Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

A PC kezd átmenni nevetségesbe. A hűtés miatt 2kg-os VGA-k, aztán most hűtőbordás, hőcsöves SSD-k. Alaplapokon már amúgy is van hűtőborda. A gépházban található dolgok fele már csak hűtőborda meg ventilátor....

[ Szerkesztve ]

(#2) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Ekkora borda, atyagatya. Hova fér ez el? :U

(#3) Acélfarkas válasza Rabbitf_24 (#2) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ha nem lóg semmilyen alkatrész az NV foglalat fölé, akkor nincs vele gond. Rengeteg alaplapon elég jó a foglalatok elhelyezése, és nem csak Gigabyte alaplapokra gondolok.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Amit nem értek: Mivel a PCI Express 5.0 SSD foglalat a CPU-hoz a legközelebb eső, általában, akkor van egy "pici" gond még ezzel a hűtéssel, úgy hívják, hogy VGA....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Acélfarkas válasza tibaimp (#4) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az a legközelebbi SSD foglalat általában a VGA és proci között helyezkedik el. Hacsak nem extrém vastag a VGA backplatje, akkor simán elfér ez a hűtés, inkább a proci hűtő nagysága lehet a kérdéses tényező, hogy elfér e.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) Chaser válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


Chaser
titán

jah, a backplate meg szépen felfűti az ssd-t, ott az a gond
10-11w azért elég emberes tud lenni ha ekkora felületen kell lehűteni
volt egy itx gb lapom, annak hátulján is volt nvme csati, na oda már el tudom képzelni - úgy is használtam saját bordával -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Nem semmi teljesítmények :Y. Ez pár éve még RAM-nak se lett volna rossz. :C
Az a borda viszont tényleg brutál nagy, valószínűleg elég sok esetben lehet, lesz majd vele gond.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) Acélfarkas válasza Chaser (#6) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Azért a VGA backplateje nem ad le olyan sok hőt, hogy az felfűtené az SSD-t. Az egyik Samsung 970 pro SSD-m ott ficeg a proci és a VGA között egy ilyen hűtővel - [Cryorig frostbit] és nem igazán van rá hatással a VGA backplate által leadott hő. Mellesleg bő 1 centi a távolság a VGA és az SSD között.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#9) Rabbitf_24 válasza Acélfarkas (#3) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nekem egy B550 lapom van, 2 slot, egyikbe sem férne el sajnos, mondjuk ez nem is egy gen 5 lap, de gyanítom hogy nem mindenhova fér ez el rendesen.

(#10) tibaimp válasza Rabbitf_24 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk azt írták, hogy jelenleg kevés a kompatibilis alaplap.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) fanti válasza PuMbA (#1) üzenetére


fanti
addikt

Egyetértek!

Minden üveghangon megy már gyárilag, majdnem kicsutkázva...és persze eszméletlen étvággyal és hőtermeléssel.
Volt "szerencsém" látni nagyfelbontású fotókon az RTX 4090Ti-t...4 slot... és jó vastag szőlőkaró kell kitámasztásnak.
Ez az SSD meg...hőcsöves hűtés???
Ezek mögőrültek?

Tényleg, ez már röhejes... meg szánalmas is...
Ez lenne a fejlődés?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12) Ixion77 válasza fanti (#11) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerencsére nem kötelező megvenni.

Ez valójában egy rétegtermék. Kevés olyan felhasználás van, amelyben valóban érdemes PCIe 5-ös SSD-t választani.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#13) tibaimp válasza fanti (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A sebességnek és a GB/sec hajhászásnak ára van. Az más kérdés, hogy kell-e ez az őrült sebesség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) ddekany


ddekany
veterán

+1 divat, ami mindegy, amíg nem lesz elvárás. Most majd biztos lesz rakás ilyen túltolt SSD. Sok pici visító ventilátoros lesz... Na, az fog majd igazán fájni itt. :)

(#15) moleculez válasza ddekany (#14) üzenetére


moleculez
veterán

Akartam épp írni, hogy aktív hűtés, hovatovább, vizesblokk mehetne rá :DDD
Na jó, de ez most olyan hogy komolyabb sportkocsiknak a hűtésével egy kamion elmegy simán🤷‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) icp1970


icp1970
senior tag

Extrém a borda tényleg.De hát ez van.Hűteni kell.

