Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Az lenne a kerdesem hogy melyik karit vagyem?Inno 3d GeForce fx5700ultra vagy
Connect3d radeon 9800pro.Játékra kéne.A konfig Chaintech 7njl4summit:DDD
AMD 3000+ 2*256/400 samsung eddig GeForce fx 5700 sima.Az ne tevesszen meg senkit hogy Nvidia tok mindegy hogy ati vagy nvidia.

(#2) I_Am válasza mayerlaci (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor a kérdést el is döntöm. 9800Pro egyértelműen. Teljesítményre nem lehet őket egy lapon emliteni az FX szériával.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) -Jackson- válasza I_Am (#2) üzenetére


-Jackson-
őstag

helyesbítve az fx5700-asokkal nemlehet egylapon említeni :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#4) I_Am válasza -Jackson- (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Az FX 5-ös szériával. (tényleg a 6-os széria is FX maradt? vagy csak simán 6-os?)

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

A 6-os csak siman 6-os nem fx.

(#6) I_Am válasza mayerlaci (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor jól tudtam és jól is írtam. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) -Jackson- válasza I_Am (#4) üzenetére


-Jackson-
őstag

hát nemtom, én az enyémat bármikor odaállítom egy 9800pro mellé.
najó, szűrés nélkül igaz :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#8) I_Am válasza -Jackson- (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor is elveri a 9800 és a szűréssel, meg el kell ismerni, hogy még jobban. (sőt csúnyán) Nem vagyok nVidia ellenes, de az FX széria nem jól sült el. A 6-os széria viszont annál inkább jobb lett. Na részemről OFF lezárva.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) parandroid válasza I_Am (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

elhangzott a kulcsszó is: szűréssel. sok vita volt már róla, hogy ki az, aki nem is bír fsaa és af nélkül játszani, és hányan vannak, akik nem is látják a különbséget. az viszont biztos, hogy sokkal több nyers erő rejtezik az fx5900 sorozatban, mint a 9800-asokban. hasonló a helyzet, mint amikor az fx5600-asokat hasonlítgatták össze a ti4200-asokkal. hiába volt erősebb a ti, az fx szoftveresen fejlettebb volt...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) -Jackson- válasza I_Am (#8) üzenetére


-Jackson-
őstag

részemről is :)
igazából csak azt nem értem, hogy e kettő kari hogyan került össze? (5700U-9800pro)
mert szerintem árban sem egy kategória, teljesítményben meg pláne...
mégegy a 9800pro-nak

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#11) I_Am válasza parandroid (#9) üzenetére


I_Am
veterán

Nem tudom milyen nyers erőre gondolsz az FX 5900 esetében.

Szűrés. Nézd meg mostanában milyen játékok jönnek ki. MoH PA: automatikusan állítja a szűrést, nem tudod kikapcsolni csak visszább venni a grafikai beállításokat, ha nem megy úgy ahogyan szeretnéd. NFSU2: szűrés nélkül ocsmány. (szó szerint) HL2 is jönni fog és még sorolhatnám. fx szoftveresen miben is jobb, mint egy Ti4200? 5700-ig simán alázza a Ti4200 az egész FX szériát beleértve az 5700-akat is persze.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) lol válasza -Jackson- (#10) üzenetére


lol
senior tag

igen ez fura... Bővebben: link > Bővebben: link >> a legolcsóbb helyen is 13pénz különbség van a két kártya között... de persze, hogy 9800pro...

(#13) c.zsolti válasza parandroid (#9) üzenetére


c.zsolti
őstag

''...amikor az fx5600-asokat hasonlítgatták össze a ti4200-asokkal. hiába volt erősebb a ti, az fx szoftveresen fejlettebb volt...''

Azért én lecseréltem az FX5600 karimat egy ti4200-re és nem bántam meg...:)
Azt meg el kell fogadni, hogy egy FX5900 nem versenyképes a 9800pro/xt karikkal.

...

(#14) parandroid válasza I_Am (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

tudtam, hogy nem kellene belefolynom, ha nem értek hozzá.
örömmel veszem, ha kijavítatok, tudom, hogy van még mit tanulnom a témában.

az információmorzsák, amire alapoztam a véleményemet, a következők:

1. hiába gyorsabb a ti4200 az fx-eknél, felteszem jelentős hátrányt jelenthet számára a generációbeli elmaradás - azzal együtt, hogy nem vagyok tisztában a directx-verzióváltással történt mindenféle shaderekkel és egyéb szoftveres mifenékkel. tény, hogy vannak dolgok, amiket egy gef4ti egyszerűen nem képes megjeleníteni - ismét ki lehet javítani, ha hülyeséget írtam, nekem ez rémlik.
2. a 9800xt már a gef fx5950-nel van partiban, bár így fejből nem mennek az árak. nekem így hirtelen az ugrik be, hogy:
9800xt --- fx5950
9800pro --- fx5900u
9800 --- fx5900
9800se --- fx5900xt

mindkét pont legalább annyira kérdés, mint kijelentés, de most asszem még egyszer sokadszorra is elolvasom a ph!-s megatesztet, hogy ott mit is írtak fless-ék... Bővebben: link

p

szerk: nos, meg is van. a cikk utolsó oldalának végén található az fx5900xt elemzése (bár érdemes végignézni a grafikonokat is). itt 9600xt-vel hozták egy szintre, tehát a 9800se-s párhuzam meg kell hogy állja a helyét. próbálok keresni további fx5900-es cikkeket is, hátha van...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) I_Am válasza parandroid (#14) üzenetére


I_Am
veterán

Az a teszt még áprilisban készült. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de elhangzott benne, vagy a totyikjában, az, hogy az Ati gyúrhatna kicsit a drivereire is nem csak a kártyáira. Na ez azóta megtörtént és már az OGL is jobban megy. Valamint ha megnézed azokat a játékteszteket, amik már jobban használják a shader-eket, akkor ott látszik a különbség a kártyák között. Szvsz manapság már régen nem quake3-al kellene mérni 300 fps vs. 298 fps-t. TR AOD már inkább mutatja a különbségeket vagy FC.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#16) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Ok akkor a radeont veszem ja es en nem szoktam haszbalni a vonalsimtast.Nincs valakinek elado 9800-proja?

(#17) lol válasza mayerlaci (#16) üzenetére


lol
senior tag

boltban legolcsóbb > Bővebben: link, itt megkapod 5 max 10e olcsóbban

(#18) XPéter


XPéter
csendes tag

Melyik videokártyát ajánlanátok? Sapphire Radeon 9800 Pro 128 MB RAM (itt: http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14600&lid=1&csid=8, vagy egy HIS 9800 Pro ICEQ 128 MB RAM, http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14953&lid=1&csid=8 , vagy egy Ati Radeon 9800 Pro? http://www.depo.hu/?page_number=6&id=16874&lid=1&csid=8

[Szerkesztve]

(#19) traumwelt


traumwelt
csendes tag

üdv mindenkinek....
tudtok olyas valakit, aki a számítógépminden területét professzionálisan ismeri és vágja?
ha igen, megtehetné, hogy ír nekem egy emailt, mert fél éven belül egy komoly gépösszeállításra fog sor kerülni nálam...;]

(#20) fene_vad válasza traumwelt (#19) üzenetére


fene_vad
senior tag

yayy komam 1 icipiciket gondolkozz...
az keresed meg beteszem engedelmeddel alairasnak:DDD :DDD :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.