Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Bocs hogy külön topicot nyitok,de nagyon sürgős lenne a dolog.
Adva van egy 2800-as celeron egy Abit ic7-es alaplapba gyári hűtővel.A hűtő a helyén van,minden okés,azonban a bios szerint miután bekapcsolom a gépet pár perc múlva már 75 fokos a proci.Ha szétszedem a gépet,akkor a hűtő olyan forró hogy alig bírom megfogni.
Ja a bios szerint 2600rpm a ventilátor sebessége.
Van vkinek ötlete erre?
Előre is köszi:Tomi

(#2) hobizoli válasza Tomi13 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1. Tegyel ra egy Zalman kulert :D
2. Add el es vegyel egy A64-t :DDD


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) bibimad válasza Tomi13 (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Csatlakozom az elöző hozzászóláshoz az AMD-re való utalás kivételével.Nagyon nagy hűtési gondod van,esetleg nézd meg a hűtő leszorító keretet,hogy nem lazult-e fel,mert akkor nem tökéletes az illeszekedés.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#4) Tomi13 válasza bibimad (#3) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszi,de nem az én gépemről van szó,nekem itt figyeg két darab A64 ;]
Van itthon másik hűtöm,majd megpróbálom azt felrakni bár az nem 2800-ashoz van,hanem asszem 2600-oshoz.Előszőr azért megnézem ezt az illeszkedés dolgot.

(#5) Motion_Blur válasza Tomi13 (#4) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Próbáld meg azt, hogy amikor a BIOS-ban nézed a hőmérsékletet, akkor megnyomod a hűtőt az alaplap fele, ha az illesztkedéssel van gond, akkor biztosan rögtön esni kezd a hőmérséklet;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) Tomi13 válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm szépen,ezt kipróbálom.Csak hogy jól értsem,magát a ventilátor keretet nyomjam a proci felé?Vagy az egész hűtőt bordástól mindenestűl?

(#7) Motion_Blur válasza Tomi13 (#6) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mivel (gondolom) a ventilátor a a bordához van erősítve, ezért elég ha ott megnyomod, és nyomva tartod 1-2 mp-ig. Ha nem jól érinkezik, akkor a pasztát sem nyomja ki, hanem ottmarad a mag és a borda között.

Hasonló gondja volt havernak, neki 85 fokos volt a procija (gondoltuk Prescott, és nagyon melegszik...), és neki is a hűtés (illetve annak rögzítése volt a gáz). Egy másik hűtővel 40 fokos volt...

Ja és nagyon kevés pasztát tegyetek;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) hobizoli válasza bibimad (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha illeszkedesi gond lenne, nem lenne ''annyira'' forro a borda.


hobizoli

több drón kell ;P

(#9) Motion_Blur válasza hobizoli (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Olyan kevés viszont nem lehet rá a hűtés, hogy 85 fokos legyen. És a lap sem mérhet ennyire félre...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10) hobizoli válasza Motion_Blur (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szellozesen is sok mulik, mert ha nincs eleg friss levego, akkor emelkedni fog a homerseklet...


hobizoli

több drón kell ;P

(#11) Motion_Blur válasza hobizoli (#10) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De ennyire? Az képtelenség! Mondjuk az én Celeron D-m (Prescott mag miatt) is van, amikor full terhelés alatt 60fok-os, agyonszellőztetett házban.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) hobizoli válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na latod. Lehet abban a gepben meg nincs is semmi mas ventillator, csak a CPU-e meg a tap-e...nem irta eddig, hogy van.


hobizoli

több drón kell ;P

(#13) zoma


zoma
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó hejre e írok.
Van egy Intel Celeron D 330 as procim egy Abit IS7- E2 es anyalapban gyári hűtéssel.A házban két venti van ami szelőzteti.Mezei tápal.Alapban 48fok Prime 95 futatásakor felmegy 63 ra.(komojab játékkor vagy dvd-divx re digitalizásakor)
Namostan én már elolvastam mindent amit a forumokon írtak ezekről a cuccokról.Hát egyik azt írja hogy ez normális a másik hogy sok.Szerintem is egy kicsit sok.
Egyik leírasban olvastam valamit a Bios-ban beálításról a venti fordulatáról.FANEQ aktive temperature.
Én probáltam mindent de semi változás.
A kérdés hogy hogyan lehet elérni hogy a venti már kisebb hőmérsékleten maxira felperegjen.Mivel nekem csak ojan 3300 fordulatig megy.Holott mehet 3800 fölé.Hogy menyi a maxi nem tudom.

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#14) Motion_Blur válasza zoma (#13) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem Celeron D 325-öm, van nagyon jól szellőző házban alapon 40fok, terhelve 50-52fok

Húzva 3GHz-re, alapon 45fok, terhelve 55-57fok

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) zoma válasza Motion_Blur (#14) üzenetére


zoma
csendes tag

Köszi!
De még ezzel nem lettem sokkal okosab.Maradt a 48-63 fokom.és továbra a kérdés hogy hogyan lehet elérni hogy a venti már kisebb hőmérsékleten maxira felperegjen.Mivel nekem csak ojan 3300 fordulatig megy.Holott mehet 3800 fölé.Hogy menyi a maxi nem tudom.
Segítsetek!

