Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zso73


zso73
veterán

Ezzel a témakörrel nem foglalkozik egy fórum sem.
Medion 89626 NAS.
Torrentezni szeretnék több szálon. Transmission,és SSH,Telnet elérés a cél.
A csoda Fun Plug Nas cuccot hívjuk segítségül. (szeretném )
Hasonló NAS lfeírás
FFP letöltés
Medion fórum
Link a Medion Usb key func.sh, és leírás

Sajnos elég gyér az angol tudásom. LInuxot már kapisgálom..........
Ha valaki tud segíteni baüzemelni, tegye meg, mert kétségbe vagyyok esve..... :O Egy hete túrom a netet.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2) zso73 válasza zso73 (#1) üzenetére


zso73
veterán

Az első észrevétel.
Ez kinyitja a telnetet:
http://nas-server/r326 94 / adv, / cgi-bin/remote_help-cgi? type = backdoor
Ezután mehet a puty.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3) zso73 válasza zso73 (#2) üzenetére


zso73
veterán

usb_key_func.sh tartalma a Medion Life P89626 esetén

Exe_USB_KEY()
{
# Check model name
model_id=`cat /zyxel/mnt/info/modelid`
if [ "${model_id}" == "A403" ]; then
export MODEL_NAME="STG100"
elif [ "${model_id}" == "A803" ]; then
export MODEL_NAME="STG211"
elif [ "${model_id}" == "AB03" ]; then
export MODEL_NAME="STG212"
fi
# Scan USB disk for HW test.
any_usb=`ls /sys/block/ | grep sd`
echo "${any_usb}"
if [ -n "${any_usb}" ]; then
/bin/mkdir /mnt/parnerkey
for usb in ${any_usb}
do
echo "checking ${usb}"
#Get the number of question marks
qmark_num=`fdisk -l /dev/${usb} | grep "^"/dev/${usb} | grep -c "?"`
partition_num=`fdisk -l /dev/${usb} | grep "^"/dev/${usb}`
if [ "${qmark_num}" == "4" ] || [ "${partition_num}" == "" ]; then
mnt_point=/dev/${usb}
echo "Trying to mount ${mnt_point}"
mount -o iocharset=utf8,shortname=mixed,ro ${mnt_point} /mnt/parnerkey
else
mnt_point=`fdisk -l /dev/${usb} | grep "^"/dev/${usb} | awk '{print $1}' | sed -n '1p'`
echo "Trying to mount ${mnt_point}"
mount -o iocharset=utf8,shortname=mixed,ro ${mnt_point} /mnt/parnerkey
fi

mount_SUC=`cat /proc/mounts | grep /mnt/parnerkey`
if [ "${mount_SUC}" != "" ]; then
#Currently, we don't need it.
# if [ "$1" == "FW_UPGRADE" ]; then
# ls -la /mnt/parnerkey | grep "${MODEL_NAME}_fw"
# FW=$?
# ls -al /mnt/parnerkey | grep "${MODEL_NAME}_pwr_func_check"
# PWR=$?
# if [ $FW != 0 ] && [ $PWR != 0 ] ; then
# umount /mnt/parnerkey
# fi
# fi

/sbin/check_key /mnt/parnerkey/${MODEL_NAME}_check_file
if [ $? == 0 ]; then
#/mnt/parnerkey/usb_key_func.sh
script_path=`cat /mnt/parnerkey/${MODEL_NAME}_check_file | sed -n '1p'`
${script_path}
${script_path}
if [ $? == 0 ]; then
exit 0
fi
fi
umount /mnt/parnerkey
else
echo "Fail to mount ${mnt_point}"
fi
done
rmdir /mnt/parnerkey
fi
}

