Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

Van egy hatalmas problémám a konfig (most vettem) : ECS L7VTA Raid alaplap, AMD 1700+XP, 256/333 Samsung DDR Ram, Inno GeF2 GTS Pro videókártya, Maxtor 20Gb/5400 HDD... a lényeg, hogy nem megy a windows install.
Win98-nál (a sima, nem SE) volt úgy hogy kiírta hogy MSGSRV32 hiba, elkezdett a cd-ről keresni fájlokat, nem találta a .sys meg .cab fájlokat, aztán volt olyan hogy kékhalál amikor hardwer felismerés volt.
Volt olyan hogy windows védelmi hiba, meg valami SUN***.exe fájl hiba, meg nem található meg ilyenek. Szal' egyszerűen nem megy.
A WIN XP Professional-nál pedig egyszerűen megáll a Kernel DLL fájlok valamilyénél (betöltése vagy mi). Kb 15percet vártam rá de semmi.
Na itt mi a gáz? szvsz memória. Szerintetek?
thx

(#2) Polesz válasza roPHka (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Elsőkörben memória. Utána táp és a többi.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) roPHka


roPHka
senior tag

Tápot megnéztem, de ugyanaz. Mindkettővel jó.
Valszeg akkor memória. Proci biztos jó meg a HDD meg a VGA, meg az író :)
Akkor lap vs. memória.

(#4) sequator


sequator
senior tag

minek új topicot nyitni???

de szerintem memória lesz, futtass rajta végig egy memtesztet, és az megmondja ha az a hiba, ha nem dob semmi hibát akkor gyanakodhatsz másra

Sautia

sequator

(#5) roPHka


roPHka
senior tag

hátha oda többen néznek be :D
azé kösz

(#6) Tompo válasza roPHka (#3) üzenetére


Tompo
aktív tag

Töltsd le a memtest86 nevű progit és futtasd le min 3x, ennyi alatt kiderül ha ram gond van

(#7) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Hi all!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy miért írja ki néha egy alkalmazás bezárása után a vindóz a következő hibaüzenetet? A rendszer pedig ennek ellenére stabilan működik, nem értem mi lehet a gond...



Nah ezt a hibát írja ki, jelen esetben a flashget bezárása után. Most pedig megy a gép, nem kellett semmit újraindítanom, nem volt kékhalál se, csak idegsítő a dolog, hogy kiirogatja ezt a sz*rt. Igaz érdekes az is, h. kikapcsoláskor is előugrik ez a hibaüzi, de akkor is bezárja simán a gép és ki is kapcsol normálisan...
Plz help me! :(

[Szerkesztve]

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#8) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Ejjh miért nem jelenik meg az a fránya kép... :(((
Nah mind1, szal itt van az előző hozzászólásban emlegetett kép: Bővebben: link

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#9) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Na senki sem tudja a problémámra a választ??? :(:(:(

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#10) eziskamu válasza Lizzard (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Akár még programhiba is lehet, vagy valami programösszeférhetetlenség valami állandóan a memóban lévő másik progival?

(#11) Lizzard válasza eziskamu (#10) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Nem tom, pedig ennek ellenére minden műxik rendesen a gépben...
Lehet h. Winfos reinstall lesz belőle, csak az a fura h. 2004.05.08-án raktam fel a winfost, elvileg ennyi idő alatt nem kellene megzakkannia...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#12) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Tud vki olyan progit, amivel le lehet tesztelni a videokari memóriáját?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#13) Netpark


Netpark
csendes tag

Csáó!

Segítség kéne. Az utóbbi időben bármilyen játékot elindítok a gép kb 3 percenként lefagy. De a lefagyás sem szokványos, hanem azt tapasztalom, hogy 15 másodpercig halott a gép (rendesen 486-os módjára beakad a zene és berreg...), aztán visszatér a játékba és megy tovább a game.
Remélem tudtok erre valami ésszerű magyarázatot, mert nagyon kétségbeejtő a helyzet.

Előre is köszi!

Netpark

(#14) Netpark


Netpark
csendes tag

Semmi ötlet? :(

(#15) siriq válasza Netpark (#14) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Nalam ugyan ilyen volt miutan a 400 as rammomat kicsit szethuztam(480 ra) es 200 as fsb nel hibazott(konkretan counter alatt csinlta ugyan ezt amit irtal).190 es fsb nel meg jo. Beke poraira.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#16) Netpark válasza siriq (#15) üzenetére


Netpark
csendes tag

Nekem két 512mb-s ramom van! Hogyan tudnám megnézni melyik a rossz, illetve mit tanácsolnám mit tegyek?

(#17) siriq válasza Netpark (#16) üzenetére


siriq
őstag

Memtest et kell lefutattni.
Spec en a wines valltozattal is ugyan ugy megkaptam a hibajelenseget ezert erdemes winalol is kiprobalni elsokent.
http://hcidesign.com/memtest/

Legyen bent mind a ketto aztan ha hibat jelez akkor vedd ki valamelyiket aztan csere a masikra. Ha nem jelez hibat akkor elmeletileg jo.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#18) Netpark válasza siriq (#17) üzenetére


Netpark
csendes tag

Na most úgy áll a helyzet, hogy a wines memtestet 3200%-ig futtattam egy este alatt és 0 errors... Most mi legyen? PLZ HELP!
A nem wines memtestet honnan szedjem le és hogyan telepítsem?

[Szerkesztve]

(#19) Netpark


Netpark
csendes tag

Sikerült bebootolnom a nem wines memtest86-ra. Le is futtattam. Háromszor lefutott és 0 hiba. Egyre valószínűbb, hogy nem memóriahiba az oka a lefagyásoknak. De akkor mi? :( Valaki próbáljon meg segíteni PLZ!

(#20) siriq válasza Netpark (#19) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Esetleg tuning vagy hofok emelkedes??

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#21) Netpark válasza siriq (#20) üzenetére


Netpark
csendes tag

Ma egész este futtattam a bootolos dosos floppys memtestet és 8 órán keresztül futott. Tizenvalahányszor lefutott és nem talált hibát. A wines 3200%-ig futott és az sem talált hibát. Ugye kizárhatom a memóriahiba lehetőségét?
Nem tudom mennyire értessz a gépekhez, de látom foglalkozol tunninggal. Én mostanában a tápra kezdtem gyanakodni, ugyanis a prime95-öt is lefuttattam kb. 6-szor, az sem talált hibát, tehát proci is kizárva.
Futtattam egy videókártyatesztet (3dmark03-at Geforce 6600GT --> 8000pont, nem tudom jó-e, de nem tűnt rossznak), szóval szerintem azt is ki lehet zárni, hogy kártya probléma lenne.
Feltettem magamnak a kérdést, mi lehet még a hibák oka...
Táp vs. alaplap... Jól gondolom?
A táp értékeit speedfannal mértem és szerintem nem túl jók az adatok.

+3.3V - 3,15V
+5V - 5V
+12V - 11,67V
-12V - -11,79V
-5V - -4,85V

:Y

Ezek nagyon rosszak? Ha igen, akkor táp vagy alaplap hiba? Hogy tudnék a vizsgálódások végére járni?

Előre is köszi bárkinek a válaszát!

(#22) Netpark válasza Netpark (#21) üzenetére


Netpark
csendes tag

UP!

(#23) Netpark válasza Netpark (#22) üzenetére


Netpark
csendes tag

UP!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.