Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) a8l válasza krealon (#50) üzenetére


a8l
aktív tag

A system - administration -ban nem jelenik meg semmi, üres marad az oldal, be vagyok lépve admin-ként, mert fent jobb oldalt van welcome admin felirat.

(#52) krealon válasza a8l (#51) üzenetére


krealon
veterán

En Firefox 3.6-al vegeztem a muveletet.
A tobbire neked kell rajonni. :R

(#53) a8l válasza krealon (#52) üzenetére


a8l
aktív tag

Sajna Firefox-ban is üres a system - administration oldal, nincsenek további menüpontok vagy bármi egyéb kiválasztható dolog a képernyőn.
Nem lesz smart-om, ha csak nincs más mód a feltelepítésére.
1.00fw-m van nem lehet hogy csak az újabbaknál van ez az opció?
Más ötletem nincs.
Torrentra nem használom , így nincs terhelve , néha 1-1 film lejátszást meg kibír a hdd.

(#54) zso73 válasza a8l (#53) üzenetére


zso73
veterán

Törölj cache-t, és a camet is csak simán add meg. 192.168.1.206 Megnyitás közben ne kalandozz, mert akkor nem biztos, hogy elindul a felület. A Chrome jobb a kezelésre.

A smart aéapon műxik a NAS-on. Ha nem szedted le, akkor látnod kell a dolgokat a storage, smart résznél.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#55) a8l válasza zso73 (#54) üzenetére


a8l
aktív tag

A storage -nak is az admin-on belül kéne lennie?
Mert ilyenem sincs sehol.
Próbáltam google chrome-al az is ugyanaz.
Töröltem a cachet, meg mindent engedélyeztem de akkor se jelenik meg semmi az administratoron belül.
Volt már hasonló a kamerás rendszerem beltérijébe ha IE-ből léptem be akkor üres, nem volt menü csak üres oldal belépés után, de a többiből ment, ez meg sehonnan.
A többi menüpontba be tudok lépni mindenhova van :
-System azon belül settings meg administrator
-Application Zone ,Applications
-File Browser , Shared Folders
-Favorite, Shared Playlist
-Video, Folder, All
-Photo, Folder, Date, All
-Music, Folder, Artist, All

Ezek a menüpontok vannak belépés után, semmi más

A címsorban meg: http://192.168.1.3/r32694,/playzone,/#

Az administrator menüpontba belépve meg ez van:
http://192.168.1.3/r32694,/adv,/admin/index.html

Ezen kívül van még a NAS server utility program aminek a configuration menüjében az administration-ra kattintva ugyanúgy behozza az üres ablakot jelszavas beléptetés után.

[ Szerkesztve ]

(#56) a8l


a8l
aktív tag

Na sikerült végre.
Egy csomószor loginoltam, volt ki be kapcsolás is, utána egyszercsak felajánlotta az új fw-t, frissítettem, ami után persze kb 5 perc múlva kellett megint egy ki be kapcs mert nem tért magához.
Eztuán végre be tudtam lépni az administration oldalra, ahol persze volt storage meg a többi halom menüpont, a könyvében már előtte megnéztem hogy mit kellett volna látnom az üres oldal helyén.
Ezután installáltam a smartot ahogy írtad, felment simán, de előte nem volt rajta.
52-53fokos a hdd benne ami elég sok tekintve hogy nincs is terhelve, nem csinál semmit, pedig a ház elég hűvös, nem forró, max langyos.
Akkor be fog szarni benne a hdd hamarosan?

