Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Aki csak játékokkal foglalkozik, az árulja már el légyszives, hogy mi a csudának kell az az 1 GB memória, én személy szerint semmilyen változást nem vettem észre pl. amikor 128->256-ra, majd ->512 re váltottam, szerintem ma még bőven elég az 256(kivétel néhány ritka esetet), de legfeljebb 512 MB.

I am having fun staying poor.

(#2) Polesz válasza Drizzt (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Jó az hidd el. Az oprendszer is annyit zabál amennyit nem szégyel, egy némelyik játék is. Úgy bugos az egész ahogy van :) Szal ártani nem árt.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) drpele válasza Drizzt (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem a winXP alapban megzabál 256MB-ot (768-ból), és csak utána jöhet a többi program :(((

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4) drpele válasza drpele (#3) üzenetére


drpele
senior tag

Igaz, hogy elég sok program fut rezidensen, de muszály :(

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#5) johnson válasza drpele (#3) üzenetére


johnson
csendes tag

Üdv !

Ki is mondta annak idején, hogy 640 kB-nak mindenre elegendőnek kell lennie ??? :)


Johnson

(#6) drpele válasza johnson (#5) üzenetére


drpele
senior tag

Hát igen, és a rezidens programok igénye kb 50-60 mega, tehát a win eszi a kb 20MB-ot :(
Szeretünk microsoft, csak kár hogy nincsen kompromisszumok nélküli alternatíva :O

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) drpele válasza drpele (#6) üzenetére


drpele
senior tag

win eszi a kb 200MB-ot
bocsi!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) Kígyó válasza Drizzt (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

''én személy szerint semmilyen változást nem vettem észre pl. amikor 128->256-ra, majd ->512 re váltottam''
Ezt te sem gondolod komolyan!
Én pont akkor voltam kénytelen alaplapot éss vele ramot cserélni, amikor még az egekben volt az ára(1db Samsung 128Mb DDR333-as modul Br 11000Ft). Gondoltam elég lesz egy 128-as amíg lejjeb nem megy az ára. Másnap mentem venni mégegyet. Most, hogy lement az ára, vettem egy 512-eset. Ég és föld!
Win98Se-hez és pasziánszhoz biztos elég a 256, vaagy akár a 128 is, de gondolom nem azért vettél Ti4200-at és Athlon Xp-t. Egy dologban viszont egyetértünk, az 1Gb most még általában több a szükségesnél, viszont nem sokáig, és most nagyon olcsó...

(#9) Protoss


Protoss
senior tag

Off:
Ezaz mondjunk nemet a csillogó villogó játékokra! Mindenki használjon csak office-t (de ne Xp-ést, valamint csak egy alkalmazást!) és passziánszt! Ne futtatsunk több progit egyszerre! :D
Vissza a DOS-ba!
On

Komolyra fordítva: sajnos itt igaz a minél több annál jobb. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor tiltsd le a virtualis memet, mondjuk 128 megánál és utánna egy giga ramnál. Egyből feltünik mikor etted meg a 128 :)
(Természetesen ez így ebben a formában kicsit sántít, mert win előszeretettel használ akkor is, ha nem égetően szükséges a virtual. De 1 közelítésnek elmegy.)

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) dshk


dshk
aktív tag

egy jó oprendszer többé-kevésbé megeszi a teljes fizikai memóriát, bármennyi is legyen benne. Ha 2 giga van benne, azt is teletölti. Nem rak ki swapbe semmit és csinál egy jó nagy disk cache-t. Fenntart persze egy nagy szabad blokkot az érkező memóriafoglalások gyors kiszolgálására, de még ez is egyfajta lefoglalás.

Éppen ezért a foglalt memória mennyisége nem mutatja, mennyire van ténylegesen szükség. Egy objektív mérce van: ne swappeljen annyit, hogy az zavaró legyen. Lehet mondani ökölszabályt, hogy pl. kisebb memória esetén valamivel több mint fele annyi fizikai memória kell, mint lefoglalt, de az az igazság, hogy a futtatott szoftverektől is függ.

(#11) Drizzt válasza Kígyó (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pedig komolyan mondom! 256->512-re semmi változás! Persze nem azt a sz*ros XP-t használom, és a win98 alatt is letiltom az összes folyamatot.

I am having fun staying poor.

(#12) Kígyó válasza Drizzt (#11) üzenetére


Kígyó
senior tag

És a játékok? MOHAA, UT2003 stb? Ne mond, hogy nem lettek gyorsabbak!

(#13) Drizzt válasza Kígyó (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

pedig nem igazán, egy nagyon picit talán:), bár az Ut2003 tengeralattjárós pályáját nem próbáltam, az meg régen igencsak szaggatott.

I am having fun staying poor.

(#14) Drizzt válasza Drizzt (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De pl. azt is vártam, hogy a c&c generals megszűnik szaggatni, de ebben is csalódnom kellett.

I am having fun staying poor.

