Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sniper_BOY


Sniper_BOY
aktív tag

Adott a lenti konfig kb 21 fokos szoba hőmérsékletnél 53 fokos a proci ha újraindítom a gépet akkor már csak 47 fokos ugyanolyan körülményeken. Más is tapasztalt ilyet vagy csak nekem mér ilyen bután a deszka??

Segítségeteket előre is köszönöm.

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#2) Viper válasza Sniper_BOY (#1) üzenetére


Viper
csendes tag

Én nem tapasztaltam ilyen mértékű ingadozást. Ezt terhelés után nézted vagy terheletlen állapotból újraindítva is ezt produkálja?

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

figy, szerintem nagyon rosszak
szobatársamnak volt egy 1500Mh-es p4(nem celeroncs)
télen, 25fokos szobában 18 fokos volt a proci. (ezt mondta az alaplap)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Sniper_BOY válasza Viper (#2) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Terhelés után és mikor újraindítottam tehelés után csak 47 fok lett

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#5) _Volkovy_ válasza Sanya (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

7 fokkal szobahőmérséklet alá hűtötte levegővel?:D
jók is ezek az alaplapi hőmérők.

(#6) Sanya válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt mutatta. gondoltam is rá, hogy hiteles :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Na ja az Intel nem fűt annyira az AMD sokkal több hőt termel az 53 fok még nem gázos...

Ja egyébként nekem a procihőfoknál a hardvermonitor pont 4 fokkal mindig többet ír ki mint az AIDA32 a szenzor menüpont alatt...
Esetleg valaki tudja miért van ez??? Vagy a két progi különböző helyekről szedi az infót...Illetve melyik a pontos és melyik a fars...
A konfig lent látható...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#8) Viper válasza Sniper_BOY (#4) üzenetére


Viper
csendes tag

Próbáld ki terheletlen állapotból újraindítani. Nálam a terhelés után 5-6 fokot is csökken a procihőmérséklet.

(#9) Sniper_BOY válasza BOOSTER (#7) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Most még nem gáz de nyáron ahol a gép van ott kb 10 fokkal melegebb van mint most...

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#10) Sniper_BOY válasza Sniper_BOY (#9) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Egy szóval sz*rt se érnek mérő cuccok :O

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#11) Mazka05


Mazka05
őstag

Nekem az aláírásban szereplö proci 50fok stabilan van a proci hütö mellet még egy venti ami nyomja ki a meleg levegöt..

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#12) Sniper_BOY válasza Mazka05 (#11) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy a proci 2000 fordul nem 3600-at valahogy nem szeretem a porszívó effektust és mellette van még 4 házhűtő venti 8 centisek amiből 2 2500-at pörög 2 meg 1900-at pörög

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#13) Iginotus válasza BOOSTER (#7) üzenetére


Iginotus
őstag

Szerintem meg nem sokal füt jobban egy AMD :) Nézd meg hány vatot egyik egy sima AMD meg egy prescott..Vagy nothwood (nem vagyok otthon a nevekben). De pl egy Extrame P4 töbet eszik egy sima bartonál!!

Plug and Pray... :)

(#14) BOOSTER válasza Sniper_BOY (#9) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Na igen akkor mondjuk megözelíti a 60 fokot de az hogy a külső hőfok 10 fokkal melegebb lesz nem jelenti azt hogy a proci üzemi hőfoka is ennyit emelkedik...
Egyébként meg még ekkora hőfokon is működni fog ha pedig mégis zavar akkor az erősebb hűtés a megoldás....
PL.: nálam automatikusan változik a venti fordulatszáma és télen néhány száz fordulattal kevesebben megy tehát ha kint emelkegik a hőfok akkor a venti jobban rákapcsol és a procihőfok szinte alig megy feljebb....lényegében ugyanannyi most mint télen pedig már nem ugyanannyi a külső hőfok...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#15) Sniper_BOY válasza BOOSTER (#14) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Hát ettől hangosabb gépet már nem akarok úgyhogy valszinüleg nyáron lesz 1 venti szabályzó vásárlás de itt lószart se kapni még rendelésre sem :O

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#16) Angie™


Angie™
addikt

Nekem is ez a bajom most a procival.. régi lapban 34 -48 fok között volt a hőmérséklet, új lapban, 45-55 fok között van, most melyik mért jóóól?:D egyik sem:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17) BOOSTER válasza Iginotus (#13) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Azért valami csak van ha ekkora hőmérsékletkülönbség van a két proci között....
PL.: egy 1700MHZ es cerkás gépen lehúztuk a venti tápcsatíját és úgy járattuk a gépet és ment 50-60 fokon...
Ha az enyémmel ugyanezt megcsinálnánk elég hamar túlmelegedne....

