Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mennyit számít a több l2 cache? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fawkes


Fawkes
őstag

Hihi all:) kinek mi a véleménye...Nos a topicban elhangzott kérdésen töprengek ,hogy mennyit is számít az az L2 chace mert ha nem olyan sokat akkor változhat a végeredmény[más konfig]Nos én ezekre gondoltam:
version(1)1.6Durci applebred+epox/aopen nvidia lap+jókis hiperx ramocska
version(2)3000+barton +epox/aopen lap+hiperx ramocska
version (3)2.8P4+abit ic7-max3+hiperx ramocska:)

Mivel ha a V(1)-es konfigot venném maradna pénzem egy 160Gb satas vinyóra...
Ha a kettest akkor is maradna de nem sok
Ha a hármast akkor full elszegényedés:)

A válaszokért előre is Thx
Fawkes

(#2) Flashcash válasza Fawkes (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ebből a 3 verzióból egyik sem jó szerintem. :)

A Durci kevés, ha Bartont veszel akkor kár pénzt költeni egy 3000+osra, ha P4-et akkor asszem 2.4C-t szoktak ajánlani és azt húzod, de ezt majd az Intel szakértők leírják helyettem.
Esetleg még egy olcsó 2200+-os Thorton is szóba jöhet, ezek is elég jól húzhatóak.

[Szerkesztve]

(#3) balkó


balkó
aktív tag

Ez az ''csécs''.... Hmmmm. :(
Cache-ről van szól? Kb. 'KES' -nek ejtendő.

(#4) Jano válasza Flashcash (#2) üzenetére


Jano
senior tag

Nekem is az a véleményem hogy Bartonból 2500+ vagy 2600+ P4-ből meg 2.4C nekem is ilyen van bár még nem próbáltam húzni azt mondják a 3 GHz-t viszi fesz emelés nélkül.

A tudás érték!!!

(#5) Fawkes válasza balkó (#3) üzenetére


Fawkes
őstag

Jóvanna most méé kell mindenbe belekötni...Akkor kess nekem8 ugyanarról beszélünk és te is megértetted de tényleg kess...elnézést...

(#6) Fawkes válasza Flashcash (#2) üzenetére


Fawkes
őstag

igen de intelben most jó árban van a 2.8-as és tovább is tom húzni...
a durci akkor kevés? :)

(#7) Fawkes válasza Jano (#4) üzenetére


Fawkes
őstag

Igen a jobbak viszik alapfeszen 3Ghz-t de egy 2.8-ast feszemeléssel feltudsz nyomni 3.6 3.8ra is talán...

(#8) klepto


klepto
addikt

Nem szeretnék belszólni, de az eredeti kérdés engem is érdekelne. Tárgyaljátok ki nyugodtan a 3 konfig különbségét, de legalább nekem írjátok le, hogy milyen programnál, hol, hogy, és miért számít az L2 kes, és mit okoz annak a hiánya? :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) Fawkes válasza klepto (#8) üzenetére


Fawkes
őstag

Igen igen erre a kérdésre is kérnék választ ha lehet...thx

(#10) pilóta válasza klepto (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hasonlíts össze azonos sebességű celeron és northwood procikat. (a Ph-n is van millió teszt)
128 vs. 512 cache.

Elég markáns a különbség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Flashcash válasza klepto (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Volt már ilyen cache topic. Általában az AMD K7 procik kevésbé érzékenyek a kevesebb L2 cache-re (AMD XP vs. Barton) mint az Intel P4.

Ahhoz hogy eldöntsétek pontosan mekkora teljesítménykülönbséget jelent a +L2 cache, a következő teszt oldalt ajánlom:
[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1783[/L]

Itt ugye a Barton 3000+ 2,167Ghz 333Mhz FSB 512Kb L2 cache és az XP 2700+ 2,167Ghz 333Mhz FSB 256KB L2 cache procit kell nézni. (minden egyéb paraméter FSB,frekvencia azonos csak az L2 cache a különbség)

[Szerkesztve]

(#12) zsoltee10 válasza pilóta (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

ott azért olyan durva a különbség, mert az l1 cache csak 8kb. az amd procikban pedig 128kb. ott nem dob olyan sokat a 256 vs. 512 cache. viszont ha új procit akar venni az ember, akkor mindenképp barton amd vonalon. 2500+ 2600+ 2800+

ha intel, akkor 2.4C, vagy 2.6C 2.8C pénzmag nagyságától függően.