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Meg pár részlet a kicsikéről, hogy ki is ő valójában :))
Medion Life P89626/P89630 aka NSA-212 (ZyXEL)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#5) zso73 válasza .:LoMAX:. (#4) üzenetére


zso73
veterán

SSH Dropbear
SSH official DropBear

Fontos

Telnet :
http://nas-server/r32694,/adv,/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor
Vagy
http://192.168.xxx.yyy/r32694,/adv,/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor
xxx.yyy Értelem szerűen az IP cím részlet.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6) .:LoMAX:. válasza zso73 (#5) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

kis helpet kérnék:
Transmission-t szeretnék telepíteni, minden lépés meg volt jól, de amikor telepítenék az nem megy:

root@NAS-SERVER:/e-data/309d9bf3-4db4-46dd-af27-f4c69cfb5f13/ffproot/ffp/pkg# funpkg -i curl-7.18.1.tgz
Skipping curl-7.18.1.tgz: Invalid package filename
root@NAS-SERVER:/e-data/309d9bf3-4db4-46dd-af27-f4c69cfb5f13/ffproot/ffp/pkg# dir
Transmission-2.42-1.tgz curl-7.18.1.tgz packages
root@NAS-SERVER:/e-data/309d9bf3-4db4-46dd-af27-f4c69cfb5f13/ffproot/ffp/pkg#

Sehol sem találtam magyarázatot, hogy miért nem tudja telepíteni

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#7) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Érdekesség:
Transmission, curl csomagok telepítéséig eljutottam, de ezeket már nem tudtam telepíteni kompatibilitási gondok miatt.
Viszont amit tapasztaltam, hogy a NAS saját rendszerében, míg boot állapotban volt, addig a felhasználók Quota-ját nem tudtam kezelni, egy végtelen töltődésbe fulladt az Apply után, ha újra töltöttem az oldalt, akkor semmi változás nem történt, ahogy a pendrive-ot eltávolítottam, és újraindítottam, egyből minden rendben működött, azaz a Quota-t tudtam állítani.

Más tapasztalt ilyet netán?

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#8) zso73


zso73
veterán

Gyári torrent kliens használhatóvá tétele.

Ha a fájlokra kattintva, a preferencees,bittorent fülön:
upload/download fülnél: -1
or seeding time is: -1
Akkor megy a visszatöltés !
Ha az inactive fülnél kijelölöd a fájlokat, majd play gomb, akkor cseréli is a fájlokat töltés során. Egy baj van. Ha újabb fájlokat akarsz hozzáadni a listához, akkor mindet le kell pause-olnod. Majd újra elindítanod.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9) zso73 válasza zso73 (#8) üzenetére


zso73
veterán

Beállítás
Eredmény

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) rakama


rakama
csendes tag

Hali!

Nekem egy olyan problémám van, hogy ha ki van kapcsolva a Nas akkor a gépem indulásakor a vezeték nélküli hálózati kapcsolatok ( az óra melletti ikon) folyamatosan keres, és a sidebar sem indul el ill. a hálózati, és megosztási központot sem tudom megnyitni sőt még internet explorer-t sem! De kopra 15 perc múlva minden helyre áll! Persze ha nincs kikapcsolva a NAS akkor minden elindul rendesen! Érdekes viszont hogy közben tudok netezni másik böngészővel (az IE-t nem is használom) és nincs is sebesség csökkenésem.Remélem érthetően írtam le.

(#11) zso73 válasza rakama (#10) üzenetére


zso73
veterán

DSajnos ebben nem tudok segíteni. Nekem nem csinálja. Semmi programot nem raktam fel hozzá. Benyomtam a resetet rajta. Majd bekonfigoltam egy böngészőből. Azóta így használom. Total commanderrel mozgatom a fájlokat, és Mózillával menedzselem.

Esetleg: Rá van dugva a gépedre a NAS ? Akkor csinálhat ilyet szerintem. Nekem routerbe van bedugva. Így nem keres semmit a PC.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12) rakama válasza zso73 (#11) üzenetére


rakama
csendes tag

Nekem is a routerbe van bedugva és csak ezen a gépen tapasztaltam e jelenséget. Ezt azóta csinálja, hogy hozzá csatlakoztattam a nyomtatómat. Igaz ezen a gépen 64 bites rendszer van a másik gépekkel amivel még kipróbáltan 32 bites a rendszer. Olyan mint ha keresne a gép valamit rajta,(és nem találja mivel nincs bekapcsolva) és ez 15 perc is érdekes. Én is csak a total commandert használom igaz én a google chrome-ot használom hozzá. A saját dolgait le is szedtem ami a cd-n volt. Amúgy jól dolgozik szerintem, igaz a nyomtatás kicsit lassan megy.