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#16) föccer


föccer
nagyúr

Lehet kapni potméteres {tekergethető vanti szabályzókat} ha nam , akkor jön a csere { az én gépem gyári hűtővel, zárt házban 100% terhelés mellett 3/4 óra alatt nem ment 32°C fölé ;] Nemrossz mi ??? ;]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) kisho válasza zoma (#15) üzenetére


kisho
senior tag

Lehetséges, hogy a ventillátorba van építve a fordulatszámszabályzó. Ha nagyon zavar a proci hőmérséklete (szerintem normálisnak mondható), akkor SZVSZ vegyél egy hatékonyabb (nem hőfokszabályzott) procihűtőt, meg esetleg egy ventillátorszabályzó panelt.

szerk.: egy másik dolog: vannak házhűtők a gépedben? Ha nincs akkor azok beszerelésével is tudsz csökkenteni a processzor hőmérsékletén. (na meg persze az összes házban található alkatrész hőmérsékletén is)

[Szerkesztve]

(#18) mycso válasza zoma (#15) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Speedfan.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19) zoma válasza kisho (#17) üzenetére


zoma
csendes tag

Mondod hogy ''szerinted ez normális'' hőmérséklet.48-63 fok.Amúgy igaz hogy ez egy Prescot magos proci.Csak félek nehogy kipurcanjon a hőtől.
Amúgy vettem egy GlacialTech Igloo 4230 hűtőt de az még sz.r lett mint az előző.Akkor vissza tettem a sajátját.Amúgy van két 80x80 szintén GlacialTech cooler a ház hátulján.
Csak nem e tudja valaki hogyan lehetne felnyomni a fordulatot már kis hőfokon az orginál hűtőn.Mondjuk bioszban hogy álítsam be azt a FANEQ-ACTIVE TEMPERATURE

Előre is köszi!

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#20) zoma válasza mycso (#18) üzenetére


zoma
csendes tag

Lehet egy kicsit bőveben ez kifejteni

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#21) föccer válasza zoma (#20) üzenetére


föccer
nagyúr

A speefnan egy apró progi, amivel { elvileg szabályozni lehet a ventik fordulatszámát { beírod, hofy a legyen a jelenlegi 250%-a és halgatod, hogy elindul a ''rakéta'',. Az a jó benne, hogy kezeli a összes ventit ami a gépben van.

ui: Természetesen csak akkor működik, ha vezérelhetőek a hütőventik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) zoma válasza föccer (#21) üzenetére


zoma
csendes tag

Köszi szépen.Mükszik a progi.
Véletlenül nem tudod hogy hogy lehet kezelni a biszban azt a FANQ-AKTIVETEMPERATURE dolgt?

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#23) Flagstaff2 válasza zoma (#22) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Azzal tudod beállítani hogy mekkora hőmérséklet alatt járjon a venti a beállított%-án a teljes fordulatnak. Magyarul pölö beállítod hogy 60 fok 60% akkor amíg el nem éri a 60 fokot a procc addig csak a névleges fordulat 60%-án jár majd a venti,61 foknál meg rákapcsolja a full fordulatot.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#24) TudorVigyor válasza zoma (#15) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Ezen nem segít sem a faneq, sem a szabályzópanel, elvileg a speedfan sem (nem tudom mi ez a 250% amit fórumtársunk beírt, nálam 100% a planfon), vehetsz rá egy nem hőfokszabályzott ventit ami alapból pörög 5000-et, mondjuk valami Titan szörnyet, hadd szóljon, de szvsz felesleges a para.

[Szerkesztve]

(#25) zoma


zoma
csendes tag

Mondjuk egy megoldás a gép hűtésére.Igaz barkácsolásról van szó.
A gép egy nagyon melegedő Intel Pentium4 Celeron D330 2.66GHz,Abit IS7-E2.(Preskot maggal)

Alapban a saját hűtőjével 48C,100% megterhelésel 65C körül.(volt elejében mikor 75 re is felment de ujrapasztázás vett le)Két 80mm venti lett bedobva a házba.Fordítva ki is meg be is hogy fúják a levegőt sőt az egyik be a másik ki.Ki a jobb megoldás.A törvény is álítólag ezt mondja.Eset a hő valamit,de nem eleget ekkor lett 65C.(KB 8c)