(#13) erdoke válasza klepto (#8) üzenetére


erdoke
titán

AMD-nél teljesen jók az előttem ajánlott összehasonlító tesztek. Intelnél pedig az a fontos, hogy a pipeline-okat tudja folyamatosan tölteni, lévén az L1 cache kissé szegényes;]. Celeronnál láthatod, mit okoz a hiánya, hiába növeled az órajelet, még azzal arányos teljesítmény-növekedést se kapsz, mert a gyorsabb üres pipeline egy kalap lókakit ér.

A legjobb aláírás a héten

(#14) Fawkes válasza zsoltee10 (#12) üzenetére


Fawkes
őstag

Köszi hogy a címet átjavítottad...
Hümm ez fura nah mindegy ez zsoltee 10-nek szólt


[Szerkesztve]

(#15) Legolas válasza Fawkes (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Ezen verziók közül a 3000+ vásárlását tartanám egyedül igazán nagy baklövésnek. Mivel egy 3000+ -ból sem nagyon tuningolsz ki többet, mint egy 2500 , vagy 2600+ ból és így feleslegesen fizetsz kétszer annyit érte!

NE VEGYÉL 3000+ -t!!!
Amúgy lehet szerezni lockmentes bartonokat.
Az enyém pl szorzólockos, de ez nem okoz túl nagy bajt, mivel alapfeszen 11,5*194-en betonstabil. és 1.725 Volton simán szalad 2300 mhz-en 200-as fsb-n. És ugye azt szokták mondani, hogy 1.8 volt még simán biztonságos (nálad vízhűtéssel még sokkal nagyobb is elmegy) úgy biztosan 2400-2500 mhz-et kihozol belőle!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#16) Fawkes válasza Legolas (#15) üzenetére


Fawkes
őstag

OK értem...szal 3000+-t ne ok lebeszéltetek...
köszi akkor 2500+-s kerül a helyére s a duronos konfig kilőve...
Athlon 64-be gondolkodom még össze tudnék kaprni annyi zsét csak nem kapható itthon hozzá olyan lap amilyet akarok :O
Nem tudja valaki hogy kapható e már Chaintech Znf3-150 zenith mo.-n?

[Szerkesztve]

(#17) fokukac válasza Fawkes (#16) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha 64-et akarsz, akkor várj még egy kicsit...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

a duron a tokeletes valasztas
nekem a kis 1.6os duronom nem moddolt cachel huzva 3200+ barton teljesitmenyet nyujtja tesztekben es mindossze 10rugo

[Szerkesztve]

(#19) vicces válasza fokukac (#17) üzenetére


vicces
addikt

hát ja. nyárig tuti várhatsz vele.

:)

(#20) fokukac válasza S0LaRiaN (#18) üzenetére


fokukac
nagyúr

számszerűleg tudsz írni eredményeket, és hogy mennyire van húzva? ez érdekelne...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21) Esmein válasza fokukac (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nekem is ien proccom van. 2000-en használom, 2178-on még primestabil, 2248-on 3dmarkoltam vele, de ez csak egy átlagos darab :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

sigem elszabad olvasni ;) o egy 45. heti darab es makomra unlockos tehat csak a hutesem akadajoz meg benne h ne huzzam tovabb.. de hamarosan osszerakok vmi a27vst vagy tt11 borda + vantec tornado cucc vagy majd elvalik ;)

[Szerkesztve]

(#23) kovi


kovi
senior tag

Serintem ezt vedd:

-Abit NF7-S v2.0
-AMD Athlon XP 2500+ Barton
-min. 2x256 DDR 400 BRAND
-Spire FalconRock II vagy WhisperRock IV

Ez királyság. :C

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#24) tildy válasza klepto (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem vegyük csak az intel celerongy amd példát.
Páromnak 2gigaherzes celeronja van, nekem volt egy 2000+os tbredA-s procim, most 2500+os van.(órajele még mindig kevesebb mint a celeronnak)

Nos a cel 2Ghz~1600+ amd procinak felel meg, több egybehangzó vélemény alapján is a cache méret miatt.

Van egy demónk a void demó, amiben kiíratunk bizonyos adatokat is ( [L]http://koli.kando.hu/eagle[/L] )
Nos a régi gépünk egy k6II 500-as volt , ahhoz viszonyítva:
cel 3-4* olyan gyors
xp 2000+ 6* olyan gyors.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) ollie válasza tildy (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hi!

Én nem találtam meg az oldalatokon a voidot.
Amúgy egyetértek veletek, a P4 celeroncs egy nagy rakás... Én -akkor még tudatlanul- egy 1300-as tualatin celeront (16/256k cache!) cseréltem le egy 1800-as celeroncsra (8/128k cache), és az 1800-as messze lassabb volt mint a tualatin magos. Rögtön dobtam egy hátast.

