Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

A kérdés az, hogy megéri e ma a jonak számito 1024 ''helyett'' 2048 RAM -ot építeni a gépbe. Mennyire használja ki? Megéri e a ráfordított pénz?

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#2) attilam válasza Dreamcaster (#1) üzenetére


attilam
őstag

Szerintem nem éri meg. Bár én elfogadnék ennyi RAM-ot.:)

(#3) ffodi


ffodi
veterán

Szerintem nem éri meg.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4) attilam válasza Dreamcaster (#1) üzenetére


attilam
őstag

1024 bőven elég, a többi árát meg elköltheted valami értelmesebb dologra.

(#5) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Nem használja ki?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#6) gerlaip válasza Dreamcaster (#5) üzenetére


gerlaip
addikt

Ha nem használsz Autocad tervezőprogramot, vagy nincs 512MByteos vga-d a Doom3-hoz, akkor nem kell.

lámavakond

(#7) attilam válasza Dreamcaster (#5) üzenetére


attilam
őstag

Mi használná ki?
Talán professzionális célokra megéri (pl.: Hosszú 3D filmek renderelése), de egy átlag-usernek biztosan nincs szüksége ennyi RAM-ra.

(#8) P.H.


P.H.
senior tag

Nekem 512 van a gépben XP SP2-vel, a swap le van tiltva, így simán elmegy akár 30 napig is egyfolytában, úgy, hogy megy a Seti@Home, Slsk, Norton Antivirus, Norton Personal Firewall, Ad-Watch, Messenger, Skype, plusz a TV-tuner néha napokig folyamatosan megy (most két napja), mindennap sokat nezetek, programozok (elég memóriafaló programokat írok). Persze semmi játék. Így nem volt még, hogy ne lett volna elég memória valamire.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#9) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Mikor jö el az az idő (kb) amikor olyan lesz az 1024 RAM (mennyiség és teljesítmény viszony), mint ma az 256 pl. Az ma már kevés. Így tudom, kb mikorra lesz a 2048 elvárt. (mint ma az 1024, de minimum 512.)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#10) ollie válasza Dreamcaster (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3-4 év szerintem

[Szerkesztve]

***

(#11) MUŁĐER válasza Dreamcaster (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Amikor kijön a Longhorn:DDD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) Agostino válasza Dreamcaster (#9) üzenetére


Agostino
addikt

Szerintem régen rossz, ha csak ebbe az írányba fog a technika fejlődni. Úgyértem szerintem itt az ideje az alapvető változásoknak. Na. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13) Mazka05 válasza Dreamcaster (#1) üzenetére


Mazka05
őstag

Nem éri meg csak akkor ha valami nagyon nagy erőműved van pl: Athlon64 3500+ vagy a feleti!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#14) gézu válasza Dreamcaster (#1) üzenetére


gézu
őstag

Nem éri meg,ma az átlag júzert nézve az 1024Mb mindenre elég.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#15) attilam válasza Agostino (#12) üzenetére


attilam
őstag

Evvel nagyon egyetértek. A Linux pl. 128 MByte RAM-mal is röhögve elmegy. A Windows XP meg alig áll a lábán.

(#16) Dreamcaster válasza Agostino (#12) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Ezt nem igazán értem. De kiváncsi vagyok.

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#17) Dreamcaster válasza Mazka05 (#13) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Amellé lenne. :DDD 3500+

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#18) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, válasz(ok) mégtöbb kérdést szül(nek). :)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#19) MUŁĐER válasza attilam (#15) üzenetére


MUŁĐER
addikt

háát azért.... szebb guinak kell minimum 164 Mb ram, pl.: Gnome v. KDE

anélkül be se tölti

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#20) forceberg


forceberg
veterán

1GB (még) elég :Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#21) El-Greco válasza Mazka05 (#13) üzenetére


El-Greco
csendes tag

Szerintem még ahoz is böven elég az 1Gb mem;]

Nincs jelen csak múlt és jövö.......

