr@
senior tag

a prime 95 tökéletesen fut.
inkább akkor fexik ki a gép, amikor 3d-vel akarom tesztelni és még húzva is van a vga.

(#26) Gorneck válasza Supr@ (#25) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a videokártyával lenne a gond attól még nem állna le a géped illetve kapcsolna ki! Te azt mondtad nullára kikapcsol...

Gorneck#1239

(#27) Supr@ válasza Gorneck (#26) üzenetére


Supr@
senior tag

nem azt mondom hogy a vga a szar, mert eddig is csináltí a 6600gt-vel, igaz azzal csak talán 1szer, vagy 2szer. de amióta ez van, azóta csinálja, de csak ha húzva van a vga! vga túlhajtá miatt pedig nem kapcsol le a gép tudtommal.

(#28) Gorneck válasza Supr@ (#27) üzenetére


Gorneck
titán

Így van!

Gorneck#1239

(#29) Supr@


Supr@
senior tag

most előjött játék közben is, doom3 alatt leállt a gép. és még tuning sem volt! csak rákötöttem két neon-t egy inverterre. de csak kb 10perc játék után állt le. ennyire sz@r lenne ez a chieftec?????

(#30) Supr@ válasza Savanya (#12) üzenetére


Supr@
senior tag

és emiatt a leállások miatt cserélik boltban? mert tegyük fel hogfy beviszem gariba, de ők meg mondjuk csak egy athlon xp-s gépen cserélik, és azzal jó? akkor meg azt mondják hogy ne szórakozzak. mit lehet ilyenkor tenni? mert nem akarom elbukni az árát, 2hetes a táp csak.

(#31) ftc


ftc
nagyúr

Volna egy kis problémám hátha valki tudja a megoldást.
Néha fogja magát a gép és kikapcsolja önmagaát illetve restartol.ezt megelözöen hangos HDD kattogás hallatszik a hdd-böl.Mi is csinállhatja?

(#32) Supr@


Supr@
senior tag

na, vannak itt problémák, tessék nekünk segíteni:D:))

amúgy nekem is csinált ilyet a régi vinyóm, egy jó nagy teljes formázás, újrapartícionálás helyre tette nekem. na persze 2hete aztán totál elszállt most a vinyó:D

(#33) ftc válasza Supr@ (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

160GB 2 honapos Hitachi SATA akkor jobbha kiirok mindent?

(#34) Winner_hun


Winner_hun
félisten

2* go el

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lehet, ogy ebből mégsem lesz csere:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) Troy. válasza Winner_hun (#35) üzenetére


Troy.
addikt

az igen, milyen Aláírás .... LOol :DD:P:C

[Szerkesztve]

.

(#37) Winner_hun válasza Troy. (#36) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R:R:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) Supr@ válasza ftc (#33) üzenetére


Supr@
senior tag

azért 2hónapos nem kellene rendetlenkednie. én haverom vinyójára átmenttem mindent, format, aztán vissza raktam a cuccokat. utána majd egy évig ment gond nélkül. míg nem meghalt:)

(#39) Criton válasza Supr@ (#30) üzenetére


Criton
veterán

Hi !

Az elmúlt napokban nekem is voltak gondjaim géppel. Most nem igazán tudtam végig olvasni az itt lévő témát, hogy neked mivolt a baj, csak láttom, hogy neked is Chieftec tápod van. Nos egy ideig én meggyőződésem volt, hogy a gépemnek volt baja, tápnak miért lenne ? Ma lenne 1 hetes és 4 napos. Nos igen, meguntam hogy az én gépem is sokat marháskodik. És lám szervizbe mit mondtak, az újabb fajta Chieftec 410W os tápok is szériahibásak akárcsak elődjük. Persze ez nem azt jelenti, hogy a te géped azért szarozik mert a táp hibás, lehet van akkora mázlid, hogy nem hibásat kaptál ki. Persze ez a jelenség nem garis - mert arról nem üzlet tehet ha szérihibás tápokat küldött neki a gyártó. Kicserélni meg sajna nem cserélték - vennem kellett egy újat :O . A chieftec nemrossz gyártó, de a 410W os tápjaikat nagyon elreontották :( Szval szerintem nézesd meg valakivel a tápod . Sajnos nekem az új tápra ráment 20.000 ft om. De jobban érzem most magam, mert nem akarom, hogy egy szériahibás táp hazavágja véletlen a gépem.

Szval sok sikert !