(#17) Chaser válasza Acélfarkas (#8) üzenetére


Chaser
titán

azért tud az pörkölni
és hát no, a meleg felfelé száll : )
nekem volt 970 evo, nem fázott mondjuk úgy :d pedig a lap vízszintesen volt és openair konfigként üzemelt az egész, és vettem rá combos bordát is
borda nélkül tragédia volt, lap bordájával detto
mikor a kis itx lapban használtam a lap hátulján ugyanezt az ssd-t, sokkal jobb hőfokok voltak
ha ez a trend folytatódik lassan átgondolhatnák az egész atx szabványt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kezdésnek nem rossz, várjuk a 14-15 GB/s-eseket. :)

(#19) Acélfarkas válasza Chaser (#17) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A meleg felfelé száll, az addig oké. Jól szellőző ház kell neki, ahol van rendes légmozgás. Open air kivitelnél légmozgás max huzatkor van. Az alaplapok bordáknak nevezett lemezeit meg érdemes elfelejteni. A 3.0 SSD-k nagyobb sebességü tagjainak melegedését is alig tudták már kordában tartani.
+1 az atx szabvány reformjára.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#20) Chaser válasza Acélfarkas (#19) üzenetére


Chaser
titán

klíma is volt, télen meg nem fűtöttük szét a lakást, kb némán ment a gép mert minden ki tudott szellőzni, ssd-vel sem volt így különösebb baj a bordával amit vettem
hát igen, lassan át kellene gondolni ezt az egészet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) ddekany válasza Chaser (#17) üzenetére


ddekany
veterán

"lassan átgondolhatnák az egész atx szabvány"

Ja, hát eléggé nonszensz ahogy van... Kéne legyen egy "szélcsatorna" (részben falazott), amibe minden lényeges borda benne van. CPU torony hűtő, 2 SSD keresztbe, és videókártya a CPU felett (nem pedig alatta), táp meg alulra. A szélcsatorna két oldalára meg két 14 cm-es ventilátor, egyik házba be, másik házból ki. Persze 0 esélye van, hogy bármi újra átálljon a világ, mert mindenkinek egyszerre kéne akarnia. Bukna mint anno a BTX.

(#22) bteebi válasza ddekany (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem meg (most már) pont hogy nem bukna. Legalább könnyebb lenne beadni az embereknek, hogy miért kell nekik bármiből újat venni. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Vili válasza fanti (#11) üzenetére


Vili
csendes tag

Volt anno Tesla roadster totál értelmetlen és még szar is, de mára hova fejlődött általa a világ és a Tesla?
5év és vélhetően ez lesz a filléres sztenderd az asztali gépekben, harmad ennyi fogyasztás és szimpla 1mm-es borda kíséretében.
Addig vegye meg aki arra élvez, hogy ....
Mindenesetre jól mutatja, hogy legalább próbálnak fejleszteni a cégek.

(#24) Chaser válasza ddekany (#21) üzenetére


Chaser
titán

nvme slotokat és satakat már lap hátuljára tenném, az atx és cpu csatit is - ilyet láttam is nemrég -
ehhez nyilván kellene más kialakítású ház is, lehet a tápot is a lap hátuljára tenném, ott elférnének az nvme-k, esetleges sata cuccok
fronton maradna cpu és vga, mai zabás dolgokat nézve bőven elegek azok oda
annyira nem gondoltam át, ezt csak így első blikkre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Ixion77 válasza ddekany (#21) üzenetére