(#57) krealon válasza a8l (#56) üzenetére


krealon
veterán

50 fok mar eleg sok egy winyonak.
55 foknal kiirja, hogy "Performance: poor" es ott vege is a dalnak. :W

(#58) a8l válasza krealon (#57) üzenetére


a8l
aktív tag

54 fokig ment fel de performance good-ot írt meg healtly-t, nem tudom mit kéne vele tenni hogy ne melegedjen ennyire, valószínű ez a seagate ennyire szar cucc ami benne van alapból ilyen.
A gépemben egy wd black 2Tb-s van és az is meleg de csak 43 fokos, max volt 50 eddigi életében, 24-ről indul mindig bekapcsolás után, és egy elég rossul szellőző házban van nem túl sok házventi , meg combos radeon táraságában.
Az egyetlen lehetőség a hűtésére talán egy kis a ház tetejére rápattintható ventillátor lenne, de hogy néz már ki ventivel a tetején.
Szerencsére lekapcsol a hdd 3 perc után ha nem csinál semmit, így talán sokáig tart mert van hogy napokig nem nézek róla semmit, azt túlélte hogy rámásoljam az 1Tb-t, most meg már nem sokat van használva, ha behal majd kicserélik vagy visszadják a pénzt, akkor veszek valami rendes nas-t.
Igazából azért vettem mert kellett valami, hdd-t meg nem lehetett kapni, szinte hdd árban volt, meg jól is néz ki szerintem, és végülis jól működik amire nekem kell azt (majdnem) tudja, a nyomtató is rá van kötve, tök jó hogy az összes gépről tudunk nyomtatni.
Ami problémám volt vele az , hogy amikor rámásoltam a cuccokat, időnként megállt, kiírta a TC , hogy szüntesd meg az írásvédettséget, ilyenkor újrainditottam a másolást ami egy 15-20Gb-s mkv esetében eltartott egy ideig a 12MB/s-os tempóval.
Ezt nem tudom míért van a router-re gondoltam, hogy az tiltja le, de talán túlmelegedett a hdd időnként és amiatt állt meg, nem tudom, most már figyelni fogom a hőfokot.
Azért biztos ami biztos másik vinyón is megtartom az adatokat amiket felmásoltam rá.

(#59) krealon válasza a8l (#58) üzenetére


krealon
veterán

A meg-meg allas pontosan a tulmelegedes kovetkezmenye volt.
Nem tul esztetikus, de nekem egy 12cm-es venti van a tetejen, ami kb 500/perc forfulaton nyomja a levegot felfele, azaz kiszivja a NAS-bol.
Igy 32-34 fokon uzemel a vinyo folyamatos menetben.

(#60) a8l válasza krealon (#59) üzenetére


a8l
aktív tag

Milyen tápról megy a venti, van neki fordulatszám szabályzója?

(#61) krealon válasza a8l (#60) üzenetére


krealon
veterán

Egy allithato taprol hajtom 6-7V-al. Nincs egyebkent szabalyozoja.

(#62) Bucy


Bucy
aktív tag

Én megemeltem a talajtól 2 centivel a lábainál alátámasztva, így szabadabb a légáramlás alulról és a kürtő hatás jobban érvényesül. Így 42-43 fokos általában. Nem tudom nyáron elég lesz-e. :F

(#63) zso73


zso73
veterán

Nekem is venti van rajta. Egy 12V-os 5V-ról. Hangja nincs,és max 36C .

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#64) 3szli


3szli
tag

ma felkínálta a 1.01(UZD.0)_20120203 frissítést vagy mit és miota felrakta azóta a böngészőből azóta egyáltalán nem tudom elérni illetve ha véletlen sikerül elérni akkor is a betöltésnél megakad és ami rajta volt adat azt mind lekaparta :@ ez az egyik ami nem jó

másik még amíg rendesen működöt addig is csak hálózatban tudtam elérni de valahogy interneten keresztül is ellehet nem ?

(#65) zso73 válasza 3szli (#64) üzenetére


zso73
veterán

Nekem nincs gond vele.
Cache ürítés kell neki.A böngésző sávban is újraírod, akkor megszűnik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#66) a8l


a8l
aktív tag

Tegnap megnéztem sima filmlejátszás alatt 54 fokig felmegy a hőfok, semmi terhelés csak egyszerű lejátszás.
Aláraktam pedig 2cm-s valamit a két végéhez, tehát mindenképp kell a venti mert meg fog főni.

