Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik lézernyomtató jobb?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Aktuális lenne nálam egy lézernyomtató vásárlás. Viszonylag olcsóbb árkategóriából.
Ki is néztem néhányat, és a véleményetekre lennék kíváncsi!
Tapasztalatok? Melyik jobb? Melyiket érdemes megvenni? Lapköltség?
Drága-e a toner? stb... Bármilyen infót szívesen veszek :-)

A jelöltek:
1.Samsung ML 1510
2. Samsung ML 1750
3. Xerox DocuPrint P3130

Vagy ha tudtok hasonló árban, teljesítményben más lézernyomtatót, attól sem zákózok el.

(#2) jerry311 válasza Zsu_ (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

OKI-kat kihagytad?
Csendesebbek és tartósabbak, nincs benne tükör a lézernél ami forog és zajos :))

(#3) Zsu_


Zsu_
senior tag

Igen, kihagytam.
Valahogy averzióm van az Oki nyomtatókkal kapcsolatban.
Őszintén megmondom, hogy nem szeretnék Oki nyomatót venni. Lehet, hogy tévedek, de akkor sem.

(#4) Zsu_


Zsu_
senior tag

Még egy dolog...
Esetleg a nyomtatók méretéről is írhatnátok valamit.
Ne legyen nagyobb, mint a HP 1200, mert az is éppen, hogy elfért, anno, amikor még megvolt...

(#5) jerry311 válasza Zsu_ (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

csak azért kérdeztem mert én kaptam egy ''selejtezett'' gépet irodából. Öreg is csúnya is, megpucoltam és szebben nyomtat mint bent a cégnél a csilivil hp 2200-as :))
Dehát ahogy érzed :))

(#6) Zsu_


Zsu_
senior tag

ok. azért köszi :-)))

(#7) aurum válasza Zsu_ (#1) üzenetére


aurum
senior tag

en mostanaban vettem valamilyen samsung-ot szep, gyors.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#8) Zsu_


Zsu_
senior tag

milyen samsungot vettél? ha lehet picit bővebben írnál róla

(#9) shtml válasza Zsu_ (#3) üzenetére


shtml
őstag

Jópár éve, amikor lézernyomtatót vettem, én is olvasgattam az OKI nyomtatók specifikációit. Arra jutottam, hogy kevésbé tartósak (már a gyári specifikáció szerint is), mind a szelénhengert, mind az egyén mechanikát illetően. Végül Minolta PagePro 8 lett belőle.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) Zsu_


Zsu_
senior tag

Lehet, hogy a Minolta se rossz, de én leginkább a Samsungokkal szimpatizálok.
Róluk mi a vélemény??

(#11) Zsu_


Zsu_
senior tag

HP 1010-zel kapcsolatban mik a tapasztalatok?

(#12) Pötyi válasza Zsu_ (#11) üzenetére


Pötyi
őstag

Gyors, de ezen már csak usb csatlakozó van, a régi párhuzamos portra csatlakoztatható centronics már nem...

QNX is cool!

(#13) .:InnoMan:.


.:InnoMan:.
senior tag

Samsung ML 1510...én ezt ajánlom!

[Szerkesztve]

(#14) aurum válasza aurum (#7) üzenetére


aurum
senior tag

,ajd hetfon megnezem, valamelyik a leirt ket tipus kozul. 37kpenz volt.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#15) szasza_1 válasza Zsu_ (#11) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én itthon ilyent használok. Igen gyors, sokkal gyorsabban nekiál nyomtatni mint egy tintasugaras nyomtató (az első lappal 8mp-en belül végez). A használata gyári tonerrel drága (5-8FT/lap), de lehet venni hozzá tonerport. 140 grammos kiszerelés ára 2300-2500FT. Ezzel szerintem kijön 1-2FT/lappal. Amugy megvagyok vele elégedve. Nagyosok mindent lehet bent állítgatni. Meg végre megoldották azt, hogy echono módban végre normálisan nyomtasson, nem úgy, mint az elödjei.