Ixion77
őstag

Bár szerintem is rég megérett a moduláris PC egy teljes megújulásra, a sok szereplő miatt ezt kb. reménytelennek látom.
Azt tudnám elképzelni, hogy a nagyobb szereplők elkezdenek egyedi felépítésű PC-ket gyártani. De még ez is egyrészt kellemetlen lenne a DIY közösségnek, másrészt még ez is költségnövekedést okozna a beszállítói oldalon. Ergo nem fog megtörténni.
Pedig a nagy ATX házak már tényleg rég idejüket múlták, tekintve hogy egy alaplapban ma már az esetek >99%-ában csak egy VGA van, vagy megfelelő APU esetén még az sem.
A mini-PC-k szerintem jó irányt jelentenének, de valamiért ott meg állandóan átesnek a ló túloldalára, és túl picire akarják csinálni őket. Emiatt már csak laptopénál alig nagyobb méretű hűtők férnek beléjük, GPU meg csak ritkán. Rég várom, hogy eljöjjenek a 8-10L űrtartalmú, gyári PC-k épeszű árakon, normális (csendes) hűtéssel és GPU-val. De úgy tűnik hogy hiába.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#26) ddekany válasza Ixion77 (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hát a nagyobb szereplők csinálnak egyedi házakat... kiszúrásnak, hogy ne tudd őket újrahasználni, tápot cserélni stb. A hűtésük meg jellemzően rosszabb, mint bármit amit otthon szanványos lakatrészekből összelegózol. Valamiért hűtésből meg zajcsökkentésből irgalmatlan ostobák a nagy cégek.

Amúgy én méret tekintetében arra számítottam volna, mikor megjelentek az LCD-k, hogy a monitor hátuljára szerelés lesz a módi. De csak AIO-ban van olyasmi, az meg ugye, javíthatatlan szutyok mint a notebook. Aztán ahol tényleg nagyobb fogyasztás kell, oda maradt volna a külön ház.

(#27) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Mozgóképes utómunkánál a háttértár az örök szűk keresztmetszet, szal én spec nagyon örvendek az ilyen sebességnek, mert órákat spórol meg a munkámban és bár nem szép a nagy hőcső, de ha így nem száll el és kiszolgál, teljesen mindegy mi-mekkora a zárt gépházban. :))

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#28) nexplo


nexplo
őstag

Nem rossz darab, kifejezetten mini itx házba ajánlott :K :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) CapriBoy

Komoly kis cucc.

(#30) Epa99


Epa99
csendes újonc

Szerintem nagyon drága lesz, ne feledjük el, hogy a jelenlegi 4.0-ás csatolóhoz is vannak ilyen megoldások, de milyen érdekes, hogy a Kingston kc3000 (2TB) 7200/7000 -et tudja az én gépemben is, a sima alaplapi borda van rajra és normál felhasználás mellet max 61 fok körül van :))

[ Szerkesztve ]

Epa99, Esztergom

(#31) Chaser válasza Epa99 (#30) üzenetére


Chaser
titán

mi a normál felhasználás szerinted?
nekem az is normál mikor pár száz gb-ot áttolok egyik ssd-ről a másikra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Még nagyobb alaplapok esetén is a legtöbb esetben gond lehet a vga miatt, föleg a 40-es sorozatot nézve… Talán felette elfér ez a ‘kis‘ borda.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#33) Epa99 válasza Chaser (#31) üzenetére


Epa99
csendes újonc

Lefuttattam gyorsan a Crsytal Disk-et kétszer egymás után és 64 Gib-re állítva, 61 foknál magasabbra nem ment a hőfok (X570 AORUS ELITE Alaplap, Kingston KC3000 2TB)

Átmásoltam egyben 100 Gigát az m.2 970 Evo Plus-ról és utána letöröltem, egyik SSD sem ment 52 fok felé a művelet alatt.