Mindenki hülye aki nem normális?

(#18) Mazka05


Mazka05
őstag

az enyémbe meg 2DB 8cm Coollink házhütö van egy elöl egy meg az emlitet proci mögöti egy P1-es meg a VGA-án :) jah és egy ugyanilyen Coolink van a procin is Coolink forever:))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#19) ISZOLE válasza BOOSTER (#17) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Azért egy celeroncsot nem kéne egy Athlonhoz hasonlítani...

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#20) BOOSTER válasza ISZOLE (#19) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

A hőleadás különbséget akartam ezzel demonstsálni...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#21) Iginotus válasza BOOSTER (#20) üzenetére


Iginotus
őstag

Szerinted miért tesznek celeront notikba mert lofasz a hőleadása :) Azon kivül meg csak morgan magosat direkt notikba szánt p4 van notikba..

És én gépemben meg leveszem a ventit prociröl csak a bordát hagyom rajta és ugy sem megy 65 fok fülé.. (azért érdemes megnézni a configomat is..)

Plug and Pray... :)

(#22) I_Am válasza Iginotus (#21) üzenetére


I_Am
veterán

A mobile celeront ne hasonlitsd az asztali (willamette magos) celeronhoz.:P

100%-os terhelésnél sem megy 65 fok fölé?

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) BOOSTER válasza Iginotus (#21) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Tehát akkor ki is egyezhetünk hogy Prescotot és P4EE-t kivéve az Intel prociknak kisebb a hőleadása mint az AMD prociké...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#24) Iginotus válasza I_Am (#22) üzenetére


Iginotus
őstag

Azt egy szóval sem mondtam de ö sem mondta hogy milyen celeron.
(celeronból is van több féle magos? :F )

És 100% terhelésen hülye vagyok levenni :)

Plug and Pray... :)

(#25) Iginotus válasza BOOSTER (#23) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen amenyiben ugynakora az orejelük :)
Ha a teljesítményük az egyenlö akkor kb egálban vannak!!

Plug and Pray... :)

(#26) BOOSTER válasza Iginotus (#25) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ebben lehet valami...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#27) Efreet


Efreet
senior tag

nekem az Aida32 43 fokot írt a procira, az új Everest (ugyanaz a tech.) pedig 51-et...
Shuttle XPC egy 2500+os Bartonnal... ezekután :F

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#28) ISZOLE válasza BOOSTER (#20) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A Ticom is kevesebbet fogyaszt egy teherautónál de mit demonstrál ez?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#29) BOOSTER válasza ISZOLE (#28) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Fentebb már leírtam....

Mindenki hülye aki nem normális?

(#30) Árpi bá


Árpi bá
aktív tag

Én a Mod-versenyre felkészültem hűtésből is!
Otthon, 20 fokos szobában Aida 32 fok, terhelve 37!
A versenyen kb 1000-fokos helyiségben 39 fok, terhelve 44!
A biosnál, ha van türelmed várd ki amig nem változik 5 percen keresztűl a hőmérséklet! Az az alap.
Terhelés legyen min 20 perc, közben folyamatosan figyeld az Aidát.
Én így mérem, bevált!
És ti?

Mielőtt megszólalsz, gondold végig szebb e mint a csend, amit megtörsz vele....

(#31) klepto


klepto
addikt

Gigabyte GA-8S566FX alaplap mennyire mér a valős érték alá :F
Most izzítottam be a régi gépemet egy Zalman ALU/RÉZ hűtővel, és terheletlen állapotban az Everest 32-34°C ír ki procihőmérsékletnek! Ez nem túl kevés :F A Hűtő, és a proci közé Titan eüstpasztát tettem.
Ugyanez a proci ugyanebben az alaplapban gyári Intel hűtővel 52-54°C volt terheletlen állapotban, és 56-58°C terhelt állapotban.
Ez a 20°C különbség a Zalman miatt van, vagy elromlott az alaplapi proci hőérzékelő :F
Help Mee :Y

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) klepto


klepto
addikt

UP
Help Mee :U
UP

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) klepto


klepto
addikt

Na, senkinek nincs ma a PH!-n Gigabyte alaplapja, 2,8-as P4-es proci, és Zalman hűtője :F :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34) klepto


klepto
addikt

Hát mi ez a halgatagság :Y

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) dante3 válasza klepto (#33) üzenetére


dante3
addikt

De,neked!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.