(#22) Agostino válasza Dreamcaster (#16) üzenetére


Agostino
addikt

Nahh azt akarom kinyögni, hogy miért változás,haladás az, hogyha valamihez egyre több dolog kell? Ram, órajel stb.
Én azon a véleményen vagyok hogy valamilyen más úton kellene a technikának elindulnia...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Én régen azt hallottam A RAMBÓ SOHASEM ELÉG:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#24) Rover623 válasza gerlaip (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Doom3 már most is kifuthat az 1GB-ból...egyszer valami jó nagy felbontásban teszteltem (tán 1600x1200, Ultra) és szaggatott mint állat...kilépés után megnéztem: 1,3GB volt a csúcsérték... :(
Most néztem meg: ezen a gépen ritkán fut 1 proginál több (rezidensen meg csak NAV, Messenger, 2-3 status monitor), a gyerek egész nap CoD UO-t, Project Entropia-t nyomott, én meg 3DMark-okat próbálgattam...és a csúcsfelhasználás 961536 volt...!
Szvsz közel a bővítés ideje...

primus inter pares

(#25) MUŁĐER válasza Agostino (#22) üzenetére


MUŁĐER
addikt

:F nem értem hogy gondolod, szebbet jobbat ugyanakkora teljesítményen?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#26) tts válasza forceberg (#20) üzenetére


tts
addikt

nekem 3 gépben meg egy notiban mindben van 1-1 GB (az még azt hiszem lényeges hogy csak Geil és Corsair korábban a M... csodáival nagyokat szoptam) - még soha sem bizonyult kevésnek, de azért nem is vennék soha kevesebbet, nem hinném a közeljövőben bármi zavarba hozna

(#27) tts válasza Agostino (#22) üzenetére


tts
addikt

Pl.?

(#28) Dreamcaster válasza Rover623 (#24) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Ja bennem is ez motoszkál.

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#29) attilam válasza MUŁĐER (#19) üzenetére


attilam
őstag

Na ja persze. Mondjuk 128Mbyte-al is betölti, de az úgy tényleg nagyon Windows-os feeling.:)
Én anno Fluxbox-ot, Openbox-ot, később pedig TWM-et használtam. Na ezekhez aztán nem kell memória.:DD

(#30) Dreamcaster válasza Agostino (#22) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Igen, igazad van az lenne a jo, ha egyre kevesebb vagy legalább állandó lenne a gépigény, és javulna a teljesítmény, de az nem üzlet és hát ha majd (sztem 5-10 éven belül) foto minőségű lesz a graf, majd nézhet az a 2048 MB is talán.

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#31) Agostino válasza MUŁĐER (#25) üzenetére


Agostino
addikt

Én lennék a legboldogobb ha szépen egyértelmüen le tudnám írni amire gondolok, bár azt talán már publikálnám is.
Nem akarok kötözködni ám vagy valami, csak szerintem ujra kellene gondolni a mostani helyzetet, és az eddiginél újabb, sokkal eredményesebb eszközöket kellene alkotni.
Nagyságrendenkkel szebbet, hatásosabbat, új alapokon.
Nahh most csak szerintem jobban bekavartam magamat is, meg mindenkit. Meg ez már off is :) .

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32) MUŁĐER válasza attilam (#29) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nálam nem tölött be,mondjuk csak knoppixon láttam...kiírta nincs elég memó a 128-ra,és a twm-et indította (asszem)

bár lehet ha van swap fájl a vinyón akkor betölti....jah

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#33) attilam válasza MUŁĐER (#32) üzenetére


attilam
őstag

Igen, hát knoppixon nem csodálom. Kell a swap neki.

(#34) P.H. válasza Agostino (#31) üzenetére


P.H.
senior tag

Sejtem, mire gondolsz, az ember felvonja a szemöldökét, hogy pl. a Skype rezidensen miért használ 21 Mb memóriát úgy, hogy még hozzá sem nyúltam, csak ott van jobbra lent. Vagy a SpeedFan 4 Mb-ot. Utóbbihoz hasonló rendszerközeli progikat anno 30 Kb-ban megírtak assemblyben.

De hát ha azt nézzük, hogy most 3x annyi memória van a gépemben, mint 10 éve vinyó a 486-osomban, és már csak a procikban is több cache van, mint abban memória, és az alaplapom 3,5x gyorsabb, mint abban a proci. De semmivel nem indul most gyorsabban a WinXP, mint azon a Win3.1, a WordXP, mint azon a Word6.

Régen egyértelmű volt, hogy ha az ember vesz még 8 Mb memóriát a P1-esbe, akkor majdnem kétszer olyan gyors lesz a gép (sebességtesztek a PCWorld-ben 1995 táján), de ez most már nem igaz.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#35) Egon


Egon
nagyúr

A kulcsszó: ramdrive...:D Én tudnék mit kezdeni 2 (vagy akár 4) GB rammal...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) attilam válasza P.H. (#34) üzenetére


attilam
őstag

Mert régen még odafigyeltek ezekre, mert erősen korlátozva volt a memória mennyisége. De manapság azt mondják, hogy van mondjuk 512 MegaByte RAM a gépbe, akkor miért ne foglaljak le belőle 10-15 Megát. Még mindig marad egy csomó, és nem kell a kódot optimalizálni. Sajnos ezért ilyen szarok ma ezek a programok, azaz úgy értem, hogy sokkal jobbak is lehetnének.