(#16) Zsu_ válasza aurum (#14) üzenetére


Zsu_
senior tag

Ha 37volt, akkor szerintem a 1510-es, a másik egy picit drágább

(#17) jerry311 válasza shtml (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én is nézegettem a nyomtató élettartamára vonatkozó leírásokat, arra jutottam, hogy rég halott a nyomtatóm :))

(#18) shtml válasza jerry311 (#17) üzenetére


shtml
őstag

Voila, mégis van élet a halál után:)

Hozzátartozik, hogy előtte nem sokkal használtam már egy cégnél OKI lézernyomtatót és nem voltam elragadtatva tőle. Meg valahogy a LED-soros technológia sem tetszett annyira, pedig tudom, hogy elvileg jobb, tartósabb, stabilabb - lenne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) simonzé


simonzé
addikt

Az Okira visszatérve: apósomnak van egy 6-7 éves kisméretű OKI lézere. Átlag kéthavonta vesz bele tonert (nemtom, mennyit bír), szal sokat nyúzza. A kis szemét meg olyan pofátlanul jó minőséget nyom, hogy az arcom leszakad. Komoanmoom, veri akármelyik mexokott HP-t. Kicsit lassú, mert akkoriban még nem volt USB.
Valszleg térden állva fogok könyörögni, hogy adja el nekem. :)

I don't fit in. I fit out.

(#20) shtml válasza Zsu_ (#10) üzenetére


shtml
őstag

Egyszer olvastam valahol (pontos meghatározás, ugye?), hogy a Minolta inkább csak mechanikákat gyárt, amelyek sok más gyártó nyomtatóiban előfordulnak.

Avagy csak a sajátomat dícsérem, amit ezennel önkritikus módon már be is láttam?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#21) gereblye


gereblye
csendes tag

nos nekem samsung 1750-es van, nekem bejott, bar nyomtataskor kicsit hangos meg utana amig le nem kapcsolja magat, de ez annyira nem zavaro, eleg kicsi meretu, emiatt kicsi toner lehet csak beletenni (a legnagyobb max3000 oldal) toner nem tudom mennyibe kerul hozza nem lattam meg hozza seholse, de egyelore a gyari 1000 oldalast harcolom kifele belole (kb 3 honapja van meg)....
review 1:
[L]http://hardware.earthweb.com/peripherals/article.php/2240071[/L]
review 2-3-4:
[L]http://www.neoseeker.com/Hardware/Products/samsung_ML1750/[/L]
ja az elso azt irja hogy kozepes minosegbe nyomtat kepeket, hat lehet hogy csak 600dpi mellett hasznaltak, de 1200dpi mellett picture enhance mode-ot bekapcsolva mar eleg pofas minosegbe nyomja...
hat igy ennyi jutott eszembe rola, ja meg hogy nem bantam meg...

(#22) Zsu_ válasza gereblye (#21) üzenetére


Zsu_
senior tag

mennyire gyors?

(#23) gereblye válasza Zsu_ (#22) üzenetére


gereblye
csendes tag

hat figy amikor vettem gondolkodtam meg a panasonic kxp7100 ason ami a lap mindket oldalara tud nyomtatni de annak a sebessege lasabb allitolag, es a nyomtatas minosege se tul jo, meg csak 2MB memoria van benne, nincs benne parhuzamos port. ezert dontottem a samsung mellett, habar az a duplex mod a panasonicnal nagyon teccett, de sztem csak egy ok ahol begyurheti a lapot. bar ez az en kukacoskodasom. a sebessegrol meg csak azt olvastam hogy ugyebar megadnak egy elmeleti sebesseget ami par karakter per lap. a tesztek szerint eletszeru korulmenyek kozott ez a nyomtato eleg jol tudta tartani az elmeleti sebesseget. de asszem ez a reviewokban le van irva... a sebessegrol az en velemenyem meg hogy max 20 oldal volt egymas utan nyomtatva de eleg dinamikusan dobalja ki a lapokat egymas utan szorosan jonnek ki. nekem eleg gyors sose kellett ra varnom sokat...

(#24) Zsu_


Zsu_
senior tag

Köszi gereblye :)))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik lézernyomtató jobb?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.