Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Microsoft laser mouse 8000 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Norby(ToG)


Norby(ToG)
csendes tag

A következő témát azért indítottam mert nem találtam erről [link] a szerintem nagyszerű egérről túl sok infót.
Akinek vannak tapasztalatai kérem ossza meg velem. Ilyet szeretnék vásárolni, de pár dolog elriaszt tőle. Pl. az aksi töltője nagyon furán van megoldva, plusz az aksi egy AA-s NiMH újratölthető, amivel vannak kellemetlen tapasztalataim.
Valamint szeretném tudni hogy ez az egér játékra és photoshopra mennyire nyerő megoldás.
Köszi mindenkitől előre is.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#2) Integra válasza Norby(ToG) (#1) üzenetére


Integra
titán

nem rossz, tetszik nekem is
a gondom az lenne valszeg egyedül vele, hogy ha a görgő a szokásos ms folyékony, akadásmentes mozgású lenne
gyanítom a vista klavi és egér kombó egér része amúgy, mert a képekről ahogy látom, ez is indukciós töltésű egér

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Norby(ToG) válasza Integra (#2) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

És az hogy indukciós töltésű az inkább jó vagy rossz, mert ahogy láttam a Microsoft megint találhatott valamit mert már csak egy elem van benne és így is bírja egy hétig.
Egyébként az egér megvásárolható settben is de olyannal még nem találkoztam itthon, meg valószínű iszonyat ára lesz azzal a durva billentyűzettel kiegészítve.
Nagyon szimpatikus az egér és 16,5K HUF simán megér, csak esetleg ha van már valakinek ilyen akkor reménykedem hogy megosztja velem a tapasztalatát.
Majd csak augusztusban fogom megrendelni (ha tényleg bejön) addig lökhetitek az okosságokat.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#4) Cyrin válasza Norby(ToG) (#3) üzenetére


Cyrin
addikt

Na, az enyém jövő héten érkezik. De próbálgattam már. A billentyűzethez is ilyen egér jár, csak az más színben.

Én azért választottam, mert nem találtam más normálisan kinéző egeret. Ez viszont nagyon is az.

Hátránya hogy uniszex, jobb és balkezes, ezáltal a fogása nem olyan jó, mint az egykezeseknek.
Az oldalsó gombok nem tökéletesen állnak kézre, mert egy kicsit beljebb vannak mint a hüvelykujjad, ezáltal kicsit visszább kell nyúlni. De ez direkt van, hogy véletlenül ne lehessen megnyomni. És ez nekem tetszik is, mert ezerszer szállt már el hosszú levelem a véletlen benyomott oldalsó gomb miatt. A görgető nekem se szimpi, sem a működése, sem az anyaga, majd használatban kiderül.

Amit mások mondanak róla, az hogy elemmel kicsit nehezebb mint kéne, meg a Microsoft még véletlenül sem tud hozzá megfelelő drivert írni a saját Vistája alá.

(#5) Norby(ToG) válasza Cyrin (#4) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Érdekes hogy szinte mindenki a rossz görgők miatt aggódik Microsoft egerek kapcsán. Ebben biztos lehet valami mert a mostanimnak is (Wireless Intelli Mouse Explorer) ez a legnagyobb problémája, szinte már használhatatlan a görgő. Ezért cserélném egy ilyenre, de a tilt görgővel eddig még semmi tapasztalatom sincs.

Várom a véleményeket továbbra is.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#6) Cyrin válasza Norby(ToG) (#5) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez nem azt jelenti hogy rossz, csak szokatlan, ill. azt szokták mondani és tényleg így van, hogy ha be kell nyomni akkor az nehéz.

(#7) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Nekem egyel régebbi verziója van, egy-másfél éve, jó nagy, imádom, meg lehet fogni. Az oldalirányban mozgó görgő hihetetlen praktikus és pillanatok alatt rááll az ember ujja, magával a görgővel semmi baj, gumis, tapad, rendesen irányítható, egyáltalán nem kopott meg. A nem szakaszos görgetés talán csak akkor zavaró hogyha precízen soronként akarsz görgetni, engem nem zavar, így is pontos, sőt, hogy nem áll meg minden (harmadik) sornál, szvsz sokkal használhatóbb. A mozgását, gyorsulását elég nehezen sikerült belőnöm, de most hogy sikerült, gyors és pontos, csak jó tapasztalatom van vele, játékban sem zavaró a lézeresség miatti lag sem, CS-ben sem :DDD

[Szerkesztve]

(#8) Cyrin válasza Jeannie (#7) üzenetére


Cyrin
addikt

miért, mi volt ennek a korábbi verziója? Ez egyébként nem túl nagy, a 6000-es nagyobb. De tényleg igaz a Microsoft egerekre, hogy kicsit nagyobbak mint a többiek, de nekem ez pont kell is.

