Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5775) Vorontsov válasza Apollo_21 (#5774) üzenetére


Vorontsov
tag

Ismerek 1-2 rendszer-diagnosztikai programot amik segítségedre lehetnek:
[link]
[link]
[link]

Nekem Ati radeon és Nvidia programokat használok amik hozzájuk van és ott le tudom szabályozni,hasonló mint az easy tune.
Amd catalyst control center itt tudom a cpu fogyasztást állítani,ill biosban.
3200Mhz-futok ami 1,5 Kwh fogyasztást eredményez amikor itthon vagyok.
36 normál ár lenne nekünk de mivel egy villanyóránk van így ez az összeg 62 ft...
a számla összegét a fogyasztásunkkal így megkaptam mennyi 1 Kwh-ára.Azt beszoroztam a napi fogyasztásommal,amiből kalkulálhatok a havi fogyasztásomra.
Okosdugalj-t vásároltam telefonra-tabletre fel lehet telepíteni,azt a fajtát ami fogyasztást mér mert a másik csak egy kapcsoló....villanybojler fogyasztását csak a hagyományossal lehet mérni,bolt írta az okossal is lehetne de nem tudja miért nem mér.
Kint a villanyóránál rá lehet csatlakoztatni aki ért hozzá szakember és az elfogyasztott áramot mérni.2 dugalj a digitális és okos egybedugva lenne a tuti.
4.1GHZ-es gépem fogyasztása kb:2800-3000-ft...
Kevesebb lesz mert nem minden nap annyit használom pl munka után 1-2 óra.
Nekem be van kapcsolva a kikapcsolás időzítő...ha elaludnék lekapcsol magától.
Én most emelt pénzzel számoltam de nem én leszek a hunyó aki miatt magas 56000-7a villanyszámla.elektromos bicikli töltés 50-60w/h-azt se mondanám soknak.
Ennyit a nővéremékről akik szeretnék hogy helyettük is többet fizessek.
Helyette fogyasztásmérőre költöttem,ja hangfal és a monitor is benne van a dologban,plusz a bicikli ledlámpa ami usb pc egér zsinórral összekötve egész este világít.


[link]

nagy fogyasztók hűtő?108w /24h-a.
mosógép,villany bojler,mikro,hajszárító...stb...ill figyelembe lehet venni a gyártói adatokat is...
Rendszerdiagnosztika program,gyártói adatok,ill fogyasztásmérő eszközök....

A kérdésedre a válaszom ha szabályozod simán megáll kevesebbnél...
nekem proci 100w tdpi....ha le van szabályozva 20w....megtippelni nem tudom...
mert nem tudom a vga hogy van,hwinfo64 kidobja mi van ottan.CPU-gpu power total-címen kell nézni.
Nekem a 4.1Ghz leszabályozva 1.5Kwh...egész nap amikor fent vagyok és nem alszok...
4 órára ha 4-5Kwh akkor ott nagy gond lehet.

Mennyi egy villanybojler fogyasztása? Elromlott, sokat fogyaszt? Miért nem stimmel az energiacímke?
[link]

Hangfal kikapcsolt állapotban fogyasztott 4-6w-ot.
1.5Kwh/nap.
"Helyette fogyasztásmérőre költöttem,ja hangfal és a monitor is benne van a dologban,plusz a bicikli ledlámpa ami usb pc egér zsinórral összekötve egész este világít."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.