(#67) 3szli válasza 3szli (#64) üzenetére


3szli
tag

most már meg szűnt a problémám el tudom érni böngészőből
de elméletileg de interneten keresztöl úgy hogy én másik hálózaton vagyok is hozzá kellene férnem nem? Ha igen valaki tud írni egy részletes leírást mert nagyon nem értek hozzá pedig jólesne ha úgyis működne

köszi

(#68) Bucy válasza a8l (#66) üzenetére


Bucy
aktív tag

Most két másolás és film nézés közben 49 fok, nyáron biztos kell rá valami légkeverő nekem is.

(#69) zso73 válasza 3szli (#67) üzenetére


zso73
veterán

DynDNS szolgáltatás talán erre van pont.DynDNS

Kell valami légkeverő, mert meleg nagyon a cucc. Vagy ki az ablakba..... :D

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#70) rakama válasza zso73 (#69) üzenetére


rakama
csendes tag

Én megoldottam egy darab 5 voltos 40x40x20mm ventilátorra. Alulról megy a hűtés eddig a legmelegebb 33C volt, és dolgoztattam rendesen. De nem bízom a véletlenre, és egyből két darab ventilátort rendeltem készülve a nyárra :) A keretet amiben lesznek a ventilátorok , és tartja a nas-t most agyalom, hogy milyen legyen. A tápot usb-ről kapja.

(#71) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Valaki már feltette a FFP0.7-et a Medion-ra?
Érdeklődnék, hogy másnál volt-e már kapcsolat vesztése?
Nálam szokott lenni, és olyankor elérhetetlenné válik a NAS (hálózat vezérlője szállhat el a sok kapcsolattól) és olyankor csak NAS ki-be kapcsolása segít csak.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#72) zso73 válasza .:LoMAX:. (#71) üzenetére


zso73
veterán

Elég szarul műxik a nas mióta feltettem az új firmet. Sokszor dob hátast, és nem elérhető a nas. Van, amikor egyszerűen eltűnik a rendszerből.......... Nem is feszegettem a dolgot nagyon..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#73) .:LoMAX:. válasza zso73 (#72) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Én is frissítettem a rendszert.
Mondjuk eddig a tapasztalatom, hogy a nagy terhelést nem bírja, azaz a hálózati kapcsolatok sokasága miatt hasal el, mondjuk FFP nélkül még nem próbáltam az új firmware-t, hogy terhelés alatt mit művel.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#74) zso73 válasza .:LoMAX:. (#73) üzenetére


zso73
veterán

Az FFP stick cuccait le lehet szedni ? Ha feltöltöd valahova komplett, és én felteszem a sajátomra. Utána működik az én nasomon a cucc ? Vagy kell még valamit matatni rajta ? Feltennéd valahova a fájlokat egy zipben, ha megkérlek ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#75) .:LoMAX:. válasza zso73 (#74) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

A telepítést meg a Zyxel nsa-210 logout alapján csináltam meg, csak figyelni kell, hogy milyen file-okat tölt le, elméletileg javítva van már, de ha nem, akkor a FFP wiki-t érdemes bogarászni kicsit :)

Ami fontos, hogy az FFP0.7 csak a txz kiterjesztésű csomagokat tudja kezelni.

Csomagok
FFP-stick wiki
FFP0.7 erről az oldalról tölthető le, file neve: FFPStick-2012-01-31.zip
Mijzelf féle csomagok

amiket telepíteni kell a torrenthez

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/libevent-2.0.16-arm-0.txz
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/transmission-2.42-arm-0.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz

funpkg -i curl-7.21.4-arm-1.txz
funpkg -i libevent-2.0.16-arm-0.txz
funpkg -i transmission-2.42-arm-0.txz

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#76) .:LoMAX:. válasza .:LoMAX:. (#75) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Ismert hibák/problémák FFP mellett:

Webes felületen jogosultsági gondok
Both partitions of the stick will show up twice in the webinterface. (It might be three times for the 3x0/Medion)
User quota might not work. It's not working on the Medion P89626/P89630

[link]

Hálózati kártya meghajtó gond [link], "fagyás" után, csak ki/be kapcsolással lehet újra hozzá férni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#77) 3szli


3szli
tag

helló nekem egy olyan problémám van hogy próbáltam beállítani a http://dyndns.hu/ nas-t de csak egy ideig jó /max egy óra/ és nem igazán tudom mi lehet a baj valaki tud segíteni?