(#13) Bucy válasza rakama (#12) üzenetére


Bucy
aktív tag

A hálózati nyomtatót keresheti, tiltsd már le egy teszt erejéig.

(#14) rakama válasza Bucy (#13) üzenetére


rakama
csendes tag

Igen ez volt a probléma. Csak azt nem értem, hogy a másik gépen miért nem problémázik?
Köszi a tippet! Nem is értem miért nem próbáltam ki ezt! :F

(#15) rakama válasza rakama (#14) üzenetére


rakama
csendes tag

Eltávolítottam majd újra tettem, de sajna nem oldódott meg a probléma.

(#16) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Beszéltem egy emberkével, aki próbálkozott FFP 0.6-ra portolni Transmission-t, de sajna nem járt sikerrel, szóval egyelőre nincs Transmission.

Mondjuk nem lenne rossz, ha lehetne rá rakni más OS-t, mondjuk a FreeNAS-t, de nem találtam róla infót, hogy lehetséges :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#17) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Mijzelf írt, hogy hamarosan elkészíti az FFP 0.7 portját (Zyxel, Medion), és remélhetőleg új lendületet ad majd a csomagok készítőinek is. Az FFP 0.6 egy teszt volt, és nem volt dokumentálva sem, de az új FFP-hez remélhetőleg hamar elkészül a Transmission is, és akkor Medion-on is lehet majd használni.
A remény hal meg utoljára :))

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#18) zso73 válasza .:LoMAX:. (#17) üzenetére


zso73
veterán

Már letöltöttem, és fel is raktam az USB-re. Sajna nem sokat csinál. Még a telnet sincs meg. :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19) .:LoMAX:. válasza zso73 (#18) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Mijzelf féle FFP0.7 telepítő majd innen lesz letölthető:
[info] [downloads]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#20) zso73 válasza .:LoMAX:. (#19) üzenetére


zso73
veterán

Itt meg már ott is van a 7-es
Ezt szedtem le, de nem műxik rendesen. Nincs telnet.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21) .:LoMAX:. válasza zso73 (#20) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Az nem is fog menni, mert D-linkhez van.
Mijzelf csinálja a telepítőt, ami Zyxel és Medion NAS-okhoz jó, azért tettem be a linket, hogy ott jelenik meg a telepítő, a csomagokat arról az oldalról szedi le a telepítő, de magában a telepítőben más útvonalak vannak megadva, ami számunkra jó, és emiatt nem megy nálad, mert nem ahhoz a NAS-hoz van elkészítve.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#22) zso73 válasza .:LoMAX:. (#21) üzenetére


zso73
veterán

Találtam még egy érdekes oldalt. Sajnos német. :(
Medion hack

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#23) krealon válasza rakama (#10) üzenetére


krealon
veterán

(#24) zso73 válasza krealon (#23) üzenetére


zso73
veterán

Ez mi ? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#25) rakama válasza krealon (#23) üzenetére


rakama
csendes tag

Köszi! Tanulmányozom.

(#26) .:LoMAX:. válasza zso73 (#20) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Írt Mijzelf, és kaptam tesztelésre egy FFP0.7-et, meg készített egy fordítást néhány programról, benne van a transmission is.
packages/0.7/arm

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#27) zso73 válasza .:LoMAX:. (#26) üzenetére


zso73
veterán

:C
Felraktad már ? Hogyan telepítsem ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#28) .:LoMAX:. válasza zso73 (#2) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Ezt akartam már javítani :)
Telnet engedélyezés

(#27) zso73
Még csak próbálkozok, első install nem volt jó, NAS ki is akadt, olyat sípolt hogy csak na :D
A telepítő még nem publik, és a srác megkért, hogy ne adjam senkinek oda, de lassan szerintem publikus lesz :)
De fejleményt adok, ha megvagyok, csak mennyen fel a Medionra :D

update1: sikerült második nekifutásra, telnet is beengedett :) és nincs sípolás :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#29) zso73 válasza .:LoMAX:. (#28) üzenetére


zso73
veterán

:C
Remélem turbóra kapcsol a srác, mert rettentő türelmetlen vagyok. Nem is mertem remélni, hogy valaki komolyan foglalkozik majd ezzel a NAS-sal.....................
Hajrá !!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#30) .:LoMAX:. válasza zso73 (#29) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

na sikerült tovább jutni, vannak még gondokra váró probléma megoldások, majd még figyelni kell, mert NAS restart után nem akar elindulni a transmission, de kijelenthetem, hogy a webes felületre sikerül belépnem :D
Többi tesztelgetés még csak most jön.