***

(#26) Viktor77 válasza ollie (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig ott van. Első menüpont, majd windows binary, és már jön is lefelé.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) tildy válasza ollie (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott van pedig ifs fractal demo néven.
[L]http://koli.kando.hu/eagle/void/store/void.zip[/L]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) ollie válasza tildy (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ja, hogy az az. ok, csak nem gondoltam, hogy más a neve az oldaladon. köszi.

***

(#29) tildy válasza ollie (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélhetőleg hamarosan megcsináljuk hogy egy fájlba írja bele az eredményt.Majd abból szépen lehetne egy listát csinálni, hogy melyik proci milyen gyorsan csinálja a műveleteket.

Csak rá kell szólnoma páromra, hogy írja már bele a progiba.:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) tower válasza Fawkes (#1) üzenetére


tower
csendes tag

duron 2133mhz l2=64 3dmark01=9904

duron 2133mhz l2=256 3dmark01=10214

több kess=310pont

szerintem nyugodtan megveheted játékra a duront. meg a satavinyót.:DD

MSI KT6 Delta Durathlon xp 1900+@2600+ 512/400 Kingmax DDR Connect3D Radeon 9600 pro

(#31) carlton


carlton
csendes tag

szerintem a fix szorzó kiütése nem olyan nagy gond, simán ment amikor szükségem volt rá. De egy nforce-os alaplappal próbálkozhatsz az fsb emeléssel is. Mondjuk úgy, hogy két ram-ot használva, próbálod az egekig tornászni az fsb-t, a memóriákat meg fele frekin hagyva állítólag müködik, én még nem próbáltam. Ha nem megy akkor szorzó lock-talanítás. Talán az aq...-ban még lehet régit kapni, az egyik ismerősöm ott vett nem is olyan rég egy lock nélkülit.//hátha van még nekik//

(#32) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

hétvégén teszteltük abit nf7-ben, fx5600-al, 3dmark 2001:

2200+ (256k cache, 133 fsb) : ~8500 pont

2500+ (512k cache, 166 fsb) : ~9500 pont

(#33) lakosk


lakosk
tag

Nemtudom mi van ezekkel a mai kártyákkal. Nem értem miért dobnak piacra egyre gyengébb kártyákat. Jó tudom vannak kártyák amik jó teljesítmény adnak, de annak az áruk is ott van. Nézzük pl a fönti karesz. Nem a legolcsóbb kártya.(alsó kategória teteje) mégis csak 9500 pontot hozott,
Az áláírásomban szereplő konfiggal 2400Mhz-n az ati 8500LE(250/200) szóval rendesen butítva hoz 2001-be 9500-9600 pontot úgy hogy minden alapon van. Hózva proci 3300Mhz videókaresz 300/255-ön 11500 pont. hangsúljozom, hogy ez egy 2 éves elmúlott kártya. Hasonlóan jók szerintem a 4200ti-k is(kicsitt jobb). De ezek a mai kártyák eléggé betegesek. Vannak jók, de azok meg 60 rongynál kezdődnek.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#34) Flashcash válasza lakosk (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

:)
Ezek a 'mai kártyák' már élsimításra, anizotróp szűrésre stb. vannak optimalizálva, ezért tűnik úgy hogy lassabbak.
A teljesítményt nem csak alapbeállításon 2db FPS érték összehasonlításával kell mérni.
Anandtech teszteredmények:

Unreal Tournament 2003 Retail - Flyby
1024x768 - Maximum Detail
NVIDIA GeForce4 Ti 4200 135,9 FPS
NVIDIA GeForce FX 5600 Ultra 133,8 FPS
NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra 81,1 FPS

Unreal Tournament 2003 Retail - Flyby
4X AA & 8X Anisotropic Filtering
- 1024x768 - Maximum Detail

NVIDIA GeForce FX 5600 Ultra 59,5 FPS
NVIDIA GeForce4 Ti 4200 36,8 FPS
NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra 35,9 FPS

Remélem ebből kiderül neked, hogy mire gondoltam.

(#35) erdoke válasza lakosk (#33) üzenetére


erdoke
titán

Te valamit félreértettél a #31 kapcsán. Az azonos órajelű procikat hasonlították azonos videókártya mellett, hogy az adott benchmarkban mennyit számít az egyetlen eltérés: a dupla L2 cache.

Egyébként a 3DMark2001SE eléggé procilimitált, tehát a VGA teljesítmény korrekt mérésére biztosan nem alkalmas.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mennyit számít a több l2 cache? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.