Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mekkora a különbség: radeon9600pro&9700 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sentinel


sentinel
aktív tag

Az volna a kérdésem, hogy kizárólag játék szempontjából melyiket éri megvenni? És melyik márka a legjobb?

(#2) Vitus válasza sentinel (#1) üzenetére


Vitus
őstag

A 9700 a gyorsabb. A legjobbak szvsz hercules, gigabyte, BBA ebben a sorrendben.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Vitus válasza Vitus (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Ja és amilyen teszteket láttam a 9600Pro-ról úgy kb. 10-15% al lassabb a 9700 nonpro-nál.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) sentinel


sentinel
aktív tag

Köszi.Idáig azt hittem a 9600Pro gyorsabb.Mekkora a kettő között a telsesítmény különbség?

(#5) Vitus válasza sentinel (#4) üzenetére


Vitus
őstag

Nem alaphelyzetben is lassabb. Arról nem is beszélve, hogy a 9700 mindenben megegyezik a pro verzióval csak a ramok lassabbak rajta. A 9700 sima 275/270Mhz a Pro meg 325/310Mhz ez a VPU oldalról mindenképpen elérhető a memo oldaláról is nagyon valószínű de ez függ a fajtájától. Nekem a 9700 nonprom 405/324Mhz-en stabil. Tehát ha kapsz akkor 9700 de nem nagyon kapni. Bár itt valaki irogatta, hogy valamilyen boltba érkezett és csak +10k a 9600Pro-hoz képest. Azt hiszem 40k a 9600Pro és 50k a 9700 np. Csak nem tom melyik topikba mert nem van kereső. :U

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) erdoke válasza Vitus (#5) üzenetére


erdoke
titán

Úgy tudom, van olyan 9700 nempro, amelyiken 2,8 ns-os RAM-ok vannak (ha minden igaz, nekem is ilyen lesz a jövő héten:D), és fordítva, van olyan 9700Pro, amelyiken csak 3,3 ns-os RAM-ok vannak.

9700 jobb vétel, ha még kapható.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Vikthor válasza erdoke (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

2,8ns ramok csak a 9700pro-n vannak a sima 9700 meg 3,3 vagy 3,6ns. Nekem 3,3-as van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Mint már előttem is leírták: ha kapsz, akkor a 9700 jobb. Csak kérdés, hogy kapsz-e...

VIszont tudnám értékelni, ha legközelebb lenne egy space a topic címében, mert így szétnyomja az oldalt :(

(#9) erdoke válasza Vikthor (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ne irigykedj!:D
Majd a jövő héten beszámolok. Egyébként cserekártya lesz, a Sapphire-om helyett (amin 3,3-as volt) egy dobozos PowerColor. Telefonon mondták a 2,8-as Samsung RAM-ot, miközben a kártyát sasolták.

A legjobb aláírás a héten

(#10) varzo


varzo
tag

Nem fogsz kapni 9700np-t csak pro-t lehet már kapni... Énis most keresek de sehol nincs, vagy ha van akkor nagyon gagyi

(#11) Vikthor válasza erdoke (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

sima 9700? Akkor az tényleg nagy mák. Amúgy meg nem irigykedtem, csak úgy tudtam, hogy csak a pro-n van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) Vikthor


Vikthor
nagyúr

De mondom, ha nem megy a HL2 úgy, ahogy azt én elképzelem, akkor eladó lesz az enyém.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) erdoke válasza Vikthor (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ha valamelyik heatpipe-os bordát ráteszed, és kap rendesen levegőt, a 360/310 egyáltalán nem nagy tuning. Úgy tuti viszi a HL2-t. Az enyém elvileg mehet majd 380/340-en is.:C

A legjobb aláírás a héten

(#14) Vikthor válasza erdoke (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

már van rajta hítpájp és ma lesz hozzá Zalman venti, de ehhez a freqhúzáshoz kell a VGA BIOS flash is, nem? Ebben tudsz segíteni? Infineon 3,3 ramok vannak rajta és letöltöttem egy np9700i128.bin filet, de még nem merem rárakni félek elb@szom... atiflash.exe van meg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) bélanéni


bélanéni
őstag

szvsz 9700 sokkal gyorsabb. 10-15%? :) annál kicsit több. szerintem 40-50% komolyabb grafikai beállításoknál

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#16) @aMoRF


@aMoRF
tag

Bár nem teljesen vág a topichoz a kérdésem azért felteszem.... Hát ha...:)
Szóval vettem egy Gigabyte Radeon 9600-ast 128MB DDR + DVI + TVOut
Telepités után mint Radeon 9600 Pro látja rendszer.
A kérdés a következő: A kártya akkor Radeon 9600 Pro vagy sima. Mert a dobozon semmi utalás nincs arra hogy pro lenne.

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#17) robekri válasza @aMoRF (#16) üzenetére


robekri
addikt

Aida mit ír??

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) erdoke válasza Vikthor (#14) üzenetére


erdoke
titán

Nem minden 9700 és 9500Pro BIOS-ban tuninglockos. Először próbáld ki, hogy engedi-e komolyabban húzni (330/300 pl.), ha nem, akkor kell BIOS-t flashelni.
9700Pro BIOS-át kell ráflashelni, de a RAM órajelét érdemes levenni default 300-ra, mert nem biztos, hogy megy 310-en.

A legjobb aláírás a héten

(#19) zetecR válasza varzo (#10) üzenetére


zetecR
addikt

51-ért a Mycomban találsz, ha keresel.

(#20) zetecR válasza Vikthor (#14) üzenetére


zetecR
addikt

Minden esetre mentsd le a régi BIOS-t és csinálj egy floppí, amiről automatikusan vissza tudja tölteni, ha valami gebasz lenne.
Egy PCI VGA sem ártana mellé.

(#21) MGergo válasza sentinel (#1) üzenetére


MGergo
csendes tag

Sokkal jobb a 9700 nonpro is, hiszen 8 rendering pipeline-ja van, és a mem. interface is 256 bites, szemben a 9600-as 4 pipeline-jával és 128 bites interface-el. Ráadásul nem is annyira húzható, mint volt annak idején a 9500, ami minden tekintetben jobb volt a 9600-nál. Sőt, túl jóra is sikerült (gondolom olvastál a 9700 NYÁKos pipeline hack-ről, ráadásul a 3.3 ns-es memoriákban bőven van még plusz, nem beszélve pl. a Connect 3D kínálta heatpipe hűtésről). Ki is vonták gyorsan a piacról. szóval, ha esetleg találsz egy ilyet, akkor vedd meg, de nem hiszem, hogy sikerülni fog. Ha nem, akkor 9700 nonpro-t vegyél.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mekkora a különbség: radeon9600pro&9700 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.