(#78) .:LoMAX:. válasza 3szli (#77) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Szia,

csak dyndns.com van, amit belehet állítani, a hivatalos romon, amúgy a logban milyen hiba üzenet van?

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#79) zso73 válasza 3szli (#77) üzenetére


zso73
veterán

Az, hogy nem olvastad el a GYIK-ot. Le van írva, hogy így működik a rendszer. Időközönként törli az adatokat Ahogy látom, ezt lehet állítani.................

Az Adatmódosítás menüpont alatt állítható dns lejárat. (1 óra és fél év között) Nálad még egy óra. De nézd meg !!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#80) 3szli válasza zso73 (#79) üzenetére


3szli
tag

olvastam de egy órával is addig működik mint a félévessel ...
olyan hiba üzenetet kapok hogy a "A kiszolgáló nem található"
tegnap este megpróbáltam a https://www.no-ip.com/-mal beállítani de reggelre az se ment.

(#81) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

iotop telepítése:

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/python-2.7.2-arm-1.txz
funpkg -i python-2.7.2-arm-1.txz

wget http://guichaz.free.fr/iotop/files/iotop-0.4.4.tar.gz

iotop-0.4.4.tar.gz kicsomagolása után, belépve futtathatjuk:

python2.7 iotop.ph

Linkek:
python
http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/
iotop
http://guichaz.free.fr/iotop/
http://freecode.com/projects/iotop

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#82) .:LoMAX:. válasza .:LoMAX:. (#81) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Előbb telepítés nélküli futtatás volt, ha pedig telepíteni szeretné valaki:

python setup.py build
python setup.py install

Ha meg van, akkor az indítás:

iotop

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#83) Bucy


Bucy
aktív tag

Van egy érdekes gondom. Eddig nem sűrűn fordult elő, de ma 2x.
Történetesen resetelődik a torrent beállításom -1, -1-ről 0, 60-ra.
Minden torrentet átdob completedre. :(
Összefüggésben lehet a torrentek törlésével, rendezésével, mindig utána történik.
Tapasztalt valaki hasonlót?

(#84) .:LoMAX:. válasza Bucy (#83) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Ha a gyárinál van ez, akkor nem tudom, mert azt nem használom.
A Transmission alatt pedig nem volt ilyen gond.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#85) zso73 válasza Bucy (#83) üzenetére


zso73
veterán

Nekem átíródás nem volt, csak komplettbe rakás.
Átíródás max akkor lehet, ha egy fájlnál mást akarsz, és a többit is viszi automatikusan.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#86) Bucy válasza zso73 (#85) üzenetére


Bucy
aktív tag

De komplettbe nem rakhatja -1 -1 esetén, tehát ha átállítás nélkül átrakta, akkor csak volt valami hiba nálad is.
Nem állítottam rajta egyedit soha.
A másik, hogy hiába indítom vissza pár beragad a komlettbe és a torrent fájlja is eltűnik valahol a rendszerbe. :F

LoMAX: Kellene már időt szakítanom a tm felrakására.
Megy szépen, hányat bír egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#87) Bucy válasza .:LoMAX:. (#84) üzenetére


Bucy
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#88) zso73 válasza Bucy (#86) üzenetére


zso73
veterán

Nekem akkor rakja kompletbe,ha pause-olva van egy napot,vagy a seed idő lejár. Egy nagy szar a torrent kliens a cuccba. Már sokszor fel akartam tenni a fun plugot. Várok áprilisig, mert akkor várható a keményítés a torrentek miatt. Feleslegesen nem akarok dolgozni vele......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#89) Bucy válasza zso73 (#88) üzenetére


Bucy
aktív tag

Nekem nem jár le soha (-1-1), ha nem törlök, megy szépen.
Na ebben egyetértünk! :(
A keményítésről nem is tudtam, utánanézek.

