Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mesék akkor és most

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Hát tudom ez nem a legfáradtabb topic de talán nagy látogatottságnak örvend majd.
Ami kiváltotta eme topic nyitását a következő.Melóban szünetben előjött egy mese, aminek a csattanója mindig az EU-val kapcsolatos.Könyörgöm milyen munka ez?Természetesen a tma adva volt ezután, mindenki mondta a kedvenc meséjét, kis storyját.
Arra jutottunk hogy nagyon megváltozott a mesevilág.Mind tartalomban, mind kinézetben egyaránt.
Ti hogy vélekedtek erről?Illetve lehetne a gyüjteménye kedvenc mesés töténeteinknek, hisz biztosan sokan láttunk/látunk mesét ami maradandó nyomot vágott agyunk kietlen pusztájába.
Ha becsukják esetleg a tmát, akkor annak is biztosan meg lesz az oka.
Jó szórakozást:D

Soirée...

(#2) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ha gyerekem lesz, nem merem majd leültetni a tv elé. :( Komolyan mondom a mai rajzfilmek... Egy nagy rakás sz*r szinte az összes. Azon gondolkodtam, hogy a rajzolóknak vajon ennyire visszafejlődött a rajztudásuk? Amorf, 4-5 színű mesefigurák... Az óvodások rajzolnak ilyeneket. Na és a témák... Váááááá.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Loretto válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Loretto
veterán

nekem nagyon bejött Zéno a gyurmafigura.Csak nem nagyon mutatják:(

Soirée...

(#4) Gh0sT válasza Loretto (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hol vannak a nagy klasszikusok? Disney razfilmek, magyar népmesék, dörmögőék? Egyébként lehet, hogy vannak, csak sok mellette a szemét, nézhetetlen. Vagy csak én nézem ilyen kritikus szemmel a rajzfilmipart?

Szerk: Zeno tényleg király volt! :D

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) adalbert1


adalbert1
veterán

Tom és Jerryt a gyerekeknek!!!

(#6) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Hát én is gondolkodtam már azon, hogy milyen mesét fog nézni a gyermekem?

Hol vannak azok a régi mesék, amik ötletesek, ismeretfejlesztőek voltak? Viccesek, és nem horrorisztikusak? Már a rajzfilmek sem szólnak másról, mint gyilkolásról. :((

Kedvenceim: Tom és Jerry, Kacsamesék, Csipet csapat, Erdő kapitánya, Dzsungel könyve, Maci Laci, Atom Anti, Freddy a hangya (emlékszik még rá valaki?) Moffli a koala (és erre?), Kishableány

Valahogyan meg kellene szereznem az összes Kacsamesék, és Csipet csapat összes részét. Megvan valakinek, videón, esetleg felvette atv-ből és megvan neki digitális formában?

(#7) Gh0sT válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Freddyvel találkoztam a nyáron valamelyik csatornán. Kapásból leültem nézni. :) Mofflira emlékszem, az is nagyon tuti mese volt. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Ha a Duck Tales vagy Balu kapitány lesz a tévében és elkapom az elejét tuti felveszem mind :)) de mindig ugy alakul hogy 1-2 rész után veszek csak észre sorozatokat és akkor már nem az igazi.


amugy én a Jamie és a csodalámpát látnám ujra szivesen és a Vrungel kapitány kalandjait!!!

[Szerkesztve]

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#9) Loretto válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Loretto
veterán

nekem még bejött a kukori-kotkoda pink panter transformerrs.
ja igen nagy klasszikus fürész pali----->mosómedvék :DDD

Soirée...

(#10) zsoltee10 válasza Gh0sT (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

De jó, nem gondoltam, hogy valaki még emlékszik rájuk. Nagyon szerettem, ehh a régi szép idők....:O:O:O

A Balu kapitányt ki is felejtettem a felsorolásból. :)

(#11) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Belegondoltatok abba, hogy régen ''lehetett'' úgy gyereket nevelni, hogy ''kisfiam, kislányom apunak most dolgoznia kell, kapcsold be a a tv-t és nézzél mesét.'' Ezzel szemben mi van most? Szerencsétlen kölyök elől el kell dugni a távirányítót, mert olyan mértékben más lesz a világképe az értékrendje ha megnéz egy nem neki való rajzfilmet... És sajnos sok ilyen van.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) Loretto válasza Mazlee (#8) üzenetére


Loretto
veterán

Jamie-ről mi is beszéltünk.Jó volt.

Soirée...

(#13) Mazlee válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Transformers angolul megvan :))
a Pink Panther is jó!!

de akkor irjunk még.

Bob és Bobek? egér a Marson? No megállj csak! PIMPA!!!

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#14) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szerintem csináljunk egy csatornát, ahol a 20-30 éves korosztálynak vetítenénk meséket. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15) adalbert1 válasza Gh0sT (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó ötlet! Támogatom!

