Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza Egon (#42) üzenetére


dabadab
titán

Hehe, ezt annak idejen Doom2-vel probaltam :) A gyakorlatban tul nagy kulonbseg nem volt, mert ha a gep tele volt memoriaval, akkor amugy se nagyon nyult a HDD-hez.
Viszont az mokas lenne, ha kiswappelne a virtualis meghajtot :)

DRM is theft

(#52) X@b3e válasza MUŁĐER (#11) üzenetére


X@b3e
addikt

:C [kép]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#53) Conki


Conki
tag

Nekem látványosan gyorsult a gépem 1GB-ról való váltáskor, nem sokat játszottam Far Cry-jal, de az simán megközelítette az 1,3GB-os memóriafoglalást. Lehet, hogy 1,5 elég lenne, de így megy minden szépen dualban:)

(#54) Egon válasza dabadab (#51) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, de a Doom2 csak 2 pálya _között_ töltött - ellenben a mai fps-ek egy része tölt pálya _közben_ is - nagyon nem mindegy...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) Esmein


Esmein
nagyúr

Dreamcaster, te nem akarsz aláírást cserélni ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#56) MUŁĐER válasza Conki (#53) üzenetére


MUŁĐER
addikt

most néztem, Far Cry 400 Mb -ot foglal ~,mondjuk biztos pályafüggő is

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#57) Conki válasza MUŁĐER (#56) üzenetére


Conki
tag

Bocs, nem a Far Cry foglalt annyit, hanem minden összesen, ebből a Far Cry 0,9-1,0 GB volt.

(#58) MUŁĐER válasza Conki (#57) üzenetére


MUŁĐER
addikt

1 GB? hogy a fenébe? Melyik pálya?

Nekem 1 GB-ból Far Cry megy és marad még 250 Mb szabadon



[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#59) Apophis válasza Dreamcaster (#30) üzenetére


Apophis
őstag

Igen, és aztán jön a hologramm-monitor, virtuális valóság, agyra ''köthető'' gépek. Ezek kezdetleges változatai már most léteznek, szal nem sci-fi. Igen, eljön az idő, amikor nem vadul kell kattintgatni, nem kell drága egér és pad, csak jó koponya. :DD
Hogy ON legyek: 1GB elég bőven, de szvsz 1 éven belül kelleni fog a 2GB a csúcsgépekbe.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#60) Conki válasza MUŁĐER (#58) üzenetére


Conki
tag

Mittudomn melyik kb 1 órát (:D) ha játszahhatam vele a legelején ott amikor volt a sziget és a nagy tenger, csak csodáltam a szép grafikát és nézelődtem, mert akkor még nem jött ki a HL2:)

(#61) MUŁĐER válasza Conki (#60) üzenetére


MUŁĐER
addikt

csúcsértéket mondod,vagyis amit csúcsértéknek ír a feladatkezelő?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#62) Conki válasza MUŁĐER (#61) üzenetére


Conki
tag

700.000 B rendelkezésre álló fizikai memória volt a feladatkezelőben írva. Most pl 1.600.000 van.

(#63) MUŁĐER válasza Conki (#62) üzenetére


MUŁĐER
addikt

futott más is?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#64) Conki válasza MUŁĐER (#63) üzenetére


Conki
tag

Csak az alap programok, Ati Tray Tools, MSN, ICQ, Antivírus, cFos, pár explorer ablak... de ezek a windowssal összesen 300MB-ot foglalnak kb.

(#65) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

ezt rakjátok össze....

Doom3 ultra beállításokon 288 Mb memót fogyaszt, (a 750 Mb szabadból)

de szabad fizikai memóra a gép 20 Mb-ot írt ki ! (És csökkent)

nem értem...hova tűnt 500 Mb? Vagy amit a textúráknak különít el azt nem számolja? Nem értem:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#66) LordX válasza P.H. (#50) üzenetére


LordX
veterán

Akkor viszont ne lepődj meg, hogy 21 mega.. simán kellhet annyi a kódeknek..

(#67) TeeJay


TeeJay
félisten

de ha jól sejtem nem a memória mérete a lányeg egy idő után hanem a sebesség vagy időzítés?
ugye?

az meg hogy 2GB memória legyen egy gépbe elég sok pénz kell sajna:(
de majd meglássuk mi lesz később

inkább a sebességre kell hajtani szerintem:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68) Mazka05 válasza El-Greco (#21) üzenetére


Mazka05
őstag

Nem azt mondom hogy nem elég,:) csak hogy abba már megfontoloando!;]Én mondjuk ha 3800+ akkor vennék hozá 2X1024 DDR500 Kingmax hard-core rammokat persze csak akkor ha lenne rá della!:D

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#69) TeeJay válasza Mazka05 (#68) üzenetére


TeeJay
félisten

az nekem se lenne rossz
én is eltudnám viselni ha 2GB memóriám lenne:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70) Markgx10


Markgx10
őstag

Sziasztok!

