Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pbujna


pbujna
aktív tag

Mi a *zar az eferrets? Mit csinálnak, miért van a memóriákon? Miért nem találok a honlapjukon semmit? Hol lehet utánanézni, hogy az egyes serialos memóriájukat ki gyártotta, és mikor, és mit tud, és miért nem megy duálban, és miért nem indul a gépben, ha az támogatná, és miért hibás a kétnapos memória, és miért adják el őket, és miért ilyen ''olcsó'', ha vidékről kell kétszer felmennem, hogy kicseréljék ugyanilyen *zarra? Valaki segítsen, plízzzzz

(#2) gozso


gozso
senior tag

na ez jó kérdés, magam is kiváncsi vagyok a válaszra...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#3) Tigerclaw válasza pbujna (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ezt a kérdést a memóriás topikokban tedd fel. Csak egy tanács a továbbiakhoz: Ha problémád van arra ne nyiss új topikot, hiszen nem akarsz ugyanazzal a problémával évekig foglalkozni, csak meg szeretnéd oldani a gondodat minnél hamarabb. Ha sűrgős, tedd fel az ''azonnali kérdések órája'' topikban: Bővebben: link

Ezt pedig inkább zárja egy moderátor, ha épp erre jár.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) pbujna válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


pbujna
aktív tag

Kedves Tigerclaw!
1: Mivel nem azonnali választ várok, hanem egy bazi jó beszélgetést a témáról, ezért nem akarom az azonnali kérdésekben feltenni, ahol egyébként sokmindenről szó van, és két oldalt átívelő üzenetek és válaszok vannak. Ott nem lehet beszélgetni, kérdezni, mert ha egy a témában jártas ember sem jár éppen fenn, akkor már esélyem sincs.

2: Talán a hangvételből is látni lehet, a ''fáradt gőzt'' igyekszem levezetni. A topic arra való, hogy az emberek a hasonló problémájukat tudják majd megosztani úgy, hogy mindenki tanulni fog belőle. Talán te tudnál segíteni benne?

3: Miért kérsz meg moderátort, hogy zárja a topicot, amikor azt nem te nyitottad? Látod, már az első olvasók között is akad, akit nagyon érdekelne a téma! Szerintem leszünk többen is.

4: Elnézést, ha írás közben bármivel is megbántottalak! Ne haragudj!

5: Remélem, nem az Eferrets vezérigazgatója vagy...

(#5) aDM|RaL^ válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

mindent zárni kell?

például ez engem is érdekelne.

és előttem már kifejtette hogy miért nemkellene zárni.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#6) Tigerclaw válasza pbujna (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel az eredeti kérdésed tele volt szakmai jellegű kérdésekkel, és arra gondoltam, hogy konkrét válaszokat is vársz rá, adtam egy tanácsot.

Őszintén szólva eddig nem tudtam elképzeni, hogy valaki a ''sz@r'' memóriamoduljaival kapcsolatban (amiket valszeg ezért a jövőhéten le is cserél) többszáz hsz.-es ''beszélgetést'' képzel el.

Hidd el a memóriás topikokban is emberek beszélgetnek magyar nyelven és nem robotok bináris kódók cseréjével. Annak is nagyobb az esélye, hogy ott találsz valakit, aki ismeri ezt a mem. gyártót. Persze, ha végeredményben nem is a memória a lényeg, hanem csak indító témának dobtad be, akkor a topik címe sikerült kicsit félre.

Nem kértem meg egy moderátort se, hogy zárja ezt a topikot, csak kvázi megjósoltam a sorsát (ne legyen igazam). Egyébként kérni bárki kérhet ilyet és mást is a moderátoroktól, maximum nem teljesítik. Ismétlem: Én nem kértem.



Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) pweisz válasza pbujna (#1) üzenetére


pweisz
senior tag

mér mi az az ''eferrets''? rávan írva a memóriára? az a gyártó? Nem értem az egészet hogy mi a gond.

(#8) pbujna


pbujna
aktív tag

Talán mégsem fogják bezárni...

1ébként az alaptörténet, ami miatt indítottam: (nagyon tanúlságos)

Vásároltam már több, mint egy hete egy memóriát az aquásoknál!
Elvileg az mondták, hogy Samsung, mert Samsung chipekkel készült.
Az SPD szerint nincs serial, se gyártási idő, se időzítések (csak 400-on), se név!
Sajna az általam összeszerelt gépben nem indult el, mert 400 MHz-en kívül nem volt hajlandó másként elindulni. A gép, amiben szerettem volna, hogy menjen egy ABIT BH7-E, 2.4/533 P4-es proci és ez a ram. Mivel az FSB 133-on volt, nem is indult. Beletettem a saját PQI memóriám, majd felhúztam az FSB-t 160-ra az arányokat 4:5-re, így a memória 400-on ment. Kivettem a sajátot, beletettem ezt a Samsungban nevezett izét, és indul a gép :DD! Vissza az FSB, mert nem akartam tuningolni a procit, a gép ismét halott.