Szerintem egy átlag felhasználó ennél többet nem tesz a gépével, persze ott van a maradék 1%, aki videót vág...stb

Ezért írtam, hogy nagyon drága lesz ehhez képest, mert a jelenlegi gen 4-es is 176 ezer Ft az Alzánál, míg a kc3000 csak 75 ezer Ft.

Epa99, Esztergom

(#34) nexplo válasza Epa99 (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Mindig van aki többet jobbat gyorsabbat akar. Az újdonság is le fog "szivárogni" az olcsóbb szegmens fele idővel, de az innovációnak mindig ára van. Nem vagyok autó versenyző de én is vezetgetnék egy pl Ferrarit az Opelom helyett, gondolom érted mire gondolok :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) Chaser válasza Epa99 (#33) üzenetére


Chaser
titán

az nem olyan rossz mondjuk, de ez az ssd nem az átlagnak készül
a csúcsnak meg mindig nagy felára van
970 evo 52 fok fölé* ne menjen ekkora adatnál az nekem hm, mivel hűtöd?
*azért fölé - és nem szögedi'-, mert helyhatározó az is, de függőleges irányban
a felé pedig vízszintes irányban, tehát mást jelentenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) nexplo válasza Chaser (#35) üzenetére


nexplo
őstag

Nyáron nyitott házban egy klímás szobában ventivel hűtve... Szóval ideális körülmények között megvan az az 52 na ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) Chaser válasza nexplo (#36) üzenetére


Chaser
titán

azért kérdem mert nekem is volt, combos bordával, de ekkora adatnál azért bele tudott lépni már a 60 fokba, viszont több adattal sem változott már sokat a hőmérséklete
és nyitott házban volt vízszintes lappal klíma alatt :d - komolyan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) fecke78


fecke78
senior tag

Egy kisseb ventilátor lenne rajta , még annak is több értelmét látom ..

(#39) nexplo válasza fecke78 (#38) üzenetére


nexplo
őstag

A pici ventik brutál hangosak tudnak lenni és hamar csapágyassá válhatnak. A passzív megoldások időtállóbbak. :K

#37Chaser
Igen ezért írtam én is. Nekem is 60 körül mozog ha meg van hajtva és nyár van. Bordával egy viszonylag gyors SSD-m van.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Chaser válasza fecke78 (#38) üzenetére


Chaser
titán

volt nemrég másik ssd ventivel, ott a venti volt a baj : )

nexplo
nem mindegy melyik típus, van amelyik kevesebbet fogyaszt, és itt 1-2-3w-ok is számítanak a kicsi hőleadó felület miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) omfgk


omfgk
addikt

Ha már ennyire elmegyünk az őrület irányába, akkor már inkább a Corsair féle vízhűtéses megoldásokra szavaznék.

Továbbra is csak a szépnek tűnő szekvenciális sebességeket tolják az arcunkba.

A mostani leggyorsabb PCIe 4.0-ás SSD-k (samsung 990, Kc3000, WD SN850X) egy alap bordával és értelmes házhűtés mellett (tehát ahol van légmozgás is) folyamatos full terhelésnél sem vesznek vissza (tehát nem ütköznek thermal limitbe).

[ Szerkesztve ]

(#42) nexplo válasza Chaser (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Samu 970 EVO PLUS van. Szeretem mert halk. Kapott egy hűtőbordát és így már vígan elvan még nyáron is :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) NightGT válasza PuMbA (#1) üzenetére


NightGT
senior tag

Azért amikor a hőskorban vízhűtés ment a ddr2-re meg a northbridge-re is...10gb/s-nél érthető hogy vmi kell - más kérdés, hogy 10 wattot meg lehetne oldani elegánsabban is, de ez reprezentatív darab. Vizes VGA melett el is fér :)


Speed is the only truly modern sensation

(#44) nexplo válasza NightGT (#43) üzenetére


nexplo
őstag

Atyám, azért régen is voltak extra cuccok, bár hozzáteszem, ezek nagyon ritkák és drágák voltak, átlag embernél nem lapult ilyen cucc :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.