A kérdésem a következő: Sokat jelent egy játék esetében, illetve megéri-e váltani, ha a 2*256MB KHX PC3500-amat lecserélem 2*512MB Kingmax HC 500-ra?
A válaszotkat előre is nagyon köszönöm:

Márk

(#71) attilam válasza Markgx10 (#70) üzenetére


attilam
őstag

Attól függ mivel játszol.
Bizonyos játékoknál megéri (pl.: Doom3, FarCry), na meg a géped is gyorsabb lesz tőle, az biztos.

(#72) Mazka05 válasza Markgx10 (#70) üzenetére


Mazka05
őstag

Csákány!
Nekem ezzek a rammok elött 2X256 DDR 400 Hynix volt és miután kicseréltem játékokba igen nagyot gyorsult elvileg windows-ba is gyorsult én azt nem vettem észre.. És 2*512MB Kingmax HC 500-ra nyuodt szível válthatsz! király rammok! :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#73) MUŁĐER válasza Markgx10 (#70) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mindenképp, az újabb játékokhoz már bőven kell ram

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#74) Mazka05 válasza TeeJay (#69) üzenetére


Mazka05
őstag

Én is eltudnám viselni:) De 1G-vel is elvagyok!:) Nekem inkább valami VGA-a kéne! Mundjuk ha megnyerném a lotot.. akkor az egész gépet lecserélném!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#75) Darken


Darken
aktív tag

1 GB min. ha game, szerkesztő / tervező progik
512 MB min. ha office shit, net stb...

http://darken.hu

(#76) Markgx10


Markgx10
őstag

Nagyon köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok, most már biztos, hogy ebben is fejleszteni kell (egy másik fórumtémában most győződtem meg arról is hogy A64-re is váltani kell :DD)
Azért nem ide tartozik, de igencsak mennek a fizetések a gépre, mindig lenne mit fejleszteni, és olyan nehéz abbahagyni. :DD
Mégegyszer köszi:

Márk

(#77) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Ja. Csak most filó, hogy A643000+ vagy A64 3500+, lejjebbmehetne egy kicsit (45 K monnyuk a 3500+ ára.) :U Igaz, most a 3400+ 47K, a 3500+ meg 60K. Na ez ár érték arányban milyen? +27% pénz +3% (a forma szerint ugye) telljesítményért... Vagy tényleg ennyivel többet tud egy 3500+ mint egy 3400+? :)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#78) anulu


anulu
félisten

nálam akkor hasalt le a gépem, amikor Photoshop 6, VB .net, word, excel négyes mellé elindítottam a NFSU2-t. akkor néha swappelt egy kicsit, de nem volt vészes, és bőven játszható volt. szerintem, aki komolyabban foglalkozik a PC-vel akár programozás/grafika, akár játék téren, sajna már kell az 1GB.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#79) Mynameis


Mynameis
csendes tag

Szerintem bőven ''sok'' az egy giga ram !!!!Már hogy per pillanat semmi nem használja ki igazán. Vagy mégis?:B

[Szerkesztve]

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

(#80) KPepe


KPepe
senior tag

üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy 266MHz-s memóriát beleteszek egy 333MHz-s lapba, akkor az működik-e, esetleg nem megy-e tönkre valami idő előtt?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#81) KPepe


KPepe
senior tag

up :C

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#82) Enclave


Enclave
aktív tag

Hi!

Én ''annó'' az 512Mb-nál próbáltam ki,hogy letiltottam a swap-et aztán kipróbáltam a Far Cry-t. Egy ideig töltött majd vmi ''out of memory'' v. miféle hibaüzenettel kilépett,így azonnal vissza is kapcsoltam a swap-et...

Most 1Gb Ram-om van de az Xp szerint már induláskor kb. 250-300Mb le van foglalva... :Y
És sztem aki játszani akar a ''mai'' játékokkal annak erősen ajánlott az 1 Gb Ram.. :U

Azt tudom,hogy a koleszban az egyik srác mondta, aki Maya-zik,hogy ő kb. 5Gb :Y swap-et állított be az 512Mb Ram-ja mellé, mivel szerinte a Maya ennyire Ram igényes...