(#16) Gh0sT válasza Mazlee (#13) üzenetére


Gh0sT
addikt

Rumcájszra ki emlékszik? :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) adalbert1


adalbert1
veterán

Amúgy hogyha valakit érdekel a dc++ról nagyon sok sorozat letölthető,haverom is onnan szedett le pár Duck Tales részt.Ha valakit nem zavar az angol,akkor ez is egy megoldás.

(#18) Loretto válasza Gh0sT (#16) üzenetére


Loretto
veterán

vmennyire.
uj emlék: biga csiga+batka manó

Soirée...

(#19) zsoltee10 válasza adalbert1 (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

hát ez az, hogy mondjuk egy 3 éves gyereket eléggé zavarna az angol. :D

(#20) Loretto válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


Loretto
veterán

vagy kis korátol angolul nevelik fel :DDD

Soirée...

(#21) Horbal válasza Gh0sT (#16) üzenetére


Horbal
őstag

Az nem Runcájz vót, kemény rulez csóka volt az...

Én naon szerettem pl Mátyás királyos mesét, magyar népmeséket, Disneyt módjával, Bolondos dallamok, Tom & Jerry forever, Animánia (hihetetlen kircsi, főleg bunkó és a vész volt a kedvencem)

Bunkó és a Vész, Bunkó és a Vész
Őrült a nyurga a tömzsi lángész

Két lökött egér csak küzd az életért
de dinka mint bunkó és a vész vész vész vész vész

Mit csinálunk ma Vész? (Bunkó)
Mit csinálnánk, meghódítjuk a világot!!! (Vész):) :)) :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#22) Horbal


Horbal
őstag

Én amúgy mindig a grafika felől közelítek, aztán jön a sztori

Ezek a mai mesék borzalmas gyenge grafikával rendelkeznek, önmagukból kifordult figurák, ramaty hátterek, sik ábrázolás, ha térhatású, akkor is torz, egyszerűen szörnyű, aztán csodálkoznak, ha a gyerek, nem tud megkülönböztetni egy kék kockát, egy zöld gömbtől, katasztrófa...

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#23) Keitaro


Keitaro
addikt

Én anime párti vagyok, csak abból ami ide bejött az bizonyos szinten az alja...
(tisztelet a kivételnek, de egy Ghost in the Shell-t nem biztos, hogy egy kisgyerek értékelne, viszont egy Chihiro valsz tetszene neki :) )
Egyébként a Disney sorozatokat én is nagyon szerettem, csodálom, hogy senki sem említette, a Disney féle Aladdin rajzfilm szvsz jó volt :)

(#24) Loretto válasza Keitaro (#23) üzenetére


Loretto
veterán

Disney simán klassz. Herki a kedvenc.
Tini ninja?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#25) Mazlee válasza adalbert1 (#17) üzenetére


Mazlee
aktív tag

torrenten fent van az összes rész. de hát igen... angol..

A Disney-t én azért nem emlitettem mert olyanok most is készülnek

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#26) Gh0sT válasza Horbal (#21) üzenetére


Gh0sT
addikt

Lehet, hogy Runcájz... Kicsi voltam, nem emlékszem a pontos címére, csak arra, hogy milyen jó volt. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én még a Lolka és Bolkán, a Varázsceruzán, meg a Kockásfülü nyulon nevelkedtem. Szerintem azok jok voltak. Most biztos, ami biztos alapon 15 éve nem nézek TV-t...
Ha lesz gyerekem, akkot biztosan nem engedem a ''techno-dada'' közelébe!
De tényleg, mi van a Bob és Bobekkel? A Misimokussal, a Kétbalkezesekkel? Hova lett az egér a marsrol? Mi van Süsüvel a Sárkánnyal, aki emberségre tanitott?
Amik most vannak, azok leginkább a psziho-horror kategoriába tartoznak!

Szerk.: Runcájz az kafa... Most olyan a szakálam, mint az övé...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#28) Gh0sT


Gh0sT
addikt

DragonBall megy valamelyik csatornán? Bár ez nem kimondottan a kisgyerekeket érinti. Megnéznék néhény részt (magyarul persze). Emlékszem a kis koleszszobában ott volt a fél szint, amikor még ment. :) Alig fértünk el. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#29) Loretto


Loretto
veterán

tudjátok ha ezeket a mostani meséket filrem vinnék.hááát igencsak korhatáros lenne.
Jaj:KRISZTOFORÓ :DD

Soirée...

(#30) PapaMaci válasza Loretto (#29) üzenetére


PapaMaci
őstag

Meg Pampalini!

És még nem beszéltünk a nagy klasszikusokrol: Pom-pom, a Futrinka utca, Mazsola és Tádé.

Helyesbitek: Akcio-erotikus-psziho-horror

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#31) TéKrys


TéKrys
senior tag

Az én kedvencem a Tom és Jerry volt. De sohasem hagytam ki vasárnaponként a Disney műsorokat. Emlékeztek 2 mese + 1 film. Micsoda esték voltak....

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#32) mityku válasza Gh0sT (#28) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!!

