Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Roachy


Roachy
senior tag

Még valamikor március elején vettem 2*512 466MHz twinmos twister memóriát, az msi 875 neo fisr alaplapomhoz, és egy gianni féle 3 gigás ee magos procihoz. Csakhogy a memóriák nem hogy a 466-on de még 400-on sem mennek hiba nélkűl. Teszteltem single-dual módban, együtt és külön-külön is, de az eredmény mindig elkeserítő volt. Visszavittem garanciába, kb 1 hónap múlva ki is cserélték, csakhogy az új ramok is ugyanezt tudják. A lényeg, hogy kiszeretném próbálni más 875-ös lapban is a procit és a memókat, hogy mit tudnak ott együtt, ehhez kérném a segítségetek mert az ismerőseim között senkinek sincs ilyen lapja. Így még eladni sem lehet, de az sem kizárt, hogy csak ezzel az MSI-vel szarakodik. Ezt kéne kiderítenem!

(#2) zsoltee10 válasza Roachy (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

a twister ramok nem mennek dualban semmilyen körülmények között.

(#3) Sárpac válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Aláírás:EÍV!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) Roachy válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


Roachy
senior tag

Lehet, de single módban sem mennek rendesen nálam, se együtt se külön.

(#5) zsoltee10 válasza Roachy (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor a lap nem szereti. szívesen segítenék, de nem vagyok pesti. :(

(#6) dnacrew


dnacrew
tag

Az MSI 875 NEO lapok csak az MSI oldalon felsorolt memóriákkal mennek!!Próbáltam no-name ill. samsung-al és mindegyikkel szar volt. Miután erre rájöttem az oldalon feltüntetett kingston ramokkal minden ok dual-ban is.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#7) Roachy válasza dnacrew (#6) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, néztem én is a listát, de a twinmos 256-os ott van. Gondoltam miért ne menne az 512-essel. Megaztán úgy voltam vele, hogy ha nem mennek nálam dualban, akkor eladom és veszek mást. De bazze ezek egyenként sem mennek! Ezért is vittem vissza! Lehetséges volna, hogy ennyire nem kompatibilisek egymással? De akkor is ki kell próbálnom, hogy máshol mennek e, mert így még eladni sincs pofám!

(#8) I_Am válasza dnacrew (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem ment Samsungal is meg nonam-ekkel is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Roachy válasza I_Am (#8) üzenetére


Roachy
senior tag

Még egy ok!

(#10) mr_ricsi válasza Roachy (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az ilyen ''gyárilag húzott'' memóriák általában nem az alap 2,5V-os DRAM feszkóról mennek, hanem pár tizeddel magasabbról.
Nem ez okozza nálad a problémát?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Roachy válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem, sajna! Ennek 2.8V kell és annyit is kap.

(#12) Roachy


Roachy
senior tag

Senki? :(

(#13) Roachy


Roachy
senior tag

Up!

(#14) kadver


kadver
csendes tag

Sziasztok! Nekem is ilyen alaplapom van. Eddig 400as kingstone value RAM jaim voltak KIT ben, de most vettem Kingstone HyperX CL2 Gold 400 asakat (szintén kit ben) és mennek is dualban, csakhogy a gyári időzítés (2-3-2-6) helyett 2.5-3-3-8
on hajlandóak működni. Megpróbáltaqm minden tuninc opciót levéve manuálisan beállítani az időzítést a gyári értékekre, de olyankor nem indul a gép, pár mp után restartol és visszaáll a már említett időzítésre. Találkoztatok már ilyen vagy ehez hasonló ''jelenséggel'' ? Üvd!:F

Intel P4 a nyerő, csak lehetne olcsóbb is :)

(#15) Rover623 válasza kadver (#14) üzenetére


Rover623
félisten

1. jobban jártál volna ha a Nagy RAM-os topicba írsz, nem pedig egy majd' éve halottba...
2. Nem KINGSTONE!!! Kingston...! Téged sem Gönczi-nek hívnak...
3. A Kingston-nak nincs Gold memcsije...
4. Amit te vettél, az KHX3200A sorozat...
5. A gyári ''csúcsidőzítés'' az adatlap szerint valóban 2-3-2-6-1, 2.6V-on...
6. Nézd meg az SPD tartalmát pl. CPUz vagy Everest progival...
7. Ha ott a gyárinál rosszabb időzítések vannak, csomagold be, és vidd vissza azonnal...!
8. Ha ott a korrekt értékek vannak, két választásod van...vagy beletörődsz hogy a lapod és a KHX-ek nem bírják egymást, vagy pedig visszacammogsz oda ahol vetted, és kéred hogy vizsgálják meg, mutassák be neked hogy megy egy 865-875 lapban 2-3-2-6 értékekkel...ha nem megy, egyértlemű csere...ha megy, akkor a bolt jóindulatára vagy bízva! Azt senki nem állította, hogy a te lapodban is ennyit fog menni...:U

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#16) Gabeszku válasza Rover623 (#15) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali! Kadver vagyok de máris elfelejtettem a jelszavam :F
Elnézést hogy becéztem a kingston-t :)
A tényállás sajna nem változott, az SPD-ben 200Mhz-s adatokhoz 2.5-3-3-8 van írva 2.6V os feszültség mellet. :((
Mostanra azomban már ki is szereltem a gépből és odaadtam egy ismerősnek, aki leteszteli egy Asus P4C800-E Deluxe alaplapban is. Bízom benne, hogy nála is ezekkel az időzítésekkel fog menni és a memória a ludas, nem pedig ''inkompatibilitásról'' van szó (azért tettem zárójelbe, mert ez az összeférhetetlenség csak részleges, hiszen a gép működik, csak nem úgy ahogy kéne. Köszönöm a tanácsot, már föl is hívtam a nagykert és aztmondták, ha nem bírja az időzítést kicserélik. Estefelé már beszámolhatok az újabb eredményekről.

Üdv!

Üdvözlettel: Gabeszku

(#17) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

De ha nincs gold memória akkor ez hogy lehet?
http://www.juventus-team.hu/termekek/58725509.html ?

Üdvözlettel: Gabeszku

(#18) Rover623 válasza Gabeszku (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Faszság...;]

Bővebben: link

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.