Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) karib válasza mozso (#50) üzenetére


karib
addikt

Értem. Én többet adok a StorageReview szavára amúgy, de mindegy.

Department of Redundancy Department

(#52) guest


guest
veterán

Egy Barracuda IV 40Gb-os vinyón gondolkozom, de sehol nem láttam az utóbbi időben. Tudnátok tippet adni, hogy hol lehet kapni. Lehetőleg Bp.-n

prohardver vendég

(#53) HEBI


HEBI
senior tag

Nos mielőtt megvennéd, szerintem nézd meg a fent eredményeket. Nekem is egy 60gxp-m van (IBM 40 GB),szóval ennél nem kell jobb. Hangja gyakorlatilag nincs, sebessége meg kegyetlen, a céges IBM 18.3 SCSI winyot otthagyja állva. ( Nem seek timeban!!! ) Mért adatok: (olvas/ir/random/seektime)
IBM 60GXP (7200 RPM)40GB WINXP : 40/33/4,4/7ms
IBM SCSI2 UDMA160(Adaptec vez.) 18.2GB WINXP : 30/29/6,6/4,5ms
Ja az árak aránya : netto 40.000 HUF / 120.000 HUF
Csak ennyit szerettem volna. Ja és a scsis iszonyat hangos. JÚ NÓ ahogy az angolok mondják.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#54) LordX válasza karib (#49) üzenetére


LordX
veterán

Élőben

(#55) guest


guest
veterán

GODZILLA - A MÉRET A LÉNYEG!!!

prohardver vendég

(#56) guest


guest
veterán

Nekem egy Quantum Fireball 5,1 GB UDMA 33-as vinyóm volt (5400 RPM, 512 KB cache). Ezt cseréltem le egy IBM 20 GB UDMA 66-os vinyóra (7200 RPM, 2 MB cache). Tapasztalataim:
1. Az új vinyó szemmel láthatóan (!) gyorsabb, mint a régi volt (gyorsabban indul a win98, stb.), pedig a gépem egyéb szempontból nem változott (pl. csak UDMA33-as vezérlő van az alaplapon...).
2. A nagyobb zajszint igencsak viszonylagos: a régi vinyó alacsonyabb fordulatszáma ellenére hangosabb volt... A gépemben a leghangosabb zajforrás a FOP-32-es hűtőventi, bőven elnyomja a vinyó zaját...

Egon

prohardver vendég

(#57) guest válasza guest (#56) üzenetére


guest
veterán

''gépemben a leghangosabb zajforrás a FOP-32-es hűtőventi, bőven elnyomja a vinyó zaját...''

igen, ez így szokott lenni, de ha végül megoldod a processzorhűtést, a tápot, akkor onnantól kezdve máris a hd és a grafikus kártya lesz a leghangosabb... És a vinyót meg nagyjából lehetetlen utólag lehalkítani, ha közben még sok hőt is termel.

prohardver vendég

(#58) Isten


Isten
tag

A helyzet az, hogy annak eri meg igazan a 7200 rpm-es vinyot megvenni, aki nagyon igenybe veszi a vinyot. Pl.: Ha videot nezel, vagy ha CD-t irsz, megsporolhatsz egy burn-proof-os cuccost. (szerintem)

(#59) McJames válasza guest (#57) üzenetére


McJames
senior tag

Pedig le lehet halkítani, sőt hűtést is kaphat.
Hűtésre egy GlobalWin I-storm szerű ventillátor remek, a HDD-zaj pedig jelentősen csökkenthető, ha megszünteted a házzal történő közvetlen érintkezést. 3.5'' belső tartó+csavar helyett 5.25''' tartó + gumiágy + gumiszalag és a rezgés máris nem adódik át. Mérni nem mértük meg, de jelentősen halkul a cucc.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#60) karib válasza McJames (#59) üzenetére


karib
addikt

Műanyag beépítő sínek is egész jól szűrik a rezgést, kár, hogy inkább a motornak és a csapágyaknak van hangja :(

Department of Redundancy Department

(#61) karib válasza LordX (#54) üzenetére


karib
addikt

WD 8 megások rulla. Ha sebesség kell, akkor ilyet kő venni. Ha meg nem, akkor úgyis olyan mindegy, legalább legyen kussban :D

Department of Redundancy Department

(#62) karib válasza guest (#52) üzenetére


karib
addikt

Én látok Barracuda ATA IV-t a nagyker listákon, tehát kell lennie. Rendesen, 3 év garanciával. Ha nem találsz sehol, keress meg, talán tudok segíteni.

Department of Redundancy Department

(#63) karib válasza HEBI (#53) üzenetére


karib
addikt

Én is komálom az IBM HDD-ket, de a GXP széria minőségi gondjai miatt újra nem szívesen ruháznék ilyen típusba. Meg kell jegyezni, hogy a második 75GXP-met nyúzom, de újként mindenképp másfelé kacsingatok.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.