(#40) Criton válasza Supr@ (#6) üzenetére


Criton
veterán

Olyanról még nem nagyon hallotam, hogy egy szoftver miatt leállna a gép. Vagyis énmég nem nagyon találkoztam olyannal. De nem is hallotam olyanról. Max húzo progitól fordulhat elő leállás-lefagyás stb...

(#41) gaborbol


gaborbol
őstag


Hát ez zsír! :O

Ma akarom összerakni a gépemet. Van egy iMBP 420A-as tápom,de MSI azt mondja +12V minimum 18A ,és ha lehet 24 pin-es legyen, ez meg csak 17A-os valamint 20 pin-es.Mondom nem gáz, van egy Chieftec 410W-osom is majd berakom azt ,ha iMBP nem tudná megoldani......

msi neo4 f ,3000+,6600gt+1hdd,se cd,se dvd, se extra hdd, se semmi,ha ennek nem lesz elég valamelyik tápom szétverem az egészet! :(((

(#42) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Valami a táppal lesz szerintem...

(#43) gaborbol


gaborbol
őstag

Könnyen lehet alaplap is,1 hete hoztak be gépet hozzánk ilyen gondal,kicseréltünk benne mindent, aztán kibukott hogy nf7 kipusztult benne.

(#44) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv Mindenkinek!!!

Bár Baromi kezdő vagyok, de szeretnék segítséget kérmi tőletek ugyanis úgy látom itt egy iszonyat profi kis kommuna van.
A helyzet majdnem ugyanaz, mint Supr@ gépével, csak nem leáll a gép, hanem egy fémes-tépett hang keretében lefagy. Most cseréltem tápot egy Chiftec APFC 420A2. Ha tudtok segíteni a kkor nagyon megköszönném. A gép nincs tuningolva és nincs modding se.:B

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#45) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Basszus most vettem észre, hogy 31-44-ig is van már hozzászolás meg új téma! Ha kicsit összevisszának tűnne, amit írtam akkor bocsesz!

Üdv:)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#46) Supr@


Supr@
senior tag

na, most odáig jutottam, hogy már amikor indítom a doom3-at, már akkor leáll a gép. most vissza vettem a modot, most legalább fut. csak hogy most már 5percenként winben is lekapcsol, úgy hogy csak az alapvető progik futnak és msn-en beszélgetek haverokkal. most bekerült egy 1mb-os pci-os vga, ezzel nem áll le. tehát vagy a táp nem képes elviselni a gépet, nem hajtja meg eléggé, vagy a vga miatt. csak hogy 6600gt-vel is leállt!!!
csütörtökön lesz kipróbálva egy isminél az egész gép, darabokra bontva, hogy mi lehet a hiba oka.

(#47) mr_ricsi válasza Kareszovics (#44) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''egy fémes-tépett hang keretében lefagy''

Vagyis: Maxtor vinyó kattan egyet, aztán a képernyő kimerevedik, és a HDD led folyamatosan világít?
1, IDE-kábel csere (ideiglenes jelleggel, ezért akár egy régi 40 erest is tehetsz helyette)
2, Memória tesztek futtatása sok órán keresztül, és Prime95 szintén sok órán keresztül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) Tenfoot válasza Supr@ (#46) üzenetére


Tenfoot
tag

Nem a chieftech 410 w -osra mondták hogy sok a selejt belőle?

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

(#49) mr_ricsi válasza Criton (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az újabb fajta Chieftec 410W os tápok is szériahibásak akárcsak elődjük''

Ez a ''szériahiba'' úgy jelentkezik, hogy egyik reggel elszáll a táp, és onnantól se kép, se hang.
De mindaddig hibátlanul viszi a gépet.

''Persze ez a jelenség nem garis - mert arról nem üzlet tehet ha szérihibás tápokat küldött neki a gyártó.''
Ha a táp nem működik jól, akkor garis csere. Ez nem is lehet kérdés

''A chieftec nemrossz gyártó,''
A Chieftec nem gyárt tápot. Ha veszel tőlük egyet az asztali gépedbe, akkor azt vagy a Sirtec, vagy a Delta, vagy az Enhance gyártotta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) Tenfoot válasza mr_ricsi (#49) üzenetére


Tenfoot
tag

Egy boltban előttem épp ezért vittek vissza egy chieftechet, ment aztán placcs...de mondták neki hogy ki lesz cserélve. (A boltnak azért számít a hírnév...már amelyiknek)

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.