(#90) .:LoMAX:. válasza Bucy (#86) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Leszámítva, hogy olykor a hálózati vezérlő "túlcsordul" és nem érhető el a NAS, ritkán fordul elő, de szokott, akkor csak ki-be kapcs segít.
TM-ben jelenleg 99 torrent áll seedben, és ami még jó a TM-ben és a gyári nem tudta, hogy amit uTorrent-ben szedtem le, azt is belehet állítani már seedbe.

Vannak kisebb kellemetlenségek az FFP miatt, azt korábban írtam, de összességében még így is megéri :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#91) zso73 válasza .:LoMAX:. (#90) üzenetére


zso73
veterán

Már csak egy jó leírás kellene a telepítéshez. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#92) 3szli


3szli
tag

Üdv mindenkinek
jól hangzik ez Transmission :) ha megoldható valaki el magyarázná hogyan kell telepíteni? (elég kezdő vagyok az ilyenekhez)mivel jár a telepítése? mi törtözik ha elrontok valamit? meg ha nem nagy hülyeség akkor egy képet mégis hogy nézik ez a dolog

meg próbálkoztam elérni a szervert telefonon(Vodafone 848 Android-os cuccon) keresztül de sehogy nem jártam sikerrel valakinek van valami tapasztalata ebben ?

[ Szerkesztve ]

(#93) siva válasza 3szli (#92) üzenetére


siva
aktív tag

Itt a leírás, én pár dolgon változtattam

[link]

fontos, hogy előtte csinálj backdoor -os bejelentkezést, hogy be tudj telnetelni.
http://nas-server/r34814,/adv,/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor

nas-server a te nas-od neve, vagy ip-je

megnéztem, androidról (v845) teljesen jól működik...

(#94) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Távolról szeretném elérni a Medion Nasomat, biztonságos SFTP vagy SCP kapcsolattal, router mögül.

Ehhez már a routerben egy dns szolgáltatót már be is állítottam, https-n keresztül sikerül is elérnem. (A routerben a NAS-nak adtam statikus IP-t persze.)
Viszont winscp programmal SFTP, SCP-vel se jutottam zöldágra.
A Medionra is kellene telepíteni külön SFTP klienst? Egyébként kintről a 2222-es porton szeretnék bejönni a NAS 22-es ssh portjára routeren keresztüli port átirányítással, de ez nem működik.
A Medion gyári adminos beállítási oldalán ugye van egy ftp kapcsolat engedélyezési lehetőség, az be van pipálva, a 22-es portot adtam még meg ott is. Vagy ez csak ftp-t tud?

Írtátok korábban ezt a backdoor-os bejelentkezést.... ez mi? Nálam azt a hivatkozást (az elején a saját nasom nevével átírva) hiába adom meg böngészőben, látszólag a sima medionos bejelentkeztető oldal jelenik meg.... Mit kellene látnom?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#95) krealon válasza Bunt (#94) üzenetére


krealon
veterán

Az SCP es SFTP -hez opensshd szukseges. Ez a gyari firmware-ben nincs, de FFP-vel megoldhato.

A gyari FTP nem alkalmas a fenti modra.

A backdoor-al telnet hozzaferest tudsz letesiteni a NAS-sal. Nem jelenik meg semmi, viszont utana pl PuTTY-al karakteres hozzaferes aktivalodik.