(#9) Norby(ToG) válasza Cyrin (#8) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

A 6000 -re gondolt. Azt is nézegettem de az valahogy olyan fura volt kialakításban.
Viszont abban az nem tetszett hogy cserélgetni kell az elemeket és töltögetni őket.
Ennél meg csak rárakom a töltőjére ha nem használom és már tölti is. Ráadásul csak fele annyi elem van benne így a súlya is szerényebb.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#10) Cyrin válasza Norby(ToG) (#9) üzenetére


Cyrin
addikt

Igen én is így voltam a 6000-rel, jó lehet hogy esetleg kényelmesebb, de olyan fura :DD Az már inkább egy rusnya patkány ehez képest :DDD

Szóval külsőre nem jött be.

Megvan a 8000-es egerem, megvettem pesten, hétvégére hazaér.

(#11) Norby(ToG) válasza Cyrin (#10) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Várom a tapasztalatokat és az első benyomásokat.
Megkérdezhetem mennyiért vetted?

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#12) Cyrin válasza Norby(ToG) (#11) üzenetére


Cyrin
addikt

17.880 Brutto az Aquanal.

A pixmanianal olcsóbb, de ha hozzászámolod a futárposta árát, akkor már nem, nem is szólva a kétes nehezebben érvényesíthető garanciáról.

(#13) Norby(ToG) válasza Cyrin (#12) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Az egész korrekt ár, lehet hogy én is ott veszem meg.
Várom a teszteredményeket, nagyon kiváncsi vagyok mit tud a kicsike.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#14) Cyrin válasza Norby(ToG) (#13) üzenetére


Cyrin
addikt

A teszt elmarad, mert nem jött le pestről az egér, mert a nagy meleg miatt nem jártak a vonatok.

(#15) Cyrin


Cyrin
addikt

Megvan az egér, katasztrófa.

Neki volt igaza:
http://stuff.silverorange.com/archives/2007/march/lasermouse8000


(#16) Norby(ToG) válasza Cyrin (#15) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Hát ez nagy pofára esés, gyakorlatilag minden szar benne a srác tesztje alapján. Asszem akkor erről lemondhatok. Pedig még sosem volt gondom Microsoft hw-vel. Inkább nézek valami logitechet. Vagy mondjuk a Laser Mouse 6000-et. Az talán jobb termékük.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#17) Cyrin


Cyrin
addikt

na kicsit lenyugodtam mára. szóval az a baj vele, hogy pl. az opera alatt csak lefelé lehet görgetni a weblapokat. driver install után megy felfelé is, de akkor is először lefele indul el. ettől ugye ugrál az egész. de ez legyen az opera hibája, mert máshol ezt nem csinálja.
ami viszont van, és a tesztben is leírják, hogy a pontossága (pontatlansága) elfogadhatatlan. ha lassan viszem a mutatót, akkor az ide oda ugrál, nem tud egyenesen menni. ez nagyon gáz.

a boltban visszaveszik.

már csak az a kérdés, hogy mit kérjek helyette?

nézegettem a Logitech MX Revolution-t. Na ennek is sok helyen leírják, hogy pontatlan a rádiós átvitel miatt. szóval lehet itt bármekkora DPI, ha nem jut el a pontosság a gépig.

Én már ott tartok, hogy lehet hogy egy G5 lesz, ami tuti jó, csak vezetékes.

(#18) Cyrin


Cyrin
addikt

Ja ezt elfelejtettem, hogy az egér elég (far)nehéz, és mivel rendes fogás sincs rajta, nem tudod úgy felemelni, hogy a hátulja ne érjen le.

(#19) Cyrin


Cyrin
addikt

Persze lehet hogy minden csak nézőpont kérdése:

1. Az nem baj, hogy nem tudod felemelni az egeret, mert minek is felemelni, túl nehéz ahoz. Elég ha az elejét emeled.

2. Ha a többi wireless is ilyen rosszul működik (kicsit szétnézve a tesztekben úgy néz ki igen, ha nem is ennyire) akkor ez se sikerült jobban.

(#20) Cyrin


Cyrin
addikt

még egy negatívum: ez sztem a súlyából adódik, nem csúszik elég jól. ha snookerezek nehéz egyből jól pozicionálni vele, nehezen indul meg, akkor viszont túl sokat.

(#21) Norby(ToG) válasza Cyrin (#20) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Meggyőztél most már tuti nem veszem meg, elég nagy csalódás ez így is, nem akarok még jobban pofára esni.
Asszem marad a G7. Más ötletem nincs. Akinek van valami jó tapasztalata vezeték nélküli egerekkel az ne kíméljen.

Microsoft :((

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#22) Cyrin válasza Norby(ToG) (#21) üzenetére


Cyrin
addikt

A g7 is kifutó modell, nem gyártják már. Lehet hogy nem jött be a vezeték nélküli kapcsolat a játékosoknak? Nem tán ugyanilyen hibákat produlkált mint ez?

A g5 jó lehet, de az meg nem tetszik. Jövő héten kicseréltetem egy MX Revolution-re, a topicjában majd beszámolok róla.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Microsoft laser mouse 8000 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.