Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Nemrégiben beszerzett alaplapom vasárnap a délelőtti órákban gyanús körülmények között elhunyt... és nem igazán tudom hogy miért...
A hajdani konfoig:
P4c800 lap
2x256 Mb Hynix D43
2.8-as prescott proci
Gatya féle HP-ház 340 W-os táppal
9500 pro Vga
Zalmi 7000B Cu
Amit tettem:
több órányi teszt (prime és memtest, prime esetében folyamatos everest csekk mellett) egyszercsak kikapcsolt a gép. ÉS nem indult újra. Amit kipróbálhattam gond nélkül az a 20%-os overlock, ami 3,36 Ghz-es órajelet, és 55 fokos processzor hőmérsékletet jelentett. Aztán vissza alapórajelre. Újraindít... Megy...aztán nem... füst... Idegroham...
És egy csomószor ráindítottam, de csak valami hang, és nem mozdult semmi
Gép szétszed, majd darabonként tesztel... A táp ment egy AN7-essel (az is kéri a 12 v-os feszstab csatit...), vidikari+memo is megmaradt(AN7-ben próbálva), Proci p4p800-ban bootolt, majd ment. A lap viszont megnyúvadt, de nagyon...A proci alatt a foglalatban két SMD nyomatta a szikraesőt... De csak akkor, amikor a 12 V feszstabot ráengedtem (4 tűs csati)...
A proci gazdája jelezte, hogy a prescott megkívánja a sok ampert, és lehet, hogy ezt nem bírta a táp...
Hát ennyi.
Várom a véleményeket.

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2) Gabás válasza barbikenje (#1) üzenetére


Gabás
addikt

hát, a táp adatait kéne tudni ahhoz, hogy meg tudd mondani, elég-e az áramerőssége, meg hogy emiatt halt el...
Ilyen esetben jól jött vóna egy Maxx :F
ha szikrázik, akkor érintkezési hiba van, nem?

(#3) Ultram3jor válasza barbikenje (#1) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

ajánlom ezt a topikot!
[link]

Üdv, Dávid

(#4) CPT.Pirk válasza barbikenje (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ugye nem Mercury táp volt benne?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Rive válasza Gabás (#2) üzenetére


Rive
veterán

ha szikrázik, akkor érintkezési hiba van, nem?
Valószínűleg nem. A proci alatt szűrőkondik szoktak helyet kapni. Ezek (pláne a fekete tantálkondik) érzékenyek a túlfeszültségre, hőre és hamar eldurrannak.

Egy próbát esetleg megér a cseréjük, de nem biztos, hogy ettől helyrejön a lap. Ha a Vcpu tápegysége is elhalt, akkor valószínű kuka.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Viktor0610 válasza barbikenje (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kolléga linkelte a folytatás helyét, ezt zárom.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.