(#96) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

FFP - Transmission telepítése
(csak a lépések, magyarázat nélkül, de itt a leírást tudjátok követni, csak a parancsokat az általam írtat használjátok, és úgy működni fog)

Telnet hozzáféréshez kell:
http://192.168.1.2/r34814,/adv,/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor

Telnet
chmod a+x /ffp/start/sshd.sh
/ffp/start/sshd.sh start
exit

SSH
root/root
/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh
passwd

cd /ffp
mkdir /ffp/pkg
cd /ffp/pkg
wget -N http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/{glib2-2.30.2-arm-0.txz,htop-1.0-arm-0.txz,iftop-1.0pre2-arm-0.txz,libevent-2.0.16-arm-0.txz,mc-4.8.1-arm-0.txz,nmap-5.51-arm-0.txz,screen-4.0.3-arm-0.txz,transmission-2.42-arm-0.txz,python-2.7.2-arm-1.txz,nmon-14g-arm-1.txz}
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz
funpkg -i *.txz


cd /ffp/
mkdir /ffp/tm
cd /i-data/md0/
mkdir /i-data/md0/torrent/download

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/torrent/download -t -u TMuser -v TMpassword -a *.*.*.*
leállítás "Ctrl-C"-vel

chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
/ffp/start/transmission.sh start
/ffp/start/transmission.sh stop

cd /ffp/tm/.transmission-daemon/
mc
szerkeszteni: settings.json
https://trac.transmissionbt.com/wiki/ConfigurationParameters


cd /ffp/start/
mc
megváltoztatni: transmission.sh
configdir=/ffp/tm/.transmission-daemon
user=root

Újra kellett húzni az FFP-t mert volt egy file rendszer sérülésem, és nem tudtam mit kezdeni vele, csak újra húzni, így össze tudtam írni pontosan a lépéseket, amivel a Medion-on mehet a TM.ezés :)
Használjátok egészséggel :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#97) Bucy válasza .:LoMAX:. (#96) üzenetére


Bucy
aktív tag

Köszi! :R Pont jókor jött a leírásod, épp ott tartottam, hogy nézegettem az aktuális csomag verziókat a letöltéshez, amikor megláttam a leírásod, már másoltam is a putty-ba. :)
Megy szépen, már tudom kezelni a tabról is, most állítom be a portforwardot a távoli eléréshez.
Egy gondom van még, át akartam helyezni a torrentjeimet a TM-ös download könyvtárba, de se a NASsal, se TC-vel nem volt hozzá jogom. WinSCP-vel megy, ennek kell még utánanéznem.

[ Szerkesztve ]

(#98) Bucy válasza Bucy (#97) üzenetére


Bucy
aktív tag

Az áthelyezést megoldottam SSH+MC-vel.
Az iftop viszont nem indul " iftop: can't load library 'libpcap.so.1' " hibával.
Nektek megy?

(#99) .:LoMAX:. válasza Bucy (#98) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Szívesen!
Örülök, hogy jókor tettem fel a lépéseket :)

iftop

wget -N http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/{uClibc-0.9.33_git-arm-1.txz,uClibc-solibs-0.9.33_git-arm-1.txz,libpcap-1.1.1-arm-1.txz}
funpkg -i libpcap-1.1.1-arm-1.txz

Az uClibc-0.9.33_git-arm-1.txz (vagy a uClibc-solibs-0.9.33_git-arm-1.txz) csomagokat akkor telepítsd, ha nem megy.
A libpcap-1.1.1-arm-1.txz csomagot feltettem, és megy, nem is néztem, hogy függősége lenne bármelyik csomagnak, de így menni fog :)

---

Jogokkal tényleg probléma lehetett, én a könyvtárat (torrent) NAS alól hoztam létre (és ott tudom megfelelően állítani is a jogokat, hogy kik férjenek hozzá a mappához), csak a download mappa jött létre nálam putty alatt :B
Meg kéne próbálni, hogy FFP nélkül indítani a rendszert, és a torrent mappának jogokat adni, vagy putty alól jogokat hozzárendelni, mert most csak a root-nak van joga.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#100) Bucy válasza .:LoMAX:. (#99) üzenetére


Bucy
aktív tag

Ismét köszi, már megy is. :)

Én is a NAS-on hoztam létre a torrent könyvtárat, közben megnéztem, a downloads könyvtárnak 755-ös joga volt, már átállítottam.

Pár órai használat után már bánom, hogy nem tettem fel előbb, ég és föld a gyárihoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.