Mivel nem vagyok pesti, szombaton (munkanap volt) jeleztem nekik, hogy nem indul a memória, szeretném, ha beleférnék a 3. nap gariba, ez nem jött össze.
Próba képpen leteszteltem a memtest progival. 32.000 hibát írt ki, hát úgy döntöttem visszaviszem, mert már hibás is.
Nagy nehezen visszavittem a memóriát, ekkor +2000 Ft utiköltségem már rajta.
Nem akarják letesztelni, mert nem a szervíz nyitvatartása alatt vittem vissza. Amúgy is egy hét mire letesztelik, de én nem hagytam annyiban a dolgot.

Sikerült elérnem, hogy teszteljék (vörös fej nálam és náluk is)!
Összesen 4 hibát ír a memtest, de legalább hibás. Kérek helyette egy hynix-ot. Kihozzák a raktárból, ezen sincs más csak egy címke: www.eferrets.com. Se doboz, se antistatikus zacsi, semmi. A kezembe nyomják. Mivel műszálas pulóver volt rajtam, azonnal tönkrevághattam volna a memóriát, de inkább ott hagytam nekik.

Otthon megnéztem a www.eferrets.com-ot. Csak egy reklám fogadott angol, német, magyar nyelven. Mi az *zar ez?

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hogy valami hasznosat is hozzátegyek a témához:

Az eferrets szerintem nem memóriagyártó, sőt modulokat se gyárt. Az eferrets címkékkel foglalkozik. Olyan címkéket gyárt más cégek számára, amiket mindenféle berendezésre lehet tenni garancia igazolás céljából. Mivel komolyabb berendezéseknél már általában nem címkéket használnak ilyen célokra, általában forgalmazók használnak ilyeneket. Processzorokra, memóriákra, HDD-kre, stb. teszik ezeket a címkéket. Azok megrendelik, mi legyen rajta (sorszám, gyáriszám, név, cím, logó, vonalkód, stb.) az eferret legyártja tekercsben, és a megrendelő pedig ragasztgat. SZVSZ azért van rajta az eferrets neve, vagy webcíme ezeken a címkéken, mert ez nekik reklámlehetőség, a megrendelő pedig ezért olcsóbban kapja a címkéket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) pweisz válasza pbujna (#8) üzenetére


pweisz
senior tag

Ez egy biztonsági matrica a reklám alapján, illetve annak a gyártója a cég.
Megelőztek.

[Szerkesztve]

(#11) Tigerclaw válasza pbujna (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amit az eferrets weboldalán találtál egy k*rvára primitív honlap. Mentségükre legyen szó, valszeg csak ideiglenes. Nagyon fárasztó kivárni és végigolvasni a lassan csepegtetett infókat. Az egész arról szól, hogy miért jó neked az ő címkéjük.

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) pbujna válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


pbujna
aktív tag

Köszi az infot! Ezek szerint csak a címkét nyomtatják? A memórián csak egy kis címke volt ezen kívül. Nem igaz, hogy a gyártó nem tud ilyet rátenni, hanem olcsó címkét kell az eferrets-től vásárolnia? Eddig csak az ilyen gyenge minőségű memóriákon találkoztam vele, azért gondoltam hogy összefügg a kettő. Kinek éri meg *zaron a reklám? Nem láttam még trágyakupaccal disznóhús reklámot...

Egyébként azokon a memóriákon, ahol az eferrets-szel találkoztam, volt egy sorozatszám is, mind egy sorozatba illett, lehetett az hynix, samsung, infineon. Hol lehet akkor ennek a sorozatszámnak utánanézni?

(#13) Tigerclaw válasza pbujna (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a címkét nem a gyártó teszi fel, hanem a (magyar) forgalmazó.

Egyébként gyanús az, hogy az eferrets magyar cég, mivel a honlapon volt néhány mintacímke magyar felirattal. SZVSZ nem volt véletlen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem csalódtam:

Domain name: eferrets.com

Registrant Contact:

Gyula Hámori (cybertest@yifan.net)
+36.13901830
Fax:
Rákóczi út 19. 1/6
BUDAPEST, na
HU
-------------------------------------------------

Vagyis Hámori Gyula nevű vki regisztrálta a fenti domain nevet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) pbujna válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


pbujna
aktív tag

1ébként a te memóriáidon milyen címke szerepel? Átfog 3 chipet, és rajta van minden adat a modulról? Gondolom igen. Te megvennél egy olyat, ahol csak egy egyszerű i654 sorozatszám, meg néhágy betű és szám szerepel, de sehol nem tudsz utánanézni? Elhiszed, hogy ez Samsung, ha ezt látod rajta, nem pedig azt, hogy (csak példa):Samsung DDR-400 PC3200
MXC16843C4C632-400
SM14665 CL3

Mert nem volt Samsung, nem volt neve, nem volt sorozatszáma, nem volt gyártási idő, nem voltak időzítések (csak egy). Nem indult, csak kizárólat 400MHz-en. Még 402-n, vagy 398-on sem.

Én eddig csak ilyen memóriákkal találkoztam, amelyiken eferrets címke volt.

(#16) Tigerclaw válasza pbujna (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak olyan memóriát veszek, ami márkás chipek vannak és azokon a márkának megefelelő adattábla van rajta. Általában megnézem, hogy hány nanoszekundumosok a chipek. A jelenlegi memóriámat már nagyon régen vettem. Talán Hyundai chipes?

SZVSZ: Azokat a memóriákat érdemes nagy ívben elkerülni, ahol a chipeken nincs semmi azonosító.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.