Ismerős a szitu! :DD
Csak mi osztálykiránduláson voltunk, és kint szar volt az idő, volt egy bazi társalgó tv-vel ott volt az egész banda (csajok+srácok), ahogy kezdődött a dragonball csak mi srácok maradtunk. A csajokat valahogy nem kötötte le, songoku halálos ütései és zseniális teknős beszólásai (+ ifjú sátán) meg a többiek!!! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#33) Keitaro válasza Loretto (#24) üzenetére


Keitaro
addikt

Hehe, még klubunk is volt általános harmadikban :DDD
(régi szép idők :)) )
Leonardo volt a kedvencem

Ghost : ha DBZ érdekel akkó... seek me out :DDD (mail)

btw nevelésről jut eszembe, ha megnézitek DBZ-ben is a nagy csihi puhi között ment a légy jó, bár amitől megfeküdtem, az az volt mikor Goku kinyítja a hűtőt, mert szomjas, turkál egy kicsit, kivesz valamit, nézi : sör? nem sört nem...
turkál tovább és kivesz egy gyümölcslevet :DDD

[Szerkesztve]

(#34) TéKrys


TéKrys
senior tag

Írtoztam viszont a Pálya ördögeitől. Valahogy a magyar foci jut az eszembe róla. Itt is-ott is napokba telt míg eljutott a labda a kapuig. Nem beszélve a hiper-szuper rugásokról. :Y

Ehhez hasonlított a - sajna a címét nem tom - mikor a csajok röplabdáztak. Ott voltak olyan nyögések mint most 1 teniszversenyen.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#35) Keitaro válasza TéKrys (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát szerintem a sport rajzfilmek nagy része elég borzasztó :)

(#36) Loretto válasza Keitaro (#33) üzenetére


Loretto
veterán

állat:D nekem lutra albumom volt tini ninjás.

Soirée...

(#37) Mazlee válasza TéKrys (#34) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Viszont ha az nem lett volna, Shaolin Soccer film se lenne :) és az viszont szuper!

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#38) Keitaro válasza Mazlee (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

A kettőnek köze van egymáshoz :F
Mert a Shaolin az tényleg brutális :DDD

(#39) Gh0sT válasza Keitaro (#33) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mail ment.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) TéKrys válasza Mazlee (#37) üzenetére


TéKrys
senior tag

A shaolin-t már nem mertem megnézni ezek (az) után. :Y

Lutrit én is gyűjtöttem anno.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#41) csibor


csibor
őstag

Én nem örülök ha a fiam tom és jerryt néz.Mert felnöt fejjel nagyon eröszakosnak
tartom.Mindig az egér gyöz,pedig ritkán van igaza.Talán nem ez a legjobb mese
a gyereknek.Igaz ennél csak az zavar jobban ha a tunamit nézi.

(#42) Jam-Master J válasza TéKrys (#31) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Woá..ezek tényleg jó kvoltak...engem is odaszögezett a fotelhez. Főleg a csi-csi-csi-csipésdél :)
Na, meg az Ausztrál Express..bár ez nem rajzfilm.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#43) TrollBalint válasza Mazlee (#8) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mennyit vadásztam a neten jamie c. mese zenéjét, még részleteket is tudtam szerezni a meséből :) Sajna nem magyar, és nem is egész részek :O
Viszont meg lehet venni DVD-n, angliában azt hiszem :)
Nekem még bejött az Elsüllyedt világok is :) Itt volt is topic róla, valaki volt olyan kedves és megosztotta velünk ami neki megvolt pár rész :)

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#44) Mazlee válasza Keitaro (#38) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Hogy hogy mi köze? a focis rajzfilmből csinálták a filmet. ennyi. legalábbis az az alapja.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#45) Loretto válasza TéKrys (#31) üzenetére


Loretto
veterán

Walt Disney bemutatja.
abban volt a kaloz jack élete.

Soirée...

(#46) TrollBalint válasza csibor (#41) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szerintem nem erőszakos. Te is néztél kisgyerekként tom és jerry-t és ettől még nem lettél agressziv, ahogy te láttad akkor, most úgy látja a fiad is...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47) Keitaro válasza Mazlee (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát a rendező nem hivatkozott rá. Tsubasából sok van, de még csak nem is egy nációból került ki a két mű. A magyarul pálya ördögeinek titulált borzalommal az a legnagyobb baj, hogy ők azt komolyan is akarják venni, míg a Shaolin az egyértelműen vígjáték vagy paródia ha az az alap

(#48) Mazlee válasza Keitaro (#47) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Persze ez oké, dehát lássuk be. a rajzfilm volt előbb és a focis effektek innen kerültek a filmbe.

nem azt mondom hogy ugyanaz a valaki csinálta de az ötlet tuti onnan van

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#49) csibor válasza TrollBalint (#46) üzenetére


csibor
őstag

Anyámék mondták is nem neked való.Nem is hittem nekik akkor :DD

(#50) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Kövezzetek meg, de nekem a mai darabok közül is vannak kedvenceim:
Dexterz Lab, Power Puff Girlz, tudom hogy debill meg béna, de én
szeretem őket!

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mesék akkor és most
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.