Én se reméltem, hogy valaki ezzel foglalkozni fog, de németeknél csak sokat eladtak, és elég jó árban is volt, szóval csak jönnek szép lassan az okosságok remélem :D

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#31) .:LoMAX:. válasza .:LoMAX:. (#30) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Lejárt az időm közbe, hogy módosíthassak.

Szóval sajna ennél a verziónál is fent áll az a hiba, hogy a NAS admin kezelőjében a felhasználóknál a Quota állítása után az Apply-ra kattintva végtelen homokórázás következik, és nem lehet így a Quota-kat állítani, csak ha a usb-kulcsot kihúzzuk :(

Legalább is én nem tudom, hogy mit kéne állítani, nem vagyok linuxos guru én ebben nagyon kezdő vagyok :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#32) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Működik szépen a transmission, a letöltött file-t bemásolva, és megetetve vele a torrent file-t, elkezdi ellenőrizni és vissza tölteni :D
A letöltés is szépen megy, a Transmission Remote GUI és a transmission-remote-dotnet gond nélkül csatlakozott :)

Mára meg ennyi, holnap meg írok a srácnak, hogy mik a tapasztalatok.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#33) Bucy


Bucy
aktív tag

Azt hiszem elhalálozott a NAS-om. :(
Párszor már előfordult, hogy pillanatnyilag elérhetetlenné vált, betudtam túlterhelésnek, (5 aktív 13 torrent készenlétben), mert semmi gyanús jel nem volt, restart után ment minden rendesen.
Tegnap este nyomtam neki egy restartot és utána semmi nem elérhető, és azt írja volume down. :(
Már elkezdtem rá átköltözni, de semmi komoly pótolhatatlan nem volt rajta, kevés hangfelvétel talán.
Nem tudom lehet-e valamit kezdeni vele, szerintem csak a partíciós táblája sérült, de nem akarom szétszedni, csak ha tuti nem ugrik a gari miatta.
Azt sem tudom telnettel be tudok-e rá most menni (régebben próbáltam, ment), már nagyon késő volt és fáradt voltam, este megpróbálom.
Valami ötlet, javaslat?

(#34) krealon válasza Bucy (#33) üzenetére


krealon
veterán

Ha nem csinaltal hozza aktiv hutest (ventilator), akkor gyakorlatilag megfozted a winyot. Errol korabban a Milyen NAS-t vegyek? topikban irtam.

Nagyon megorultem, amikor meglattam, hogy van S.M.A.R.T. figyelo kiegeszito a Medion NAS-hoz. A winyok nem birjak sokaig az 50 fok feletti homersekletet.

(#35) zso73 válasza krealon (#34) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is pörög felette egy 12V-os venti 5V-ról. Így 35-37C°-os a winyó. Még jó, hogy akkor megnéztem a beírásodat. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#36) Bucy válasza krealon (#34) üzenetére


Bucy
aktív tag

Olvastam.
A S.M.A.R.T. fenn van első perctől, nem láttam jelét bármi rendellenességnek.
Nincs túl meleg helyen, persze lehet besokkolt, de én inkább a leállítással kapcsolatos rendszer sérülésre tippelek még mindig.

(#37) zso73 válasza Bucy (#36) üzenetére


zso73
veterán

Akkor nyomj neki egy két sípos resetet. Talán az megjavítja.

Nekem is előfordul, hogy eldobja magát. Hálón akartam leszedni róla egy ISO-t.(4GB) Ettől kifeküdt, csak kikapcs, és vissza után tudtam tallózni a rendszert. Viszont a fájl darabolást engedte TC-vel hálózaton keresztül. Így le tudtam szedni az ISO-t is. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#38) Bucy válasza zso73 (#37) üzenetére


Bucy
aktív tag

Nekem egy rá történő kitömörítés közben állt meg, akkor kapta a kikapcs, bekapcsot, utána mekkent meg. :(

(#39) Bucy válasza zso73 (#37) üzenetére


Bucy
aktív tag

A reset nem vált be. :( Ha szét tudnám szedni úgy, hogy bizonyosan nem veszik a gari, ránéznék a vinyóra, de nem merek nekiállni.
Telnettel sem enged be most.