(#15) Kígyó válasza Drizzt (#13) üzenetére


Kígyó
senior tag

Te tudod, akkor ezen kár vitatkozni, az én gépem (és sok más emberét) nagyon megdobta. :)) Most nézem, hogy a Barton-topicban is veled vitatkozom :DD

(#16) ödönke


ödönke
aktív tag

próbáld ki az unreal 2, vagy a doom3 alphát és akkor majd rájössz, hogy mi is az a swap 256 ramnál :)

(#17) Kígyó válasza Drizzt (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

A Generalsról azt olvastam, hogy az ilyen, max. egy javítópecs segíthet rajta. Vagy ha újraírják :O

(#18) bdav


bdav
őstag

próbáld ki a heroes4-et, abban valami bug van, valamikor toltuk, 1,5 óra után a win 2 gigás particioját teleirta swap file-al ;) (win vmi 500meget foglalt). utána lekorlátoztuk :) jó az a 512 mb ram, bár nekem is csak 256 van :)

mondjuk pl. kép v. filmszerkesztéshez kellhet minél több. pl. amikor 2böngésző + levprogi + irc nyitva van, és rányitom még az intézőt, meg a coreldrawot és photopaintet :) akkor enyhén darál a vinyom :) (van olyan hogy ezek igy kellenek egyszerre, bár ritka :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) joysefke válasza Polesz (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A win azért zabál annyit, mert van sok, ha kevés ramod van, akkor kevesebbet eszik a win. És egyáltalán nem baj, ha minnél többet be tud tenni magából a memóriába, mert ez nagyon jót tesz a válaszidőnek. Pl extrém esetben 128MB esetén a winxp feltölt vagy 90 megát a 128-ból, és ha egy programnak több memóriára van szüksége, akkor a 90 ből is felszabadíthat valamennyit /mondjuk a legrégebben nem használt lapokat a háttértárra kiírja/...

(#20) dnacrew


dnacrew
tag

Játékra: 512 szerintem elég
3dsmax: a csillagos ég a köbön is kevés :(

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#21) access_denied


access_denied
senior tag

A leglényegesebbet még nem is mondtátok. 1 G ram esetén a pagefile 1.6 Gb :)

Előny pl: ramdriveból jáccol, oda másolod a game cdjét. Emlékszem mekkora királyság volt, amikor a doom 1.0-t (asszem az volt 11 mega) ramdriveból játszottuk (16 megás 486-on). 4 mega kellett a gaménak, a többi ramdrive ;)

(#22) bazs válasza Drizzt (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

Elhiszem, hogy nem vetted észre a váltást, de vált csak vissza most 128-ra, vagy csak 512-re. Azonnal fel fog tünni, hogy minek teker a winyó, meg mit csinál ez még mindig, meg hasonlók

Pont most fogyott el...

(#23) Arius


Arius
aktív tag

Kell az 1 Giga RAM, (2x512MB) főleg Infineonból, mert jó esély van rá, hogy csak 128-at lát belőle a rendszer, így 1Giga áráért kapsz 256Mbyte-ot :DD
AthlonXP és P4 konfigokon is előfordul.

A problémára idáig egy megoldást találtam...garos csere Samsungra :))

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#24) válasza Arius (#23) üzenetére



senior tag

...garos csere Samsungra, ami meg csak 133MHz-en megy 200 helyett... :D

(#25) zsoltee10 válasza (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

Legalábbis a hamisított Samsung. :(

(#26) P.Dude


P.Dude
őstag

Eggyáltalán nem fölösleges 1gb a játékokhoz.Még sokat változtat rajta főleg az 2X512.Szóval nemmondtaó feleslegesnek.

Zoll

(#27) Qorthral válasza P.Dude (#26) üzenetére


Qorthral
őstag

Remélem feltűnt, hogy a topic két és fél éves... És két és fél éve még valóban nem nagyon volt szükség 1 GB RAMra, más kérdés, hogy ma már ''alappá'' vált, legalábbis a játékok és a tervező, rajzoló progik körében.

Nahh, tanulság: Nézd néha a dátumot is :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#28) P.Dude válasza Qorthral (#27) üzenetére


P.Dude
őstag

ok ok ezt csak úgy hozzászóltam mer sztem is.Tudod hogyértem.Egyépként tudtam hogy mióta nyílt meg.

Zoll

(#29) coccolino válasza Drizzt (#1) üzenetére


coccolino
aktív tag

:O

[Szerkesztve]

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv!

Sztem is szükséges az 'gb ram. A különbség kézzel tapintható. De szemmel biztosan észrevehető.:B

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#31) Rover623 válasza P.Dude (#28) üzenetére


Rover623
félisten

Tudtad a fenét...:P

Egyébként sem az első hanem az utolsó hsz. dátuma a lényeg...;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#32) bibimad


bibimad
aktív tag

Jó az 1 gb ,de valahol olvastam,hogy 512 mega felett már nem gyorsulás,hanem visszaesés tapasztalható.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#33) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Aminke már nem nagyon elég az 1GB sem: F.E.A.R., Battlefield2, CoD2, Brothers in Arms2:U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Motion_Blur válasza bibimad (#32) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezeknek a játékoknak nem minőség (gyorsaság), hanem mennyiség kell!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Rover623 válasza bibimad (#32) üzenetére


Rover623
félisten

Nem tom hol olvastad...de finoman szólva is kicsi a ''valóságalapja''...pont mint annak hogy 1GB felett is lassulás van...;]

primus inter pares

(#36) Szten Márs válasza Drizzt (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jajj jujj jááá! :Y:Y:Y
Aztafene. Amúgy ezzel a névvel gondolom ismered a Neverwinter Nights-ot. 2002-es játék. Nos futtad el 256Mb memóriával, meg futtasd 512-vel. Most meg nem 2002 van...

(#37) Rover623 válasza Szten Márs (#36) üzenetére


Rover623
félisten

Vazz Márs...meg minden ''okostojás''...!

MAJDNEM 2.5 ÉVES AZ UTOLSÓ ÉRTELMES HSZ. A TOPIC-BAN...:Y

Kicsit röhejes ahogy így 2-3 év fejlődés után leugatjátok a ''régieket''...;]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.