Csere lett hűtőben GlacialTech Igloo 4320 2.8GHz Light, 1900rpm, 20dB.A gép ugyanojan meleg sőt.
Csere egy másikra CoolerMaster ACC-U72 (VortexDream), full cooper ,silent.(Tiszta réz)A gép szintén meleg.Szinte észrevehetetlen a különbség a melegségben.A venti 4600RPM.
Akkor másik táp lett mivel mondták hogy lehet a táp az oka.(Chieftec 350W P4 with PFC) Szintén semi különbség a hőfokban.
Már próbáltam plusz feszt adni a procinak.CPU Core 1.4 V-ra.Mivel néztem hogy alapban 1.36 volt de stresz alat 1.34re vagy aláb eset.Így alapban 1.38 de stresz alat 1.36 lett.De a hőben megint semit nem változott.
Plusz egy Biosz frisétés sem hozott semit.
A gép álandóan atom stabil,csak a melegedés az ami aggasztott.
Már maradt volna a víz hűtés.De mivel ez már nagyon sok kiadás lett volna akkor próbálkoztam egy hüjeségel.Lehet hogy nagyon brutál a dolog de nekem bevált.Lehet hogy a port sűrűben kel kifújni a bordák közül de mostan is megy a Prime95 már 4 órája de a hő 53C 2350RPM alat(ez a minimum fordulat és álítólag 16DB).A gép relatív csendes és elfogadható a hőmérséklet is.
A barkácsolás jelen pillanatban az lett hogy(próba az egész) keménypapírból egy másik oldalt csináltam a háznak,eztet a proci ventije irányában kivágtam kör alakúra és ebbe beilesztettem egy hengert ami ojan vastagságú mint a venti.(80mm).Az érdekeség az hogy mikor a ház nyilva van akkor a hőfok magassab mint mikor így lezárom és az a henger rá van illesztve a ventire.És még valami,csendeseb is így mint nyilt házal.(Az oldal ugyanojan jól illeszkedik mint a sajátja)
Hát ez is lenne egy mezei megoldás a hő csökentésére.(ha már más nem megy)
Én egy szilárd anyagból fogok csinálni oldalt(plexi),és ebbe fogok egy valamijen 80mm hengert beépíteni. :C







Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#26) TudorVigyor válasza zoma (#25) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Nem rossz, de tudtommal ezt a kialakítást az intel meg is követeli a prescottokhoz, van rá szabvány. Na nyilván nem papírból képzelik el, mert az tűzveszélyes.

(#27) Balu77


Balu77
őstag

Ezek a 2,8-as körüli prescott cerkák bizony rendesen melegszenek! Nemrégiben dobtunk össze 2 ilyen procis gépet és ugyanez a melegedési téma jött be. Igloo hűtő, se semmi nem segített... Az intel procik hőtermelése kész katasztrófa...

AMD rulz! :R

izé

(#28) Solad válasza bibimad (#3) üzenetére


Solad
őstag

bizts hogy a borda erintkezik, mert ha nem erintkezne akkor nem lenne forro.. szvsz mas baj lehet ott...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29) djyuri válasza Solad (#28) üzenetére


djyuri
őstag

Egy rossz upp...
Sajna rossz tapasztalatom volt kb három vagy öt,de lehet kicsit tööb :U hónapja...
Megált az alaplapom,de én a procira gyanakodtam,mivel az alaplapot nehezebb beszereznem...
Éshát szokásos dolgok...havertól gép el kölcsönbe...
neki 1.7-es cerkája van...Abba proci bele..celeron gyári hűtője rá...bekapcs...azonnal biosz...hátha meleg a proci...nem is figyeltem fel arra,hogy megy a procim :D ...
Szal a biosz hőfok kb 35 fok...néztem úgy két percig (persze még lefogatva se volt a borda,csak úgy rá volt téve egy kis pasztával és rányomva gyengéden s utána gravitáció ruzlez...persze a gép az ölemben és fekve...)
Legnagyobb meglepetésemre az 1.7-es celeron gyári hűtőjével a 3.06-os ht-s northwood-om maxon nyomva max 48-50 fok,de asszem túlzok is,mert én 44-re emlékszem kb :F
És amit tudni kell...a celeron alapból 60 fok és 100%-on meg néha le is oldott a lap (abit BD72)...
Persze a sorozatos pasztázgatás és proci síkra reszelgetés is meg volt...de semmi eredmény...borda olyan forró,hogy izületig hatolt,ha megfogtam pár perc működés után...

És ami még fontos: az én pentiumommal (3.06) sokkal hidegebb az alaplapon minden,mint a celeronnal...
Tehát a celeronok valamiért xar-ok...
Persze nem bírtam ki,hogy ne tegyem rá a vízhűtésemet :P
Azzal meg (persze akkor még meg volt a két renault hűtőm is) 32 fok-tól 41 fok...

Asszem nem írok többet,mert kitőrlik...

(#30) TudorVigyor válasza djyuri (#29) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Bocs, de 1) kissé követhetetlen a sztori, 2) az 1.7-es cerka willamette-128 magos, a mások által itt bepanaszolt cerkák prescott-256 magosak, és ha jól értem akkor mindezeket hasonlítod egy northwood p4-hez (''Tehát a celeronok valamiért xar-ok''). Végül is a te dolgod milyen következtetést vonsz le ezekből, bár szerintem ez az összehasonlítás eléggé érdekes, de azért annyit hozzátennék hogy a northwoord-128 cerkák melegedésére nem lehet panasz, míg a prescott p4-ek ugyanúgy izzadnak mint a prescott cerkák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.