(#40) zso73 válasza Bucy (#39) üzenetére


zso73
veterán

Gariztasd le! Nem hiszem,hogy szèt lehetne szedni normàlisan.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#41) Bucy válasza zso73 (#40) üzenetére


Bucy
aktív tag

Mivel tegnap HDD scan után teljesen elérhetetlenné vált, ma visszavittem.
Vissza akarták adni a pénzt, de mondtam, hogy kellene másik, így felhajtottak egyet valami távoli boltból, 3 nap múlva itt lesz.

(#42) zso73 válasza .:LoMAX:. (#32) üzenetére


zso73
veterán

Van valami hír ? Telepítési útmutató ? Várom kíváncsian. Jövő héten lesz egy linux guru,programozó, aki fel tudja nekem tenni...........

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#43) .:LoMAX:. válasza zso73 (#42) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Van hír, kint van :D

leírás
Letöltendő: FFPStick-2012-01-31.zip 366773 01-Feb-2012 19:55

Eddig meg folyamatosan egyeztettem, meg a felmerülő problémákra kérdeztem rá, hogy mi miatt lehet, amik voltak gondok:
- webinterface jogosultság kezelésnél a Quota beállítás nem ment, erre írt 5letet, de nem teszteltem még
- a másik, hogy sok adat mozgatásánál a rendszer elvesztette a kapcsolatot, se ssh, se webes felület, semmi elérhetőség nem volt, csak egy NAS ki-, bekapcsolás segített, erre mondta, hogy lehet, hogy sok tcp/ip kapcsolat miatt a Medion nem kezeli le jól a kapcsolatokat, és túlterhelődött, és emiatt összeomlott a hálózati vezérlő, de ő is találgatott

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#44) zso73


zso73
veterán

Új FW érhető el a NAS-ra !! 1.01(UZD.0)_20120203
Változást nem látok semmit. Most is 5 torrent a max :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#45) Bucy válasza zso73 (#44) üzenetére


Bucy
aktív tag

A system status-nál megjelent a 2. CPU.
Lehet placebo, de a menüt sokkal gyorsabbnak érzem.

Ma este akartam felrakni az FFP-t, megy az új firmmel, vagy várni kell frissítésre?

[ Szerkesztve ]

(#46) zso73 válasza Bucy (#45) üzenetére


zso73
veterán

Nem próbáltam. Talán holnap. Ahogy hallom az infókat nem nagyon bírja a torrentet több kapcsolattal.....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#47) zso73 válasza Bucy (#45) üzenetére


zso73
veterán

Most meg összeomlik a menű......Sokkal stabilabb volt eddig.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#48) Bucy válasza zso73 (#47) üzenetére


Bucy
aktív tag

Hát én tesztelgetem vagy 2 órája, de még nem omlott össze semmi és határozottan gyorsabb.
Mondjuk nekem az előző biztos első perctől beteg volt, mert ezt még nem kellett újraindítanom másolás, vagy filmindítás (hálózati elérés) miatt.

(#49) a8l válasza krealon (#34) üzenetére


a8l
aktív tag

Üdv
A hdd hőfokot milyen progival(hol található) tudom megnézni a medion nas-nál?
Én nem torrentezek de jó lett volna ha ftp-ről tudna letölteni kikapcsolt pc-nél, de nem tudtam beállítani pl jelszót meg user nevet se lehet sehol megadni így marad a pc total commanderrel.
Esetleg van akinek sikerült FTP-ről jelszóval védettről használható módon letölteni ezzel a nas-al?

(#50) krealon válasza a8l (#49) üzenetére


krealon
veterán

Telepiteni kell a S.M.A.R.T. modult a HDD hofok kijelzeshez.
Webes felulet -> System -> Administartion -> Applications -> Package
Retrieve list from Internet
SMART-ra katt -> Install

Ezutan a Storage menuben megjelenik a S.M.A.R.T. menupont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.