Viszont a haverom azt mondja, amikor kipróbáltuk nála az 1Gb ramot,hogy a gépe sokkal kevesebbet swappelt (főleg CnC Generals-ban meg egyéb játékokban)

Ami viszont idegesít, nem tudom,hogy ki vette észre de sztem az Xp a swap file-t a Ram 1,5-szereséből ''számítja'' ki. :(( Legalábbis eddig csak ilyen tapasztalatom van.(Ram 512Mb swap 768Mb, Ram 1Gb swap 1,5Gb, Ram 1,5Gb swap 2,25Gb)
És nem igazán értem, miért kell ''mindig több'' swap? :F

Ilyenkor nekem az fura,hogy programozás órán többször is kikötik,hogy a progi amit írunk memóriatakarékos v. sebességkritikus legyen;tőlünk megkövetelik a takarékosságot mások pedig így pazarolják a Ram-ot :(


A múltkor kaptam kölcsön +1Gb Ram-ot az 1Gb mellé de ''sajna'' nem tudtam igazán kipróbálni mivel csak három slot van az alaplapomon :( (sockt.754 miatt)
Így ''csak'' 1,5Gb-t tudtam kipróbálni de nem volt időm sokat tesztelni; viszont kíváncsi lettem volna a 2Gb-ra... :U
Bár nem éreztem úgy mintha az Xp gyorsabb lett volna...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#83) TeeJay válasza Mazka05 (#74) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem tudom te hogy vagy vele de ha én megnyerem a lottót nem az egséz gépet cserélem le hanem az egész házat meg vagy 6gépet veszek a házba és mindet rávágatom valami hálózatra szerintem


na persze ez csak álom
de ha nem számítana a pénz akkor mindenkinek olyan gépe lenne hogy ihaj:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84) TeeJay válasza KPepe (#80) üzenetére


TeeJay
félisten

működik szerintem de csak 266MHZ fog menni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85) KPepe válasza TeeJay (#84) üzenetére


KPepe
senior tag

köszi-köszi, csak ezt akartam hallani :D

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#86) LordX válasza Enclave (#82) üzenetére


LordX
veterán

Akkor lehet leginkább hatékonyan kihasználni a Swap fájlt, ha nagyobb, mint az operatív memória mérete. Lapozáskor egy lapmentést ki lehet spórolni (általában nem mentendő adatra lapoznak rá, pont ezért) -> nem kell írni a vinyóra, csak olvasni -> gyorsabb.

(#87) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

én annyit mondok neked Dreamcaster, hogy jelenlegi pillanatban 2x512 MB 400Mhz-nél jobb nem igen kell. Nem arról van szó, hogy fölösleges lenne csak egyelőre még nincs értelme és ebből adódóan nem is éri meg. én a 2x512-t ajánlom, nekem most 2x256-van és még ez is épp elég egy WindowsXP-s konfighoz.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#88) KPepe


KPepe
senior tag

üdv! Ha ki van kapcsolva a lapozó file, és a task manager mégis 210 mega körüli lapozó file-t ír, akkor az tényleg lapozófile (mert valaki ezt mondta nekem), vagy a ramból vesz le ennyit?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#89) Mr.Skyline válasza KPepe (#88) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

inkább szerintem itt: Bővebben: link

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#90) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem egy bika gyors 1GB ram még sokkal jobb mint 2giga de lassú

nemde?
meg gondolom dual chanellre gondol mindenki ezeknek az összetételében:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91) Dreamcaster válasza Mr.Skyline (#87) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Igazából 2048@566 ram lenne a jo de az kicsit :U.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#92) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Kingmax 512@400 - 15K
Kingmax 512@500 - 26K

Télleg megéri 70% -os ártöbblet papirforma szerint 25% teljesítménövekedésért? Annyival jobb egy 500 -as RAM?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#93) Mr.Skyline válasza Dreamcaster (#92) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

nemhiszem, hogy megérné! sőt biztos hogy ár/teljesítmény arányban a 400Mhz-es modulok a legjobb választás.

kivéve ha valami tuning őrült vagy és húzni szeretnéd a procit:D mint én is!:DDD

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#94) TeeJay válasza Mr.Skyline (#93) üzenetére


TeeJay
félisten

én még egy Samsung ramra is sajnálnám a pénzt
pedig következő gépembe 512ram kellene
persze nem játékra meg ilyenek hanem csak netezni meg nem tudom

1Gb RAM az nekem sokba kerülne azt meg nem tudom megfizetni:O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#95) Pippolia


Pippolia
csendes tag

Sziasztok,
most a laptomoban 256 mega RAM van, és bővíteni szeretném.
Kérdés az, hogy van-e érezhető különbség az 512 és az 1024 között. Főként SAP-ot futtatok rajta (mármint frontend, nem server), netezek, Visual Studio, Office, Dreamweaver, no játék. Van, hogy egyszerre 10-20 ablak is nyitva van (amiből 6-10 SAP)....
Köszi,
Pippolia

(#96) LordX válasza Dreamcaster (#92) üzenetére


LordX
veterán

Nem.

(#97) popey37 válasza TeeJay (#90) üzenetére


popey37
addikt

a dual müxik 4x512 v. 2x1024-es leosztásban is,

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.