(#37) dabadab válasza MUŁĐER (#25) üzenetére


dabadab
titán

''nem értem hogy gondolod, szebbet jobbat ugyanakkora teljesítményen?''

Nezd meg, hogy pl a jo oreg Commodore 64-en milyen jatekok voltak '84-ben meg '90-ben.
Szebb, jobb, ugyanakkora teljesitemeny.
Egyebkent meg ugy, hogy
1. megtanultak kihasznalni a HW-t
2. egyre jobban optimalizaltak

Ezek kozul egyik se hulyeseg. Ja, es hogy vmi kozelebbi peldat is hozzak: Linuxnal a 2.6-os kernelek sokkal gyorsabban reagalnak a user kivansagaira, mint a 2.4-esek (azonos HW-n), mert atirtak/optimalizaltak par dolgot.

DRM is theft

(#38) dabadab válasza P.H. (#34) üzenetére


dabadab
titán

''Régen egyértelmű volt, hogy ha az ember vesz még 8 Mb memóriát a P1-esbe, akkor majdnem kétszer olyan gyors lesz a gép (sebességtesztek a PCWorld-ben 1995 táján), de ez most már nem igaz.''

Talan azert, mert akkor a RAM mennyisege volt a szuk keresztmetszet, most meg nem az.

DRM is theft

(#39) Dreamcaster válasza P.H. (#34) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Kb 94-95 tájékán havernak 486 -osa volt, tippre 8MB ram -mal. Kijött a ROTT (Rise Of The Triad) nevű etalon fps (golyónyom a falban, vér folyik a falon.) Kb 5 perc alatt töltött be egy pályát ha nem több. Vettek bele még 8MB ram -ot és 10 sec alatt töltött be a pálya kb. :Y:Y:Y:Y:Y Ilyen fejünk volt. :D

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#40) Dreamcaster válasza Egon (#35) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Az mit jelent? :B Mit tud?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#41) P.H. válasza attilam (#36) üzenetére


P.H.
senior tag

Teljesen igaznak tűnik, hogy ha van mondjuk 256 Mb RAM a gépben, akkor mi ehhez képest a program 50 Mb-s szükséglete. Csakhogy mire pl. az én gépem feláll restart után a fenn felsorolt programokkal, akkor már alapból 220 Mb a memóriafelhasználás, mert minden program így gondolkodik. 50% oda, úgy, hogy még nem csináltam semmit, még nincs böngésző, nincs Delphi. Mint programozó mondhatom, hogy egy kicsi időráfordítással sokkal kevesebb memóriát használhatnának a programok.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#42) Egon válasza Dreamcaster (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

A memóriából lecsíp egy adott darabot (amekkorát beállítasz), és létrehoz egy virtuális meghajtót (azaz hozzárendel egy betűjelet), ahova azt másolsz amit akarsz. Namost ha oda felnyomod a HL2-t, nem valószínű hogy sokat fog kerregni a vinyó...;]:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) tts válasza Egon (#42) üzenetére


tts
addikt

próbáltad?

valami bővebb hol található róla?

(#44) Egon válasza tts (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Bővebben: link
Bővebben: link

Még nem próbáltam. Bővebb infó a legújabb PC GURU-ban...:B

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Egon válasza tts (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, egyébként mondjuk úgy, hogy ezeket a progikat (főleg az elsőt) nem nekem gyártották...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) tts válasza Egon (#45) üzenetére


tts
addikt

kösz

(#47) LordX válasza P.H. (#34) üzenetére


LordX
veterán

Az a memóriahasználat, amit a feladatkezelő ír, az virtuális memóriaként értendő.. Ha lent van az alsó sarokban, akkor jó eséllyel ki van swappolva a 21 megából úgy 19, és csak 2 MB van bent a memóriában...

(#48) LordX válasza Egon (#44) üzenetére


LordX
veterán

600 dollár?!?!?!?!? :Y:Y:Y

(#49) MUŁĐER válasza Rover623 (#24) üzenetére


MUŁĐER
addikt

az a csúcsérték swap-al együtt van...nekem is annyit ír ki

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#50) P.H. válasza LordX (#47) üzenetére


P.H.
senior tag

Mint fentebb említettem, nem használok swap-et (azokra a dolgokra, amiket használok, elég az 512 MB, és a nagyban javul a gép teljesítménye nélküle, mert akkor is írogat lemezre, ha mondjuk 250 MB még szabad).

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.